Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2015., 10:55   #1
Flex cijevi za kanalizaciju

Pozz,
moram se spojiti na gradsku kanalizaciju udaljenu od kuće cca 40-50m , vidio sam da postoje flexibilne cijevi za kanalizaciju i mislim da bi možda bile bolje za spojiti se radi mogućnosti manipuliranja terenom tj. lakše prilagodbe pošto mi nije baš ravna linija od kuće do grad.kanalizacije..
Ima netko iskustva s tim cijevima??
Pozz i hvala...

Zadnje uređivanje Majstor : 31.01.2015. at 13:10.
kosmej is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 20:59   #2
šta miliš da je jeftinije kad mi profesionalci koristimo klasiku do promjera 400mm
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 09:42   #3
Ne razumim šta si mislio reći?? Nije u pitanju cijena nego koje je bolje rješenje?
kosmej is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 21:22   #4
Quote:
kosmej kaže: Pogledaj post
Ne razumim šta si mislio reći?? Nije u pitanju cijena nego koje je bolje rješenje?
stavi link, ali klasika ima ogromnu prednost šta ima glatke stubline cijevi, dok kod svakog elastičnog sistema dolazi do kakavog takvog boranja unutar stubline, drugi faktor je dostupnost. šta je nešto dostupnije je jeftinije i lakše za izvedbu, te ljudi koji su to ugrađivali imaju nekakva iskustva kroz godine.... ne znam zašto eksperimentirati
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 09:57   #5
Quote:
kosmej kaže: Pogledaj post
Pozz,
moram se spojiti na gradsku kanalizaciju udaljenu od kuće cca 40-50m ,
Pozz i hvala...
Na tu udaljenost uvijek treba staviti reviziona okna (šahtove ) kroz koje se može u slućaju potrebe odštopati ili isprati kanalizaciju. Nikada se takva udaljenost ne spaja bez toga! Pogledaj samo kad se voziš po gradu ili tamo gdje je postavljena javna kanalizacija, šahtovi gotovo na svakom koraku i nisu tako udaljeni. Zašto?
Naravno da sve ima svoje opravdanje.
Lijepi ti je @ zanny odgovorio , ,a svaka promjena smjera na tu daljinu nabolje se rješava sa šahtom. bolje nego pokušaj skretanja sa rebrastim cijevima.
Tih cijevi ima dvije vrste; rebraste sam o izvana (unutra su isto glatke ) i rebraste izvana i iznutra, radi usporavanja strujanja kroz cijevi.
I na kraju rad sa klasičnim kanalizacijskim cijevima je jednostavniji i lakši .
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 08:49   #6
OK, hvala na odgovorima tako ću i napraviti..
kosmej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:08.