Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2009., 09:20   #81
http://www.exco.hr/searchres.php?type=man&manid=54
Nazoveš tamo i pitaš za cijene. Još danas i sutra je akcija, tak su meni rekli...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 10:56   #82
Vjerojatno najveci (mozda se varam) od zastupnika za Creaton u nas je Laberna. Imate ljepo kontakt na stranici i sve sto vas zanima im fino posaljete na mail. Ako im donesete nacrt, rade vam i ponudu materijala. Mi vec dosta dugo surađujemo sa njima, tj. 90% materijala kojeg uzamamo je od njih.
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:43   #83
do danas sam samo čitao i slušao o njemu, i čuo dosta hvale, ali to ipak nije to. Creaton je jako teško slagati, danas sam probao i brzo se gubi pravac, treba biti
jako oprezan i odmjeravati se (kao sa onim mediteranima). Preklziak je, teško se kreatai na krovu.
Ja bih ipak jako dobro razmislio o njemu. Šteta što tako velik i kvalitetan crijep nije malo precizniji...
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 19:50   #84
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
do danas sam samo čitao i slušao o njemu, i čuo dosta hvale, ali to ipak nije to. Creaton je jako teško slagati, danas sam probao i brzo se gubi pravac, treba biti
jako oprezan i odmjeravati se (kao sa onim mediteranima). Preklziak je, teško se kreatai na krovu.
Ja bih ipak jako dobro razmislio o njemu. Šteta što tako velik i kvalitetan crijep nije malo precizniji...
NHF, ali nakon ovakvog komentara koji si napisao mogu samo reci da si velik amater, jer ako je dobro poletvano s njim se pokriva ko od sale
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 20:45   #85
Quote:
Prob1em kaže: Pogledaj post
NHF, ali nakon ovakvog komentara koji si napisao mogu samo reci da si velik amater, jer ako je dobro poletvano s njim se pokriva ko od sale

nemaš frke, neljutim se, razgovaramo...nisam baš veliki amater, ali recimo da jesam u krovopokrivačkim radovima, jer nisam u životu puno kuća pokrio, moža 7-8...pa sad, amater ili ne je manje ovdje bitno...

ugl, i čuo sam od čovjeka da je s tim jako teško raditi, ovdje letvanje nije toliko bitno, jer creaton zaista ima dosta prostora za menevriranje letvi, tako da to nije problem. Jednostavno krene bacati....

nisu svi crijepovi isti....neznam jesi ti kad radio sa vinkovačkim mediteranom?
ako jesi onda znaš o čemu pričam i kakv pravac spominjem
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 09:20   #86
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
nemaš frke, neljutim se, razgovaramo...nisam baš veliki amater, ali recimo da jesam u krovopokrivačkim radovima, jer nisam u životu puno kuća pokrio, moža 7-8...pa sad, amater ili ne je manje ovdje bitno...

ugl, i čuo sam od čovjeka da je s tim jako teško raditi, ovdje letvanje nije toliko bitno, jer creaton zaista ima dosta prostora za menevriranje letvi, tako da to nije problem. Jednostavno krene bacati....

