Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2011., 23:29   #61
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Koje su to bolnice koje su u minusu? Vjerojatno je to zato jer imaju malo klijenata. Sasvim razumljivo jer nam je zdravstveni sustav još uvijek većinski državni. Privatizacijom zdravstva imale bi puno više klijenata i bile bi u plusu. A zna se tko bi plaćao za njih. Ne vidim tu neki veliki problem.
od 2008. su uglavnom 2/3 bolnica u minusu, odnosno imaju probijanje proračuna u 3. kvartalu, te se snalaze kako znaju..

ja vidim problem..

ti si trol, ti si mućki provokator koji malo toga zna, ali puno gleda razne filmove...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 23:32   #62
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ja sam već predložio da iza takvih koji ne mogu platiti stane država. A kod onih zaposlenih bi stajala njihova firma. To što u SAD-u osiguranja ne pokrivaju troškove, tko im je kriv kad su tako lakomi? SAD nije socijalna država. Tamo je sve, ali baš sve podređeno profitu, mešetarenjima cijena itd. Sjetimo se kako je propala osiguravajuća kuća AIG. Država im je čak pomogla subvencioniranjem a oni sebi podijelili novac. Onda lako dođeš do zaključka zašto je tako kod njih. :tup: Tamo je njihov život inače takav. Onaj tko nema taj je na ulici i spava pod mostom a onaj tko ima ima sve što mu srce poželi. Uostalom, SAD je i prilično decentralizirana država. Svaka država u toj glomaznoj tvorevini je po nečemu posebnija od one druge. A i svaka ima neke svoje zakone poput Kalifornije, LA itd.

I žao mi je Carrerasa i stvarno nije u redu da nikoga nije bilo briga, ali šta ćeš kad te države ne vode brigu o takvima? U nekima je čak čovjek čovjeku vuk tako da....
firma da placa zdravstveno?
ako nisi znao, imas 15% poreza na placu i iz place...
vjerojatno to ne znas, jer ni ne radis..


sto se tice americkog zdravstva, evo, pokojni maestro Šutej je isao u SAD da se izlijeci od raka...
bio je u NU2, pa je rekao kako je tamo.. njemu je grad zagreb ili sl. platio 300.000 usd za lijecenje..
on je rekao da je tamo tako da ili plati ili umri..

doduše, on je i platio i umro..
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 23:41   #63
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
od 2008. su uglavnom 2/3 bolnica u minusu, odnosno imaju probijanje proračuna u 3. kvartalu, te se snalaze kako znaju..

ja vidim problem..

ti si trol, ti si mućki provokator koji malo toga zna, ali puno gleda razne filmove...
Oho, sad ćemo krenuti i s uvredama? Vidim, u dobrom smjeru je krenula rasprava.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 00:01   #64
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
firma da placa zdravstveno?
ako nisi znao, imas 15% poreza na placu i iz place...
vjerojatno to ne znas, jer ni ne radis..


sto se tice americkog zdravstva, evo, pokojni maestro Šutej je isao u SAD da se izlijeci od raka...
bio je u NU2, pa je rekao kako je tamo.. njemu je grad zagreb ili sl. platio 300.000 usd za lijecenje..
on je rekao da je tamo tako da ili plati ili umri..

doduše, on je i platio i umro..
Meni je žao čovjeka, ali što da kažem? Ne možeš ništa. Događa se čak i u našim bolnicama. Događa se u svima ustvari. Neke operacije znaju biti dosta rizične. Pogotovo kad je riječ o krvožilnom sustavu, srcu, glavi, mozgu...to su ako ne i najteže operacije jer traže maksimalnu preciznost i koncentraciju. Jedna greška nek se dogodi, ode sve k vragu, pacijent počne krvariti, tlak mu pada...

