Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2011., 16:11   #2581
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
hej carice koliko dugo ste krvarile i krvaruckale? ja sam prvi put jako krvarila,ali tada sam imala i neku upalu maternice,pa jedno s drugim krvarila cca 2mj.Sve carice koje ja znam su krvarile cca 2-3 tjedna,evo ja sada 5 tjedan i opet malo krenulo kao neki mali komadić lohije sa sukrvicom.E da i sada me rez ponovo boli,a bio je prestao boliti,ne samo rez sve,maternica-možda se sada jače skuplja???..ok kada je to prestalo boliti malo sam se više aktivirala,možda zbog toga? inače jel vas boli jače kada ste umornije? evo sada mjerim temperaturu i 37,2 je
ja sam krvarila 1,5 mjeseci i onda 2 tjedna ništa i onda za 2 tjedna dobila mengu
rodila sam carski prije 9 mjeseci i još uvijek dojim.
imala sam inducirani porod zbog tromboze, pa nikako porod nije išao pa onda na carski.
kaj se tiče dojenja beba je 2h poslje poroda došla k meni (išla na spinalnu) i bili smo 24h zajedno. mlijeko mi je normalno došlo 3 dan. babice u bolnici su mi jako pomogle kaj se tiče dojenja (Čakovečko rodilište) ali sam ja bogme i dojila maloga doslovno non-stop zbog male težine.
sve se može ako se hoće i ako se malo potrudi.
to su čiste gluposti da žene koje su rodile na carski ne doje ili doje kratko.
mi dojimo 9 mjeseci i tek smo počeli
mringo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 10:55   #2582
Molim i preklinjem neka mi netko sto prije javi koliko traje carski rez,
Frendica u 8 trebala uc u salu evo sad je 10 jos nikakvih vijesti...
Prolupat cu....
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 10:58   #2583
Quote:
kukuc kaže: Pogledaj post
Molim i preklinjem neka mi netko sto prije javi koliko traje carski rez,
Frendica u 8 trebala uc u salu evo sad je 10 jos nikakvih vijesti...
Prolupat cu....
nekih pola sata pod opcom (cijeli postupak)

ne znam za spinalnu

jel cekas da ti ona javi ili?
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 11:05   #2584
kod mene je cijeli postupak trajao sat vremena (spinalna). kasnije si 24h na intezivnoj i prvih nekoliko sati meni nisu dali da koristim mob., pa ako čekaš da ti ona javi, možda je u tome problem
tynna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 11:10   #2585
45min ali ti se ona nece bas moci javiti, mislim da ce biti pomalo opijena citavim dogadjajem. plus trebaju je i iznijeti iz op.sale i smjestiti u in.njegu i tako to.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 13:23   #2586
Quote:
kukuc kaže: Pogledaj post
Molim i preklinjem neka mi netko sto prije javi koliko traje carski rez,
Frendica u 8 trebala uc u salu evo sad je 10 jos nikakvih vijesti...
Prolupat cu....
čekaj malo da žena dođe k sebi,
možda još ne može do moba.

ja sam rodila na CR oko 13h a do moba sam došla tek oko 16-17h (kada sam žicala sestru da mi ga pronađe u torbi).
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 13:45   #2587
Quote:
kukuc kaže: Pogledaj post
Molim i preklinjem neka mi netko sto prije javi koliko traje carski rez,
Frendica u 8 trebala uc u salu evo sad je 10 jos nikakvih vijesti...
Prolupat cu....
od ulaska u salu do izlaska oko sat vremena, sami rez od anestezije do šivanja oko 30 -45 minuta.
moj četvrti je trajao sat i po od rezanja, zbog priraslica, ožiljaka, čiščenja. ne mora značit da je išta strašno a duže traje.
a da ti se žena možda neće javit odmah, normalno. pogotov ako je u općoj. nakon općih sam se satim a budila i natrag zaspala.
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 14:12   #2588
Indikacije za carski

Ima li koja od vas iskustvo s slijedećim indikacijama, da mi malo opiše kako, što, zašto..Skroz sam zbunjena i carski mi uopće nije bio u primozgu do prije 2 sata kad sam se vratila s pregleda i dr. rekao da imam indikacije za carski.

Radi se o: beba previsoko, nalegla na moju zdjeličnu kost i još se nije spustila u zdjelicu (39+2), ima 3700 g, kaže dr. da mi je možda zdjelica premala za njenu glavicu.

