Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2009., 14:46   #781
Quote:
lillyrose kaže: Pogledaj post
aha, zači normalno je da se djeci u rodilištu ako mama nema mlijeka po rodinim uputstvima ne daje zamjensko? što da dijete umre od gladi zato što zamjensko nije prirodno??? i normalno je da dijete sisa do svoje 2 ili čak 3 godine??? i normalno je okolo sa sobom nosit posr..ane pelene zato što se rodi ne sviđaju jednokratne??? i normalno je inzistirat na prirodnom porodu pod svaku cijenu,i bez sredstava za ublažavanje bolova??i ako slučajno poželiš nešto ili carski odmah te izopće??? ko kakva sekta.
ako se bore za prava trudnica, moje je pravo da djete hranim čim ja hoću, moje je pravo da rodim kako ja hoću, moje je pravo da dojim do kada ja mislim da je potrebno, i moje je pravo da djete oblačim u što ja hoću.

nemaš ti nikakva prava nad nekim samo zato jer si ga rodila.
žao je meni zapravo tvog djeteta koje očito tretiraš kao obično sredstvo, krpu, komad papira ili bokte pitaj što ne...
kakva je to majka koja gleda prvenstveno svoju korist pa tek onda djetetovo dobro?

zar misliš da je dojenje do treće godine sprdačina i preseravanje?
misliš da su platnene pelene obična moda ? čisto onako, nekome je bilo dosadno pa je uveo platnene pelene u upotrebu?

kad već ne poznaš problematiku onda se nemoj niti uplitati u nju jer ispadaš samo agresivna, bezobrazna, nametljiva i neobrazovana.



a kad se samo sjetim da si ti meni išla nešto pametovati u vezi "moje" histeričnosti i autodestruktivnosti.
sad mi je jasno i otkud takva projekcija dolazi.
rugala se sova sjenici......

pozdrav!
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 14:50   #782
Meni samo nije jasno kako znate kako boli prirodan porod ili kakvi su bolovi nakon carskog ako još niste rodile? Zato je bolje da ako je moguće porod ide prirodni i mislim da je dobro što je to na dr-ima a ne na nama da biramo. Ja sam probala oba poroda i definitivno biram prirodno. Mislim da je vas više strah zbog iskustva s poroda koje čitate. Stvar je u tome da je svaka osoba individua za sebe i ako je meni bilo recimo teško, ne mora značit da će i vama. A dok ne probate neznate ni same koliko ste u stvari jake, hrabre i koju sve bol možete podnijeti za bo malo biće. Bitno je da se sve dobro završi...
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 15:08   #783
Quote:
loptica02 kaže: Pogledaj post
Meni samo nije jasno kako znate kako boli prirodan porod ili kakvi su bolovi nakon carskog ako još niste rodile? Zato je bolje da ako je moguće porod ide prirodni i mislim da je dobro što je to na dr-ima a ne na nama da biramo. Ja sam probala oba poroda i definitivno biram prirodno. Mislim da je vas više strah zbog iskustva s poroda koje čitate. Stvar je u tome da je svaka osoba individua za sebe i ako je meni bilo recimo teško, ne mora značit da će i vama. A dok ne probate neznate ni same koliko ste u stvari jake, hrabre i koju sve bol možete podnijeti za bo malo biće. Bitno je da se sve dobro završi...
pa nije stvar probavanja.
pa ako od 100 žena, njih 95 kaže da su se duže oporavljale od carskog nego od prirodnog, i ako se žene sa carskog reza stavljaju u bolnici na odjel za intenzivnu njegu,ako žene sa carskim stoje 10-15 dana u bolnici umjesto 3 dana, očito je da je carski teži nego prirodni.

i na temelju iskustva ostalih žena lako je zaključiti da bih radije rodila prirodno nego na carski. ne moram to doživjeti jer samo po sebi je očigledno da je carski teži od prirodnog.

