Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2007., 16:09   #21
Quote:
Vittoria_Pazzi kaže: Pogledaj post
A zašto bi se uopće i mijenjala?
Za Mesec u Jarcu karakteristično je da ga smatraju 'zablokiranim', 'suspregnutim', 'neostvarenim', 'nedovoljno emotivno razvijenim', što ukazuje na to da na njemu treba mnogo raditi da bi postao 'bolji'. No, svaki rad na sebi koji sam do sada primenila, pomogao mi je samo da bolje sebe upoznam, ne i da se suštinski promenim, da emotivno postanem drugačija. Čoveku to neizbežno stvara osećaj da nešto nije napravio kako treba. Onda se zapitam - nije li bolje naprosto prihvatiti svoj Mesec u Jarcu i ne siliti ga na ono što mu teško pada i za šta možda uopšte i nije sposoban?

Quote:
Mjesec u jarcu je jedan nadasve pragmatičan mjesec. On nije neemocionalan, nije hladan i nije sterilan - jednostavno je pragmatičan.
To je jedan Mjesec koji je već odavno shvatio da emocije jednostavno same po sebi nisu dovoljne - dobro je ako su tu, ali same po sebi nisu dovoljne.
Njega krasi pouzdanost i brižnost koja ostaje i onda kada "emotivniji" ispušu sav svoj teatralni i dramatičan naboj.
To je istina.

Quote:
Ostani takva kakva jesi i ne smatraj to manom . Niti jedan znak kao niti jedan položaj nije pretpostavljen nekom drugom - shvatiti svoju prirodu prvi je korak do njenog prihvaćanja, a već će se naći netko kome ćeš takva kakva jesi biti sasvim dobra.
Mesec u Jarcu više 'problema' stvara nama koji ga imamo nego onima koji nas okružuju.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 16:46   #22
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
A ima li kakvog saveta za nas mesečevojarčevske ljude kako da naučimo da se bolje snalazimo sa emocijama, jer uobičajeno bavljenje emocijama, koje se ljudima preporučuje i koje ljudi primenjuju radi vlastitog razvoja (osvešćivanje, prepoznavanje, iskazivanje, ispitivanje povezanosti između osećanja i misli, itd.) pomaže samo donekle, ali ne menja našu pravu prirodu. Ma koliko se bavila svojim osećanjima i dalje ostajem ista. Naučila sam mnogo, ali moja mesečevojarčevska priroda se ne menja.
kao što reče Vittoria Pazzi - zašto bi se mijenjala ? poanta i jest shvatiti suštinu neke osobine, a ne promijeniti ju. mijenjati je "preporučljivo" samo ako te neka osobina ne služi, ako šteti tebi i/ili ljudima oko tebe. nema tu velike filozofije. a to što ti smatraš mjesečevojarčevske osobine lošima i nepoželjnima (ili milsiš da ih drugi tako smatraju) - možda o tom trebaš razmislit najviše što čovjek može učiniti "podignuti razinu" svog djelovanja na usklađenost s vlastitom prirodom. (shvati ove riječi uvjetno jer i sama vidiš "iza" toga. kažem "podignuti razinu" jer čovjek ne može djelovati u neskladu s "vlastitom prirodom", ali ajmo se zadržati na nižim sferama )

a ako misliš da ti mjesec u jarcu stvara probleme, onda bi mogla razmisliti o njihovom podrijetlu i malo pročačkati po njima (gdje se sve manifestiraju i otkud potječu)
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 17:09   #23
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
a ako misliš da ti mjesec u jarcu stvara probleme
Zapravo ne. U stvari, Mesec u Jarcu stvara onoliko 'problema' kao i bilo koja osobina koja ti se ne čini baš najlepšom, tj. misliš da bi bilo mnogo bolje kada ne bi bila takva nego drugačija, ali kada se pomiriš sa njom - shvatiš da ima i svojih dobrih strana i da na njima možeš raditi. Valjda sam se navikla na to da je Mesec u Jarcu i sve što on sa sobom nosi već samo po sebi nešto 'negativno'.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 17:54   #24
U kom znaku bi trebalo da bude Mesec našeg partnera tako da se najbolje složi sa našim Mesecom u Jarcu?
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 18:58   #25
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
U kom znaku bi trebalo da bude Mesec našeg partnera tako da se najbolje složi sa našim Mesecom u Jarcu?
Evo ,ja potpuno shvatam vaš "ozloglašeni" mjesec .I najbolja prijateljica i dečko ga tu imaju,a znam još par osoba koje obožavam ,imaju mjesec u jarcu.

