Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2009., 15:40   #2081
Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post
Čuješ, buraz, ja ne govorim nekom tamu sotonizmiču koji ni nezna koji mu je cilj, koji su pokrenuli neki pijani pankeri, koji sebe nazivaju malim sotončičima i ne govorim o ograncima Sotonizma koji su pokrenuli ljudi nezedovoljni izvonim sotonizmom jer mi se nije sviđalo ubijati svoju, majku ili sestru, silovati životinje i jesti šišmiše.
Već govorim o izvornom i pravom stonizmu kojem je cilj ubiti sve što je dobro u svijetu i zavladati njima i svim nardima ovog svijeta. Ja ne znam u koji si sotonizam ti upućen ali ne bavim se ograncima već sam dobror upućen u izvorni sotonizam.
a to je?
Nazaret is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 21:31   #2082
Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post
Čuješ, buraz, ja ne govorim nekom tamu sotonizmiču koji ni nezna koji mu je cilj, koji su pokrenuli neki pijani pankeri, koji sebe nazivaju malim sotončičima i ne govorim o ograncima Sotonizma koji su pokrenuli ljudi nezedovoljni izvonim sotonizmom jer mi se nije sviđalo ubijati svoju, majku ili sestru, silovati životinje i jesti šišmiše.
Već govorim o izvornom i pravom stonizmu kojem je cilj ubiti sve što je dobro u svijetu i zavladati njima i svim nardima ovog svijeta. Ja ne znam u koji si sotonizam ti upućen ali ne bavim se ograncima već sam dobror upućen u izvorni sotonizam.
Čujem, "buraz", ali ti ne govoriš ni o jednom vidu sotonizma. Ovo što si ti napisao bilo bi isto kao da ja predstavljam kršćanstvo nekome sa strane npr.: "Moraš izmoliti 200 očenaša, isto toliko zdravomarija, u crkvu na misu moraš 3 puta dnevno, svaki tjedan sve što sagriješiš ispričati svećeniku u nekom ormaru, ako prođu slučajno dva tjedna, ideš na bičevanje, a ako prođe mjesec dana onda te spale na lomači..."
Ako već želiš nekome nešto predstaviti, onda to čini argumentirano i uključi neke objektivne istine, jer ni jednom svojom rečenicom nisi dokazao svoju silnu upućenost u sotonizam.
Nekoliko savjeta:
-spomeni ključne osobe kroz povijest (npr. Boullan, Vintras, LaVey...)
-koristi hrvatsku gramatiku i pazi na lapsuse (jer što ih je veći broj, to više tvoj tekst odaje da je pisan "na brzinu" i frustraciju autora)
-spomeni sotonizam u modernoj kulturi (ponajprije u filmskoj i glazbenoj industriji), jer je upravo ona čest razlog širenja sotonističkih pokreta
-ne vjeruj svemu što kaže wikipedija (jer su i njene članke pisali ljudi kao ja i ti)
-pazi na stilske figure u svom članku, najviše hiperbole (jer si "prenapuhao" neke izraze koji uopće nisu nužno istiniti)
-ne plasiraj ljudima "instant-ideje", nego ostavi mjesta "između redaka" da svatko može razviti svoje stavove, ideje, mišljenja o napisanome
Sretno u pisanju odgovora.
L00ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 22:21   #2083
Koje su ovo pizdarije. Znate li vi svi na ovoj temi šta je opće sotonizam. Religija smrti. Smrt alo smrt a ne život. Dakle pravi sotonist ima misiju u životu sjebat što je više moguće boga, ljubav i sve ostalo što je lijepo. To bi značilo da sotonist napravi masakr i ubije masu beba, kolko da sotona, može i jednu bebu, što više žena silovat, izjebat, što više sranja napravit, napravit neku dobru mjuzu kojom će širiti zlo među mladima, i na kraju i sebe ubiti.

