Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2011., 21:15   #201
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
I da u tom privatnom zdravstvu se ugradnja umjetnog kuka čeka preko 2 godine....

Što se ostalog tiče,solidarnost imaš samo u Engleskoj,Danskoj . U Njemačkoj,Švicarskoj ,Belgiji toga nema.
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 21:17   #202
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
de mi reci zasto mislis da kod privatnika ne bi čekao mjesecima?
gdje to piše?
Pa naruči se pa da vidiš koliko ćeš čekati. Moja mama ima senior osiguranje preko Croatie. Nazove njihov telefon i kaže kod kojeg liječnik i gdje hoće ići. Nazovu je i čeka najviše dva-tri dana. Kad dođe tamo,samo je uvedu kod specijaliste. Opet ništa ne čeka.
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 21:20   #203
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
ispada da nemaš pojma o zdravstvu..

evo, dao sam par strana prije izdavanja za zdravstvo per capita, pa ispada da talijani daju 3 puta više...

dakle, u prosjeku bi se od tvoje plaće uzimalo 3 puta više, sto na neto placu od 5000 kn bi ispalo nekih 2000 kn..
naravno, slobodan si da uplacujes manje, jer uplacujes u svoju policu, a ne u zajednicku, no onda bi mogao i za svoje roditelje uplacivati, jer vjerojatno njihova mirovina ne bi pokrivala puno toga izvan antipiretika, analgetika i sl...
osim ako nemas neki svoj privatni interes u svemu tome..

i da braco, ako si ti mislio da ces dobiti premium healthcare service za 500 kn, onda si zalutao na krivu temu
Upravo trako. Ponuđena polica od Croatia osiguranja . Znam o čemu pričam.Kakvih 5000.Ja nemam tako malu plaću.

Zadnje uređivanje bumbar15 : 01.09.2011. at 21:42.
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 21:30   #204
Quote:
bumbar15 kaže: Pogledaj post
U Hipokratovoj zakletvi ,kodeksu HLK,a i u zakonu. Ubojstvo je još uvijek kažnjivo djelo.
Sorry netko je pisao o upali slijepog crijeva i da ga može privatnik naručiti na operaciju. Moj komentar se je odnosio na to a ne na čekanje na preglede.
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 21:34   #205
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
dakle, ako ne znamo upravljati zdravstvom, treba ga privatizirati?

mislis da u slucaju odbijanja liječenja (radi privatnog zdr.osig) neces pisati očitovanja? vjerojatno ces imati šprance.... jedna za kemo, druga za pet/ct, druga za cekanje, treca za protezu...
Odbijanja liječenja. ???? Tko danas odbija liječenje?? Čekaš na preglede mjesecima i na operacijske zahvate. To su činjenice.
Kod privatnika toga nema. Znampacijente koji su bile u privatnim poliklinikama. nisu čekale mjesecima ko u javno-zdravstvenim ustanovama.
A što misliš kakva je situacija danas? Ne čeka ti se na PATCT jer ti je stvarno hitno. Odeš kod privatnika i odmah si na redu. Tako je sa svim pretragama i pregledima. Većina ljudi plaća dopunsko zdravstveno osiguranje,a ne koristi ga jer nemaju živaca toliko dugo čekati ili im zdravstveno stanje to ne dozvoljava.Svi oni odlaze kod privatnika.
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 21:42   #206
Quote:
bumbar15 kaže: Pogledaj post