nisu svi crijepovi isti....neznam jesi ti kad radio sa vinkovačkim mediteranom?
ako jesi onda znaš o čemu pričam i kakv pravac spominjem
gle, kao sto sam vec prije napisao mi vecinu krovova radimo creatonom, a jedan od razloga je lakoca pokrivanja i ta famozna "linija" koju daje (kvaliteta, garancija, cijena crijepa na akcijama spadaju u drugi koš, al podjednako važan ). Mi smo jucer bas zavrsili krov od 16 (citaj šesnaest ) "voda" i covjek se bas odlucio za crni balance (nije htio biber koji bi IMO bolje izgledao na takvom krovu) i mogu reci da krov izgleda cist super.
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 15:02   #87
Ja sam bio u velikoj dilemi da li uzeti Tondach ili Creaton. Na silu su mi htjeli u Laberni uvaliti taj Creaton Balance, pljuvali po Tondachu (Jupiter). U drugom dućanu obrnuta situacija. Cijena je bila štimana tako da je bila otprilike ista za oba crijepa (veći popust za cash na Creaton i slično). Međutim onaj Y crijep (ne znam kako se zove - razdijelni ili tako nekakao) je koštao preko 1000 kn po komadu (Creaton) a to je stvarno previše.
Na kraju sam uzeo Glinex engobirani, malo je krovopokrivač rogoborio jer mu je to navodno teže stavljati nego Tondach (veli Tondach je zakon) ali ga je stavio bez ikakvih problema na jedan - dva. Mogu reći da izgleda odlično, prvi dojmovi su jako dobri a platio sam 20% manje
pravilik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 15:33   #88
Quote:
pravilik kaže: Pogledaj post
Ja sam bio u velikoj dilemi da li uzeti Tondach ili Creaton. Na silu su mi htjeli u Laberni uvaliti taj Creaton Balance, pljuvali po Tondachu (Jupiter). U drugom dućanu obrnuta situacija. Cijena je bila štimana tako da je bila otprilike ista za oba crijepa (veći popust za cash na Creaton i slično). Međutim onaj Y crijep (ne znam kako se zove - razdijelni ili tako nekakao) je koštao preko 1000 kn po komadu (Creaton) a to je stvarno previše.
Onda znaci cijena nije iste za Tondach i Creaton nego je zbog tih , pretpostavljam sljemenjaka, Creaton puno skuplji ustvari ??
dxer is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 16:01   #89
Quote:
Prob1em kaže: Pogledaj post
gle, kao sto sam vec prije napisao mi vecinu krovova radimo creatonom, a jedan od razloga je lakoca pokrivanja i ta famozna "linija" koju daje (kvaliteta, garancija, cijena crijepa na akcijama spadaju u drugi koš, al podjednako važan ). Mi smo jucer bas zavrsili krov od 16 (citaj šesnaest ) "voda" i covjek se bas odlucio za crni balance (nije htio biber koji bi IMO bolje izgledao na takvom krovu) i mogu reci da krov izgleda cist super.
Kurac ti radis s creatonom ti ga prodajes. Nebi ovak navaljivo inace.
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 07:24   #90
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Onda znaci cijena nije iste za Tondach i Creaton nego je zbog tih , pretpostavljam sljemenjaka, Creaton puno skuplji ustvari ??
Da, radi toga ispadne skuplji Creaton ali velim da su se trudili svim silama prodati Creaton pa su dali 10% na količinu i 10% popusta na cash a za Tondach samo 6% + 3% pa je ispala relativno mala razlika u korist Tondacha (možda 5%).
Moj susjed je istovremeno stavio Creaton na krov i stvarno lijepo izgleda i svi su rekli da je riječ o dobrom crijepu (kao i za Tondach). A dok sam ja sad stavio taj Glinex mogu reći da još ljepše izgleda (krovovi nisu veliki pa izgleda skladnije jer su manji crepovi).
pravilik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 08:05   #91
Odlučili smo se za betonski crijep. Da li netko ima iskustva sa Mediterran (Madžarska) crijepom (Danubia antracit). Dosta jeftiniji od Bramac-a. Pozz
lovelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 12:47   #92
Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
Kurac ti radis s creatonom ti ga prodajes. Nebi ovak navaljivo inace.
ti si pacijent, sta ja navaljivam??? Radimo s jednim i s drugim. Ja sam samo iznio svoje misljenje o kvaliteti. Uostalom, boli me kita ak si covjek stavi bas i Gerard.
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 12:36   #93
Quote:
lovelus kaže: Pogledaj post
Odlučili smo se za betonski crijep. Da li netko ima iskustva sa Mediterran (Madžarska) crijepom (Danubia antracit). Dosta jeftiniji od Bramac-a. Pozz
Bilo tko
lovelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 12:57   #94
Quote:
pravilik kaže: Pogledaj post
Ja sam bio u velikoj dilemi da li uzeti Tondach ili Creaton. Na silu su mi htjeli u Laberni uvaliti taj Creaton Balance, pljuvali po Tondachu (Jupiter). U drugom dućanu obrnuta situacija. Cijena je bila štimana tako da je bila otprilike ista za oba crijepa (veći popust za cash na Creaton i slično). Međutim onaj Y crijep (ne znam kako se zove - razdijelni ili tako nekakao) je koštao preko 1000 kn po komadu (Creaton) a to je stvarno previše.
Evo meni poslali 3 ponude za Creaton iz Laberne, a prema projektnoj skici krova. Uglavnom, sa Magnumom je dvostruko skuplje nego sa Balance modelom. I napomena da nemam nikakvu komponentu koja bi bila 1000 kn po komadu. Sljemenjaci su cca 80140 kn+pdv (ovisno o modelu crijepa). Ali sada se postavlja pitanje razlike Magnuma u odnosu na Balance ?