E sad, zanima me što ako krene porod (jer sam naručena tek za tjedan dana kada ću biti 40+2), hoće li me pokušati vaginalno pa ako nejde na carski, ima li netko iskustvo da se bebica spustila tek par dana pred termin ili na samom porodu? Bilo koje informacije su dobrodošle
__________________
...sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi, ljubav nikad ne prestaje...I. i J. <3
drea_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 15:52   #2589
Kod mene je bila slična situacija;39+6,upućena u rodilište,otvorena,ali bez ikakvih trudova,koje su izazivali prvo gelom,pa dripom,bebolinka visoko,nije se htjela spustiti u zdjelicu,da bi dr.nakon nekoga vremena izjavio da mi ni zdjelica nije u najboljem stanju,a ona je krupna beba(rodila se sa 4400g),te da nas neće patiti,već da će napraviti sekciju...na stol za rađanje sam legla u podne,a porodili su me u 21:15..
Samo što je u međuvremenu meni počeo tlak divljati,a pred sam carski,i micici su počeli divljati otkucaji srca....ali sve je dobro,što se dobro svrši...iako baš nisam planirala ovakav razvoj sit.,ali nema veze,bitno da sad uživamo i mazimo se..
__________________
On the bright side,my coffee will never get cold in hell!
La roux is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 16:39   #2590
Quote:
La roux kaže: Pogledaj post
Kod mene je bila slična situacija;39+6,upućena u rodilište,otvorena,ali bez ikakvih trudova,koje su izazivali prvo gelom,pa dripom,bebolinka visoko,nije se htjela spustiti u zdjelicu,da bi dr.nakon nekoga vremena izjavio da mi ni zdjelica nije u najboljem stanju,a ona je krupna beba(rodila se sa 4400g),te da nas neće patiti,već da će napraviti sekciju...na stol za rađanje sam legla u podne,a porodili su me u 21:15..
Samo što je u međuvremenu meni počeo tlak divljati,a pred sam carski,i micici su počeli divljati otkucaji srca....ali sve je dobro,što se dobro svrši...iako baš nisam planirala ovakav razvoj sit.,ali nema veze,bitno da sad uživamo i mazimo se..
Super da je sve prošlo najbolje moguće, ovo me baš i zanimalo, netko tko je prošao sličnu situaciju. Hvala
__________________
...sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi, ljubav nikad ne prestaje...I. i J. <3
drea_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:27   #2591
Quote:
drea_zg kaže: Pogledaj post
Super da je sve prošlo najbolje moguće, ovo me baš i zanimalo, netko tko je prošao sličnu situaciju. Hvala
Ma nema frke,nadam se da sam pomogla...
__________________
On the bright side,my coffee will never get cold in hell!
La roux is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 15:28   #2592
drea ovako je i kod mene bilo, iste indikacije, ko i tvoje, u obe trudnoće. oba puta carski na hladno, tj bez trudova bez izazivanja poroda... moje su bebe uz sve to bile i velike (4340 i 53, 4530 i 54). nisu me mučili, prvi put sam bila tri dana u bonici prije nego su napravili sekciju, drugi put su me primili ujutro popodne operirali.
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 18:10   #2593
Quote:
litlle_girl kaže: Pogledaj post
drea ovako je i kod mene bilo, iste indikacije, ko i tvoje, u obe trudnoće. oba puta carski na hladno, tj bez trudova bez izazivanja poroda... moje su bebe uz sve to bile i velike (4340 i 53, 4530 i 54). nisu me mučili, prvi put sam bila tri dana u bonici prije nego su napravili sekciju, drugi put su me primili ujutro popodne operirali.
Ne razumijem baš ja to. Jer koliko ja znam beba se počinje spuštati u zdjelicu u drugom porođajnom dobu odnosno nakon pucanja vodenjaka i nakon određene faze otvorenosti (10 cm?). Kakve onda veze ima ako je do tada na zdjeličnoj kosti?

Kako su te onda? Kažeš bez trudova i izazivanja poroda, šta su te onda naručili na carski tad i tad u tolko sati ili...?

