Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2009., 17:33   #41
Quote:
SZHrvatska kaže: Pogledaj post
Ljudi, imam jedno veliko pitanje, kak se mogu prati kada imam nogu u gipsu, jel bolje tuširanje ili kupanje u kadi???? Molim vas iskustva, imam gips od jučer ujutro i moram ga držat 5 tj. poludit ću, a mislim i da neće baš lijepo mirišat...
nadam se da se nisi kupao. ni slucajno to namakat' u kadi!

ne znam kak' se to radi, nit' sam citala, nit' znam nekoga tko je lomio nogu, ali mozda bi ti bilo najbolje neku stolicicu, imaju za kupit' bas stolicice za kadu u bauhausu na odjelu za kupaonice pa ako ti netko moze nabaviti tako nesto? i onda sjednes, zastitis nogu vrecom za smece ili tak' necim, malo je dignes ako mozes i istusiras se k'o covjek.

u dm-u na polici s bebi kozmetikom imas za kupiti babylove blazinice (kao one reljefne plosnate vatice za skidanje sminke, samo vece i cetvrtaste), to ti je super za smociti i staviti malo gela ili cega vec pa se prati s njima, nece ti ostavljati mucice kao obicne vatice, a bacas ih pa nije nehigijenska za*ebancija kao s obicnom spuzvom. takodjer je bolje od vlaznih maramica jer ih mozes na kraju samo malo pod vodu da se isperes, a na kozi ti ne ostaje ta kemija koja zna peckati ako si preosjetljiv.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 11:57   #42
pozz ljudi!!!
ovako jucer, znate i sami, uganuo zglob,nije prvi put, ali ovaj put mislim da je bilo najgore do sad!!!cuo sam onaj zvuk kao da lomim zglob,ali na svu srecu mislim da nije slomljen!!!
kroz 5min sam odmah stavio led,ali nije bas puno pomoglo ipak je nateklo i to ne malo!!!
ovako posto u slijedecem tjednu imam neke vrlo vazne ispite,zanima me sta mislite koliko ce trebati pa da makar mogu hodati uz lagane bolove??trenutno koristim bostrombin gel 5000 ja mislim i jednu vjezbu koju mi je prijatelj preporucio stavljat nogu stalno u toplu pa u hladnu vodu,jedno 20min tako!!!

ima li jos neko neki prijedlog koji ce pomoci???
unaprijed zahvalan,i da se zna nisam isao doktoru!!!
:S
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 17:51   #43
Quote:
tnt_tunja kaže: Pogledaj post
pozz ljudi!!!
ovako jucer, znate i sami, uganuo zglob,nije prvi put, ali ovaj put mislim da je bilo najgore do sad!!!cuo sam onaj zvuk kao da lomim zglob,ali na svu srecu mislim da nije slomljen!!!
kroz 5min sam odmah stavio led,ali nije bas puno pomoglo ipak je nateklo i to ne malo!!!
ovako posto u slijedecem tjednu imam neke vrlo vazne ispite,zanima me sta mislite koliko ce trebati pa da makar mogu hodati uz lagane bolove??trenutno koristim bostrombin gel 5000 ja mislim i jednu vjezbu koju mi je prijatelj preporucio stavljat nogu stalno u toplu pa u hladnu vodu,jedno 20min tako!!!