Drugi vid sotonizma što mnogi sotonisti misle je hedonizam pod svaku cijenu. Dakle, iskoristi od života najbolje što možeš (što rade i svi ostali ljudi koji nisu sotonisti ) jedino je eto možda razlika u tome što sotonista nije briga za moral. dapače. sjebat će moralnost do izvora. Al kako ljudi nisu cijepljeni od patnje i ne možeš bit hedonist cijelo vrijeme nego ponekad i sotonist pati jel on zapravo moli sotonu da ga iz te patnje nahrani snagom da napravi još veće gadosti u životu. Od tuda rituali.

I ono najbolje od svega: sotonist vjeruje u vječni život. sotonist želi provest vječnost sa sotonom. on se za to opredjeljuje sada i ovdje. da li je vječnost samo nastavak onoga što sotonist živi ? i da kad smo već kod hedonizma tj uživanja pod svaku cijenu zar nije bog taj koji nudi vječni život sotona plač i škrgut zubi.

Zanima me još, da li kada sebe pogledam u ogledalo zašto se svađam sa osobom koju vidim ? Jesam li ja sotona i je li ona u meni je li ona ja ? Zašto me muči, što mi nudi ? thanxić
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 22:50   #2084
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
Koje su ovo pizdarije. Znate li vi svi na ovoj temi šta je opće sotonizam. Religija smrti. Smrt alo smrt a ne život. Dakle pravi sotonist ima misiju u životu sjebat što je više moguće boga, ljubav i sve ostalo što je lijepo. To bi značilo da sotonist napravi masakr i ubije masu beba, kolko da sotona, može i jednu bebu, što više žena silovat, izjebat, što više sranja napravit, napravit neku dobru mjuzu kojom će širiti zlo među mladima, i na kraju i sebe ubiti.

Drugi vid sotonizma što mnogi sotonisti misle je hedonizam pod svaku cijenu. Dakle, iskoristi od života najbolje što možeš (što rade i svi ostali ljudi koji nisu sotonisti ) jedino je eto možda razlika u tome što sotonista nije briga za moral. dapače. sjebat će moralnost do izvora. Al kako ljudi nisu cijepljeni od patnje i ne možeš bit hedonist cijelo vrijeme nego ponekad i sotonist pati jel on zapravo moli sotonu da ga iz te patnje nahrani snagom da napravi još veće gadosti u životu. Od tuda rituali.

I ono najbolje od svega: sotonist vjeruje u vječni život. sotonist želi provest vječnost sa sotonom. on se za to opredjeljuje sada i ovdje. da li je vječnost samo nastavak onoga što sotonist živi ? i da kad smo već kod hedonizma tj uživanja pod svaku cijenu zar nije bog taj koji nudi vječni život sotona plač i škrgut zubi.

Zanima me još, da li kada sebe pogledam u ogledalo zašto se svađam sa osobom koju vidim ? Jesam li ja sotona i je li ona u meni je li ona ja ? Zašto me muči, što mi nudi ? thanxić


a gle, mogu ti objašnjavati zašto se sotonizam zove sotonizmom, ali opet mislim da se ne ćeš ni potruditi razumjeti.
Naime, sotonizam postoji u dva oblika, ateistični i teistični., a naziv ne potječe od sotone iz Biblije, zato jer (doh) sotonisti nisu kšćani, pa dakle (pazi sad) ne smatraju bibliju svetom. Nazivaju se sotonistima iz protesta, a to prema Luciferu koji se odmetnuo od Boga (prema priči, ne tvrdim je li to točno ili ne), koji je, kakvim ga SZ predstavlja, i bio prilično, pa, zločest. Ja stvarno ne znam odakle ti ovakva predodžba o sotonizmu. Vjerojatno si vidio/la djecu kako preokreću križeve. E, pa to su huligani, nemaju pojma što je sotonizam. Naime, bila je studija http://books.google.co.uk/books?id=u..._P_s#PPA197,M1, a koja jasno govori da oni koji takve radnje predstavljaju pod sotonističkom krinkom, zapravo i nisu sotonisti, nego namjerno šite zao glas o njima, stvarajući moralnu paniku.