I još jedno pitanje, nisu te ni pokušali vaginalno? Jer ja nemam taj selektivni carski određen, što valjda znači da će me prvo pokušati vaginalno?

i da, hvala
__________________
...sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi, ljubav nikad ne prestaje...I. i J. <3
drea_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 13:31   #2594
a kak je sa carskim rezom i pupkovinom - jel se pušta da otpulsira ili se odmah klama i reže? odnosno, jel mogu tražiti da prvo otpulsira?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 15:00   #2595
Quote:
drea_zg kaže: Pogledaj post
Ne razumijem baš ja to. Jer koliko ja znam beba se počinje spuštati u zdjelicu u drugom porođajnom dobu odnosno nakon pucanja vodenjaka i nakon određene faze otvorenosti (10 cm?). Kakve onda veze ima ako je do tada na zdjeličnoj kosti?

Kako su te onda? Kažeš bez trudova i izazivanja poroda, šta su te onda naručili na carski tad i tad u tolko sati ili...?

I još jedno pitanje, nisu te ni pokušali vaginalno? Jer ja nemam taj selektivni carski određen, što valjda znači da će me prvo pokušati vaginalno?

i da, hvala
Tebi je očito kao i meni, zdjelica premala da bi beba išla van. ja sam dobila svoje trudove i došla u bolnicu..pregledao me moj gin koji mi je rekao da mi je zdjelica uska al da možemo probat. što je meni na kraju bilo glupo (nije da će bit šira) al ajde nisam ja doktor. da bi na kraju nakon 12 sati trudova i meni zbilja agonije jer kad su mi prokinuli vodenjak mislim da sam sve zvjezde vidjela i tražila epi (trudovi stali) pa opet nazad na drip, otvorila se svega 8 cm i napokon dočekala taj carski. (a moglo je i ranije)

Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
a kak je sa carskim rezom i pupkovinom - jel se pušta da otpulsira ili se odmah klama i reže? odnosno, jel mogu tražiti da prvo otpulsira?
ja sam tražila!
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 15:50   #2596
Quote:
buffy24 kaže: Pogledaj post
Tebi je očito kao i meni, zdjelica premala da bi beba išla van. ja sam dobila svoje trudove i došla u bolnicu..pregledao me moj gin koji mi je rekao da mi je zdjelica uska al da možemo probat. što je meni na kraju bilo glupo (nije da će bit šira) al ajde nisam ja doktor. da bi na kraju nakon 12 sati trudova i meni zbilja agonije jer kad su mi prokinuli vodenjak mislim da sam sve zvjezde vidjela i tražila epi (trudovi stali) pa opet nazad na drip, otvorila se svega 8 cm i napokon dočekala taj carski. (a moglo je i ranije)
a ne znam nisu mi to rekli (da je zdjelica premala)
sve ćemo vidjeti kad krene, ma bit će super i najbolje za bebicu i mene
ako bude carski podijelim i ja tu svoje iskustvo kasnije
__________________
...sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi, ljubav nikad ne prestaje...I. i J. <3
drea_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 17:49   #2597
Quote:
drea_zg kaže: Pogledaj post
a ne znam nisu mi to rekli (da je zdjelica premala)
sve ćemo vidjeti kad krene, ma bit će super i najbolje za bebicu i mene
ako bude carski podijelim i ja tu svoje iskustvo kasnije
Ja sam shvatila da ti je doc rekao da je glavica prevelika za zdjelicu. kako god da bilo, nek ti prođe što brže i bezbolnije!
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 16:45   #2598
Quote:
drea_zg kaže: Pogledaj post
Ima li koja od vas iskustvo s slijedećim indikacijama
kod mene isto,išli na indukcije 12 sati pod gelom,3 sata trudova,ništa strašno,malac se nije spustio,bio jako visoko(toliko visoko da sam kontrakciju osjećala točno ispod rebara ne u stomaku ni u leđima )djelica uska,on 3850,rađen carski.
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 22:46   #2599
evo još jedne carice supatnice. u bolnicu sam došla 6 dana poslje termina. cijeli tim ginekologa se nije mogao usuglasit oko mog termina poroda koji je po zadnjoj menstuaciji padao 19.05., pa reko doc, beba je tjedan dana manja, imamo fore.. i tako sam vam ja ko tukac ležala još 6 dana. u tih 6 dana su me 4 puta stavljali na prepidil, a otvorila sam se svega 3 cm. cijelo vrijeme sam govorila kako me beba šutira po rebrima i da joj glava uopće nije u položaju u kojem bi trebala bit, trbuh mi se uopće nije spustio...doktor koji me vodio, neželim se sjećat njegove amnioskopije, poslje svake sam hodala kao kauboj, nije slušao..
to jutro 31.05. sam dobila taj četvrti gel, cijelo sma jutro preležala na ctg-u u glavnoj rađaoni, na infuziji, sama ko siroče, žedna, gladna, klistirana :S, pripremali su me za obični porod.. kod mene je došao glavni doktor i s njim sam otišla na ultrazvuk.
kaže on meni, "o lijepa beba, 3900g, odstupanja su do 600 g +-, al ne vjerujem da će bit u minus." ja zabezeknuta prevrtim film na dvadeseti tjedan trudnoće kad sam plakala jer mi se beba ne razvija dovoljno i ne dobiva na težini a sad trebam izbacit mali tenk
s doktorom se vratim na odjel, i odvede me u predrađaonu gdje je došao i doktor koji me primio na odjel. legnem na onaj tvrdi stol, mislim da bi se u lijesu komotnije osjećala. premjeravaju stidnu kost, ovo ono.. obojca kimaju glavom, ja mislim wtf sad pričate, samo nek mi je beba dobro, bojala sam se za nju s obzirom da je prošlo gotovo 2 tjedna od termina.
i tako se njih 2 stručnim izrazima razbacivali, kad odjednom gl. doktor govori mom: obavite to.
to je bila moja karta do operacijske sale. ode doktor, ja ustajem i da ću u sobu, kaže mi moj doktor; kamo ćete? idite u rađaonu, zvati ću sestru.,
u roku od 15 min sam ja bila, izboli di treba, uveli kateter, oštucali mi i ono malo dlaka što mi je naraslo čekajuć i odvezoše me.
kakav glup osjećaj, vodoravno se vozit u liftu. uhvatila me panika, nikome nisam uspila javiti da idem rodit, što ako mi nešto bude, što ako bebi nešto bude?

