Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2004., 15:41   #1
dr. Stipe Primorac

Jebešmisve, meni je ova nova Vlada totalno cool. Eto, novi ministar obrazovanja, stanoviti dr.mr.sr.kr. Dragan Primorac oće produljit školski sat sa 45 na 60 minuta.

E onda sam ja mrvu ispalila na živce. Onda sam se sabrala. Jerbo je primorac reko da ćemo tako u Evropu. Eto zašto mi nismo još u Evropi. Lijeni smo učit. Pa umjesto 60, na satu spavamo 45 minuta.

Daklem, u ovom povijesnom i svečanom trenutku nikako ne smijemo pokleknut pred niskim strastima, vec drmrsru Primorcu koji je, valjda, kako mu i prezime kaze, isplazio ispod nekakve stjenčuge primorskoga krša trebamo pružit šamsu da se osvijesti. I shvati da nije na kamenjaru i da nema ovaca koje milozvučno bleje dok mu vjetar s Dinare mrsi vlasište.

E, kad se osvijesti, onda ga treba uzet za ručicu i pokazat mu zgrade osnovnih škola. Tu, naime, zlosretna djeca koja nemaju ovaca provode vrijeme. Prvoškolci imaju tjedno 6 sati hrvatskoga, 5 sati matematike, 2 sata engleskog, 3 sata prirode, 2 sata likovnog, 2 sata tjelesnog, 2 sata glazbenog i 1 sat informatike. Normalno da se raspored neće mijenjat. Umjesto toga ćemo sedmogodišnjake držat u školi od 2 do 7, povremeno do 8 navečer. Što će opet dati višestruke koristi. Hrvatske će žene moći na miru odraditi 8 (uglavnom neplaćenih) radnih sati, posjetit tržnicu, doć doma, skuvat ručak, prat, spremat, brisat prašinu, kresnut se s mužem, ako je isti dovoljno brz riješiti pokoju križaljku, odgledati što se huaniti lošega još može dogoditi, pustiti suzicu žalosnicu i onda, lišena stresa i odmorna, veselo otići po dijete. Koje će bit pametnije jer je opće poznata činjenica da sedmogodišnjaci najbolje uče u periodu od 5 do 8 navečer.

Nadalje, budući da je primorac dijete prirode, logično je za očekivati da, kao takav prezire raaaazna zla koja u gradovima vrebaju na neiskvarene dječje dušice. Tako je smislio reformu. Školski sat neka traje 60 minuta, pa će klinci više vremena provodit u školi. Pa se neće bost iglom u venu, neće drkat na Hustlerove đevojke, neće karat suosnovnoškolke, krast lizaljke iz dućana, ponašat se neodgojeno u autobusima itd. Umjesto toga će profesori karat njih. Barem 4 godine dok ova pseudo sposobna vlada ne popada iz svojih kožnih fotelja.
Zlica od Opaka is offline  
Old 21.01.2004., 16:32   #2
Re: dr. Stipe Primorac

Quote:
Zlica od Opaka kaže:
...vec drmrsru Primorcu koji je, valjda, kako mu i prezime kaze, isplazio ispod nekakve stjenčuge primorskoga krša trebamo pružit šamsu da se osvijesti. I shvati da nije na kamenjaru i da nema ovaca koje milozvučno bleje dok mu vjetar s Dinare mrsi vlasište.
Ti si rasista.

Jel, a da je sisao sa zagorskog brega onda bi bio OK, ili kak to mislis?

Dok hrvati imaju takve vrste predrasuda bolje je da neidu ni blizu evropi.
AgentScully is offline  
Old 21.01.2004., 16:37   #3
Re: dr. Stipe Primorac

Quote:
Zlica od Opaka kaže:
Daklem, u ovom povijesnom i svečanom trenutku nikako ne smijemo pokleknut pred niskim strastima, vec drmrsru Primorcu koji je, valjda, kako mu i prezime kaze, isplazio ispod nekakve stjenčuge primorskoga krša trebamo pružit šamsu da se osvijesti. I shvati da nije na kamenjaru i da nema ovaca koje milozvučno bleje dok mu vjetar s Dinare mrsi vlasište.
Ne se srditi, al tebi su satovi od 45 minuta bili prekratki. Drugim rijecima: ne guraj mi Dinaru u primorje!!! I obratno!!!
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 21.01.2004., 16:42   #4
Uh, pa fakat! Toliko sam se uzrujala da to nisam ni primjetila.
AgentScully is offline  
Old 21.01.2004., 17:40   #5
jebala vas Dinara i Hrv. Primorja (Dalmacija prije, jel) , nego, to sa 45 na 60 i nije izvedivo u praksi, možda u osnovnoj je, ali u srednjoj nikako
SETRA Samoborček is offline  
Old 21.01.2004., 18:58   #6
Zlica, jel' ti to ovdje vjezbas da otmes Torbarini kolumnu u Globusu???
bigblue2010 is offline  
Old 21.01.2004., 19:06   #7
BTW. gospodin se zove DRAGAN Primorac
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Old 25.01.2004., 03:17   #8
Zaista ne znam otkad se ministar znanosti i tehnologije bavi sa trajanjem i sadrzajem skolskog sata u osnovnoj skoli.

BTW, tip mi je jako cudan i nemam bas dobro misljenje o njemu.
lahor is offline  
Old 25.01.2004., 10:12   #9
Quote:
lahor kaže:
Zaista ne znam otkad se ministar znanosti i tehnologije bavi sa trajanjem i sadrzajem skolskog sata u osnovnoj skoli.