ako me strefi carski a kaj sad, oporavit ću se, neću inzistirati na prirodnom a da mi djetetu život visi na koncu... ali naravno, na carski ne bih išla bezveze samo zato jer se bojim da će mi se pi... previše raširiti s oproštenjem ako dijete kroz nju izađe.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 16:39   #784
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
pa nije stvar probavanja.
pa ako od 100 žena, njih 95 kaže da su se duže oporavljale od carskog nego od prirodnog, i ako se žene sa carskog reza stavljaju u bolnici na odjel za intenzivnu njegu,ako žene sa carskim stoje 10-15 dana u bolnici umjesto 3 dana, očito je da je carski teži nego prirodni.

i na temelju iskustva ostalih žena lako je zaključiti da bih radije rodila prirodno nego na carski. ne moram to doživjeti jer samo po sebi je očigledno da je carski teži od prirodnog.

ako me strefi carski a kaj sad, oporavit ću se, neću inzistirati na prirodnom a da mi djetetu život visi na koncu... ali naravno, na carski ne bih išla bezveze samo zato jer se bojim da će mi se pi... previše raširiti s oproštenjem ako dijete kroz nju izađe.
Pola ovoga kaj si napisala je neistina...pod broj jedan:žene koje su rodile carski(ja npr.)ostaju u bolnici 5 dana ukoliko nema nekih komplikacija,isto kao što one koje su rodile prirodno ostaju tri dana,a ja ih poznam brdo koje su ostale puno više zbog raznih zdravstvenih razloga.
Tvoja stvar su tvoja uvjerenja ali vrijeđati nekoga da je potencijalno loš roditelj zato jer ne puši Rodine stavove je stvarno gnjusno!

Pod broj dva:carski netko lakše podnese,netko teže...ja sam ga podnijela super,htjela sam ga i bila sam i psihički i fizički spremna na njega...dva mjeseca kasnije mogu reć da se osjećam super,isto kao što sam se osjećala super već nakon tjedan dana!Sve što sam htjela radit sam mogla.Vježbam već dva tjedna i ide mi mrak.
Nisam dojila jer mlijeko nisam imala,pa ako me to čini lošom majkom po tvojim mjerilima i mjerilima tebi sličnih...
LilaLala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 16:49   #785
Quote:
deedee7 kaže: Pogledaj post
ti kao da si moja sestra blizanka. ja idem na carski zbog visoke dioptrije. imam i stanjenje mrežnice, narodski rečeno. i meni su ginekolozi govorili jedno a oftalmolozi drugo. odlučila sam slušati oftalmologe jer me prate godinama i ne želim riskirati vid. dijete treba mamu koja dobro vidi je li tako? nije to tako strašan problem kad se čovjek pripremi na to. drž se.
A kolika ti je dioptrija?Mislim da ja imam oko +1,50 a drugo oko malo veca,jel to dovoljno velika dioptrija za carski?Moram se sto prije narucit na pregled pa cu pitati oftalmologa za misljenje a moram i svoju gin...Svaceg sam se naslusala o carskom ali ja bi bolje na carski nego prirodno....I ne znam zasto je nekima carski toliki bauk i kao jako boli ta rana kasnije,kao da je bolje kad bole savovi od rezanja pa zena ne moze mjesec dana ni lezat ni sjedit ni hodat kako treba...
Bebacu je glava jos uvijek gore iako sam vec na pocetku 8.mj. a i posteljica je bila nisko...Nadam se ad ce i to biti razlog za carski...
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 16:49   #786
Quote:
loptica02 kaže: Pogledaj post
Meni samo nije jasno kako znate kako boli prirodan porod ili kakvi su bolovi nakon carskog ako još niste rodile? Zato je bolje da ako je moguće porod ide prirodni i mislim da je dobro što je to na dr-ima a ne na nama da biramo. Ja sam probala oba poroda i definitivno biram prirodno. Mislim da je vas više strah zbog iskustva s poroda koje čitate. Stvar je u tome da je svaka osoba individua za sebe i ako je meni bilo recimo teško, ne mora značit da će i vama. A dok ne probate neznate ni same koliko ste u stvari jake, hrabre i koju sve bol možete podnijeti za bo malo biće. Bitno je da se sve dobro završi...
...ja sam probala i jedno i drugo...
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 16:55   #787
Quote:
LilaLala kaže: Pogledaj post
Nisam dojila jer mlijeko nisam imala,pa ako me to čini lošom majkom po tvojim mjerilima i mjerilima tebi sličnih...
joj daj molim te poštedi me takvog izigravanja žrtve.
nisam to nigdje napisala. to što si ti tumačiš stvari kako tebi paše da bi ispala neki patnik ne znam iz kojeg razloga stvarno nije moj problem.

ako ne znaš čitati s razumijevanjem ne čitaj uopće i amen.
bok.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 19:54   #788
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ako ne znaš čitati s razumijevanjem ne čitaj uopće i amen.
to bi se moglo reći za još neke ovdje...
__________________
stiže nam Hannah
40+
lillyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 20:05   #789
alaj serete...

zauzdajte jezike cure pobogu.

hvala Bogu na različitostima od izgleda do stavova.