Ako usporedjujem sa izracunom Tondacha, onda je Creaton Balance cak i jeftiniji.
BTW: Balance model ima valjda I i II klasa jer sam dobio dvije ponude tog tipa
dxer is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 23:39   #95
Post Tondach mi se cini vrlo jeftinim a kvalitetnim

Naime, s obzirom na iskustvo, znala sam da se treba ici na resurs. Znaci direktno u tvornicu tj.preko mail-a i faksa. Cijenik je realan / bez komercijalnih marz^i i jos daju rabat (kod tondacha se moze dobiti rabat od 1200 kn aktualno - no meni su napravili jos veci - sto je znak da su pristupni klijentima i njihovoj fidelizaciji). Ja vam savjetujem Tondach. Cijene Tondach u pdf formatu je ovdje www.gradimo.hr/Content/Downloads.ashx?FileId=325 to je bez PDV-a a rabat negocirajte direktno sa komercijalom vase regije telefoni su na www.tondach.hr
pozdrav svima
__________________
...nije sramota neznanje .... vec ne htijeti nauciti ..
maya0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 09:18   #96
Quote:
maya0007 kaže: Pogledaj post
Naime, s obzirom na iskustvo, znala sam da se treba ici na resurs. Znaci direktno u tvornicu tj.preko mail-a i faksa. Cijenik je realan / bez komercijalnih marz^i i jos daju rabat (kod tondacha se moze dobiti rabat od 1200 kn aktualno - no meni su napravili jos veci - sto je znak da su pristupni klijentima i njihovoj fidelizaciji). Ja vam savjetujem Tondach. Cijene Tondach u pdf formatu je ovdje www.gradimo.hr/Content/Downloads.ashx?FileId=325 to je bez PDV-a a rabat negocirajte direktno sa komercijalom vase regije telefoni su na www.tondach.hr
pozdrav svima
I koliko onda košta komad s PDV-om?
Ja platil 4,74kn s dostavom na dvorište (prije ovog popusta od 1200kn).
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 11:40   #97
nije bitno kolko kosta komad, vec kvadrat
A k tome moras uzet i u obzir na kolko se letva, jer nije ti isto za biber ili CP ili Balance
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 15:49   #98
Arrow

Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
I koliko onda košta komad s PDV-om?
Ja platil 4,74kn s dostavom na dvorište (prije ovog popusta od 1200kn).
Kao sto se moglo pretpostaviti, cjenik je na lijanu u gornjem odgovoru, rabat je posebno izracunat.

Osobno, ne gledam samo model i boju vec i tezinu crijepa.
Sada sve ovisi o potrebi i ukusu.
Nego da li netko ima lijan prema cijeniku Creatonovih crijepova?
__________________
...nije sramota neznanje .... vec ne htijeti nauciti ..
maya0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 21:06   #99
Briga me za kvadrate. Riječ je bila o K plus. Važno je koliko košta komad, da se može usporediti cijena crijepa samog.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 11:16   #100
Gle, nezahvalno je uspoređivati cijene samih crjepova u odnosu na kvadrate istih. CP ide od 12-15,5 kom/m2 (ovisno o nagibu), dok Balancea ide 9 komada. Da su istih dimenzija jos bi imalo smisla, al ovako ne
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.