Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2011., 18:48   #1
rad blagdanom

bok! ako netko zna odgovor, bila bih jako zahvalna! naime, radim u jednom trgovačkom centru koji za nadolazeće blagdane (uskrs, uskrni ponedjeljak i 1.maj) ne radi. moj poslodavac ima još dućana u drugim centrima koji rade. i danas su moji šefovi izjavili da smo mi njima dužni jedan dan jer ne radimo na uskrsni ponedjeljak, a većina dućana radi. zanima me je li moguće da ja budem dužna taj jedan dan koji ne ne radim ne svojom krivnjom
enic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 18:53   #2
ja cu se nadovezati malo - dal je normalno/ok/legalno da prodavaci budu prisiljeni raditi na Veliki petak , Veliku subotu i na Veliki ponedjeljak do 12h navecer, dakel do 24h ?

jedan "naš" (bas je nas mos mislit )trgovacki centar prisiljava trgovine na takav rad.vlasnike trgovina boli briga, promet ide , al da ljudi rade na veliku subotu , di to ima pameti zdrave?

jel se mogu ljudi potuziti nekome ?
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 19:05   #3
joj, pročitala sam i o tome, katastrofa... ako se ne varam i moj poslodavac ima trgovinu u tom centru. mi makar ne radimo na uskrs i pon ako ništa drugo. ne znam možeš li se kome obratiti, zaista, ja sam zvala jedno pravnika koji se bavi radnim pravom pa mi ni za ovo moje ne može ništa konkretno odgovorit
enic@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:31.