Dakle,iako smo cmoljavi,mi vas odlično shvatamo
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 19:21   #26
slažem se, mislim da su riblji i jarčevski mjesec vrlo "korisni" jedan drugom. riba pomogne jarca malo otkočiti, a jarac ribu malo prizemljiti i pružiti joj sigurnost. no, problemi mogu nastati ako je jarac prekrut i hladan pa to osjetljivoj ribici može djelovati kao da je odbija i distancira. također riblji mjesec pragmatičnom jarcu može djelovati prerasplinuto, nefokusirano i u nekim svojim sferama i vodama.
ovo su pros i cons, pa sad kako se ostali dijelovi ličnosti/natala međusobno slažu, tako će i biti naglašeniji nedostatci, odnosno prednosti.
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 23:56   #27
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
slažem se, mislim da su riblji i jarčevski mjesec vrlo "korisni" jedan drugom.
Možda ako je vlasnik tog Meseca ipak neki vatreni znak.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 00:04   #28
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Zapravo ne. U stvari, Mesec u Jarcu stvara onoliko 'problema' kao i bilo koja osobina koja ti se ne čini baš najlepšom, tj. misliš da bi bilo mnogo bolje kada ne bi bila takva nego drugačija, ali kada se pomiriš sa njom - shvatiš da ima i svojih dobrih strana i da na njima možeš raditi. Valjda sam se navikla na to da je Mesec u Jarcu i sve što on sa sobom nosi već samo po sebi nešto 'negativno'.
glupost..i ja sam cital da mesec v Jarcu nije nekaj bash super uove uone.. no vishe sam veroval vlastitom iskustvu, nego nekim povrshin astro tipizacijama.
tak da taj mesec za mene nigdar nije bil nekaj negativnog ili losheg, nego nekaj dubokog..i to josh uz rezerviranu djevicu u ASCu. i josh jeden jaracki aspekt.

do sad je najbolje karakterizirala taj zabavni mesec Noemi.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 11:58   #29
a mjesec u djevici (riba - podznak bik) s kojim "mjesecom" bi se najbolje slagala?
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 13:15   #30
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
a mjesec u djevici (riba - podznak bik) s kojim "mjesecom" bi se najbolje slagala?
E ovo mene zanima. Škropija, Mjesec u Ribicama, a podznak Vaga. Koji bi meni tip najviše odgovarao?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:02   #31
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
U kom znaku bi trebalo da bude Mesec našeg partnera tako da se najbolje složi sa našim Mesecom u Jarcu?
po slaganju bi bilo dobro da je isto u negativnim znakovima zbog nekakve dinamike zivljenja koje se onda poklapaju i vecoj emocionalnoj konzervativnosti nego sto bi to bilo sa pozitivnim mjesecima koji su otvoreniji i dinamicniji. medjutim, to sto si u prijasnjim postovima rekla da trazis ne mora biti odredjeno samo partnerovim mjesecom jer dubinu necijih emocija ne pokazuje samo polozaj mjeseca vec puno, puno toga u natalu. moj mjesec je npr. u neemotivnim i povrsnim blizancima ali je u opoziciji s neptunom pa je cmoljav ko riblji i u konjukciji s juznim mjesecevim cvorom pa je emotivno preosjetljiv i naporan ko racji. ali tvoj mjesec u jarcu savrseno razumijem i njegove probleme jer mi je podznak u jarcu i to mi bitno odredjuje kako volim vise nego sunce i mjesec u blizancima i venera u ovnu. jarac i saturn su naprosto teski i uvijek ce prevagnuti nad laksim polozajima. i sto je lose u tome da volimo rijetko? kako mozes sa jarcevskim emocijama uopce voliti cesto kad se to najprije tesko pokrene i povjeruje nekome i ljubavi a jos teze ohladi i zaboravi? jarci u svemu pa i ljubavi imaju jako visoke standarde i ako nadju nesto cemu se vrijedi posvetiti pa to propadne jarcima se srusi cijeli svijet, tlo pod nogama i tesko je opet to naci i u drugima takav commitment i postojanost emocija. to nije nista lose, meni je to normalno, meni ovi drugi nisu normalni sto se stalno zanose i spustaju u kratkim vremenskim periodima, nepromisljeni su u izboru partnera jer su ovisni o emocijama, komplimentima i ne mogu biti solo.

al blokade rijesavaj, to nije zdravo i pridruzujem se cmoljavim savjetima luna u ribama, placi, tuguj, pisi pjesme i jedan blizanacki, pricaj do iznemoglosti o svojim propalim ljubavima i blokadama, sve to lijepo izracionaliziraj i strucno objasni i smej se smej, uvek se smej..... svemu tome
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:41   #32
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
i sto je lose u tome da volimo rijetko? kako mozes sa jarcevskim emocijama uopce voliti cesto kad se to najprije tesko pokrene i povjeruje nekome i ljubavi a jos teze ohladi i zaboravi? jarci u svemu pa i ljubavi imaju jako visoke standarde i ako nadju nesto cemu se vrijedi posvetiti pa to propadne jarcima se srusi cijeli svijet, tlo pod nogama i tesko je opet to naci i u drugima takav commitment i postojanost emocija. to nije nista lose, meni je to normalno, meni ovi drugi nisu normalni sto se stalno zanose i spustaju u kratkim vremenskim periodima, nepromisljeni su u izboru partnera jer su ovisni o emocijama, komplimentima i ne mogu biti solo.
To je istina.

