Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2013., 23:58   #201
Odličan film! Vrlo žalosno što većini ''vjernika'' u Hrvatskoj nije sjeo sam kraj filma. Brutalan, istinit kraj kojeg očito neki ne znaju ili odbijaju prihvatit. Vrlo hrabro od Brešana što je komediju završio tragedijom (što nije ništa novo u filmovima; ''Parada'' Kako je počeo rat na mom otoku'') i to realnom, tužnom, ružnom ali istinitom. Baš žalosno što eto po ovim komentarima, hrvatsko gledateljstvo ne zna prepoznat odlične i hrabre filmske uratke a još manje cjenit kad netko govori golu istinu.
rockunsteady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 16:29   #202
Nema sanse da hrvati naprave komediju a da nema nesto tragicno u njoj...urusila bi se cijela zemlja.

Inace fora filmic, dobro me nasmijao. Svecenik je urnebesan.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 02:55   #203
Toliku gledanost je postigao zahvaljujući filmu Sonja i Bik pa su ljudi očekivali još jedan urnebesni Hrvatski film a dobili pokušaj humora. Ni jedan prijatelja poznanika nije rekao da je dobar. Komedija bi trebala opustiti i nasmijati ljude a ne zgadit im dan.
extreme m is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 03:44   #204
Uzasan film, po meni stvarno katastrofa. Pokusaj da bude duhovit ali ne ide. Ajde, glavni glumac je bio OK.

Vidim da neki povlace pricu o filmu "Sonja i bik", nije mi ni taj film bas nesto, je nesto bolji od ovog ali nista posebno.

Vjerojatno previse ocekujemo od tih domacih filmova.
HolgerBadstuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 00:08   #205
Meni je film jako dobar. Nisam inače gledala naše novije filmove, ne znam zašto ali ne privlače me da gledam. Ali od ljudi koji su gledali ovaj film sam čula dost pozitivnih komentara i htjela sam ga baš pogledat i taman su ga danas najavili na HRT 1.

Nisam očekivala ovakav kraj, sad se vrti u krug, ovaj svećenik kaže ovom, pa ovaj onom...i tak stalno..ali bilo mi je žao što je na kraju onako svećenik završio i još kad je ona cura došla po njega

Iznenadila me Jadranka Đokić, ali i Krešimir Mikić je svećenika dobro odglumio.
la dona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 00:11   #206
Ja sam se baš iznenadio što HRT nije cenzurirao niti jednu scenu. A bilo je i psovanja i svega.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 07:22   #207
Nije bilo puno psovanja
Dobar film, originalna tema, dobra glavna uloga i za nijansu bolji i gledljiviji od Sonje i bika.
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 11:37   #208
Meni to nikako nije leglo, a posebno mi se ne sviđa totalni zaokret u drugoj polovici filma. Prva polovica je dobro odrađena, pitka, sa stilom, i sasvim je u redu.

A završne minute su po meni totalno promašene, jer odjednom uvode tematiku koja u cijelome filmu nije ni u jednom kadru bila dotaknuta, pa ostaješ sa WTF upitnikom iznad glave ...

Ovo je izgleda sindrom filmaša koji u film žele utrpati čim više toga pa onda više ne znaš što gledaš i ne možeš se prešaltati iz (crnog) humora na ozbiljno u doslovce nekoliko kadrova. Pri tome jednostavno gubiš vezu sa likovima i u jednom trenutku se uhvatiš pitajući - kad će više kraj, a da ti je sasvim svejedno kakav će biti ...
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 12:57   #209
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
A završne minute su po meni totalno promašene, jer odjednom uvode tematiku koja u cijelome filmu nije ni u jednom kadru bila dotaknuta, pa ostaješ sa WTF upitnikom iznad glave ...
Bila je dotaknuta kod biskupovog posjeta. Na tome je trebalo i ostati. Nažalost nije. Bespotrebno zasravanje filma
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 13:16   #210
Generalno dobar film, no Brešan definitivno radi Copy/Paste u odnosu na Maršala, do te mjere da mu se pojavi gotovo ista scena i dijalog. Osim što se već treći puta nikako maknuti s otoka, imamo zapravo i kraj filma po istoj shemi kao i kod Marsala...komedija koja završava ne-komično.
Igor_1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 13:30   #211
Grozan film. Čak i za hrvatske pojmove kinematografije. Bespotrebno vulgaran (čemu pobogu one scene jebanja nikad neću skužiti) i užasno glupo napisan u svim dijelovima koji prikazuju Crkvu - očito od nekoga tko ne razumije i ne poznaje Crkvu, ali je ima veliku želju ocrniti. Pa malo izmišlja.
A dobro je pogođen ton života na malom otoku i ideja je bila dobra, a onda od polovice sve nekako ode na kvasinu. A imao je odličnu mogućnost da napravi komediju prateći parove koji su se našli s djecom koju nisu planirali... Pa kako se sada nose s odgojem i novim okolnostima života...
Mogao je biti odličan film. Ispala je žabokrečina.
Mišma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 13:37   #212
Katastrofa, ja ovako loš film nisam gledao godinama.

Nisam ga pogledao do kraja, a to gotovo nikad ne radim kad počnem gledati film.

Početna ideja sa svećenikom koji buši kondome mi je genijalna, stvarno je jako teško snimiti ovako loš film s takvom odličnom idejom

Nimalo suptilnog humora, nego sve direktno, prostački, a opet skroz nerealno, ukočeno, loše. Likovi katastrofalni, ne razrađeni.