Kad je recimo riječ o raku, ako ti se recimo počnu pjavljivati metastaze, gotov si, nema ti spasa.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 01:43   #65
Vidim opet neplodne rasprave o istim stvarima....
Zdravstvo nisu vađenje krvi i snimke MR-a ili CT-a več na tisuče raznih bolesti čije lječenje košta i košta i košta....
Zato vi kojima je problem čekati pola sata vađenje krvi nemojte bulazniti o privatnom zdravstvu jer neznate šta je zdravstvo dok se ne suočite s nekom ozbiljnom bolešču...
Supruga mjesečno u javnom zdravstvu bez čekanja obavi i do 5 snimanja MR-a i to bez veza i vezica....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 03:18   #66
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Vidim opet neplodne rasprave o istim stvarima....
Zdravstvo nisu vađenje krvi i snimke MR-a ili CT-a več na tisuče raznih bolesti čije lječenje košta i košta i košta....
Zato vi kojima je problem čekati pola sata vađenje krvi nemojte bulazniti o privatnom zdravstvu jer neznate šta je zdravstvo dok se ne suočite s nekom ozbiljnom bolešču...
Supruga mjesečno u javnom zdravstvu bez čekanja obavi i do 5 snimanja MR-a i to bez veza i vezica....
Ja sam bio i na operaciji oka jednom. Morao sam odstraniti cistu kako se ne bi dalje širila. Dobro, moram priznati taj posao su odradili fenomenalno. NIšta nije boljelo, nikakvih komplikacija nije bilo. I dan danas je sve u redu sa mnom.

Primjerice, Jedan član moje obitelji imao je više vrsta bolesti od kojih je bolovao godinama. Odlazio je redovito na preglede zbog nekih poteškoća koje je imao sa zdravljem ali liječnici su mu cijelo vrijeme govorili da mu nije ništa. Cijelo vrijeme navodno lagali su ga sa dijagnozama. Obolio je od više vrsta bolesti koje je imao godinama a nije ih liječio. Na kraju je imao teške muke s time, dobivao je otekline, patio od demencije i imao je nekakvu bakteriju koja mu je proždirala organizam, uglavnom njegova patnja a i sam pogled na njega kako pati bio je grozan. Umro je prije dvije godine ali patio je od toga oko 8 mjeseci ako ne i dulje. Da i ne spominjem bolesti koje mu nisu bile dijagnosticirane na vrijeme a koje su ga na kraju ubile.

I to je naše zdravstvo.

I ima još. Bio sam na pregledu uha u Suvagu. Na jedno uho ne čujem dobro i htio sam da provjere da li ima kakvih urođenih oštećenja. Prošao sam cijeli niz pregleda i njihova završna dijagnoza je: nemamo pojma. Možda je bio neki virus i još su stavili upitnik na papir. A bio na testiranju kod neke živčane babe koja me vrtila cijelo vrijeme na stolcu u jednoj kabini, punili su mi uši vodom, stavljali na suvremene aparature gdje su mi puštali nepodnošljive zvukove. I da nisam zavrištao potpuno bi mi uništili sluh tim slušalicama. I nakon cijele gnjavaže njihova dijagnoza je "pojma nemamo".
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 04:41   #67
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
je, i što rade privatne klinike kod nas?

imaš Magdalenu koja dobiva poslove od hzzo-a i ti ugovori su sada pod istragom.
Imaš Medikol sa PET/CT-om koji je dobivao gotove poslove od hzzo-a... opet istraga i korupcija

a ostali?
uglavnom male klinike koje se bave dijagnostikom, dermatolozi, poneki plastičar i ginekolozi.. i to je sve.

nemas ti nikakvu privatnu bolnicu u pravom smislu, nego imaš 'klinike'
Jos da dodam da se privatnici zale da ih je vec previse. A pacijenata sve manje.
Upravo visestruko skuplji zahvati placeni za cash u SAD-u ukazuju da je njihova drzava ta koja i na taj nacin pljacka svoje gradjane. Prica za naivne. Imas relativno visoke place, niske poreze, no zato te pljackaju gdje stignu.