Da malo adresiramo tvoju tvrdnju o izvrnutom moralu, evo ti zakoni LaVeyanskog sotonizma.
# Do not give opinions or advice unless you are asked.
# Do not tell your troubles to others unless you are sure they want to hear them.
# When in another’s lair, show them respect or else do not go there.
# If a guest in your lair annoys you, treat them cruelly and without mercy.
# Do not make sexual advances unless you are given the mating signal.
ima ih 11, ovo su prvih 5. Po meni nema ničeg nemoralnog, čuj princip oko za oko.
Evo ti najosnovniji članak iz wikipedije koji će te lijepo upoznati s problematikom teme prije nego li počneš pričati svakakve stvari.
http://en.wikipedia.org/wiki/Theistic_Satanism
http://en.wikipedia.org/wiki/LaVeyan_Satanism

Znači, da ponovimo, zla propaganda i individulci su sotonizam iz obične religije, u očima ljudi, pretvorili u zao kult, što on nije. Uvijek ima ekstremnih pojedinaca, no u suštini, nije zao. E sad, što se tvoja uvjerenja suprotstavljaju njihovima, to spada u sferu netolerancije.
__________________
“Sometimes I need what only you can provide: your absence.”
Žic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 23:11   #2085
Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post
Čuješ, buraz, ja ne govorim nekom tamu sotonizmiču koji ni nezna koji mu je cilj, koji su pokrenuli neki pijani pankeri, koji sebe nazivaju malim sotončičima i ne govorim o ograncima Sotonizma koji su pokrenuli ljudi nezedovoljni izvonim sotonizmom jer mi se nije sviđalo ubijati svoju, majku ili sestru, silovati životinje i jesti šišmiše.
Već govorim o izvornom i pravom stonizmu kojem je cilj ubiti sve što je dobro u svijetu i zavladati njima i svim nardima ovog svijeta. Ja ne znam u koji si sotonizam ti upućen ali ne bavim se ograncima već sam dobror upućen u izvorni sotonizam.
Gle, kad netko ružno govori o krščanstvu, vi uvijek kažete nešto tipa "joj, pa ti nemaš pojma, sve si krivo shvatio itd.."
Ti ružno govoriš o "nekom tamo" sotonizmu i kažem ti, nemaš pojma.

Da si imalo shvatio bit sotonizma (općenito) bio bi sotonist
Hrpa Stanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 23:16   #2086
ja mislim da sotona živi u meni! svaku večer mi se na kratko javi ispod popluna jednim kratkim, neobičnim zvukićem... isprva se preplašim a onda shvatim da sam taj dan pretjerala sa grahom i kobasicama a znamo da sotona ne podnosi grah... i češnjak!

''Do not make sexual advances unless you are given the mating signal.''
sad da malo zamislimo sljedeću situaciju. nađe se jedno milijun sotonista i odluče se naseliti na jedan malo poveći pusti otok i živjeti po tom lavejanskom pravilniku. i sad kako nitko ne smije napraviti prvi korak (ka seksu ofkors) svi bi samo stajali i šutjeli i nitko se ne bi zavodio i nitko se ne bi ljubio, ne bi pravili djecu i na kraju bi izumrli. hahahah kako volim te apsurde u kojekakvim pravilima.

ali inače zanimljiva tema. ja sam mislila da se ovdje priča o kršćanskom sotonizmu pa nisam preveć ni navraćala.

i imam jedno pitanje: dal' true hardcore sotonisti vole slušati black sabbath??

''kojem je cilj ubiti sve što je dobro u svijetu i zavladati njima i svim nardima ovog svijeta.''

e ovaj dio nikad nisam shvatila. što Zlo ima od toga da bude zlo..?? kaj? ubiješ pola ljudi, ženu, djecu?? pa s kim ćeš onda vladati na kraju?? sam sa sobom??
isto kao što nikad nisam shvatila ni smisao ultimativne dobrote... svi su si dobri, sve je super, ono čista utopija... ala brate umrla bih od žive dosade! hehe

