Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2016., 00:14   #161
Ne moras cak ni to. Mozes bilo kakav vosak (po mogucnosti sinteticki jer traje od 6-12mj).
S time da ti taj Megs ni nije zastita nego sluzi za poliranje farova, umjesto polir paste. Nisam ovo nikad koristio, al ne vjerujem bas da je nesto revolucionarno.
Najbolja solucija ti je lijepo ih ispolirati i na to stavit sealent (sinteticki vosak). Nakon toga svakih 6mj. odvojis 5min za navoskat farove i bit ce ko novi

Mislim da bi ovo bilo vrh sto se tice zastite: http://forea-ocd.hr/Gtechniq-Hrvatsk...-trim-restorer

Al opet, sve ti ovisi sa cime peres auto. Na samoposluzim praonama su samponi toliko jaki da ce ti, nakon nekoliko pranja, skinut bilo kakvu zastitu...
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 12:31   #162
okej, ali što nedostaje onda bezbojnom auto laku na farovima? PA on neće ispucati na suncu, pošto je UV otporan.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2020., 20:54   #163
https://m.youtube.com/watch?v=P6ptFwqq5PQ

Da li je netko probao s parom acetona polirati? Prijatelj mi kaze da su mu tako polirali i prezadovoljan je rezultatom.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2020., 21:29   #164
Problem je što šmirglanjem i poliranjem skidaš zaštitni sloj, i bilo koje poliranje traje par mjeseci ili najviše godinu dana.
Jedini trajni popravak je, nakon poliranja ili šmirglanja, prelakirati bezbojnim 2k lakom, ili na neki drugi način nanijeti zaštitni sloj....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2020., 21:42   #165
Ova metoda koju sam prikazao je smirglanje vodobrusnim papirom i onda naparavanjem acetona ili neke druge kemije far dobiva sjaj.

Poslano sa mog Redmi 7 koristeći Tapatalk
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2020., 22:08   #166
Acetonom oslabis plastiku tako da se lakse osteti od udara kamencica i sl..
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2020., 03:10   #167
Acetonom na plastiku jel netko probao far u vatru bacit, navodno se plastika pretopi i far je ko novi?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2020., 11:18   #168
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Ova metoda koju sam prikazao je smirglanje vodobrusnim papirom i onda naparavanjem acetona ili neke druge kemije far dobiva sjaj.

Poslano sa mog Redmi 7 koristeći Tapatalk
Nisam siguran da se aceton "naparava".
Prije bih rekao da aceton rastvara površinski sloj plastike.
No ako to i ne napravi problem, ipak će bez zaštite farovi brzo "apšisat'"....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2020., 11:33   #169
Mislim da sam par put spomenuo što koristiti. Nikakve zaštite. Svakih 3 mjeseca nanesti na farove Sonax Kratzer Entferner sa mikrofibrom i 1 minutu po faru trljati i nakon tog obrisati sa drugom stranom mikrofibre. Farovi su kao novi. To napravim obično kod svakog 3-4 pranja auta (3 mjeseca). Čas posla. Bio sam ja i na poliranjima sa ceramic zaštitom i za 6 mj požutjeli farovi.

Ova moja metoda vrijedi na autima koji nemaju velik problem mutnih farova, nego manji. Bar tako meni funkcionira. Jedna tuba tog sonaxa je 50 kn i traje mi 3 godine cca. Tako da bacat novce na razne zaštite i strojna poliranja bar meni nema smisla.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2020., 14:57   #170
Farovi ak se kvalitetno ispoliraju i prelakiraju, nema im sta biti, osim ako je koristen mekan lak(ili, naravno, ako je cijeli proces lose odradjen).
Cutac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2020., 20:13   #171
Da li postoji kakav premaz za zastito frisko ispoliranih farova. Zadnji put sam ih prelakirao lakom u spreju i drzali su se 2god onda je lak poceo zutiti pa sam sad skinuo cijeli lak i ispolirao far. Najbolje bi bilo 2k lakom ali onda moram skidati farove, pa me zanima postoji li kakav premaz kojim zastiti far od uv zraka.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2020., 20:31   #172
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Da li postoji kakav premaz za zastito frisko ispoliranih farova. Zadnji put sam ih prelakirao lakom u spreju i drzali su se 2god onda je lak poceo zutiti pa sam sad skinuo cijeli lak i ispolirao far. Najbolje bi bilo 2k lakom ali onda moram skidati farove, pa me zanima postoji li kakav premaz kojim zastiti far od uv zraka.
ma ne moraš skidat farove, prekriješ auto folijom za krečenje 5x4 m i izrežeš rupe za farove, krep trakom fino obljepiš oko farova i lakiraš.
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2020., 22:26   #173
Nema spricu ni kompresor a i ne isplati mi se kupovati kg laka za 2 fara. Ostavit cu onda ovako pa dok traje.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2020., 22:31   #174
Ja sam prespricao bezbojnim lakom iz spreja,neki iz pevexa,piksa ne vise od 50 kn.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2020., 06:13   #175
Prije kolilo vremena si lakirao?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2020., 06:46   #176
Prije par mjeseci sam izbrusio svijetla na svom autu i prelakirao 2k lakom u spreju, nekih 110 kn je kostao sprej i dovoljan je za bar 3 para svjetala samo se mora iskoristiti u 24 sata od mijesanja. Kupio sam ga u Spectrum ducanu u Zadru koji je specijaliziran za boje pa vjerujem da ima u slicnim ducanima svuda po Hrvatskoj.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2020., 07:16   #177
Jesi stavljao primer? Pitanje je kako ce se i taj 2k lak pokazati nakon godinu dvije. Ali sigurno je bolje nego 1k. Mogao bi se zaletiti do spectruma.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2020., 07:50   #178
Ne, dobro sam prebrusio i ocistio te pospricao sa lakom, 3 ruke. Onda sam i lak prebrusio da izgleda bolje. Nije problem ako nakon 2-3 godine treba opet prebrusiti i lakirati, sat vremena posla realno. Iskreno, mogao sam ovo i malo bolje odraditi ali nije me bilo volja

Uglavnom, ja sam zadovoljan. Svijetla su bila jako mutna a sada izgledaju ovako:

__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2020., 09:22   #179
Prvi na kojem sam lakirao farove 2K bezbojnim sam napravio prije 4 godine, bez primera, bez poliranja, prešmirglao sa 800, zatim 1500, i još uvijek je OK.
Nije požutilo, nije se nigdje diglo, a auto je već preko 15 godina....
Kompresor iz pevca, šprica sa buvljaka za 100kn, cca 50 kn deci laka/pol deci učvrščivača.
Ne vidim smisao poliranja prije lakiranja, moguće radi preglatke površine čak i otpusti lak....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2020., 09:50   #180
Poliranje prije lakiranja je meni bilo potrebno da skinem stari žuti sloj koji je izgorio na suncu. Kada sam ga brusio puno se te prljavožute prašine ispralo i vjerujem da bi se vidjelo da sam lakirao bez brusenja.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.