U Canadi, provincija Alberta, su ponesto poceli privatizirati prije 10+ g. Prvu godinu cijene usluga padnu, da bi vec sljedece bile za 60 % vise no sto su bile do privatizacije.

Ovo sto uvodnicar predlaze se odigralo u velikom broju zemalja, medju kojima i Venecueli sezdesetih i sedamdesetih. Rezultat je da osamdesetih i devedesetih 80 % stanovnistva nije imalo nikakve medicinske zastite, s tim (i uvodnicar bi si to trebao dobro, dobro zapamtiti) da medicinsku njegu skoro uopce nije imalo starije pucanstvo. Odradili svoje i baceni na smetliste.
__________________
Pas koji laje, ima gazdu.
Alberto69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 10:37   #68
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Da još jednom pojasnim što sam htio reći. Dakle, privatizacijom zdravstvenog sustava država bi prestala financirati bolnice. U njih bi ulagao privatnik. Država bi uštedjela time 8 milijardi kn i usmjerila taj novac u besplatno zdravstveno osiguranje nezaposlenih osoba, djece, studenata i umirovljenika i još bi dobivala u proračun. Financirao bi ih HZZO koji bi dobivao više novaca da država ne mora financirati i bolnice.

Zaposlene osobe koje rade kod privatnika, državnih tvrtki, službi ili institucija, za njih bi zdravstveno osiguranje plaćale te firme u kojima rade. Zdravstveno osiguranje bi plaćale preko privatnih osiguravateljskih kuća.

Bolnice bi imale najbolje moguće uvjete i najmoderniju opremu za operaciju, imali bi privatnih bolnica po cijeloj Hrvatskoj, smanjili bi gužve na čekanjima, smanjili bi troškove putovanja iz grada ili sela u grad jer bi istu uslugu imao i tamo, nudile bi se najbolje usluge pacijentima, imali bi ljubazno i društveno osoblje, visoke liječničke plaće, zdravstvene usluge bile bi dostupne svima, a ne samo onima koji mogu platiti i država bi uštedila golemi novac, zadržala liječničke stručnjake da ne odlaze van i još dobila u proračun. Kud ćeš bolje?
ajmo malo bez gluposti, do sad smo imali prilike vidjeti kuda nas vodi privatizacija....još samo nam treba da privatiziraju i zdravstvo
država i pojedinci ako žele prodavati, nek najprije sagrade jer ove bolnice je gradio narod....
manjak u zdravstvu može nestati samim uvođenjem reda jer dok s jedne strane placamo privatniku masnu lovu za određene pretrage umjesto da ih radimo u bolnicama nemreš trubiti o tome kako je sve skupo vec koliko su celni ljudi tog sistema nesposobni i nemarni.
ponekad je dovoljno samo ukljuciti mozak da bi shvatili masu nelogicnosti i laži koje nam serviraju kao tragediju, zdravstvu s ne isplati kupiti aparate, zaposliti ljude a, privatniku koji te ljude placa duplo više, da.... ne znam tko je ovdje lud

Zadnje uređivanje tanita : 15.07.2011. at 10:43.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 12:19   #69
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ajmo malo bez gluposti, do sad smo imali prilike vidjeti kuda nas vodi privatizacija....još samo nam treba da privatiziraju i zdravstvo
država i pojedinci ako žele prodavati, nek najprije sagrade jer ove bolnice je gradio narod....
Ne privatizacija nego privatizacijska pljačka. Da smo imali normalnu privatizaciju to bi bila druga priča i proizvodnja bi nam opstala.

Da, super ti je prijedlog. Nek prvo izgrade bolnice ali odakle novac? Vidiš i sama da nam rade upravo suprotno. Ukidaju bolnice umjesto da ih grade.