Ko ne vjeruje liječničkoj prosudbi nek rađa doma solo i amen.
Ko misli da je pametniji, iskusniji i racionalniji od dr, opet, nek ostane doma i rađa solo.
Kaj se svadite oko toga.

Hvala Bogu na mogućnosti izbora, pa nismo više u sedmom stoljeću.
Oš vaginalni, carski, inducirani, priridni u načelu je izbor majke, no racionalnije je poslušati nekoga tko je porodio 30 000 žena i ima neki kurac u glavi.
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 20:43   #790
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
nemaš ti nikakva prava nad nekim samo zato jer si ga rodila.
žao je meni zapravo tvog djeteta koje očito tretiraš kao obično sredstvo, krpu, komad papira ili bokte pitaj što ne...

misliš da su platnene pelene obična moda ? čisto onako, nekome je bilo dosadno pa je uveo platnene pelene u upotrebu?


pozdrav!
znači ja rodim djete i ostavim ga da se brine samo o sebi??ili?? kako ti to misliš da ja nemam prava nad svojim djetetom??

kupuješ li ti uloške ili koristiš vatu i gaće sa gazom i najlonom kao tvoja baka nekada???
__________________
stiže nam Hannah
40+
lillyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 20:49   #791
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
alaj serete...

zauzdajte jezike cure pobogu.

hvala Bogu na različitostima od izgleda do stavova.

Ko ne vjeruje liječničkoj prosudbi nek rađa doma solo i amen.
Ko misli da je pametniji, iskusniji i racionalniji od dr, opet, nek ostane doma i rađa solo.
Kaj se svadite oko toga.

Hvala Bogu na mogućnosti izbora, pa nismo više u sedmom stoljeću.
Oš vaginalni, carski, inducirani, priridni u načelu je izbor majke, no racionalnije je poslušati nekoga tko je porodio 30 000 žena i ima neki kurac u glavi.
je. da. istina. u pravu si.
ali nije to baš bila moja poanta.
ja sam također za to da se žene ne tjera do zadnjih granica tolerancije boli...ako ne ide-ne ide...
ali ponekad su mi razlozi koje neke žene navode za carski rez jednostavno banalni.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 20:54   #792
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
je. da. istina. u pravu si.
ali nije to baš bila moja poanta.
ja sam također za to da se žene ne tjera do zadnjih granica tolerancije boli...ako ne ide-ne ide...
ali ponekad su mi razlozi koje neke žene navode za carski rez jednostavno banalni.
ma gle, tebi i meni može biti banalno štošta jer nismo te struke.

meni je banalno da dođem nadrkana ko idiot na ekg srca i mjerit tlak , baba mi izmjeri visok tlak, jer ja pucam po šavovima od bijesa, i ona mi spiči terapiju jer imam tlak.
nije joj ništa značilo kaj sam došla ljuta ko isus.

mislim ono..

moja zdrava prosudba je bila da zanemarim kaj je ona rekla, kontroliram tlak i ako bude visok, primjenim terapiju. ofc, nikad nije bio visok.

ali, npr...indikacija za carski ti je čak i strah...tako da, eto...
da, majka može izrazit želju ali dr je taj koji treba na kraju presuditi.

offtopic..krasno
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 21:11   #793
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
ma gle, tebi i meni može biti banalno štošta jer nismo te struke.

meni je banalno da dođem nadrkana ko idiot na ekg srca i mjerit tlak , baba mi izmjeri visok tlak, jer ja pucam po šavovima od bijesa, i ona mi spiči terapiju jer imam tlak.
nije joj ništa značilo kaj sam došla ljuta ko isus.