BTW, tip mi je jako cudan i nemam bas dobro misljenje o njemu.
Pa zato jer on nije ministar znanosti i tehnologije nego znanosti obrazovanja i sporta (il tak enceg), sto ce reci da je nadlezan za svo skolstvo, od vrtica do visokog....to stvaranje novih ministarstava svaki put kad se promjeni vlast mi je idiotski do nebeskih razmjera, ne znam jel je to normalna praksa sirom svijeta, al ipak mi je glupo. Taman se na nesto naviknes i onda paf, evo nesto drugo.
A kaj se tice trajanja sata 60 min, kaj ja znam, tolko sam se navikla na satove od sat i pol na faksu da nemam nikakvu predodzbu kak je to prije izgledalo s 45, i 60 mi zvuci malo
Kvejki is offline  
Old 25.01.2004., 11:44   #10
Ma ja sam od prosefora cula da bi oni prvi popizdili kad bi sat bio 60 minuta!!
Pa koncentracija se gubi nakon pola sata, tko ce 60 minuta izdrzat.. A osim toga, popodne skola u osam zavrsava, dode se doma oko pola devet.. kad bi produzili sat ne bi bila gotova skola prije 10!!! nek ministar malo tako radi, da doma u pol 11 navecer dode.. pa da vidimo jel mu se svida..
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Old 25.01.2004., 12:07   #11
Aha..sprckali su ministarstva. Tek sad kuzim.

Od vrtica do doktorskog studija, za sve je kompetentan.

Glavno da ce dica naucit "prepoznavat elemente nac. identiteta" u skolici.
lahor is offline  
Old 25.01.2004., 15:52   #12
Od 91. smo imali
Ministarstvo kulture, obrazovanja i športa
Ministarstvo prosvjete i športa
a sad nas je dopala nova kombinacija
Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa

i svaki je novi ministar/ica imala neke svoje vizije unapređenja školstva i tmsl.

Sjetite se samo nedavnih "akcija" rasterećivanja učenika.... e pa sad je očito došlo vrijeme za ponovno opterećivanje učenika...

U biti... Vlast i tako ne mari za obrazovanje... (šport je već druga priča)... osim na papiru....
Što će donijeti budućnost, to ćemo još vidjeti? Što će biti s prijedlogom 9 godišnjeg osnovnog školstva, i to ćemo vidjeti? Što će biti s udžbenicima? Što sa satnicom učitelja? Što ????
__________________
back to the Forum
MaSanYa is offline  
Old 25.01.2004., 15:56   #13
Koliko naša djeca znaju i koliko se trude njihovi učitelji možete vidjeti na slijedećoj stranici

internteski projekti - This is Our Time

gdje je sudjelovalo 241 škola iz 51 zemlje svijeta. Od prvih 10 mjesta učenici iz RH osvojili su 7. (Obratite pozornost na 4to mjesto koje je su osvojili učenici OŠ)
__________________
back to the Forum
MaSanYa is offline  
Old 25.01.2004., 16:41   #14
Ehej, Mama Sanja!
Odlično!
__________________
...The show must go on...
Puknuchu is offline  
Old 25.01.2004., 17:37   #15
Koliko sam danas procitala u njegovog intervjuu koji je dao Vecernjem, nece biti produzavanja osnovne skole. Cak i Italija produzuje osnovno obrazovanje koja je zadnja u Europi imala osmogodisnju osnovnu skolu.
lahor is offline  
Old 25.01.2004., 19:00   #16
a sta imamo od hrpetine informacija?
ako meni jednom u buducnosti bude trebala informacija koja nema veze s onim sto radim u zivotu, npr. kad je bila krbavska bitka, ja mogu otic na net i nac informaciju.
(zasto bi mi ikad zatrebala informacija kad je bila krbavska bitka, uopce)

al, sa sistemom skolovanja kakav je sada, ja cu otic na google i necu se znat snac kad budem trazila, kako da iz hrpe stranica koje mi izlista izvucem informacije koje meni stvarno trebaju, ako se radi o necem slozenijem od godine kad se nesto dogodilo?

vjerojatno ce mi trebati literatura na stranjski ako nesto ne bude prevedeno.
ili cu htjeti otici na neko usavrsavanje.
il na izlet u firenzu.
a profesorica talijanskog je ona od nas ne trazi da znamo govoriti talijanski, nego da znamo gramatiku.

kada ce mi trebati da znam latinski glagol u trecem licu mnozine konjunktiva prezenta pasivnog staviti u prvo lice jednine indikativa futura prvog aktivnog?
a dvije godine zivota sam polozila na oltar latinskog , da bih zapamtila par rijeci i izreka. to sam mogla nauciti u godini dana, s jednim satom tjedno.

ja sam zavrsila osnovnu skolu, a da nikad nisam naucila uciti i prepoznavati bitno.
sto mi u srednjoj skoli i ne fali previse, jer uz malo snalazljivosti i kampanjskog bubanja napamet se moze imati solidne ocjene.
ono sto se trazi je reprodukcija. i to se smatra znanjem.

ja ne mislim da je potrebna narocita inteligencija za biflat informacije napamet ko mali debilcek, i zato prosvjedujem pisanjem salabahtera

strasno je malo predmeta iz kojih se vise cijeni koristenje vijuga od puke reprodukcije.
i ja znam da je to tako bilo i prije xy godina, kad su neki od vas isli u skolu.
ali, vremena se mijenjaju. vecina informacija je klik misa daleko. i umjesto da naucimo iskoristiti tu prednost, informacije ucimo napamet eda bi ih znali izdeklamirati na zahtjev.

otkad postoji fotoaparat, razvija se apstraktna moderna i kakva li vec umjetnost, nisam neki poznavaoc, al znam da otkad postoji mogucnost stvaranja vjerne 2D slike pritiskom na dugme, umjetnost je skrenula s pravca prenosenja na platno onoga sto je stvorila priroda.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.