Što se ostalog tiče,solidarnost imaš samo u Engleskoj,Danskoj . U Njemačkoj,Švicarskoj ,Belgiji toga nema.
Ima ima ne brini samo se drukčije zove ili definira, u svim tim zemljama postoji javno zdravstvo finacirano doprinosima, porezima ili nečim trečim....
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 21:44   #207
Quote:
bumbar15 kaže: Pogledaj post
Pa naruči se pa da vidiš koliko ćeš čekati. Moja mama ima senior osiguranje preko Croatie. Nazove njihov telefon i kaže kod kojeg liječnik i gdje hoće ići. Nazovu je i čeka najviše dva-tri dana. Kad dođe tamo,samo je uvedu kod specijaliste. Opet ništa ne čeka.
Opet ti mješaš dijagnostiku s lječenjem, posjet doktoru nije lječenje....
Zadnji primjer stric ugradnju stenta u magdaleni čekao preko 6 mjeseci....
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 21:44   #208
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ima ima ne brini samo se drukčije zove ili definira, u svim tim zemljama postoji javno zdravstvo finacirano doprinosima, porezima ili nečim trečim....
U Njemačkoj pacijenti sami biraju kod kog će liječnika ići. To znači koliko para toliko muzike. U SAD imaš isto javno zdrvastvo. Imaš bolnice koje sve primaju. Druga stvar je kakvu zdravstvenu zaštitu ti ljudi dobijaju.
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 21:45   #209
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Opet ti mješaš dijagnostiku s lječenjem, posjet doktoru nije lječenje....
Zadnji primjer stric ugradnju stenta u magdaleni čekao preko 6 mjeseci....
Moj pacijent mjesec dana na Rebru
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 21:53   #210
Quote:
bumbar15 kaže: Pogledaj post
Odbijanja liječenja. ???? Tko danas odbija liječenje?? Čekaš na preglede mjesecima i na operacijske zahvate. To su činjenice.
Kod privatnika toga nema. Znampacijente koji su bile u privatnim poliklinikama. nisu čekale mjesecima ko u javno-zdravstvenim ustanovama.
A što misliš kakva je situacija danas? Ne čeka ti se na PATCT jer ti je stvarno hitno. Odeš kod privatnika i odmah si na redu. Tako je sa svim pretragama i pregledima. Većina ljudi plaća dopunsko zdravstveno osiguranje,a ne koristi ga jer nemaju živaca toliko dugo čekati ili im zdravstveno stanje to ne dozvoljava.Svi oni odlaze kod privatnika.
A ti još nisi skužio da se čeka upravo kako bi se išlo tim privatnicima gdje nema čekanja.....
U RH je postojao jedan jedini CT i na njemu nije bilo čekanja a sad ih ima desetke (ako ne i stotine) pa su liste čekanja, šta kažeš na to....
Šta kažeš na to da je supruga prvi MR obavila na uređaju ispred kojeg je uredno stajao natpis da je u kvaru (a radio je najnormalnije)....
Ili šta kažeš na to da mi je neurokirurg odbio potpisati uputnicu za MR koji je sam tražio jer sam ja organizirao pregled nakon 5 dana a on je očekivao da to nebu obavila bar 3 mjeseca....
Kad bi iz državnih bolnica izbacili sve one koji u fušu rade za privatnike i svim tim privatnicima uskratili ugovore s HZZO-om ne brini nebi više bilo listi čekanja na dijagnostiku.....
I da privatnici u večini slučajeva imaju diskutabilnu aparaturu (MR uređaji pogotovo)
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 21:54   #211
Quote:
bumbar15 kaže: Pogledaj post
U Njemačkoj pacijenti sami biraju kod kog će liječnika ići. To znači koliko para toliko muzike. U SAD imaš isto javno zdrvastvo. Imaš bolnice koje sve primaju. Druga stvar je kakvu zdravstvenu zaštitu ti ljudi dobijaju.
Biraš i u Hrvatskoj kod kojeg češ lječnika iči...
Ne u americi ne postoji javno zdravstvo....
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 22:12   #212
Quote:
bumbar15 kaže: Pogledaj post
Upravo trako. Ponuđena polica od Croatia osiguranja . Znam o čemu pričam.Kakvih 5000.Ja nemam tako malu plaću.
aha, i to pokriva onkološke bolesti, kronične bolesti i sl?
hau jes no
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 22:13   #213
Quote:
bumbar15 kaže: Pogledaj post
Odbijanja liječenja. ???? Tko danas odbija liječenje?? Čekaš na preglede mjesecima i na operacijske zahvate. To su činjenice.
Kod privatnika toga nema. Znampacijente koji su bile u privatnim poliklinikama. nisu čekale mjesecima ko u javno-zdravstvenim ustanovama.
A što misliš kakva je situacija danas? Ne čeka ti se na PATCT jer ti je stvarno hitno. Odeš kod privatnika i odmah si na redu. Tako je sa svim pretragama i pregledima. Većina ljudi plaća dopunsko zdravstveno osiguranje,a ne koristi ga jer nemaju živaca toliko dugo čekati ili im zdravstveno stanje to ne dozvoljava.Svi oni odlaze kod privatnika.
javi se privatniku kada ti budu trebali operirati nesto

jel ono poliklinika nemetova u blizini kbc-a zato da furaju bebe tamo u slucaju komplikacija?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 22:17   #214
Quote:
bumbar15 kaže: Pogledaj post
U Njemačkoj pacijenti sami biraju kod kog će liječnika ići. To znači koliko para toliko muzike. U SAD imaš isto javno zdrvastvo. Imaš bolnice koje sve primaju. Druga stvar je kakvu zdravstvenu zaštitu ti ljudi dobijaju.
i u hrv. biras lijecnika... i pravo na drugo misljenje imas...