Zadnje uređivanje coolinesay : 19.11.2009. at 23:29.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 23:18   #2087
Quote:
Žic kaže: Pogledaj post


a gle, mogu ti objašnjavati zašto se sotonizam zove sotonizmom, ali opet mislim da se ne ćeš ni potruditi razumjeti.
Naime, sotonizam postoji u dva oblika, ateistični i teistični., a naziv ne potječe od sotone iz Biblije, zato jer (doh) sotonisti nisu kšćani, pa dakle (pazi sad) ne smatraju bibliju svetom. Nazivaju se sotonistima iz protesta, a to prema Luciferu koji se odmetnuo od Boga (prema priči, ne tvrdim je li to točno ili ne), koji je, kakvim ga SZ predstavlja, i bio prilično, pa, zločest. Ja stvarno ne znam odakle ti ovakva predodžba o sotonizmu. Vjerojatno si vidio/la djecu kako preokreću križeve. E, pa to su huligani, nemaju pojma što je sotonizam. Naime, bila je studija http://books.google.co.uk/books?id=u..._P_s#PPA197,M1, a koja jasno govori da oni koji takve radnje predstavljaju pod sotonističkom krinkom, zapravo i nisu sotonisti, nego namjerno šite zao glas o njima, stvarajući moralnu paniku.

Da malo adresiramo tvoju tvrdnju o izvrnutom moralu, evo ti zakoni LaVeyanskog sotonizma.
# Do not give opinions or advice unless you are asked.
# Do not tell your troubles to others unless you are sure they want to hear them.
# When in another’s lair, show them respect or else do not go there.
# If a guest in your lair annoys you, treat them cruelly and without mercy.
# Do not make sexual advances unless you are given the mating signal.
ima ih 11, ovo su prvih 5. Po meni nema ničeg nemoralnog, čuj princip oko za oko.
Evo ti najosnovniji članak iz wikipedije koji će te lijepo upoznati s problematikom teme prije nego li počneš pričati svakakve stvari.
http://en.wikipedia.org/wiki/Theistic_Satanism
http://en.wikipedia.org/wiki/LaVeyan_Satanism

Znači, da ponovimo, zla propaganda i individulci su sotonizam iz obične religije, u očima ljudi, pretvorili u zao kult, što on nije. Uvijek ima ekstremnih pojedinaca, no u suštini, nije zao. E sad, što se tvoja uvjerenja suprotstavljaju njihovima, to spada u sferu netolerancije.
Upravo tako, samo sam htio da se malo sami raspitaju prije nego što krenu pisati kojekakve gluposti. Puno hvala.
L00ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 00:03   #2088
koja je bit sotonizma ?
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 00:09   #2089
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
i imam jedno pitanje: dal' true hardcore sotonisti vole slušati black sabbath??
Nisam hardcore, ali volim Black Sabbath, i prva stvar koju sam naučio svirat na gitari bila je Iron Man

Pravi hardcore bi recimo slušali ovo
Hrpa Stanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 00:10   #2090
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
koja je bit sotonizma ?
Sloboda od svakog propisa
Hrpa Stanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 00:19   #2091
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
...
''Do not make sexual advances unless you are given the mating signal.''
sad da malo zamislimo sljedeću situaciju. nađe se jedno milijun sotonista i odluče se naseliti na jedan malo poveći pusti otok i živjeti po tom lavejanskom pravilniku. i sad kako nitko ne smije napraviti prvi korak (ka seksu ofkors) svi bi samo stajali i šutjeli i nitko se ne bi zavodio i nitko se ne bi ljubio, ne bi pravili djecu i na kraju bi izumrli. hahahah kako volim te apsurde u kojekakvim pravilima.
...
A da malo poradiš na stranim jezicima?


