Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2012., 12:18   #9681
Danas sam kupila Kraljevsku krv i Gospu od rijeke, 2. priliku sam našla doma u starom izdanju. Ja sam zadovoljna ponudom za ovaj mjesec
Čim dođem doma krećem s Gregorycom
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Old 03.05.2012., 12:30   #9682
knjige su stigle ali mi nisu dali da ih kupim navodno tek sutra smiju u prodaju, koji debilizam
Soleiol is offline  
Old 03.05.2012., 12:49   #9683
Ja kupila danas 'Kći pustinje' Thalasse Ali. Pitala tetu jesu stigle, reče da jesu i proda mi. Jel to ovisi od kioska do kioska, od grada do grada? Koja glupost.
__________________
Nije bitna dužina štapića, nego magija u njemu...
Elöise is offline  
Old 03.05.2012., 15:12   #9684
Šta ovi mjesec zezaju s tim knjigama i ja sam danas kupila knjigu na svoj kiosk.
Prošli mjesec su se mogle bez problema kupit 31 ,a sad već 03 a još gnjave s prodajom.Šta im je?
lili43 is offline  
Old 03.05.2012., 18:16   #9685
Jel netko čitao Marian Keyes - Sushi za početnike? Stigla je na kioske, cijena je 39,00 kuna.
Joma86 is offline  
Old 03.05.2012., 20:14   #9686
Quote:
Joma86 kaže: Pogledaj post
Jel netko čitao Marian Keyes - Sushi za početnike? Stigla je na kioske, cijena je 39,00 kuna.
Čije je to izdanje?
Ruralna is offline  
Old 03.05.2012., 20:14   #9687
Quote:
Joma86 kaže: Pogledaj post
Jel netko čitao Marian Keyes - Sushi za početnike? Stigla je na kioske, cijena je 39,00 kuna.
Meni su sve njene knjige super.
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Old 03.05.2012., 20:16   #9688
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Čije je to izdanje?
Marijan Tisak.
Joma86 is offline  
Old 03.05.2012., 20:25   #9689
Quote:
Joma86 kaže: Pogledaj post
Marijan Tisak.
Ah. Mislim da ću bez problema ostaviti novce u novčaniku ovaj put
Njihovi prijevodi su stravični.
Ruralna is offline  
Old 03.05.2012., 20:34   #9690
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ah. Mislim da ću bez problema ostaviti novce u novčaniku ovaj put
Njihovi prijevodi su stravični.


Trenutno čitam Nagaznu minu od Lee Child-a, i prijevod je sasvim ok. Možda da pogledaš tko je prevodi.
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.
jasmina1969 is offline  
Old 03.05.2012., 20:40   #9691
Quote:
jasmina1969 kaže: Pogledaj post


Trenutno čitam Nagaznu minu od Lee Child-a, i prijevod je sasvim ok. Možda da pogledaš tko je prevodi.
Bivši Marjan tisak, sadašnji Knjigotisak je nešto najtužnije što postoji. Ozbiljno.
Najlakše bi te uvjerila u kvalitetu nečega da uzmeš neki stariji naslov koji postoji kod više izdavača, pa da pogledaš njihov tekst i onda za usporedbu neke druge izdavačke kuće.
Ne hvala.
Ruralna is offline  
Old 03.05.2012., 22:20   #9692
Slažem se s Ruralnom i zadnju knjigu su izdali prije par godina. Još njihov sajam u Splitu. Žali Bože ićivi vidjeti da im Ja zadnja knjiga od Sladjane nazvana nevina kurva. Ajme majko.
split1995 is offline  
Old 04.05.2012., 08:14   #9693
Halo! Dugo me nema na ovoj temi. Razlog je taj da jednostavno nikako nisam mogla pogoditi knjigu u kojoj bih baš uživala. Počela čitati Žena koju je volio prije mene, prekinula jer mi je bilo mrsko čitati o tim seksualnim igricama (nije mi to napeto u knjigama - osim u knjizi Krv cvijeća koju preporučujem svima), pa onda Lolitu u Teheranu, koja je jako dobra, ali vrlo teška i čitam je malte ne stranicu po stranicu i tek sam do pola došla. Puno razmišljam o svemu što rade i govore, o knjigama koje "obrađuju" i tako da mi je vrrrrlo spora... ali isplati se čitati ju. Treća knjiga koju sam dohvatila je Gregory - Naslijeđe Boleynovih, jer sam znala da s njom ne mogu fulat... naravno, bila sam u pravu. I ova mi je knjiga odlična, prava petica... nažalost, u zadnje vrijeme me boli često glava, imam dosta posla i još je uletilo više proslava, pa nikako pročitati drugi dio knjige, ali bar ova brzo ide i sa velikim guštom!
Sad mi od Gregory ostaje ova nova (je li ju netko već kupio????) i Kraljičina luda.

