Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2015., 00:44   #11301
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Nazalost netocno. Radna dozvola nije potrebno samo:
-visoko obrazovanima (ako ce raditi u svojoj struci) i njihovim clanovima obitelji,
-sezoncima (poljoprivreda, sumarstvo, pilane, ugostiteljstvo)
-ucenicima koji ce u njemackoj uciti jedan od drzave priznatih zanata.
Sori, upravo sam i mislila na one koji imaju VSS, moja greška (ja imam). A ovo za učenike nisam baš sigurna jer mislim da se može i studirati, a ako studiraš, samim time, ne treba radna dozvola.

Pogledaj ovdje:

http://www.crodnevnik.de/2014/02/12/...e-u-njemackoj/

"apsolventi sveučilišta za zaposlenje koje odgovara njihovoj kvalifikaciji"

E, sad, ako se ti apsolventi ne tretiraju kao "obični" studenti već kao učenici koji se obrazuju za neki zanat, onda nemam pravo.
Funny Queen is offline  
Old 13.01.2015., 07:05   #11302
Quote:
franfranfran kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Molim vas ako mi može neko malo reći o Nurnbergu.
Kakve su mogućnosti naći posao bilo kakav za početak? Završio sam faks,ali ne govorim dobro njemački,pa mi je jasno da ću u struci teško išta naći.
Njemački polako učim sam,pa ću na tečaj.
Kakve su cijene stanova u Nurnbergu?
Ukoliko žena ima radnu dozvolu na godinu dana dobivam li i ja radnu dozvolu na osnovu nje?
Nadam se da će mi neko malo pomoći.
Hvala !!!!!
Ako ti je zena u Njemackoj i radi ti ima radnu dozvolu na godinu dana onda vrijedi ovako:

Preko zene dobijes odmah neogranicenu radnu dozvolu nevezanu za poslodavca pa mozes raditi bilo gdje i bilo sta.

A onda na osnovu tvoje neogranicene radne dozvole i zena ima odmah pravo na neogranicenu radnu dozvolu pa moze traziti bolji posao ako tu gdje je sad nije bas zadovoljna.

I vasa djeca (ako ih imate) koja su punoljetna i zavrsila skolu a nemaju jos 21 godinu imaju odmah pravo na neogranicenu radnu dozvolu.

Naravno, za ostvarenja prava na neogranicenu radnu dozvolu morate svi biti prijavljeni na istoj adresi.

Cuo vec xx slucajeva koji su tako porjesavali trajne papire, ja isto tako.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 13.01.2015., 17:11   #11303
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ako ti je zena u Njemackoj i radi ti ima radnu dozvolu na godinu dana onda vrijedi ovako:

Preko zene dobijes odmah neogranicenu radnu dozvolu nevezanu za poslodavca pa mozes raditi bilo gdje i bilo sta.

A onda na osnovu tvoje neogranicene radne dozvole i zena ima odmah pravo na neogranicenu radnu dozvolu pa moze traziti bolji posao ako tu gdje je sad nije bas zadovoljna.

I vasa djeca (ako ih imate) koja su punoljetna i zavrsila skolu a nemaju jos 21 godinu imaju odmah pravo na neogranicenu radnu dozvolu.

Naravno, za ostvarenja prava na neogranicenu radnu dozvolu morate svi biti prijavljeni na istoj adresi.

Cuo vec xx slucajeva koji su tako porjesavali trajne papire, ja isto tako.

MaliZeleni10 puno hvala na informacijama!!!!!
Ima li možda neko ko zna kakve su otprilike cijene stanova u Nurnbergu ?
franfranfran is offline  
Old 13.01.2015., 17:57   #11304
zeleni mozes li napisati postupak kako to ide?
ja imam dozvolu na godinu dana i vezan sam za firmu..tj firma mi je garantirala posao i arbeitserlaubniss vrijedi samo za njih....
zena je preko mene dobila arbeitsberechtigung-unbefristet,,,,,

kako sad da ja postupim da i ja dobijem berechtigung-unbefristet.....detaljnije ako moze