@RoyalJelly
Koja je svrha kršćanstva, islama, budizma, umetni religiju po želji?
Teistički sotonizam ti je otprilike isto, samo su nazivi drugačiji.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 00:22   #2092
'koja je bit sotonizma?' - a ono malo se pravit važan okolo kak si ti zao, nazlobniji gad koji postoji, kak nema goreg od tebe, kak si prva sluga sotonina i tak to. al jbga dragi sotonisti nikada nećete dostić prave zloće - najodvratnije crne ljudske duše koje se obično skrivaju pod maskom dobrih i nevinih, prosječnih ljudi. pas koji puno laje ne grize a onaj koji šuti i reži tek taj ugriza... tako i sa ovime
što ti vrijedi biti sotonist ako ćeš ubiti par ljudi i završiti u zatvoru, nego ajde ti pokušaj biti milijarder, direktor multinacionalne kompanije koja izrabljuje preko nekoliko milijuna ljudi i drži ih na samom rubu egzistencije... samo zato jer su oni moćni kapitalisti i industrijalci!
jebo vas sotonizam kada je sotonizam mica maca naspram gadova kakvi postoje u svijetu a ne klanjaju se ni jednoj jebenoj religiji osim relikviju zvan novac!

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
A da malo poradiš na stranim jezicima?
znala sam već da ću od nekoga dobiti ovakav odgovor i mislila sam da sam negdje zapela u prijevodu jer pravilo mi nema smisla. ajde ti to meni prevedi točnije pa ćemo vidjeti hoće li onda imati smisla!

Quote:
Hrpa Stanica kaže: Pogledaj post
Nisam hardcore, ali volim Black Sabbath, i prva stvar koju sam naučio svirat na gitari bila je Iron Man

Pravi hardcore bi recimo slušali ovo
mačji kašalj

Zadnje uređivanje coolinesay : 20.11.2009. at 00:30.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 00:23   #2093
Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post
Stonizam je osnovao Sotona a a glavne karakteristike su apsolutna suprostnost svemu što se tiće Boga:

ljubiti -(sotonizam) mrziti

pomagati - (sotonizam) odmagati

stvarati - (sotonizam) unišatavti

rađati - (sotonizam) ubijati

Ono što je Bogu milo u sotonizmu čovjeku mora postati odvratno a ono što je Bogu odvratno u sotonizmu čovjeku mora postati sltko i milo i ne gadljivo (ubijati, jesti žive životinje, jesti izmet) tj. učiti se odvratnosti kao da je to normalno, mora postati normalno.

Nažalost toga ima

Već sam zaboravio kakvih sve bisera ima na ovoj temi
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 08:47   #2094
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post

Već sam zaboravio kakvih sve bisera ima na ovoj temi

@Morbidni nešto sam krivo napisao???

Ako jesim onda nam to objasni a ne da se praviš mudrim
__________________
Sloboda je dar koji ne dolazi sam od sebe, moraš si ga uzeti. :D
Pedro Emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 08:54   #2095
Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post
@Morbidni nešto sam krivo napisao???
Da, SVE
Hrpa Stanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 09:59   #2096
Quote:
coolinesay; kaže:
'koja je bit sotonizma?' - a ono malo se pravit važan okolo kak si ti zao, nazlobniji gad koji postoji, kak nema goreg od tebe, kak si prva sluga sotonina i tak to. al jbga dragi sotonisti nikada nećete dostić prave zloće - najodvratnije crne ljudske duše koje se obično skrivaju pod maskom dobrih i nevinih, prosječnih ljudi. pas koji puno laje ne grize a onaj koji šuti i reži tek taj ugriza... tako i sa ovime
što ti vrijedi biti sotonist ako ćeš ubiti par ljudi i završiti u zatvoru, nego ajde ti pokušaj biti milijarder, direktor multinacionalne kompanije koja izrabljuje preko nekoliko milijuna ljudi i drži ih na samom rubu egzistencije... samo zato jer su oni moćni kapitalisti i industrijalci!
jebo vas sotonizam kada je sotonizam mica maca naspram gadova kakvi postoje u svijetu a ne klanjaju se ni jednoj jebenoj religiji osim relikviju zvan novac!
Bravo mala, prava i nepatvorena istina!!!
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 10:04   #2097
Quote:
coolinesay kaže:
''Do not make sexual advances unless you are given the mating signal.'' sad da malo zamislimo sljedeću situaciju. nađe se jedno milijun sotonista i odluče se naseliti na jedan malo poveći pusti otok i živjeti po tom lavejanskom pravilniku. i sad kako nitko ne smije napraviti prvi korak (ka seksu ofkors) svi bi samo stajali i šutjeli i nitko se ne bi zavodio i nitko se ne bi ljubio, ne bi pravili djecu i na kraju bi izumrli. hahahah kako volim te apsurde u kojekakvim pravilima.
E, he, he... i ova je dobra! Eto zdravog razuma
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 17:52   #2098
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
znala sam već da ću od nekoga dobiti ovakav odgovor i mislila sam da sam negdje zapela u prijevodu jer pravilo mi nema smisla. ajde ti to meni prevedi točnije pa ćemo vidjeti hoće li onda imati smisla!
Ono, isto kao što se ne prevode doslovno 10 Božjih zapovijedi, tako ni ovo. Slobodnije rečeno, radi se o tome da se ne valja stalno nabacivati bez potvrde druge strane da joj to odgovara. Ne Johnny Bravo style.

