Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2012., 16:25   #1
Demontaža/montaža kuhinjske radne ploče

Dakle, drago pučanstvo, prelistah teme, rabih tražilicu i ... šipak - pa otvaram novu temu.
Naime, trebao bih zamijeniti radnu ploču u kuhinji jer želim 'produžiti' navedenu. ispod sadašnje radne ploče nalazi se sudoper i ugradbena pećnica.
Pitanja:
kako (čime) je radna ploča pričvršćena za ostale elemente koji su ispod nje?
Kako to razmontirati?

na kraju još jedno pitanje na koje mislim da znam odgovor ali ... dodajem perilicu suđa koja neće biti ugradbena nego samostojeća ali planiram joj maknuti poklopac i na njega nakeljiti novu radnu ploču. Izvedivo? treba li to čime 'zalijepiti' ili što s tim?

koliko je ovo uopće izvedivo od strane laika?
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 17:07   #2
nije li ploca samo vijcima spojena sa elementima? pogledaj malo ispod
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 18:27   #3
Sudoper je sa nekoliko spojnih limiča sa donje strane pričvršćen za ploču, a ostali elementi također. Samo sve izvadi van, legni ispod uzmi neko svijetlo i sve se vidi. Pećnica je prišarafljena sa vijcima lijevo i desno, samo prvo otvori vrata od pećnice i dobro pogledaj! Tamo su najmanje dva vijka sa križnim glavama. Suđerica se lako pričvrsti, skini gornji poklopac i ide ravno ispod ploće. Možda malo trebaš poriktati nogice da sve lijepo sjedne. Tu sad postoje dva načina spajanja, jedan je da se limovi pričvrste na ploču sa donje strane i da se glave od vijaka,koji su na suđerici uguraju u utore i tamo se uglave, a drugi je da se otvore vrata i sa unutarnje strane se prišarafi sa dva vijka. Ovo je ovisno o modelima suđerice.
Nema tu velika nauke, samo strpljivo i polako i ne gubi živce. Ako izgubiš živce samo zovi da te malo ohladimo.
I na kraju na gornji dio ploče uz zid postaviš ukrasnu lajsnu,koja se malim čavlima učvrsti.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 18:59   #4
ok i hvala majstore . još malo - moram li vaditi pećnicu vani? mislio sam samo skinuti gornji dio štednjaka, znači dio gdje je kolo struje i plina za kuhanje?
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 20:49   #5
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
ok i hvala majstore . još malo - moram li vaditi pećnicu vani? mislio sam samo skinuti gornji dio štednjaka, znači dio gdje je kolo struje i plina za kuhanje?

Ne , samo gornji dio.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 12:07   #6
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Ne , samo gornji dio.
i još jedno pitanje - kako skinuti gornji dio?
malo gledah u trgovini takve pećnice i koliko shvatih gornja ploča se samo stavi u predviđenu rupu i zalijepi silikonom. Je li to točno? Ako je, znači samo izrežem silikon i vadim gornju ploču (i odspojim kabel)
?
hvala
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 12:23   #7
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
i još jedno pitanje - kako skinuti gornji dio?
malo gledah u trgovini takve pećnice i koliko shvatih gornja ploča se samo stavi u predviđenu rupu i zalijepi silikonom. Je li to točno? Ako je, znači samo izrežem silikon i vadim gornju ploču (i odspojim kabel)
?
hvala
Ploce za kuhanje imaju kopce i nekakvu traku koja dolazi izmedju ploce za kuhanje i radne ploce. Makni prvo rol pa se zavuci ispod ploce za kuhanje i sve ces vidjeti...
Djuro Radja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 19:22   #8
a što je to rol
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 20:34   #9
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
a što je to rol
pećnica = rol
Djuro Radja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 11:37   #10
Puno hvala svima
-
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.