mislim ono..

moja zdrava prosudba je bila da zanemarim kaj je ona rekla, kontroliram tlak i ako bude visok, primjenim terapiju. ofc, nikad nije bio visok.

ali, npr...indikacija za carski ti je čak i strah...tako da, eto...
da, majka može izrazit želju ali dr je taj koji treba na kraju presuditi.

offtopic..krasno
nije to offtopic. već sam ja pisala o tome. i slažem se da strah od poroda može biti indikacija za carski rez makar ja iskreno ti kažem da me je više strah carskog reza nego vaginalnog prirodnog poroda, eto, nisam ni jedno ni drugo probala ali carskog reza se baš bojim i svega što dolazi uz njega.

kad sam pričala o banalnim razlozima koje žene navode...
to su mi npr "uska pica koja se ne smije raširiti"
pa onda one fore tipa da vade dijete carskim rezom par tjedana prije termina da im se slučajno bokovi ne rašire previše....
mislim...predaleko to sve ode i onda bi stvarno bilo glupo da sad bilo tko može odabrati kak mu se sprdne carski rez. a i sama veliš da doktor sigurno bolje zna... a niti jedan doktor baš neće raditi carski rez samo zato jer mu je netko došao i rekao "ja se bojim roditi prirodno"
a on ju pregleda i vidi da je fino otvorena, da može roditi u roku sat-dva bez pol frke...al ne...ona inzistira na carskom rezu i dovodi u opasnost i sebe i bebu samo zato jer već unaprijed je 100% sigurna da će njoj prirodno nešto poći po zlu i da ona to ne može, a objektivno gledano, može roditi vrlo lako i oporaviti se u roku par sati a ne se buditi iz kome.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 21:25   #794
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
to su mi npr "uska pica koja se ne smije raširiti"
pa onda one fore tipa da vade dijete carskim rezom par tjedana prije termina da im se slučajno bokovi ne rašire previše....
a dobro to su već "slučajevi"
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 22:15   #795
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
ali, npr...indikacija za carski ti je čak i strah...tako da, eto...
da, majka može izrazit želju ali dr je taj koji treba na kraju presuditi.
Molim te nemoj pricati svasta. Kako ce lijecnik presuditi o necemu sto je strukovno istovrijedno, odnosno o cemu razne skole medicinske struke imaju oprecna misljenja?

Ako zelis uvijek mozes prihvatiti savjet ljecnika, no govoriti da lijecnik nesto sudi je krivo. Nije lijecnik sudac, iako bi mnogi zeljeli biti. Nije ni Bog, iako bi to mnoge veselilo. Jedini koji moze donositi odluku je vlasnik tijela koje ce biti izlozeno riziku tretmana, jer isti ce snositi i sve posljedice zahvata. Lijecnik treba savjetovati i izvoditi zahtjev za koji se pacijent odluci. Inace moze promijeniti prezime u Mengele i raditi eksperimente na pojedincima radi dobivanja vrijednih znanstvenih spoznaja.

Tvoja logika ide kao: ako je netko 30.000 puta napravio nesto krivo, onda krivo postaje pravo, jer je napravljeno puno puta? Fuj!

Primas terapiju za tlak koji je izmjeren u stanju kad si bila bijesna? Onda umjesto da kazes da si bila bjesna ti primis terapiju i postas po forumu kako si jadna a oni glupi? Zasto nisi odbila?! Draga moja, imas li glavu da njom mislis ili radije to prepustas lijecniku kojem cak i ne pruzis pune cinjenice vazne za vlastiti tretman?
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 22:19   #796
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Molim te nemoj pricati svasta. Kako ce lijecnik presuditi o necemu sto je strukovno istovrijedno, odnosno o cemu razne skole medicinske struke imaju oprecna misljenja?

Ako zelis uvijek mozes prihvatiti savjet ljecnika, no govoriti da lijecnik nesto sudi je krivo. Nije lijecnik sudac, iako bi mnogi zeljeli biti. Nije ni Bog, iako bi to mnoge veselilo. Jedini koji moze donositi odluku je vlasnik tijela koje ce biti izlozeno riziku tretmana, jer isti ce snositi i sve posljedice zahvata. Lijecnik treba savjetovati i izvoditi zahtjev za koji se pacijent odluci. Inace moze promijeniti prezime u Mengele i raditi eksperimente na pojedincima radi dobivanja vrijednih znanstvenih spoznaja.

