Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2009., 21:57   #1
Koji odabrati plinski bojler?!

Molim Vas za savjet.

Gradim kuću, 7x10; podrum 24m2, prizemlje, potkrovlje, znači cca 180m2.
Fasada stiropor 8 cm, 15 cm izolacije krova, 3 cm podnog stiropora, PVC low staklo + alu rolete.

Koji biste plinski bojler odabrali za centralno grijanje i toplu vodu, u nekom srednjem, prihvatljivom cijenovnom rangu?!
jnovosel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 01:52   #2
ja imam kucu te kvadrature i grijem ju na valiantov bojler to je neka srednja klasakolko ja znam a neznam puno imam ga od 2003 i nema problema .imam samo jednu prituzbu na njega kad se ja kupam a zena oce prat sudje onda meni ide hladna voda.ja sam ga naknadno ugradjivo pa mozda instalacije nisu dobro napravljene uglavnom kad se neko kupa ne peremo sudje.2003 kosto je 10500 kuna i nisam cuo da neko stavlja neke druge.ovi kaj imaju vise love stavljaju buderus.druge marke spadaju u egzotiku kod nas
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:29   #3
a valja li Vaillant VUW 282-5?
jnovosel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 16:27   #4
Ne znam jer nisam ekspert. Međutim ovim pitanjem sam se maltretirao prije pola godine. Zaključak je bio da idem na Viessman ili Berettu. Do toga sam došao nakon dosta konzultacija sa serviserima, trgovcima, a i na ovom forumu. Moguće je da se tu radi samo o "umjetničkom dojmu", pa ti ga kao takvog i prenosim.
Ja Osobno is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 10:41   #5
Tko bi rekao?
Prije dvije godine usudio sam se dijeliti savjete, a sada ih tražim po istom pitanju. Faktor vremena ipak treba uvažavati.
Ovako stoje stvari. Mojem Junkers protočnom plinskom bojleru za sanitarnu vodu sada već po drugi puta propiškio kotao (šlanga), što će reći da treba razmišljati o novom bojleru. Naime, koliko čujem mijenjati kotao i nije neki posao jer to košta cca 1000kn, a novi bojler cca 2000kn. Pitanje je: Koji protočni plinski bojler od cca 14l kupiti a da se ne pokvari pretjerano brzo? Ima li iskustava?
Ja Osobno is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 19:43   #6
Quote:
Ja Osobno kaže: Pogledaj post
Tko bi rekao?
Prije dvije godine usudio sam se dijeliti savjete, a sada ih tražim po istom pitanju. Faktor vremena ipak treba uvažavati.
Ovako stoje stvari. Mojem Junkers protočnom plinskom bojleru za sanitarnu vodu sada već po drugi puta propiškio kotao (šlanga), što će reći da treba razmišljati o novom bojleru. Naime, koliko čujem mijenjati kotao i nije neki posao jer to košta cca 1000kn, a novi bojler cca 2000kn. Pitanje je: Koji protočni plinski bojler od cca 14l kupiti a da se ne pokvari pretjerano brzo? Ima li iskustava?
A šta pametno reći?Noviji bojleri uglavnom nisu više izdržljivi kao stari.Izaberite Vaillanta ili Boscha ovisno o tome koji Vam je servis dostupniji.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 22:01   #7
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
A šta pametno reći?Noviji bojleri uglavnom nisu više izdržljivi kao stari.Izaberite Vaillanta ili Boscha ovisno o tome koji Vam je servis dostupniji.
Mislim da je ovo dobar (tj. najbolji moguci) savjet...svi ti bojleri su vise manje slicni/isti...bitno je imati pouzdanog servisera...i...zaledje servisa od strane predstavnistva (dostupnost dijelova i sl.).
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 08:35   #8
Hvala. Savjet je očekivan, zapravo i jedini moguć.
Budući da su, koliko čujem, svi ovi "low end" bojleri zapravo isti šrot onda ću najvjerojatnije kupiti najjeftiniji, a za kojeg sam ikada igdje čuo. Naime, neka se serviseri ne uvrijede, imao sam loših iskustava sa prezaposlenim servisima koji pošalju nekog mladca koji nešto zbrlja, dobro naplati, a problem ostane, pa sam odlučio da ovakve, relativno jednostavne uređaje sam održavam, pa dok izdrže - izdrže. Neću Bosch (Junkers) jer ne prodaju rezervne dijelove. Vjerojatno ću odabrati nekog talijana.
Uostalom, uređaj od cca 1500 - 2000 kn ako izdrži 10 godina to je 150 - 200 kn godišnje, što i nije stavka.
Ja Osobno is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.