Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2008., 16:47   #121
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Kaj bi im to trebalo značiti? Da ne možeš u jednom danu kupit toliko da dođeš do limita ili...?
Možeš ti kupiti da dođeš do limita, ali taj limit ne smiješ prijeći. Pa kad ne bi bilo autorizacije, (jer kao amexove charge kartice nemaju limita), svi bi kupovali što bi htjeli i za iznos koji bi htjeli.
Ovako, oni su neki oblik filtriranja, da ne bi previše potrošio, doveo sebe u problem a i njih kad im ne platiš, pogotovo ako se radi o tisućama kuna ili o desetcima tisuća. Iako mislim da su limiti na Amexu podignuti dosta visoko. Bar mi se tako čini.
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 20:40   #122
Quote:
marko27 kaže: Pogledaj post
Moram i ja reagirati na ovu tvoju tvrdnju. To da su joj zablokirali Amex zato što je prošlo 24 sata od dospijeća je ništa drugo nego laž. American Express ne funkcionira na taj način niti ti zablokiraju karticu ako prođe jedan dan nakon što je rok dospijeća a da nisi platio. Prema tome provjeri s kolegicom, očito da je nešto drugo bilo u pitanju.

Ja sam s njom bila na bankomatu tada, kad joj je odbio isplatiti neki blesav iznos od 300 kuna, pa je zvala Amex, pa su joj rekli da je blokirana radi toga što nije podmirila račun. Bila, vidjela, čula, sori

Quote:
marko27 kaže: Pogledaj post
Ako je netko postao korisnik prije mjesec, dva ili tri, pa naravno da mu "prag tolerancije na neplaćanje" neće biti možda do drugog računa, tj. 30 dana. Možda će se već nakon 7 dana pojaviti problem sa autorizacijom i odbijanjem kartice. To su interna pravila kuće koja vam je izdala karticu.
Nije "naravno" jer to nisu pravila kuće Diners, naprimjer. Meni je recimo bilo urnebesno smiješno da je tada, kad se to odvilo, njoj Diners bez problema odobravao isplatu gotovine u limitu do 6 tisuća, a Amex joj je odobrio 1,5 tisuća. I još te Diners ne blokira na bankomatu, a Amex blokira.

A to su kreditne kuće, dakle, oni su me, prihvatom moje molbe članstva, odlučili kreditirati, a ne me staviti u neugodnu poziciju za par stotina kuna. Zato mi je Diners draži.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 21:46   #123
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
Ovaj post kao da sam ja pisala!

I ja sve račune plaćam uredno i na vrijeme, i daj Bože da tako i ostane!

Zato tebi, sebi a i svima želim dovoljno kuna za podmirenje računa!

Goleo draga a šta napraviš ako slučajno nemaš dovoljno kuna za podmirenje?
nakon toliko godina korištenja možda ovaj mjesec trokiram.....nikad mi se nije desilo pa pitam...
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 23:39   #124
Dobar dan, dobar dan...
evo nas opet... ispočetka...
'ajmo dalje na Diners iskustva...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 01:22   #125
Onaj od Dinersov etui mi se sviđa, s tim da je njihov nagradni program malo bedast; najmanji iznos bodova je 30 000 (čitaj; 30 000kn potrošenih!) i kad pogledaš nagrade iz njihovog paketa, sve su to stvari koje možeš kupiti puuuno jeftinije. Neke nagrade iz programa tipa Wellness ili neki popusti u određenim iznosima su opet malo precijenjeni kad pogledaš koliko ti para moraš potrošiti da bi uopće došao do tog fonda nagrada...

Zadnje uređivanje Lavica02 : 17.01.2008. at 18:21. Reason: brisanje off-a
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 01:19   #126
ja ga odjavila priošle godine

1. često štekao kod naplate
2. računi nam nisu stizali (ili dođe 17. a rok plaćanja do 15. al opomene uredno naplaćivali
3. mi platimo račun netom, njima ne sjedne lova a oni odma opomenu....
4. poslali mi karticu iako je nisam htjela i rekli da nisam na vrijeme najavila da ne želim produljit članstvo..pa sam prošle godine 3 mjeseca prije isteka kartice otišla opet i predala zahtjev za prekidom
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 02:20   #127
Moja iskustva sa Dinersom su prilično dobra, prvo zato što sam Diners dobila od prve dok su me iz Amexa odbili jedno 5 puta. Koristim ga sada već četiri godine i nijednom nije zaštekalo, osim kada mi je istekla stara kartica,a ja nisam u novčanik stavila novu, zaboravila . Jedino što su mi računi dok su išli poštom, uredno stizali dan prije ili na sam dan dospijeća plaćanja računa pa sam kasnila sa uplatom,ali i to je riješeno od kada stiže obavijest putem maila da je račun tu. Sve u svemu zadovoljna!!
fiva7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 01:08   #128
Quote:
fiva7 kaže: Pogledaj post
Moja iskustva sa Dinersom su prilično dobra,.... Sve u svemu zadovoljna!!
Evo, napokon netko da ih malo i pohvali, već sam mislio da su baš svi razočarani i počeli su me hvatati neki čudni strahovi... Istina, i ja sam čuo da nekad znaju sjebati sa datumima tj. dospijećem računa na kućnu adresu i dospijećem plaćanja, ali dosta rijetko. Sad kad su imali akciju bez članarine i upisnine, čuo sam da je dosta ljudi podnosilo zahtjeve. Što se AMEX-a tiče, malo su prebahati, iako je još uvijek njihova kartica valjda najjača na hrvatskom tržištu; što dovodi do zaključka da je Diners ipak malo pristupačniji i "normalniji" što se kriterija tiče...