Tvoja logika ide kao: ako je netko 30.000 puta napravio nesto krivo, onda krivo postaje pravo, jer je napravljeno puno puta? Fuj!

Primas terapiju za tlak koji je izmjeren u stanju kad si bila bijesna? Onda umjesto da kazes da si bila bjesna ti primis terapiju i postas po forumu kako si jadna a oni glupi? Zasto nisi odbila?! Draga moja, imas li glavu da njom mislis ili radije to prepustas lijecniku kojem cak i ne pruzis pune cinjenice vazne za vlastiti tretman?

AA ti si samo bezobrazan po defaultu ili nisi dobro pročitao što sam ja napisala?
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 23:16   #797
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
kad sam pričala o banalnim razlozima koje žene navode...
to su mi npr "uska pica koja se ne smije raširiti"
pa onda one fore tipa da vade dijete carskim rezom par tjedana prije termina da im se slučajno bokovi ne rašire previše....
mislim...predaleko to sve ode i onda bi stvarno bilo glupo da sad bilo tko može odabrati kak mu se sprdne carski rez. a i sama veliš da doktor sigurno bolje zna... a niti jedan doktor baš neće raditi carski rez samo zato jer mu je netko došao i rekao "ja se bojim roditi prirodno"
a on ju pregleda i vidi da je fino otvorena, da može roditi u roku sat-dva bez pol frke...al ne...ona inzistira na carskom rezu i dovodi u opasnost i sebe i bebu samo zato jer već unaprijed je 100% sigurna da će njoj prirodno nešto poći po zlu i da ona to ne može, a objektivno gledano, može roditi vrlo lako i oporaviti se u roku par sati a ne se buditi iz kome.

Slažem se s tobom. Carski je ipak operacija, a mislim da malo koja želi pod nož ako nije baš potrebno. I isto tako mislim da svaka žena ima pravo na svoje mišljenje, želje i da sa svojim tijelom mogu radit što ih volja, ali i dr znaju svoj posao (mada neki i pogriješe, nisu oni Bog, nažalost..)
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 23:39   #798
sad vas ništa više ne kužim

mene je*eno strah prirodnog poroda i htjela bih na carski. pročitala sam gomilu literature o svemu i zaključila da me carskog puno manje strah.

(na moju veliku žalost, šanse da i dobijem carski u hrvatskoj, bez da odem kod podobnika privatno i pljunem 30000kn kojih nemam, su jako male.)

jesam li ja sad na kraju glupa ili ne? nikako da se dogovorite sami sa sobom u vezi ovakvih slučajeva kao što sam ja
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 23:57   #799
rodila sam prirodno i carskim

u prvoj trudnoći sma izgubila bebu na karju trudnoće tako da mi je svejedno bilo kako ću roditi
najbitnije mi je bilo da s bebom i sa mnom bude sve u redu

da sad opet idem rađat izabrala bi vaginalan porod jer sam se brže oporavila
inače sam tip koji ne voli da neko skakuče oko mene i pomaže mi

a nekim tukama ovdje mogu samo poručit da je najbitnije od svega da s bebom i mamo bude sve ok
da je carski kao lakiranje noktiju onda bi se to svako malo radilo
__________________
"Svi tvrde da postoji jedan svijet. Ja tvrdim da postoje dva. Jedan je moj, a drugi djelite kako želite " (Jim Morrison)
kinder_lada is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 00:02   #800
ja sam eto rodila carskim nakon 30 sati porođajnih trudova i malena bez plodne vode 24 sata....strasno sam se napatila i tezak je bio oporavak...voljela bi drugo roditi prirodnim putem ali ako cu morati za dobrobit dijeteta i mene (jer dijeca trebaju majku) rodit cu opet carski.... mislim da zeen nebi trebale carski raditi ako nije zbog zdrastvenih razloga..to je ipak operacija a vaginalni porod je prirodan...
__________________
5.07.08* u moj je zivot dosla neopisiva ljubav !!
djeca su najvece blago !!
andrea2405 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.