Quote:
manjak u zdravstvu može nestati samim uvođenjem reda jer dok s jedne strane placamo privatniku masnu lovu za određene pretrage umjesto da ih radimo u bolnicama nemreš trubiti o tome kako je sve skupo vec koliko su celni ljudi tog sistema nesposobni i nemarni.
ponekad je dovoljno samo ukljuciti mozak da bi shvatili masu nelogicnosti i laži koje nam serviraju kao tragediju, zdravstvu s ne isplati kupiti aparate, zaposliti ljude a, privatniku koji te ljude placa duplo više, da.... ne znam tko je ovdje lud
Samo sam htio da nam zdravstvo bude kvalitetnije, brže i dostupno svima, ali dobro. Vi ga ne želite. Nema smisla dalje raspravljati jer je sve više forumaša protiv mene u ovom trenutku na ovom topicu.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 12:25   #70
Usput, privatizacija banaka vam nije smetala. Kad netko predlaže ponovo njihovu nacionalizaciju onda ga svi napadate i branite strance koji nam banke drže u svojim rukama. To vam je svima cool jel da? To kako deru građane i bogate se na bankovnim prijevarama to vam nije zlo.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 12:30   #71
Quote:
snupi9 kaže: Pogledaj post
mene zanima, sto kada imas privatnog zubara a treba ti napravit dosta posla, znaci stavit 2-3 umjetna zuba itd.. kolko to onda kosta i kak to ide? bez zdravstvenog..
Ja sam bio par puta kod privatnog zubara na popravku i ja mislim, ali ne sjećam se više točno jer to je bilo davno, da moraš platiti oko sto i nešto kuna ako nemaš nikakvo osiguranje. Ali usluge nisu loše. Koliko znam nitko se nije žalio. Manje više skoro je isto. Možda su se neke stvari danas promijenile što se tiče tehnologije. Kod nas se još ja mslim ne koriste plinskim maskama za uspavljivanje prilikom operacije. To tako rade na zapadu. Zapravo, bilo bi dobro da to uvedu. Pacijenti se više ne bi bojali dolaziti kod zubara i dolazili bi češće i u većem broju.

Zadnje uređivanje klokanovac : 15.07.2011. at 12:39.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 12:44   #72
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Usput, privatizacija banaka vam nije smetala. Kad netko predlaže ponovo njihovu nacionalizaciju onda ga svi napadate i branite strance koji nam banke drže u svojim rukama. To vam je svima cool jel da? To kako deru građane i bogate se na bankovnim prijevarama to vam nije zlo.
Bankovne usluge ti nisu neophodne. Kredit nije potreba, kartice nisu potreba. Jedino kaj je (nekima) nužno od banaka su tekući računi, a njihovo vođenje je od 5 do 10 kuna mjesečno. To nije "deranje". Osim toga, imamo i banku u vlasništvu države (HPB), koja nije ni po čemu bolja.

Kad bi bankarski sustav bil državni, i kad bi se ponašal kak se danas ponaša zdravstveni, onda bi recimo daval kredite i ljudima za koje je sasvim jasno da ga ne mogu vratiti, odnosno koji su financijski neisplativi. Za banke, čije god bile, to nije prihvatljivo ponašanje. Ali za zdravstveni sustav je. Jer ja nisam voljan plaćati tuđe kredite, ali jesam voljan plaćati tuđe zdravlje (i obrazovanje, i još neke stvari). Do razumne mjere, naravno.
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 15:23   #73
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Oho, sad ćemo krenuti i s uvredama? Vidim, u dobrom smjeru je krenula rasprava.
predomisljao sam se da kazem to sto sam rekao ili da kazem da si klinac iz mladezi hdz-a kojem su dali partijski zadatak da promiče ideju privatnog zdravstva
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 15:25   #74
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ne privatizacija nego privatizacijska pljačka. Da smo imali normalnu privatizaciju to bi bila druga priča i proizvodnja bi nam opstala.