hvala

moze i na pm
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 13.01.2015., 18:11   #11305
za neogranicenu radnu dozvolu moras samo radit negdje godinu dana neprekidno, nakon toga odes u arbeitsamt i odma ti daju neogranicenu, znaci mos radit di oces i koliko hoces poslova.
ne znam za spajanje obitelji ako ti zena ima dozvolu na godinu dana ali nije jos radila punu godinu sveukupno. vjerovatno se moze ali bolje provjerit. radi se o tome da prilikom spajanja obitelji ti bi trebao dobit onda istu dozvolu ko i zena ti pa ako ona ima ogranicenu.....ali stvarno ne znam tocno, najbolje pitat.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 13.01.2015., 21:32   #11306
Iskustvo iz prve ruke,Niederbayern;
supruga mi je dosla kao med.sestra na radno mjesto gdje su joj otvorili radnu dozvolu iskljucivo za tu ustanovu. Prelaskom u drugu ustanovu drugi poslodavac je morao otvarati novu radnu dozvolu. Nakon nekog vremena stigao sam i ja s djecom te je bila obavezna i prijava (ne i odjava u RH,tamo se jos vodimo kao gradjani!). Za mene smo slali papire u M i oni su dosli nakon nekoliko pokusaja. Svaki.put su trazili nesto drugo ali i to se rijesilo. Bitna je prijava adrese,supruznikova radna d.,i jos neki dokumenti. Ono sto je interesantno je da i mala udaljenost moze znaciti razlicite uvjete dobivanja dozvole,npr. u Oberbayernu moras biti prijavljen tri mjeseca da dobijes dozvolu. Kod nas to nije bio slucaj,a ista pokrajina Bayern.
nonejm is offline  
Old 13.01.2015., 21:51   #11307
Samo ako trazis radnu dozvolu za nekvalificirano radno mjesto moras biti prijavljan tri mjeseca prije nego je zatrazis, ako firma podnosi zahtjev za radnu dozvolu cak niti ne moras biti prijavljan, ali je bolje prvo se prijaviti u Njemackoj pa onda podnositi zahtjev za radnu dozvolu.

Evo sta je sve potrebno za neogranicenu radnu dozvolu ako jedan supruznik vec ima bilo kakvu radnu dozvolu.

- ispunjen formular za radnu dozvolu
- kopije osobnih iskaznica (ili putovnica) za oboje
- kopije prijave boravka za oboje (na istoj adresi)
- kopija medjunarodnog vjencanog lista
- kopija postojece radne dozvole

Ja sam otisao i osobno predao u Frankfurtu, adresa je Hainer Weg 44, 60599 Frankfurt (Sachsenhausen)

Formulare sam narucio iz Bonna na broj 0228/7132000

I covjek u Bonnu (na telefonu) a i covjek u Frankfurtu su bili jako ljubazni.

Za djecu do 21 godine starosti potrbeno je priloziti:

- ispunjen formular za radnu dozvolu
- kopiju medjunarodnog rodnog lista
- kopiju prijave na istoj adresi kao i roditelja
- kopiju osobne iskaznice (ili putovnoce)
- kopiju radne dozvole od jednog roditelja
- kopiju prijave na adresu tog istog roditelja

U frankfurtu, osobno predano u cetvrtak popodne, podignuto u utorak popodne, znaci ako ne racunamo vikend, bilo je gotovo za tri dana.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 13.01.2015., 23:26   #11308
Quote:
franfranfran kaže: Pogledaj post
MaliZeleni10 puno hvala na informacijama!!!!!
Ima li možda neko ko zna kakve su otprilike cijene stanova u Nurnbergu ?
ovisi naravno gdje u nürnbergu... nisi napisao ni koliki stan ni gdje tocno
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 13.01.2015., 23:48   #11309
Imam pitanje u vezi iznajmljivanja soba u Njemačkoj.

Tražim si smještaj u Duesseldorfu putem interneta, nemam nikoga tamo, pa moram ovak sve preko neta. Našao sam kao nešto, ali traže me kopiju osobne (Ausweis) kod potpisivanja "wohngemeinschaft mietvertrag". Znači, moram im poslat potpisan taj ugovor i kopiju osobne.
Da li to tako inače ide, ili je još jedna vrsta prevare? Novce ne planiram nikome davat nit uplaćivat prije nego dodjem dobijem ključeve.
Zapravo, ni ne traže me nikakve novce, nego moram platiti kad dodjem. Već je samo osobna osiguranje da ne otkažem ugovor.

Nije doktor iz engleske, ali opet sumnjivo. Jer mislim da se s kopijom osobne može dosta toga lošeg napravit.

