Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2008., 16:15   #41
Mene je isto dosta dugo bolila zdjelica,kriza i desna noga. Btw 11.2. mi je beba procjenjena na 3425g,roden je sa 3810g 19.3. i to 12 odnosno 17 dana kasnije(imala sam 2 termina) tako da palachinkica nemoj se sekirati.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 16:31   #42
opet ti.......

joj sto je dobro kad imas koga pitat za savjet...cool
nina-nl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 16:37   #43
bilo kuda kiki svuda!
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 18:12   #44
Quote:
tommy.g kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru. Eto ipak je ispalo da su to lažni trudovi (odnosno te kontakcije koje su priprema za porod). Nazvala sam ginekologa u bolnicu i on mi je rekao da ne trebam paničarit i da dodjem ako se ponovi. Kako se sve smirilo samo od sebe, nisam ni išla. Jučer mi je bilo dobro, a danas super. Kao da ništa nije bilo. A iskreno, malo sam se i ponadala da će bit akcije, jer stvarno jedva čekam više vidit bebicu
Zelim ti sto prije da ugledas svoje malo zlato i jos brzi porod!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 19:25   #45
Mene su poceli lazni trudovi muciti kada sam usla u 35 tjedan...onda malo vjezbam disanje i hodam po kuci jer mi je tako lakse
Sada sam u 36 tjednu i dalje me muce ti lazni trudovi...a ja si sve mislim ako me lazni tako bole, pa covjece sto ce biti kada pocnu pravi
__________________
Laura 01.07.2008., 10.06.2011 anđeo Mihael
Ivy4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 19:40   #46
E moja Ivy, spremi se za najjacu bol koji ne mozes ni zamisliti. Ja sam mislila da me nista ne moze boleti toliko da vristim ko krava tako da me cuje pola bolnice i da cu se ja umeti obuzdati...ahaaaa, kako da ne...bolje da znas i da budes spremna nego da te to iznenadi...boli i mora boleti...moj savet- umesto da vristis, stisni zube i guraj - brze ce proci, a i pametnije ces iskoristiti tu energiju...misli na to kako ce se beba manje muciti unutra ako se ti potrudis...meni je pomoglo...

Najteze je dok je beba tu negde gde su ti jajnici, a sam njen izlazak kroz otvor je prelagan...samo isklizne...

I onda sva bol prestaje...i to nije fraza..i nije zato sto si videla svoje dete...to je zato sto vise nema pritiska u tebi...nema unutra malenog stvorenja koje je stvorilo bol svojim prolaskom...

Jedino sto ce te posle boleti jeste rana od epiziotomije ako te budu sekli...ali nije to nista...

Ja sam rekla posle poroda - posle tog iskustva NISTA me vise fizicki ne moze TOLIKO boleti...

Ne pricam o ovome da bih uplasila tebe ili bilo koju drugu...meni je bilo lakse da sve to istrpim jer sam nekoliko nedelja pre svog poroda videla curu u bolnici neposredno pre odlaska na sto...meni je to izgledalo kao agonija...uplasila sam se za nju...onda sam pitala doktorku da li sve cure izgledaju tako kad idu roditi...na sta je ona rekla da izgledaju upravo tako, samo sto neka vise panici i vristi, a neka stegne zube...
Onda kad je mene strefilo, setila sam se te cure...jednostavno sam znala da tako mora biti...i dala sam sve od sebe da to sto krace traje - hodala i hodala i disala i disala...satima...na stolu sam provela svega 35 minuta....

Kazu, bolje je da sto duze trpis trudove i hodas nego da ih trpis na stolu dok ne mozes hodati...hodanje ti bar malo olaksa situaciju...

I ja sam mislila da od tih najjacih trudova nema jace boli...ipak, dok su trajali trudovi (od 9 ujutru do pet minuta iza ponoci, na pocetku otvorena 1,5 cm, na kraju svih 10, bez lekova, sve prirodno) nisam vristala...kad su me stavili na sto i probusili vodenjak, onda jesam...dakle - postoji jaca bol...tako su mi i rekli u predradjaoni - trudovi samo SVRBE naspram boli koju posle osetis...sreca pa sam porod brzo prodje - tih 35 minuta meni su izgledali ko 15...

I posle odmaras...

Sve smo mi to prosle i evo nas zive i zdrave sa svojim bebama najsladjim na svetu...

A bol...pa znam da je bila jaka...ali NE SECAM se sada te jacine...samo svog vristanja...mozak takva iskustva jednostavno gurne u podsvest...