ima li jos neko neki prijedlog koji ce pomoci???
unaprijed zahvalan,i da se zna nisam isao doktoru!!!
:S
Ja sam imala puno puta sličan problem. Naime prije dosta god ugrizao me pas za nogu odmah ponad one ispupčene kosti na zglobu i oštetio mi tetive. Od toga dana zglob sam išćašila više od 200 puta ali nikad toliko jako do prošle godine. Naime bavim se sportom i na jednom treningu mi se iskrenuo zglob, izgubila sam ravnotežu i punom težinom sjela si na nogu s tako iskrenutim zglobom. Čuo se glasni škljocaj i naravno kao i tebi odmah je oteklo a na nogu jedva da sam mogla stati. Također nisam išla doktoru jer sam navikla na takve stvari. Mislim da mi nije bilo ništa slomljeno ne znam nisam nikad saznala. Riješila sam svoj problem sama na jedan jako bolan i grub način. Ne bih preporučila. Moj bi ti savijet bio da ipak odeš dr. Ako si čuo škljocaj postoji mogućnost da ti je možda napuklo nešto ili još gore da je slomljeno. Ako ti nešto krivo zaraste mogao bi imati problema dok si živ. Ukoliko je samo riječ o običnom istegnuću to će ti proći samo za koliko ovisi o jačini istegnuća. Ako planiraš se kretati s takvom nogom obavezno ju moraš povezati ili elastičnim zavojima ili nekim steznikom kako bi smanjio povečavanja otoka. Naravno kad miruješ ne smiješ imati zavezanu nogu i obavezno ju drži u vodoravnom položaju. Obavezno ledi nekoliko puta dnevno.
__________________
Never give up!
senshu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 14:49   #44
evo prosla su tri dana,danas se osjecam super,cak sam poceo sa laganim trcakranjem... bolova nema nikako,jedino sto me zeza jeste da ujutro kada tek ustanem imam bolove,nisu pretjerano jaki,ali ipak tu su!!!
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 17:29   #45
Quote:
tnt_tunja kaže: Pogledaj post
evo prosla su tri dana,danas se osjecam super,cak sam poceo sa laganim trcakranjem... bolova nema nikako,jedino sto me zeza jeste da ujutro kada tek ustanem imam bolove,nisu pretjerano jaki,ali ipak tu su!!!
Ako možeš već i lagano trčati onda nemaš brige. Sigurno je riječ o laganijem uganuću. To što te boli ujutro ti je sasvim normalno. Mislim da ti je to zbog toga što se preko noći mišići, tetive, ligamenti svi skroz opuštaju a kad se probudiš tijelo da bi se moglo micati sve opet steže. Ne brini proći će ti to s vremenom.
__________________
Never give up!
senshu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 14:07   #46
cao svima////

zelim da mi malo pomognete,,,bilo ko ko je upucen u lom skocnog zgloba,,,,ustvari ja nisam slomio skocni zglob vec obadvije kosti santimetar od skocnog zgloba....
KAO PRVO BIO SAM U ITALIJI,,,I DESIO MI SE LOM,,,,IMAO SAM UNIKA PUTNO OSIGURANJE,,,PRIMLJEN SAM U BOLNICI U MILANU,,,.POSTO NISAM ZNAO STA CU DA RADIM JER SAM U DRUGOJ DRZAVI,,ZVAO SAM OSIGURANJE I REKAO IM STA SE DESILO..MEDJUTIM TI KLOSARI SU ME ZADRZAVALI U BOLNICI 11 DANA I NISU HTJELI DA PLATE MOJU OPERACIJU IAKO SAM BIO OSIGURAN NA 30 000 EURA....POSTO NISU HTJELI DA MI PLATE OPERACIJU,,MORAO SAM DA SE VRATIM U MOJU DRZAVU I TEK SAM 16 DAN POSLIJE LOMA OPERISAN,,,,,,,,TO NIJE NORMALNO,,ZAR NE,,,JA SAM CUO OD DOKTORA DAA SAM MORAO BITI OPERISAN8 SATI POSLIJE LOMA.....,,,,,,

TRENUTNO JE PROSLO 20 DANA OD OPERACIJE,,,IMAM 2 REZA SA 14 KOPCI SA OBADVIJE STRANE ZGLOBA,,,I STAVILI SU MI PLOCICE SA SARAFIMA UNUTRA,,,,,JA JOS UVIJEK IMAM OTECENU NOGU....I INTERESUJE ME DA LI JE TO NORMALNO,,I KADA CE OTOK POCETI DA SE MACINJE.....OD SVE GA OVOGA JEDINO JE DOBRO STO ME NOGA NE BOLI,,,,,,DA LI IKO MOZE DA MI OBJASNI STA TREBA DA RADIM,,,I STA MISLI O OVOJ UKUPNOJ MOJOJ SITUACIJI.

HVALA SVIMA

POZDRAV IZ PODGORICE
spasilac081 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 14:15   #47
[QUOTE=*jezebel*;24098863]nadam se da se nisi kupao. ni slucajno to namakat' u kadi!