Zadnje uređivanje Lavica02 : 18.01.2008. at 20:43. Reason: quote
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 10:41   #129
Jedno pitanje, jel u Peek&Cloppenburgu u CC1, primaju Diners?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 15:35   #130
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje, jel u Peek&Cloppenburgu u CC1, primaju Diners?
ne, ne primaju, znači ništa od shopinga
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 16:06   #131
Quote:
emili kaže: Pogledaj post
ne, ne primaju, znači ništa od shopinga
A u k..., a baš sam si našo dobru kožnu jaknu, a malo mi je puno dat 1500kn u kešu. A niš...
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 20:30   #132
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Evo, napokon netko da ih malo i pohvali.....
moram i ja pohvaliti Diners jer u 4 godine koliko ga imam nisam imao nikakve probleme jer ih nisam ni stvarao...
vidičemo ovaj mjesec jer mi se čini da ću biti malo kratak...ebiga

Zadnje uređivanje Lavica02 : 18.01.2008. at 20:42. Reason: quote
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 22:43   #133
Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
moram i ja pohvaliti Diners jer u 4 godine koliko ga imam nisam imao nikakve probleme jer ih nisam ni stvarao...
vidičemo ovaj mjesec jer mi se čini da ću biti malo kratak...ebiga
A i ja ću vjerojatno biti malo kraći ovaj mjesec, ali nekako ćemo se već snaći; plaća bi trebala biti nešto malo viša iz nekih razloga, a i neka stimulacija bi trebala sjesti sredinom drugog mjeseca, pa ćemo se valjda iščupati... Samo nikako ne bi htio zaglibiti totalno...

Pitao sam za zajam kod Dinersa, i rekli su mi da je moguće na DC Plus kartici i to nakon 6 mjeseci članstva; na kraju 1. mjeseca će biti 5 punih mjeseci kako sam član, pa ćemo vidjeti... A i sama kartica mi je charge, što se također može mijenjati u revolving nakon 6 mjeseci... Zna netko možda jel' se to što plaća ili oni samo kod sebe u kompjuteru promijene način otplate troškova po toj istoj kartici...? To još nisam uspio saznati...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 17:09   #134
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
A i ja ću vjerojatno biti malo kraći ovaj mjesec, ali ........
plača se 120 kn godišnje-pogledaj na diners hr-kartice
zajam sam mogao dignuti tek nakon godinu dana-valjda su promijenili kriterije ali moraš najprije pitati DC plus karticu sa kojom svaki trošak ti se dijeli na 12 rata uz dosta manipulativnih troškova a i za nju je još 250 kn godišnje članarine

Zadnje uređivanje Lavica02 : 19.01.2008. at 18:19. Reason: qoute
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 15:46   #135
Da se ja malo vratim na jedno pitanje koje nisam postavio u cjelosti i na koje me jako zanima odgovor; dakle, imam DC charge karticu na koju, naravno, sve ono što potrošim, dolazi odmah slijedeći mjesec na naplatu. E sad, žena na info DCA mi je rekla da mogu imati revolving način plaćanja nakon 6 mjeseci, kao da se vidi da sam stabilan i pouzdan što se podmirivanja računa tiče. Mene zanima da li ja, nakon što podnesem zahtjev za revolving plaćanje, dobivam nekakvu novu karticu ili mi samo prebace kod njih u sistemu način plaćanja...?
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 22:18   #136
Hello...!?!?!?
Dajte mi recite da ne moram zvati Diners u ponedjeljak, malo sam si nestrpljiv...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 01:24   #137
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Hello...!?!?!?
Dajte mi recite da ne moram zvati Diners u ponedjeljak, malo sam si nestrpljiv...
Ja da znam pomogao bih ti. Diners kartice nisu u mojem novčaniku.
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 22:50   #138
Sve moram sam...
Zvao sam ih danas, i priča je slijedeća; moram platiti 6 računa zaredom na vrijeme, znači svaki mjesec podmiriti dugovanje do dospijeća, i nakon toga podnijeti zahtjev za revolving način plaćanja. Pošto mi sad u drugom mjesecu slijeduje 5. račun po redu, znači negdje 10.03. mogu računati na opciju, s tim da je, ako vas zanima, ta ista opcija malo izmijenjena; revolving se plaća po novom 4% ili minimalno 100kn... simpa, zar ne...?
E, da i još jedna nebuloza na kraju ove dosta lijepe priče; pošto moja draga ima dodatnu karticu koja je vezana na moju, i ona mora čekati da prođe 6 mjeseci, pa da može ući u revolving opciju, a njenu karticu smo izvadili u 12-om mjesecu... pih...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 23:04   #139
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Sve moram sam...

evo ti jedan
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 13:09   #140
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Sve moram sam...
Sad si barem siguran, a ne da se vodiš po onom rekla-kazala.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.