Quote:
al blokade rijesavaj, to nije zdravo i pridruzujem se cmoljavim savjetima luna u ribama, placi, tuguj, pisi pjesme i jedan blizanacki, pricaj do iznemoglosti o svojim propalim ljubavima i blokadama, sve to lijepo izracionaliziraj i strucno objasni i smej se smej, uvek se smej..... svemu tome
To sve već radim, ali i dalje ostajem onakva kako si opisala gore. Još sa mojom Venerom u Jarcu, možeš misliti kako to izgleda. Ništa mi ne vredi ni lepršavi vodolijski znak, ni promiskuitetni škorpionski podznak.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 17:04   #33
u škorpionu.. sva sam opasna


i kaj to znači
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 23:02   #34
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
ko zna gde ti je mars josh..
U Biku.

Quote:
teski slucaj ajde bar ima neko josh tezhi slucaj od mene
Baš ti hvala. Sad mi je mnogo lakše.

Inače, zapazila sam da otkako pratim ovaj podforum otkrivam sve neke užase o sebi, možda bi bilo bolje da prestanem da čitam bilo šta vezano za astrologiju.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 23:05   #35
Quote:
gottcha kaže: Pogledaj post
u škorpionu.. sva sam opasna


i kaj to znači
gottcha, ovdjeizmedju ostalog imash i o mjesecu skorpionu


(p.s.josh nisam sredila photoshop faks me uzeo skroz)
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 23:09   #36
a za mjesec u djevici i koji znak u mjesecu partnera bi najviše odgovarao?
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 01:37   #37
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
To sve već radim, ali i dalje ostajem onakva kako si opisala gore. Još sa mojom Venerom u Jarcu, možeš misliti kako to izgleda. Ništa mi ne vredi ni lepršavi vodolijski znak, ni promiskuitetni škorpionski podznak.
skorpion uopce ne mora biti promiskuitetan znak, postoji i druga krajnost skorpiona koja ce najcesce u nekoj kombinaciji s jarcem doci do izrazaja: odanost i vjernost do groba, totalna predanost jednoj osobi i duboka povezanost odnosno simbioza u vezi, skorpionski zagrljaj koji nikad ne popusta. ima jedna stvar kod njih ali tu bi trebala biti druga kombinacija a ne tolko jarca, da su jako osjetljivi da li je nesto zivo ili mrtvo i mogu napraviti gadan revolucionarni preokret i gadno iznenaditi ako strast odumre u vezi i seks vise ne puni baterije nego prazni jer je postao obaveza ili ga nema. u biti jedan strasno romantican znak na spanjolski nacin.

blokade su neminovne s tvojom kombinacijom mjeseca i podznaka i to malo zesce i dublje, djetinjstvo nije moglo biti bezbrizno sto si mi vec jednom nesto rekla i sve skorpionske osobe moraju provest nekakvu psihoterapiju na sebi bilo sami bilo sa strucnom osobom. otici tamo duboko dole di je izvor blokada i odkociti ih tako da se suoci sa najvecim strahovima odnosno traumama iz djetinjstva i da se ukloni obrambene mehanizme koji su zbog njih nastali a nisu na sadasnjem stadiju vise potrebni i ometaju daljnji normalan emocionalan zivot.

nemoj nam bjezati s foruma, nije to skorpionski nacin
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 02:11   #38
dobro sad zena s mesecom, ali ima i muskih s mesecom u Jarcu!? kaje s njima!?

iako, Zato se rijetko veze, nesklona je dramatici i samozavaravanju, koliko god to emotivno disrancirano izvana izledalo. vredi i za mushke.
i ovo
ne trazi konstantne teatralne vanjske izlijeve ljubavi i privrzenosti, niti ih pruza, ono sto je njoj zapravo bitno je ta unutarnja sigurnost i osjecaj povjerenja u partnera.

al zakaj stalno ponavljash Zhena zhena zhena...
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 02:14   #39
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
dobro sad zena s mesecom, ali ima i muskih s mesecom u Jarcu!? kaje s njima!?

iako, Zato se rijetko veze, nesklona je dramatici i samozavaravanju, koliko god to emotivno disrancirano izvana izledalo. vredi i za mushke.
i ovo
ne trazi konstantne teatralne vanjske izlijeve ljubavi i privrzenosti, niti ih pruza, ono sto je njoj zapravo bitno je ta unutarnja sigurnost i osjecaj povjerenja u partnera.

al zakaj stalno ponavljash Zhena zhena zhena...
Pa kad su tu vecinom zene, a naravno da isto vrijedi za muskarce.

Ti napisi za muske
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 17:09   #40
Pitanja i odgovori u vezi Mjeseca i njegovih aspekata

Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
djetinjstvo nije moglo biti bezbrizno sto si mi vec jednom nesto rekla
Mislim da si me pomešala sa nekim drugim... Ne sećam se da smo ikada razgovarale na forumu. Moje detinjstvo je bilo vrlo srećno, bar ga takvim smatram od perioda nakon razvoda roditelja (5. godine).
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.