Quote:
Pedro Emanuel kaže:
Stonizam je osnovao Sotona a a glavne karakteristike su apsolutna suprostnost svemu što se tiće Boga:

ljubiti -(sotonizam) mrziti

pomagati - (sotonizam) odmagati

stvarati - (sotonizam) unišatavti

rađati - (sotonizam) ubijati

Ono što je Bogu milo u sotonizmu čovjeku mora postati odvratno a ono što je Bogu odvratno u sotonizmu čovjeku mora postati sltko i milo i ne gadljivo (ubijati, jesti žive životinje, jesti izmet) tj. učiti se odvratnosti kao da je to normalno, mora postati normalno.

Nažalost toga ima
tko ti je to rekao? Jesi li to sam zaključio na temelju predrasuda? Sigurno jesi.
Normalno da takvih stvari ima. No, činjenica je da to sotonizam ne propovijeda. Postoje oni najzadrtiji teistički sotonisti koji zadovoljstvo nalaze u oskvrnjivanju kršćanskih simbola, no također i u Islamu postoje radikalni bombaši. i za jedne i za druge se govori da su prekršili nauke svoje crkve. Dakle, to nisu pravi pripadnici takve religije.
Quote:
kritičnatočka kaže:
...Pogledaj na internetu o njihovim misama, žrtvovanjima i pijenju krvi. Meni je to odvratno...
Crna misa je u svojoj suštini parodija na Svetu misu RKC. Sad, što se većini takva parodija ne dopada, pa blate, to je razumljivo. Isto su radili i crkvi FSM-a, koji čak i nema takve rituale.
__________________
“Sometimes I need what only you can provide: your absence.”
Žic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 18:16   #2099
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
A da malo poradiš na stranim jezicima?


@RoyalJelly
Koja je svrha kršćanstva, islama, budizma, umetni religiju po želji?
Teistički sotonizam ti je otprilike isto, samo su nazivi drugačiji.
ne znam. znam da je bit kršćanstva život vječni , da li to isto vrijedi i za sotonizam ? i da li je sotonizam fakat religija ili što?
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 19:12   #2100
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post

znala sam već da ću od nekoga dobiti ovakav odgovor i mislila sam da sam negdje zapela u prijevodu jer pravilo mi nema smisla. ajde ti to meni prevedi točnije pa ćemo vidjeti hoće li onda imati smisla!
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=49040

Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post
@Morbidni nešto sam krivo napisao???

Ako jesim onda nam to objasni a ne da se praviš mudrim
Prije nego uskočiš na temu i počneš pisati besmislice bilo bi dobro, pa i pristojno i kulturno pročitati prvih nekoliko uvodnih postova u kojima je lijepo i sažeto opisano što je to sotonizam, kako ga obično dijele itd.
A onda može krenuti rasprava. Do onda
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
ne znam. znam da je bit kršćanstva život vječni , da li to isto vrijedi i za sotonizam ? i da li je sotonizam fakat religija ili što?
Ne postoji nikakav dokaz da nešto što zoveš vječnim životom uopće postoji. Zapravo, sve nam govori da je takvo nešto apsurdno. Iako bi se i neki sotonisti složili s tobom A neki baš i ne

A i ti bi mogao proći kroz prvu stranicu ove teme
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.