sa anglosaxonskim zdravstvom se ne bi usporedjivao...
englezi jos uvijek dolaze kod nas na GO i popravak svih zubi, jer im je u engl. preskup..
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 22:17   #215
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Biraš i u Hrvatskoj kod kojeg češ lječnika iči...
Ne u americi ne postoji javno zdravstvo....
U Hrvatskoj moraš prvo ići po uputnicu. U Njemačkoj možeš ići odmah specijalisti. Tu je razlika. U SAD-u postoje bolnice za siromašne i beskućnike.
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 22:19   #216
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
aha, i to pokriva onkološke bolesti, kronične bolesti i sl?
hau jes no
Onkološkog bolesnika neće nitko ni primiti. Liječit će se kao i do sada.
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 22:21   #217
Quote:
bumbar15 kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj moraš prvo ići po uputnicu. U Njemačkoj možeš ići odmah specijalisti. Tu je razlika. U SAD-u postoje bolnice za siromašne i beskućnike.
aha.. jel tamo idu i oni koji su izbubili posao, pa nemaju vise 401k?
ili oni koji su imali 'preexisting condition', pa ih hitna kupi kada je kasno?


jednim dijelom, sve više shvacam da sam zapravo za privatvno zdravstvo..
zasto?
ne radi par agitatora koji bi stavili novac u svoj dzep..
nego jer neki misle da ce za 500 kn mjesecno dobiti premium uslugu, pa zasto uskracivati tu mogucnost ako zaista zele...

jes da osim sto ce se shvatiti da tu nema operacija, najskupljih lijekova, da komplikacije nisu pokrivene..
onda ce shvatiti da je to 'osobna' polica, a da dodatnu jos moraju platiti za svoju djecu (skuplju naravno) i za svoje roditelje (takodjer skuplja)...

pa nek im bude
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 22:22   #218
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
A ti još nisi skužio da se čeka upravo kako bi se išlo tim privatnicima gdje nema čekanja.....
U RH je postojao jedan jedini CT i na njemu nije bilo čekanja a sad ih ima desetke (ako ne i stotine) pa su liste čekanja, šta kažeš na to....
Šta kažeš na to da je supruga prvi MR obavila na uređaju ispred kojeg je uredno stajao natpis da je u kvaru (a radio je najnormalnije)....
Ili šta kažeš na to da mi je neurokirurg odbio potpisati uputnicu za MR koji je sam tražio jer sam ja organizirao pregled nakon 5 dana a on je očekivao da to nebu obavila bar 3 mjeseca....
Kad bi iz državnih bolnica izbacili sve one koji u fušu rade za privatnike i svim tim privatnicima uskratili ugovore s HZZO-om ne brini nebi više bilo listi čekanja na dijagnostiku.....
I da privatnici u večini slučajeva imaju diskutabilnu aparaturu (MR uređaji pogotovo)
S tim se slažem. jasno je da se ide za tim da ljudi idu kod privatnika,ali zašto taj novac nebi upotrijebili za dopunsko osiguranje kod neke druige osiguravajuće kuće,a ne kod HZZO-a
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 22:22   #219
Quote:
bumbar15 kaže: Pogledaj post
Onkološkog bolesnika neće nitko ni primiti. Liječit će se kao i do sada.
iz prihoda hzzo-a u koji više nitko neće uplaćivati, kako sam shvatio.. jel bi ti iz zraka da se hzzo financira?

i ne treba, tako krasna zemlja, tako glupi narod... treba pustiti prirodnu selekciju da učini svoje, pa da se konačno germani ovdje nasele..
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 22:25   #220
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
aha.. jel tamo idu i oni koji su izbubili posao, pa nemaju vise 401k?
ili oni koji su imali 'preexisting condition', pa ih hitna kupi kada je kasno?
Oni koji su izgubbili posao idu općoj praksi .Valjda država dotira njihovo liječenje. Ne znam
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.