Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2009., 23:33   #1001
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ma i moja izdaje krajem mjeseca, tako svi rade zbog ugovora s hzzo i sta ja znam. Nije bez veze, u svakom slucaju. Ali oduvijek su porodiljni iznimka.
nemam pojma, nije mi dala nikakvo smisleno objasnjenje tog glupog pravila
ionako ne mogu zloupotrijebiti bilo kakvo pravo koje proizlazi iz te doznake

a i zena u kadrovskoj mi je rekla da svi odmah donesu doznaku, osim mene, naravno
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 16:10   #1002
epilog: uspjela sam uz puno muke istjerati stvar do kraja
uglavnom, totalni uzas i katastrofa da ljudi koji bi morali znati pravilnike (pravnici po podrucnim uredima HZZOa) nemaju pojma nego valjda godinama (sto je zena i sama na kraju priznala) rade krivo

jedina svijetla tocka u cijeloj prici je gospodja iz mihanoviceve bez cije pomoci i savjeta ne bi nista uspjela napraviti
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 21:07   #1003
hej cao, malo listam po forumu i gledam kako je taj zakon o rodiljam katastrofa,
može li mi koja odgovoriti dali zna kakvi su uvijeti za naknadu za komplikacije. ja sam radila tri godine bez prestanka, te sam ove godine, prestala raditi u drugom mjesecu, pa počela opet u 6, pa opet prestala u 8, pa počela u 9 mjesecu tako tako da sad imam tek 4 mjeseca bez prestanka radnog staža tako da neznam kad bih sad otišla na komlikacije kakvo bi pravo na primanja imala.
annyy44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 00:59   #1004
Quote:
annyy44 kaže: Pogledaj post
hej cao, malo listam po forumu i gledam kako je taj zakon o rodiljam katastrofa,
može li mi koja odgovoriti dali zna kakvi su uvijeti za naknadu za komplikacije. ja sam radila tri godine bez prestanka, te sam ove godine, prestala raditi u drugom mjesecu, pa počela opet u 6, pa opet prestala u 8, pa počela u 9 mjesecu tako tako da sad imam tek 4 mjeseca bez prestanka radnog staža tako da neznam kad bih sad otišla na komlikacije kakvo bi pravo na primanja imala.

što se tiče komplikacija moraš imati 12 mj.neprekinutog staža ili 18 mj.s prekidima da bi dobila prosjek plaće na komplikacijama, ali max.4257 kn.
ako to nemaš dobivati ćeš 837 kn, a na porodiljnom 2660 kn
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 15:54   #1005
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
što se tiče komplikacija moraš imati 12 mj.neprekinutog staža ili 18 mj.s prekidima da bi dobila prosjek plaće na komplikacijama, ali max.4257 kn.
ako to nemaš dobivati ćeš 837 kn, a na porodiljnom 2660 kn
hvala, tako imam pa nije baš da ću biti na tih 837,oo njihovih darežljivih
annyy44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 23:05   #1006
Ja sam produžila porodiljni na drugih 6 mjeseci. Do sad sam dobivala 1660 kn. Hoće ta cifra ostati do kraja porodiljnog ili se smanjuje u drugih 6 mjeseci?
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 23:13   #1007
koliko se dobiva drugih 6.mjeseci porodiljnog? neki ljudi mi tupe da je 1600kn...pa kaj nije oko 2 i pol? do sad sam dobivala normalno prosjek plaće prvih 6mj...
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 00:32   #1008
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
Ja sam produžila porodiljni na drugih 6 mjeseci. Do sad sam dobivala 1660 kn. Hoće ta cifra ostati do kraja porodiljnog ili se smanjuje u drugih 6 mjeseci?
dobivati ćeš 1663 kn, manje ne može
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 00:33   #1009
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
koliko se dobiva drugih 6.mjeseci porodiljnog? neki ljudi mi tupe da je 1600kn...pa kaj nije oko 2 i pol? do sad sam dobivala normalno prosjek plaće prvih 6mj...

2660 kn
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 10:14   #1010
Dobro jutro svima,
trebala bih malu pomoć


Od početka 9. mj. stažiram u jednoj zdravstvenoj ustanovi - to znači da mi poslodavac plaća zdrastveno i mirovinsko osiguranje, ali nemam nikakvih primanja tj. plaća mi je 0 kuna.

E sad, ja sam friško trudna i zanima me kakva će biti moja prava ako možda odem na komplikacije i kasnije na porodiljnom?

Jesam li dobro shvatila da bih trebala dobivati istu naknadu za bolovanje kao nezaposlene buduće majke (800 i nešto kn) i 1663 kn kasnije do 1. godine života djeteta?


Hvala svima na odgovoru
__________________
No espere más. Aquí están. En mi corazón.

llegó 40+4
Alhambra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 10:20   #1011
jel zna netko koje uvjete mora zadovoljiti otac djeteta da bi mogao na drugih 6 mjeseci porodiljnog?
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 11:27   #1012
Quote:
Alhambra kaže: Pogledaj post
Dobro jutro svima,
trebala bih malu pomoć


Od početka 9. mj. stažiram u jednoj zdravstvenoj ustanovi - to znači da mi poslodavac plaća zdrastveno i mirovinsko osiguranje, ali nemam nikakvih primanja tj. plaća mi je 0 kuna.

E sad, ja sam friško trudna i zanima me kakva će biti moja prava ako možda odem na komplikacije i kasnije na porodiljnom?

Jesam li dobro shvatila da bih trebala dobivati istu naknadu za bolovanje kao nezaposlene buduće majke (800 i nešto kn) i 1663 kn kasnije do 1. godine života djeteta?