Da, super ti je prijedlog. Nek prvo izgrade bolnice ali odakle novac? Vidiš i sama da nam rade upravo suprotno. Ukidaju bolnice umjesto da ih grade.
imamo nekih 57 bolnica sto je prema WHO-u i svjetskoj praksi previse.
bolnice nisu kategorizirane, nego se politički gradilo i sada netko treba presjeći.


Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Samo sam htio da nam zdravstvo bude kvalitetnije, brže i dostupno svima, ali dobro. Vi ga ne želite. Nema smisla dalje raspravljati jer je sve više forumaša protiv mene u ovom trenutku na ovom topicu.
privatno zdravstvo znaci... privatno zdravstvo. To ne znaci brze ili bolje zdravstvo, to nigdje ne piše
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 15:28   #75
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ja sam bio par puta kod privatnog zubara na popravku i ja mislim, ali ne sjećam se više točno jer to je bilo davno, da moraš platiti oko sto i nešto kuna ako nemaš nikakvo osiguranje. Ali usluge nisu loše. Koliko znam nitko se nije žalio. Manje više skoro je isto. Možda su se neke stvari danas promijenile što se tiče tehnologije. Kod nas se još ja mslim ne koriste plinskim maskama za uspavljivanje prilikom operacije. To tako rade na zapadu. Zapravo, bilo bi dobro da to uvedu. Pacijenti se više ne bi bojali dolaziti kod zubara i dolazili bi češće i u većem broju.
potvrđujem svoj navod da si besposleni klinac..

naime, cijene kod privatnika (kvalitetnih) su npr:

- ciscenje kamenca 200-300 kn (ovisno da li je ultrazvucno, da li je sa pjeskarenjem)
- vadjenje zuba nekih 200 kn
- porculanska navlaka nekih 1000+ kn
- mislim da je most nekih 2000-3000 kn
- implantant mislim da je 1000 ojra
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 15:39   #76
Sad si nešto mislim, a zašto mi ne bi imali max. 3 ili 4 osiguravajuće kuće koje bi se bavile zdravstvom? Budimo realni, imamo 4,2 milijuna stanovnika i u pravu su neki koji kažu da to ne bi bilo dobro, jer previše osiguravajućih kuća znači i njihovu manju zaradu a to znači i skuplje usluge jer u interesu im je profit. Ovako kada bi ih sveli na minimalan broj, njihova zarada bila bi veća, što znači da bi se nudili jeftiniji paketi usluga. Nije loše. Moglo bi se.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 15:43   #77
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
predomisljao sam se da kazem to sto sam rekao ili da kazem da si klinac iz mladezi hdz-a kojem su dali partijski zadatak da promiče ideju privatnog zdravstva
To je tvoja taktika da me se uvuče na rat uvredama. To je i HDZ-ova predizborna taktika protiv SDP-a. Neću nasjesti na to.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 15:49   #78
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Da još jednom pojasnim što sam htio reći. Dakle, privatizacijom zdravstvenog sustava država bi prestala financirati bolnice. U njih bi ulagao privatnik. Država bi uštedjela time 8 milijardi kn i usmjerila taj novac u besplatno zdravstveno osiguranje nezaposlenih osoba, djece, studenata i umirovljenika i još bi dobivala u proračun. Financirao bi ih HZZO koji bi dobivao više novaca da država ne mora financirati i bolnice...firme...bi plaćale preko privatnih osiguravateljskih kuća.
...
Bolnice bi imale najbolje moguće uvjete i najmoderniju opremu za operaciju, i...smanjili bi gužve...troškove putovanja... jer bi istu uslugu imao i tamo, ...imali bi ljubazno i društveno osoblje, visoke liječničke plaće,
Kad ovo citam dodje mi da te izvrijedjam, ali da pokusam odgovoriti pristojno.
1. Ako bi htio prebaciti bolnice u vlasnistvo nekom privatnom investitoru, taj bi tek preuzeo posao kad racuna da ce s njime zaraditi. Ako poklanjamo bolnice besplatno, uzet cu ih ja sve, prodat opremu i otpustit osoblje iz 3/4 bolnica, prodat ili iznajmit zgrade, a 1/4 cu ostaviti da dalje radi, ali cu tamo dici cijene svega 10x, a place osoblju smanjiti za 25%, pa ako se bune za daljnjih 10% na svaku pobunu. Pa tko hoce operirat slijepo crijevo nek plati. Super business za mene, tko mi je dozvolio da to napravim iz drzavne uprave treba ga nabit na kolac, pa objesit.
2.Recimo da privatni vlasnik ne smije ugasiti bolnice po ugovoru, odnosno da ih mora platiti realnu vrijednost nekretnine + oprema + premija. Ali mora nesto zaraditi, inace je lud da se u sve upusti . To moze tako da ili povisi cijene ili smanji trosak, jer obim posla je vise manje konstantan. Dakle, morao bi biti budala da krene dodatno investirati u opremu, bolje place osoblja, vise osoblja, ... Najlakse mu je da skrese osoblje po broju i placi, kao sto rade sve korporacije u doba krize. Mozda ce osoblje manje moc zabusavat, ali pregledavat i operirat ce vas ljudi s crvenim ocima.
3. U cijelom svijetu trzisni model zdravstva vodi u velik rast cijena. Tu nema izuzetka. Privatizacija = rast cijena. Tocka!
4. Ne isplati se pruzati usluge u slabo naseljenim podrucijma. Da je sve trzisno na otocima ili po selima ne bi bilo nicega. Kog sta boli, moze do Zagreba. Iz Gospica. Privatni investitor nece biti lud da posluje s gubitkom i investira u MRI u Gospicu koji nikad nece otplatiti.