Stvarno je jadno da ovakav film dobija nagrade na nekakvim festivalima samo i isključivo zato što pljuje po Crkvi, a to što je film stvarno loš nema veze...
__________________
Gulbis, T. Haas, Youzhny, Llodra, Klizan, Benneteau, Dimitrov, Paire, Goffin, Dr. Ivo, Raonic Barthel, Penneta, Robson, Kvitova, Sharapova
asuekoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 13:37   #213
Razočaran filmom, kao i mnogim hrvatskim uratcima, počevši od bosanko-hrvatske kombinacije u Haliminom putu, Ljudoždera vegetarijanca, Sonje i bika, Neke druge priče, Koko i duhovi...i tako dalje.
Ne znam na koju foru svako malo dobijemo neke nagrade...očito su to oni filmovi koji su namjenjeni samo rijetkima, samo odabrana skupina ljudi ih mogu u potpunosti razumjeti i shvatiti bit.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 13:43   #214
jedan on glupljih filmova koje sam gledao uopće. prestao sam ga gledati nakon nekih pola sata i otišao spavati. uopće me nije privukao, a očekivao sam puno.

pošto sam gledao maršala i kako je počeo rat na mom otoku, mislim da brešan može puno bolje od ovoga.

totalni promašaj
__________________
prestani lagat ovaj napaćeni narod...
krimtim33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 14:08   #215
I meni bi bilo bolje da sam otišla spavati nakon pola sata, pa mi na kraju filma ne bi bilo muka. Ne znam što je kome ovdje bilo smiješno, ja se nisam nasmijala niti jednom. Jasno mi je sve što se htjelo reći, al film je sirov, vulgaran, priprost i pretjeran, sve se to moglo ispričati i na malo drugačiji način.
Netko je ovdje spomenuo Halimin put...ta dva filma ne mogu zajedno ni u istu rečenicu a kamoli da su po ičemu usporedivi.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 14:25   #216
Nedavno sam pogledala film.
Prvi dojam: solidan humor i nekoliko zbilja odličnih scena na kraju upropašteno vrlo plitkom anticrkvenom (bolje rečeno anti-klerikalnom) propagandom. Iako bi film bio i slađi i draži bez toga, ipak nije moglo proći bez svećenika pedofila koji napravi dijete djetetu. Nije moglo ni bez nekoliko vrlo tragičnih i smrtnih ishoda izazvanih katoličkim radikalizmom ("talibanizmom"). A sve je na kraju dobro prikriveno sakramentom ispovijedi kao sredstvom zataškavanja svećeničkih zločina. A eto, opet ništa novo - danas je valjda moderno praviti takve filmove, to danas prolazi. Što bi bez katoličkih zločina? Da ih nema trebalo ih izmisliti - donose profit. Od njih se dobro živi.
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 15:07   #217
Sjajan film, sviđa mi se ovo razbijanje tabu tema u svećenstvu kao i ova ideja o bušenju kondoma i sličnom, zasigurno najbolje ostvarenje domaćeg filma u ovom desetljeću. A ono što mi se ne sviđa, često prekoračenje dobrog ukusa. Možda previše prostačenja za komediju, prizori jebanja (i nije baš za najmlađe) i po meni nepotreban rasplet sa šokantnom ispovijedi mjesnog župnika što ne može baš svatko progutati.
Čudno mi je još da je odabrao za radnju pusti otok izolacije radi, a mislim da ne bi sama radnja puno patila da se odvijala u nekoj ličkoj zabiti.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 18:11   #218
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Bila je dotaknuta kod biskupovog posjeta. Na tome je trebalo i ostati. Nažalost nije. Bespotrebno zasravanje filma
Da, vidiš, fakat je. Još veći problem - naime taj dio sa biskupovim posjetom je bio na razini humoreske (ono kao, jedino mu je važno da nisu djeca u pitanju) pa je ispao kao jednokratan štos (kojih ima u prvoj polovici filma, i to neloših). Pa onda ni to povezano ne upamtiš
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 18:12   #219
Quote:
asuekoto kaže: Pogledaj post
Stvarno je jadno da ovakav film dobija nagrade na nekakvim festivalima samo i isključivo zato što pljuje po Crkvi, a to što je film stvarno loš nema veze...
Da je barem to, ali tu nema ni pljuvanja, osim doslovno u zadnjih nekoliko kadrova i dvije tri rečenice...
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 00:11   #220
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Da je barem to, ali tu nema ni pljuvanja, osim doslovno u zadnjih nekoliko kadrova i dvije tri rečenice...
Ja taj kraj nisam niti pogledao, ali iz par postova ovdje sam pretpostavio da je riječ o tome da je onaj stariji svećenik koji je premješten iz sela napravio dijete nekoj djevojčici ??

Ali cijela ideja i koncepcija filma je kritička prema crkvi, svećenik koji buši kondome ( kritika crkvene politike o sexu prije braka i zaštiti ), kao i kritika ideje da se crkva miješa u sve.
__________________
Gulbis, T. Haas, Youzhny, Llodra, Klizan, Benneteau, Dimitrov, Paire, Goffin, Dr. Ivo, Raonic Barthel, Penneta, Robson, Kvitova, Sharapova
asuekoto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.