Pa, sretno...i samo hrabro...
__________________
Yesterday is History, Tomorrow is a Mistery, Today is a Gift!
draganica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 19:50   #47
Draganica hvala ti puno na ovim rijecima i savjetu jer mi to stvarno puno znaci
Bolje da se pripremim na najgoru mogucu bol jer cu onda znati sto ocekivati na porodu...primjetila sam da i sada kada me peru ovi lazni trudovi da mi je lakse ako hodam...
Samo se nadam da kada ce me spojiti na ctg da me nece pustiti da hodam okolo
__________________
Laura 01.07.2008., 10.06.2011 anđeo Mihael
Ivy4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 21:11   #48
Ne mozes hodati i bit na ctgu. Bar ne na SD. Ali ti ga mogu svako malo iskopcat i reci ti da hodas-da bi se brze otvorila.
Ja sam bila cijelo vrijeme na ctg i dripu pa nisam ni mrdnut mogla.
Mozes ti to
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 21:21   #49
Ajmo cure...nije rodit znanstvena fantastika....bila i opet ću...nisam imala svojih trudova a bila otvorena 6 prstiju i u uru dripa tolko me razdrmalo da sam se otvorila na 10...isto bi volila da sam imala svoje jer umjetno je ipak umjetno!Kad te režu ni ne osjetiš ali kad te šiva malo neugodno...savjet za što brži oporavak...prati se u otopini hipermangana i kapnuti ga i na uložak onaj pamučni...zacjeli u tren i punti sami ispadaju...
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 22:06   #50
Ma ja sam mm negdje oko 4. sata na dripu poslala sms da cu sve ponoviti sa slijedecom bebom tako da.... Nije neizdrzivo, kako draganica kaze sva bol nestane kada beba dode-ali doslovno.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 22:23   #51
Mislim da u našoj bolnici ima bežični ctg,ali nisam sigurna. Porod boli to je normalno,ali se ta bol relativno brzo zaboravi i ja bih isto voljela da sam ona 3 i pol sata na dripu šetala,nego ležala na stolu,hebeno je to,svaki trud se okrećem,a babica ne da nego da ležim na lijevom boku,jer su mi tako trudovi bili najjači
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 10:58   #52
Draganice-upravo se i pripremam za nevjerovatno jaku bol...ono psihicki...sta da kazem..mora boljeti...ali i prodje

cure moje no sikiriki....eto vidite 15min do pola sata i beba je s vama...
nina-nl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 16:00   #53
podižem ovu staru temu jer me baš zanima dal kod svake počinje slično ili se sve razlikujemo...
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 17:57   #54
I mene to zanima...Ja sam vec 38+ i moze biti svaki dan...A ja nemam pojma kako trudovi izgledaju a i kad mi pricaju odkud znam da je kod svakog isto?
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 18:05   #55
Bože ja sam rodila dvoje i ne znam kako da Vam objasnim trudove....Mene su lovili "grčevi" u leđima i jednostavno znaš da je to to.... Ne znam kako, ali znaš !
Prepoznati ćete trudove kad dođu. Sigurno!
__________________
...a nije bilo jabuke ?
još 5 dana....
Ticker
ivapetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 18:34   #56
Quote:
ivapetar kaže: Pogledaj post
Bože ja sam rodila dvoje i ne znam kako da Vam objasnim trudove....Mene su lovili "grčevi" u leđima i jednostavno znaš da je to to.... Ne znam kako, ali znaš !
Prepoznati ćete trudove kad dođu. Sigurno!
Ajme meni,ja cim se bebac stane mrdat malo jace mislim si da to nisu mozda trudovi...
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 19:03   #57
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Ajme meni,ja cim se bebac stane mrdat malo jace mislim si da to nisu mozda trudovi...
Kada dođu znati češ da je to to.... valjda nam instinkti prorade.
__________________
...a nije bilo jabuke ?
još 5 dana....
Ticker
ivapetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 19:15   #58
Ovi lažni trudovi su me danas rasturili...nisam mogla stajati, ma koraknuti, jedva sam došla do kauča, cijeli trbuh me bolio, tvrd kao kamen. Trajalo je dobrih 15 minuta istim intenzitetom i ponovilo se nakon 45 min ali nakon toga skroz stali. Sinoć isto probadanje i bol ali puno manje, pitam se kako li će tek biti kad krene za pravo i jedan za drugim, danas sam samo cvilila i pokušala disati. Još pet dana do termina pa sam stalno na oprezu je li to to, ali ovo danas, još si mislim pa zašto tako dugo traje, valjda treba početi s kraćim trudovima i većim razmakom, a mene odmah tako stislo...
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 19:19   #59
Sa svojim Petrom sam prve trudove dobila u četvrtak u 23 sata, ponavljalo se svaka 2 sata do petka do 16 sati, a tek nakon toga su dobili neki jači intezitet. Petar je rođen u subotu u 3,35 .
Tako da je draga moja moguće da su i kod tebe krenuli.
Sretno !
__________________
...a nije bilo jabuke ?
još 5 dana....
Ticker
ivapetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 11:33   #60
kod svakog je drugačije....ja u leđima nisam osjetila ništa cijelo vrijeme...boljelo me ispod trbuha kao kad imam M...i to lagana bol, baš kao kod M..trudovi nakon trajanja 10 sati mrvicu jači od početnih, normalno i hodala i disala...skoro skroz otvorena došla u bolnicu...

a da su trudovi shvatit ćete kad-tad..ja prva 3 sata mislila da su crijeva...javljali se svakih 20 min, počelo oko ponoći i probudilo me 3 puta (a ja si mislim što sam sad pojela ), poslje pogledam na sat pa zaspem, kad me opet probudi zaboravila koliko je sati bilo prije...
ugl u 3 ustala da vidim jel razmak pravilan....bio je pravilan

dosta cura je napisalo da je najgora bol bila kad su bilena leđima...ja trudove nisam uopće osjetila kad su me okretali na leđa da me pregledaju i prije izgona...al baš ništa...
doktor mi rekao kad da tiskam kad da stanem i ja sam radila što je on rekao
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.