A moram vam otkriti jednu "tajnu"... Dobila sam od MM-a predivan dar za rođendan (koji sam sama odabrala, ušla u knjižaru, uzela knjigu, priljepila je sebi na grudi i objema rukama stisla i držala dok nije došao po mene i rekao da uzimamo tu knjigu heheheh) - Zafonovu knjigu Princ magle - prvi dio trilogije. Sigurna sam da će biti fantastična... :-) nju čitam odmah nakon Gregory!
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Old 04.05.2012., 09:25   #9694
LaraFabian, obavezno se javi sa dojmovima o Princu magle Meni su bile super Sjena vjetra i Anđelova igra ( koja nikako da izađe u kiosk izdanju )
pleskica is offline  
Old 04.05.2012., 10:36   #9695
Quote:
pleskica kaže: Pogledaj post
LaraFabian, obavezno se javi sa dojmovima o Princu magle Meni su bile super Sjena vjetra i Anđelova igra ( koja nikako da izađe u kiosk izdanju )
Ooo apsolutno ću javiti. I meni je Sjena vjetra bila izvrsna, a čekam kiosk izdanje Anđelove igre...
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Old 04.05.2012., 11:15   #9696
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ah. Mislim da ću bez problema ostaviti novce u novčaniku ovaj put
Njihovi prijevodi su stravični.
Ovo je živa istina. Čitala sam 1. žrtvu u njihovom (Marjan) izdanju prije par godina, i bilo je apsolutno grozno prevedeno. Kad sam greškom opet kupila istu knjigu od Znanja, bilo mi je kao da čitam drugu priču
Makar, i u KDS izdanjima ima jezivih prevoditelja...
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Old 04.05.2012., 18:31   #9697
uzela jucer Gospu od rijeke, trenutacno jos citam Obecaj mi od Jane Green a imam jos dosta knjiga na cekanju iz KDS izdanja, izmedju ostalog Zimski vrt, Stvoreni za ljubav, Ja ubijam, Olovni ponedjeljak...
lightangel13 is offline  
Old 04.05.2012., 19:13   #9698
¨ja sam kupila gospu od rijeke i kraljevsku krv!

ovaj mjesec su baš po mom guštu!
Plavi kaputić is offline  
Old 04.05.2012., 20:12   #9699
Pročitala sam Robinju od Mende Nazer. Knjiga mi je OK, zanimljiva. Na poslu se susrećem sa raznim ljuskim sudbinama i ponekad se toliko šokiram jer je kod nas nešto toliko normalno, a oni se tome ili ponašanju pojedinaca čude kao da se radi o napadu izvanzemaljaca. Nekima je teško shvatit da na svijetu ima i dobrih ljudi koji ti žele pomoć

Sad se vraćam čitanju Kćeri rima. Bila mi je gužva na poslu, pa sam bila premorena i jedva sam čekala da sjednem u bus i blejim u prazno i jedan dan kada sam se malo ranije vraćala s posla kupila robinju i rim pao u drugi plan. Mrzim knjige ostavljat nepročitane pa tako nastavljam u revijalnom tonu Makar, došla sam do polovice knjige Jennifer Crusie - lažnjak (mislim da je ta - ono sa krivotvorenim slikama) i jednostavno neide dalje i neide Makar ona njena Oklada mi je tak sjela, doslovno sam knjigu progutala
Talo is offline  
Old 04.05.2012., 20:39   #9700
Princ magle je trilogija čega? Mislim koje su knjige u trilogiji?
__________________
...ne kužim...
iana87 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.