BRATE....STAVI STOLICU MALU U KADU,,,,SJEDI NA NJU,,A OVU SLOMLJENU NOGU IZBACI NAPOLJE...JA TO TAKO RADIM
spasilac081 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 15:04   #48
Quote:
spasilac081 kaže: Pogledaj post
zelim da mi malo pomognete,,,bilo ko ko je upucen u lom skocnog zgloba,,,,ustvari ja nisam slomio skocni zglob vec obadvije kosti santimetar od skocnog zgloba....
KAO PRVO BIO SAM U ITALIJI,,,I DESIO MI SE LOM,,,,IMAO SAM UNIKA PUTNO OSIGURANJE,,,PRIMLJEN SAM U BOLNICI U MILANU,,,.POSTO NISAM ZNAO STA CU DA RADIM JER SAM U DRUGOJ DRZAVI,,ZVAO SAM OSIGURANJE I REKAO IM STA SE DESILO..MEDJUTIM TI KLOSARI SU ME ZADRZAVALI U BOLNICI 11 DANA I NISU HTJELI DA PLATE MOJU OPERACIJU IAKO SAM BIO OSIGURAN NA 30 000 EURA....POSTO NISU HTJELI DA MI PLATE OPERACIJU,,MORAO SAM DA SE VRATIM U MOJU DRZAVU I TEK SAM 16 DAN POSLIJE LOMA OPERISAN,,,,,,,,TO NIJE NORMALNO,,ZAR NE,,,JA SAM CUO OD DOKTORA DAA SAM MORAO BITI OPERISAN8 SATI POSLIJE LOMA.....,,,,,,

TRENUTNO JE PROSLO 20 DANA OD OPERACIJE,,,IMAM 2 REZA SA 14 KOPCI SA OBADVIJE STRANE ZGLOBA,,,I STAVILI SU MI PLOCICE SA SARAFIMA UNUTRA,,,,,JA JOS UVIJEK IMAM OTECENU NOGU....I INTERESUJE ME DA LI JE TO NORMALNO,,I KADA CE OTOK POCETI DA SE MACINJE.....OD SVE GA OVOGA JEDINO JE DOBRO STO ME NOGA NE BOLI,,,,,,DA LI IKO MOZE DA MI OBJASNI STA TREBA DA RADIM,,,I STA MISLI O OVOJ UKUPNOJ MOJOJ SITUACIJI.