obavili su carski pod općom anestezijom. moja je tena ugledala svijetlo dana u 13:25 ako se ne varam
3920 g i 53 cm..


kad sam se probudila u šokari, imala sam osjećaj da nisam ja u svome tijelu...okrenula glvom lijevo, desno, šokara puna kojekakvih pacijenata... dolazi medicinski brat i pita jesam dobro i jel me boli.. nekako sam kimnula glavom da, i htjela sam pitat za svoju bebu al nisam mogla.
kad sam malo naišla, sestra mi je rekla kako je sve prošlo, osjećala sam se kao majka kuraž sa srcem 5 brojeva većim nego dan prije... malecki su doveli tek drugo jutro nešto malo prije podneva.
dojenje nam je stvarno teško išlo, nikako se nije mogla i znala prikačit na sisu, a ja nisam od bolova mogla mrdnut. da bi stvar bila gora, uzglavlje kreveta se nije moglo podići tako da sam ja većinu vremena provela sjedeć na krevetu ili na stolici u totalno neugodnom položaju.. mučili smo se jako, malo je sisala. moje su noge bile ko dva stupa, uzas jedan, nisam oka sklopila danima, kad je bila budna pokušavala sam ju prikačit na sisu, kad bi spavala ja bi se izdajala da barem tako dobije moje mlijeko..noću me tresla groznica, rasplakala sam se pred jednom od sestara jer sma došla na rub rubova od iznemoglosti, a ona je meni na to drsko odgovorila "i šta ćemo sad?"...tek 5 dan je ona počela nešto malo sisati, kad smo došli iz bolnice, prvo hranjenje je bilo super i onda opet borba. izdajala sam se kad god nije bila na sisi al sam nenadano završila u bolnici petnaesti dan poslje poroda (žučni kamenac). dok me nije bilo, tena je papala na flašicu. nakon 3 dana sam se vratila kući, ona jednostavno na sisu nije htjela, mlijeka je bilo, sad mi je žao, čitala sam puno po forumima, žao mi je što nisam bila ustrajnija, hrabrija i izdržala taj presing, al jednostavno nisam imala snage.

nastavim pisat sutra, oči me peku..
vešmašina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 10:17   #2600
vešmašina.... nemoj se mučiti grižnjom,osjećajem krivnje i ostalim sranjima , uništit ćeš si prve dane majčinstva.....to sam si i ja radila prvi put...drugi put sam opet krenula tim putem ali sam nakon dva dana prekinula ta sranja (izravni put u porođajnu depru) i uživala sam puno više u tim prvim danima nego prvi put....
uživaj u bebi, nudi sisu, izdajaj kolko možeš i to je to....ako nejde daj adaptirano i stavi točku na to!
__________________
On the road again......
....moje male ljubavi Z i V....
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.