Hvala svima na odgovoru
Slična situacija i kod mene je bila...Taj volonterski staž mi nisu uračunali u prosjek plaće jer je nije bilo. Ako odeš na komplikacije dobiješ minimalac od 830 kn,a na porodiljnom 1663 kn.
Taj staž se priznaje samo kao staž,imat ćeš godinu dana u radnoj knižici,ali za bilo kakve naknade je čista nula. Divno,zar ne

A jel nije sad "po novom" da se 6 mjeseci plaća 70 % od plaće,a 6 mjeseci ništa? Mislim,tako je trebalo biti i kad sam ja stažirala,ali bolnica je sklopila takav ugovor da im ne možeš ništa
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 11:30   #1013
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
dobivati ćeš 1663 kn, manje ne može
ou jeeee!! :klap:
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 12:51   #1014
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
Slična situacija i kod mene je bila...Taj volonterski staž mi nisu uračunali u prosjek plaće jer je nije bilo. Ako odeš na komplikacije dobiješ minimalac od 830 kn,a na porodiljnom 1663 kn.
Taj staž se priznaje samo kao staž,imat ćeš godinu dana u radnoj knižici,ali za bilo kakve naknade je čista nula. Divno,zar ne

A jel nije sad "po novom" da se 6 mjeseci plaća 70 % od plaće,a 6 mjeseci ništa? Mislim,tako je trebalo biti i kad sam ja stažirala,ali bolnica je sklopila takav ugovor da im ne možeš ništa

Tnx! I mislila sam da je tako, al reko da provjerim...

Znači sad bi mi se zapravo isplatilo odmah otići na komplikacije jer ću "zaradit" 830 kn mjesečno.
To je u usporedbi sa sadašnjih 0 kn (tj. -xy kn jer trošim na prijevoz i gablec koji mi isto ne plaćaju) značajan pomak

A ovo za 6 mjeseci ti ja ništa ne znam - ugovor mi je na godinu dana bez plaće i točka.
__________________
No espere más. Aquí están. En mi corazón.

llegó 40+4
Alhambra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 14:50   #1015
Quote:
Alhambra kaže: Pogledaj post
Tnx! I mislila sam da je tako, al reko da provjerim...

Znači sad bi mi se zapravo isplatilo odmah otići na komplikacije jer ću "zaradit" 830 kn mjesečno.
To je u usporedbi sa sadašnjih 0 kn (tj. -xy kn jer trošim na prijevoz i gablec koji mi isto ne plaćaju) značajan pomak

A ovo za 6 mjeseci ti ja ništa ne znam - ugovor mi je na godinu dana bez plaće i točka.
A mislim da bi ti svaki ginekolog savjetovao da odeš na komplikacije s obzirom na posao koji radiš... Sretno
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 17:39   #1016
Što treba od papira za produljenje PD? i treba li i MM ići? hvala
dubrovčanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 18:45   #1017
Nikako ne razumijemsljedeće:kažu da se na porodiljnom prvih 6 mj. od rođenja dobije iznos novca koji se izračuna broj radnih dana x8 sati .Meni su u firmi izračunali vrijednost sata,tako da ja kada si računam iznos koji ću dobijati iznosi mi više od uobičajene plaće. Jel moguće da nemam nekakvih poreza ili... negdje griješim ....ili...?
adrenalin34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 01:22   #1018
Quote:
dubrovčanka kaže: Pogledaj post
Što treba od papira za produljenje PD? i treba li i MM ići? hvala

za produljenje porodiljnog drugih 6 mj.trebaš zajedno s mužem otići u hzzo i potpisati papir koji će ti tamo dati. ne trebaš nositi nikakve papire.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 01:29   #1019
Quote:
adrenalin34 kaže: Pogledaj post
Nikako ne razumijemsljedeće:kažu da se na porodiljnom prvih 6 mj. od rođenja dobije iznos novca koji se izračuna broj radnih dana x8 sati .Meni su u firmi izračunali vrijednost sata,tako da ja kada si računam iznos koji ću dobijati iznosi mi više od uobičajene plaće. Jel moguće da nemam nekakvih poreza ili... negdje griješim ....ili...?

u firmi su ti napisali zadnjih 6 plaća i na kraju ti piše kolika ti je prosječna satnica.
ako ti je npr. 30 kn to ti se računa ovako:
12 mjesec ima 23 radna dana. 30 kn x 8 sati = 240 kn x 23 radna dana = 5520 kn

možda te zbunjuje to što svaki mjesec ima različit broj radnih dana, pa ćeš npr.za 2 mj. koji ima 20 radnih dana dobiti vjerojatno manje od svoje plaće, a za 12 mj.više.
ja imam fiksnu plaću, pa ispada da mi je svaki mjesec satnica drugačija, a na kraju su mi izračunali prosječnu satnicu i znala sam nekad dobiti više od svoje plaće, a nekad puno manje.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 07:49   #1020
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
u firmi su ti napisali zadnjih 6 plaća i na kraju ti piše kolika ti je prosječna satnica.
ako ti je npr. 30 kn to ti se računa ovako:
12 mjesec ima 23 radna dana. 30 kn x 8 sati = 240 kn x 23 radna dana = 5520 kn

možda te zbunjuje to što svaki mjesec ima različit broj radnih dana, pa ćeš npr.za 2 mj. koji ima 20 radnih dana dobiti vjerojatno manje od svoje plaće, a za 12 mj.više.
ja imam fiksnu plaću, pa ispada da mi je svaki mjesec satnica drugačija, a na kraju su mi izračunali prosječnu satnicu i znala sam nekad dobiti više od svoje plaće, a nekad puno manje.
Hvala maza,skužila sam,ipak sam ja plavuša,Siječanj i veljača imaju po 20 a ožujak 23,travanj 21,svibanj23,lipanj21,srpanj22 itd...a to su fakat razlike
adrenalin34 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.