HVALA SVIMA

POZDRAV IZ PODGORICE
ah glezanj moj najdrazi.. ja sam takoder slomila obje kosti u zglobu, i imala sam te plocice i sarafe.. meni je noga bila otecenena jako dugo poslije operacije, e sad, da li je to bilo normalno ili ne.. ne znam, kad god sam isla na kontrolu nisu na to gledali kao na problem, rekli su mi da je to normalno, ali bilo bi najbolje da ih pitas na nekoj od iducih kontrola
btw, mene jos uvijek ponekad boli, i vidno mi je taj zglob veci od ovog drugog, ali sta je tu je..
corinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 10:29   #49
SLOMIO SAM BOKSERSKU ŠAKU NAKON PAR DANA SLOMIO SAM I NOGU SA ULOMKOM IMAM OKO 20 ŠAVOVA I UGRADILI SU MI PLOČICU.DAL IKO ZNA ZA KOLKO BI VREMENA MOGAO DA PROHODAM BEZ ŠTAKA
aklob is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 21:11   #50
Quote:
aklob kaže: Pogledaj post
SLOMIO SAM BOKSERSKU ŠAKU NAKON PAR DANA SLOMIO SAM I NOGU SA ULOMKOM IMAM OKO 20 ŠAVOVA I UGRADILI SU MI PLOČICU.DAL IKO ZNA ZA KOLKO BI VREMENA MOGAO DA PROHODAM BEZ ŠTAKA
Koju kost (kosti) noge si slomio?
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 09:27   #51
Znaci sinoc sam na treningu izvrnuo zglob i u trenutku sam CUO krc ili kao neko struganje pa nisam siguran je li puklo sta ali u najboljem slucaju je jako dobro ozljeđeno kako mogu provjeriti je li slomljen a da ne moram ic u doktora slikavat? I citam da to traje po 6 mjesec? a ja toliko vremena ne zelim provest jer to bi znacilo da ce proc tek na kraju ljeta,neke vjezbe,kreme?Uglavnom na nogu se ne mogu osloniti nikako ali mogu je mrdat u malim intervalima(oteklina je mala,ne vidi se bas)
Ralph2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 10:16   #52
Quote:
Ralph2 kaže: Pogledaj post
Znaci sinoc sam na treningu izvrnuo zglob i u trenutku sam CUO krc ili kao neko struganje pa nisam siguran je li puklo sta ali u najboljem slucaju je jako dobro ozljeđeno kako mogu provjeriti je li slomljen a da ne moram ic u doktora slikavat? I citam da to traje po 6 mjesec? a ja toliko vremena ne zelim provest jer to bi znacilo da ce proc tek na kraju ljeta,neke vjezbe,kreme?Uglavnom na nogu se ne mogu osloniti nikako ali mogu je mrdat u malim intervalima(oteklina je mala,ne vidi se bas)
A sad upravo čitaš kako "to" može trajati i puuuno više od 6 mjeseci, ako se pravovremeno i na ispravan način ne liječi, može doći i pod znak upitnika potpuni oporavak i funkcija tog zgloba
Dakle, ako uistinu želiš skratiti trajanje oporavka, onda se počni pakirat, nek ti netko opere noge (ako ne možeš sam), uzmi zdravstvenu iskaznicu, postojeću med.dokumantaciju i čim prije kreni svom liječniku, ili na hitnu (ako tvoj liječnik ne radi danas)...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 10:28   #53
Hvala na savjetu,pricekat cu jos dan-dva ako ne buden mogao stat na nogu i tada idem pravac doktoru
Ralph2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 10:38   #54
Inače, postoje intervencije koje unutar prvih sati nakon ozljede značajno skraćuju oporavak i umanjuju mogućnost trajnog remećenja funkcije skočnog zgloba, no, procjenu što točno i kada treba učiniti može donijeti samo liječnik koji ima direktni uvid u stanje.
Ja ti ne smijem preporučiti ni hladne obloge ni bilo kakove tablete/kreme/gelove koje bi mogle smanjitit upalu i oštećenje zglobnih struktura, jer to ne bi bilo fer od mene s obzirom kako nemam uvid u situaciju.
Promisli još jednom, želiš li učiniti sve što je u tvojoj moći kako bi skratio trajanje oporavka? Ili ti je ipak nebitno koliko će to trajati?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 10:44   #55
Naravno da se zelim sto prije vratiti.Al nisam cuo ni dobre vijesti kolega koji su izvrnili zglob.kazu dodes on ti da gips i gotovo.Trebao je nosit kips nekoliko tjedana i on nije htio te je nakon tjedan dana skinio gips i vec sljedeci tjedan sve proslo.Al ako me bude ovako bolilo necu imat izbora
Ralph2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 13:10   #56
Quote:
Ralph2 kaže: Pogledaj post
Znaci sinoc sam na treningu izvrnuo zglob i u trenutku sam CUO krc ili kao neko struganje pa nisam siguran je li puklo sta ali u najboljem slucaju je jako dobro ozljeđeno kako mogu provjeriti je li slomljen a da ne moram ic u doktora slikavat? I citam da to traje po 6 mjesec? a ja toliko vremena ne zelim provest jer to bi znacilo da ce proc tek na kraju ljeta,neke vjezbe,kreme?Uglavnom na nogu se ne mogu osloniti nikako ali mogu je mrdat u malim intervalima(oteklina je mala,ne vidi se bas)
Mislim da bi trebao otici kod doktora.
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 19:52   #57
