Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2009., 13:38   #1
Gusta slina

Poštovanje
Molim pomoć ako mi tko može pomoći ili barem ublažiti. Stara sam, imam 85 godina a muči me slina ili tako nešto. Već oko 5 godina imam taj problem, stalno moram pljukati tu slinu jer ne mogu je progutati. Ona je gusta, ljepljiva i teško izlazi kao bjelanjak od jajeta. To mi stalno izlazi, po kući hodam ili sijedim sa kutijom od soka da mogu pljuckati.
Bila sam na gastroskopiji, sve je u redu kažu, morate gutati slinu zdrava je, ali ne mogu, jer mi se grlo sljepi pa imam osijećaj da će me ugušiti. Evo što sam primjetila kod jela, najprije mi je počelo smetati mlijeko, prestala sam ga piti i jesti pune dvije godine i sve mliječne proizvode, ali nije bilo baš koristi. Smeta mi i krumpir, tijesti, riža, svinjsko meso, teletina, svi suhomesnati proizvodi, slatko, voće također ne mogu, naranđe, mandarine, kivi a od cedevite ili bilo kakvog soka ne mogu ni govoriti od sline koliko se cijedi.
Ne boli me želudac, imala sam čir na želucu jednom i puko je, no bila sam u bolnici i to je sređeno sa dvije terapije prije 7-8 godina. Sada se već dugo mučim sa tom slinom, pijem samo vodu, dvije litre dnevno, ali i to je isto muka jer kad pijem vodu slina steže i još više ju zgusne da jedva progutam. Kad ispljunem to budu mjehuri kao od sapunice samo gusti, čvrsti, mali i ima ih puno kao grozd. Više puta mi se čini da mi i na oči izlazi jer mi se lijepe kao i slina.
Zato molim vas za pomoć jer nitko mi nije ni blizu riješenja došao i nemam se više kome obratit, bila bi vam zahvalna do neba.
leska is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 16:47   #2
Draga gospođo, slučajno sam naišao na ovaj Vaš post. Nadam se da ste još uvijek živi i zdravi.

Ja sam prošao identičnu toruturu sa doktorima, imao skoro identičan problem kao i Vi. Ne znam da li je je Vaš uzrok isti kao i moj ali bi mogao biti , pa iskoristite ovo moje iskustvo.

Prvo: ja doktorima više ništa nakon ovoga ne vjerujem. Tako da nisam siguran da su ovi amateri što su Vam radili gastroskopiju rekli istinu. Uzrok je, lako moguće, gastroenterološke prirode.

Slina mi je bila gusta, ljepljiva, obilna jedva sam mogao govoriti.

1. Sanirao sam sve zube - jer mi je rečeno da velik broj bakterija može uzrokovati takvu slinu = laž, ne može, može veću količinu ali ne može gustu slinu

2. Snimao sinuse = ništa

3. Išao ORL-doktora = veli ništa ,to je normalno, "Proći će vam kad ostarite"

4. Išao kod "renomiranih doktora" oralne medicine i napisali mi kojekakve bezveze čajeve = ništa

5. Išao sam snimati na nuklearnu medicinu žlijezde slinovnice = ništa, veli doktor nabavite si neke žvake i to je to

6. krvna slika = savršena

7. uzv želuca = ništa

da biiiiiiiii, bio otkriven helico bacter pyroli, koji je bio saniran , ali je problem i dalje ostao.

na kraju ostala je samo opcija gastroskopije, kako sam se bojao i kako imam jak refleks platio sam da se obavi u potupnoj općoj anesteziji i ustanovljen mi je teški gastritis te tzv. dijatalna hernija i GERB = refluks kiseline u usta koji posredno dovodi kod nekih ljudi ( ne svih ) do stvaranja guste sline. I sad trošim terapiju i puno bolje se osjećam.

Caka je u tome da je kod nekih ljudi, kao ja, taj refluks neprimjetan, kako mi je taj (izuzetni stručnjak, jako poznat) pa kiselina prodire kroz pore na tom sfinkteru i tako čovjek to ne osjeti.

Suptilno izluđivanje.

Nakon svega što sam prošao mogu jednostavno biti zahvalan što sam u moru amaterizma naišao na pravog stručnjaka. Da li je to i kod Vas slučaj, ako ste još uvijek živi i normalni nakon svega što ste prošli - ne znam, ali mogu reći da mislim da po ovome što ste opisali imate sigurno određeni gastroenterološki problem bez obzira šta su vamrekli na gastroskopiju. Moj vam je savjet da odete privatno, ponovo.
Asklepije8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.