Zadnje uređivanje Tiimo : 13.01.2015. at 23:58.
Tiimo is offline  
Old 14.01.2015., 00:09   #11310
A kako će bez kopije ustanoviti tko je potpisao?
Da si na licu mjesta isti bi pogledali osobnu, vako traže kopiju jer nisi na licu mjesta. Nebi bilo ni neobično da traže neku novčanu sigurnost, jer tko će te iz njemačke tužiti u hr ako se predomislis.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 14.01.2015., 00:15   #11311
Slažem se, ima smisla. Ali svugdje na stranicama piše da ne šaljem kopije dokumenata nikome. Pa me malo strah da mi ne nakače neku pretplatu novina, kredit ili takvu neku glupost, heh.
Tiimo is offline  
Old 14.01.2015., 00:47   #11312
Quote:
Tiimo kaže: Pogledaj post
Slažem se, ima smisla. Ali svugdje na stranicama piše da ne šaljem kopije dokumenata nikome. Pa me malo strah da mi ne nakače neku pretplatu novina, kredit ili takvu neku glupost, heh.
A gdje će ti slati?

Shvati da se još nitko ne zajebaje zbog par eura po sudovima tuđih država.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 14.01.2015., 01:48   #11313
Hvala na odgovoru.
Tiimo is offline  
Old 14.01.2015., 02:29   #11314
Quote:
Tiimo kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.
I za pretplatu treba kontobroj i adresu!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 14.01.2015., 19:17   #11315
Poland is the third most frequent destination for migrant Germans searching for work, after the US and Switzerland.

http://en.wikipedia.org/wiki/German_minority_in_Poland
sunshinestar is offline  
Old 14.01.2015., 19:34   #11316
Pozdrav!
U Njemačkoj sam tri mjeseca,al do SAD nisam uzeo ni jednu mobilnu mrežu.Molim vas,
ako tko ima kakvu preporuku,a da su jeftini pozivi za HR.
Hvala!
neotion1 is offline  
Old 14.01.2015., 20:49   #11317
ne znam sad za to, ja sam uzeo t mobile al imam i hr t mobile kod sebe pa za neke krace razgovore u hr doma mene zovu jer imaju neku opciju pa je njima besplatno, a meni uzmu 40lipa po minuti jer sam u roamingu. za sve drugo koristim skype, fejs...
mukiklc is offline  
Old 14.01.2015., 21:30   #11318
Quote:
neotion1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
U Njemačkoj sam tri mjeseca,al do SAD nisam uzeo ni jednu mobilnu mrežu.Molim vas,
ako tko ima kakvu preporuku,a da su jeftini pozivi za HR.
Hvala!
Lebara ili Lycamobile imaju pozive prema HR na fixne brojeve samo 1 cent po minuti, ali uzmu 15 centi za uspostavu poziva.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 14.01.2015., 23:53   #11319
Quote:
Tiimo kaže: Pogledaj post
Imam pitanje u vezi iznajmljivanja soba u Njemačkoj.

Tražim si smještaj u Duesseldorfu putem interneta, nemam nikoga tamo, pa moram ovak sve preko neta. Našao sam kao nešto, ali traže me kopiju osobne (Ausweis) kod potpisivanja "wohngemeinschaft mietvertrag". Znači, moram im poslat potpisan taj ugovor i kopiju osobne.
Da li to tako inače ide, ili je još jedna vrsta prevare? Novce ne planiram nikome davat nit uplaćivat prije nego dodjem dobijem ključeve.
Zapravo, ni ne traže me nikakve novce, nego moram platiti kad dodjem. Već je samo osobna osiguranje da ne otkažem ugovor.

Nije doktor iz engleske, ali opet sumnjivo. Jer mislim da se s kopijom osobne može dosta toga lošeg napravit.
moj je predlog da odes u Dizeldorf i da uzmes sobu u nekom pansionu (to mozes online da sredis), pa onda odande da trazis dalje sobu/stan šta već. to online mi nema nikakvog smisla jer je i tako ogromna potraznja a mala ponuda u svim većim gradovima u DE, pa što bi se onda neko zezao sa iznajmljivanjem online, tako da mislim da će pre ili kasnije da dođeš u neku fazu kada bi ti tražili neke pare da im prebaciš. zaboravi na to.
lepo odeš tamo, pogledaš šta nude, da li ti odgovara to što nude, pa ako ne, onda tražiš dalje.
paosmarsa is offline  
Old 15.01.2015., 00:17   #11320
I inace imam velikih problema s povjerenjem, tako da je A&O kao opcija tu

Za ovu sobu je vec kao sve dogovoreno, ne traze me nikakve novce odmah, tek kad dodjem pri preuzimanju kljuceva. A moram priznat da mi se cini kao prava stvar jer mi ne podilaze bas, tj dosta su ne fleksiblni oko mog (ranijeg) dolaska
Tiimo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.