Dobar dan svima, ovako, ja sam u subotu 18.5 na utakmici prvo iskrenuo lijevi zglob i nastavio sam igrati, i 10 min kasnije mi je neki lik stao sa nogom na taj isti zglob, nakon toga sam izašao van, i normalno odmah mi je naoteklo i ledio sam i to sve, i drugi dan kad sam se probudio, nisam mogao stati na nogu od boli, i onda sam otišao na hitnu i slikao sam zglob, i doktor mi je rekao da mi je pukla kost, i pokazao mi snimku, i rekao mi je da on misli da je to od prije, i pitao me dali sam prije ozlijedio taj zglob, i jos mu ja kazem da nisam, ali on je i dalje tvrdio da je to od prije, i stavio mi langetu, i za tjedan dana sam došao kod drugog doktora na kontrolu koji mi je rekao da to nije od prije, nego sam sada slomio zglob (slomio sam vršak tibijalnog maleola) i vratio mi je langetu i rekao da opet dođem za tjedan dana na kontrolu, i ja dođem za tjedan dana na kontrolu, i bude opet neki drugi doktor, i skine mi langetu, i kaže da je to u redu, da nama mladima brzo to zaraste, da mogu hodati polagano, da stavljam oblog i nosim elastični zavoj, i za dva tjedna mogu početi lagano trčkarati, i sve to super, mogao sam normalno hodati, i nakon tjedan i pol, sad u srijedu sam išao kod prijatelja na ročkas, i malo smo si popili i to, i idu igrati oni nogomet, i ja debil kak sam si popio idem isto igrati, i nekako sam krivo stao, ne znam ni ja sta i kako, culo se kvrc, i odmah mi naoteklo malo, i nisam mogao normalno hodati ko prije, boljelo me, i onda sam ledio, i sljedeći dan sam ledio doma i imao sam elastični zavoj, ali mi je bilo jednako, jos uvijek me bolilo i mogao sam hodati jedino da šepam, i ja danas odem u bolnicu, i objasnim doktoru šta je bilo, kak sam krivo stao i to sve, i da ne mogu hodati normalno, da boli, i on mene pošalje na slikanje, i nakon slikanja odem kod njega na pregled, i gleda on sliku i kaže mi da je ova slika ista ko i ona od prije, što znači da mi je opet pukla ta kost, jer ona stara slika je od prvog puta kad sam isao slikati zglob, i tad mi je bilo slomljeno, i ova nova slika od dns je ista ko i ona prva stara slika, znači da sam opet sjebo nogu, i on meni kaže da mogu lagano hodati, da je sve u redu, znači ja njemu objasnim da ne mogu normalno hodati i on meni kaže da hodam normalno, i da nosim zavoj, i da ledim nogu, da ne trčim i da ne skačem, i da dođem za mj dana na kontrolu, danas mi piše u nalazu sljedeće: Na snimkama lijevog gležnja vidi se fraktura vrška tibijalnog maleola, bez vidljive dislokacije ulomaka. Meke česti su zadebljene. Uredan odnos zglobnih tijela, a kosti su dobro mineralizirane. I pod zaključak piše. Na kontrolnim rtg snimkama vidi se nepromijenjeni položaj medijalnog maleola. Ako mi je opet pikla kost, zar mi ne bi trebao staviti langetu ili nešto? Molimo bi vas za savjet, ako je netko bio u sličnoj situaciji, ili zna nešto o tome, ili ima neki dobar savjet, stvarno ne znam sta da radim, ni kud da idem, zglob mi je naotečen i mogu hodati tako da šepam, normalno ne mogu, molio bi vas za pomoc, bio bi vam zahvalan ako bi mi netko dao neki savjet ili nekako pomogao, hvala puno unaprijed, pozdrav
El Nino1005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 00:32   #58
Quote:
corinne kaže: Pogledaj post
ah glezanj moj najdrazi.. ja sam takoder slomila obje kosti u zglobu, i imala sam te plocice i sarafe.. meni je noga bila otecenena jako dugo poslije operacije, e sad, da li je to bilo normalno ili ne.. ne znam, kad god sam isla na kontrolu nisu na to gledali kao na problem, rekli su mi da je to normalno, ali bilo bi najbolje da ih pitas na nekoj od iducih kontrola
btw, mene jos uvijek ponekad boli, i vidno mi je taj zglob veci od ovog drugog, ali sta je tu je..
Kad se vec tako fino razumijete u skocne zglobove zamolio bih vas za pomoc. ...Prije 5 tjedana sam na nogometu polomio zglob(rotacija prema vani) i pise mi dijagnoza: fractura malleoli posterior tibiae susp., tj. fraktura posteriornog maleola tibije uz manju dijastazu ulomaka!!I sad...ja sam to uslikao na RTG i oni su mi stavili longetu...svako tjedan dana sam dolazio na "kontrolu",samo mi previju novi zavoj i posalju me kuci....nakon pet tjedana mi skinu longetu i ostao sam sokiran...imam dojam da mi je sve krivo zaraslo...a to me ne bi ni malo zacudilo jer mi nisu cak niti htjeli uslikati nogu poslije skidanja longete...ova me se doktorica cak htjela otarasiti da ne dolazim ni na fizikalne terapije..imam dojam da su mi to doktori sve skupa odradili jako neprofesionalno!!pa me zanima,ako sam imao dijastazu ulomaka(pise da je manja),da li sam morao ici na operaciju da se to fino poslozi...i da li ce me taj eventualni propust skupo kostati???unaprijed hvala
bigbossp is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 15:09   #59
Zanim me da li je nekome dijagnosticiran osteoartritis malih zglobova kralježnice? Da li trenirate? Koliko često imate problema s kočenjem? Ima li pomoći? Hvala!
jelenajelena1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.