Privatizacija zdravstva je najgore sto si jedno drustvo moze napraviti. Model je dobar samo za zdravstvena osiguranja, koja ce usisati velik dio (u US oko 40%) novca za zdravstvo. Drustvo ce platiti vise, usluga ce biti losija, teze dostupna, a mnogima i potpuno nedostupna.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 15:56   #79
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
imamo nekih 57 bolnica sto je prema WHO-u i svjetskoj praksi previse.
bolnice nisu kategorizirane, nego se politički gradilo i sada netko treba presjeći.
Aha, znači ti bi još mnogima na ovaj manjak i smanjio broj bolnica . A što misliš kako je onima koji trebaju Hitnu pomoć ako dožive infarkt ili moždani udar a bolnice u njihovoj blizini nema jer je najbliža kilometrima udaljena? I još uračunaj i vrijeme dolaska Hitne pomoći. Pacijent dok dođe do bolnice je praktički mrtav. To želiš možda?


Quote:
privatno zdravstvo znaci... privatno zdravstvo. To ne znaci brze ili bolje zdravstvo, to nigdje ne piše
To nigdje ne piše. To se vidi.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 16:08   #80
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
potvrđujem svoj navod da si besposleni klinac..
Kao prvo nisam klinac i što tebe ima biti briga čime se ja bavim? Ja se ne miješam u tvoj privatni život, ne miješaj se ni ti u moj. Ako ne možeš normalno raspravljati sa mnom jednostavno me zaobiđi.

Quote:
naime, cijene kod privatnika (kvalitetnih) su npr:

- ciscenje kamenca 200-300 kn (ovisno da li je ultrazvucno, da li je sa pjeskarenjem)
- vadjenje zuba nekih 200 kn
- porculanska navlaka nekih 1000+ kn
- mislim da je most nekih 2000-3000 kn
- implantant mislim da je 1000 ojra
Dobro, i što da ja sad tu kažem? Ja sam bio na popravku zuba kod privatnika davne 95. i 97. godine i ne sjećam se. Popravljao sam desne zube i onaj donji u sredini. Poslije sam nastavio s popravcima pod državnim zdravstvom.

Ako nemaš nikakvo osiguranje onda normalno da je skupo jer moraš plaćati.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.