Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2009., 22:14   #941
Pozdrav svima! Nije nas bilo neko vrijeme..Vidim da su neki bili bubani, ali glavno da je sve dobro prošlo .
Beks je bio na kastraciji prije 3 i pol tjedna. Sve je prošlo u najboljem redu, čak nije imao ni ovratnik već onu mrežicu oko cijelog tijela (kasnije kad smo ju skinuli je glumio da šepa pa smo mu ju par puta vraćali da se postupno prilagodi )

Za sada nema nikavih promjena, mada sam primjetila da unazad par dana ipak manje naskakuje na kuje i puno bolje sluša
Što se tiče klope, 2 dana nakon zahvata je počeo jesti ko manijak tako da sada jede samo suho (Royal Canin za westiće), čak i bez acidofila.. Mislim da bi pojeo što god da mu se da! I stolica je super, konačno!

Pusa svim westićima od Beksa!
ivanica81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 23:39   #942
Ja i Max šaljemo puse Beksu
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 12:50   #943
pozdrav svima!
eto super sto je sa pakom sve u redu
Rubi je sad star godinu i 2mj. i sad si ja razmisljam kak je on usao u pubertet, jer poceo se drukcije ponasat. sad rezi na svakog muskog pesa, ganja samo zenskice, sad jede ko lud jeo bi i sto puta na dan. jel tako kod svih? mislim najvise me zabrinjava to rezanje na ostale pse. do sad je bio miran i samo se htio igrati sa svima i sad odjednom ovako. ne mogu ga ni pustit vise sa povodca negdje jer me strah da ne napadne nekog psa. ima tko kakvo objasnjenje? ja se nadam da je to prolazno. jer inace je velika maza i jako zaigran.
Rubi_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 15:17   #944
Quote:
Rubi_00 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!
eto super sto je sa pakom sve u redu
Rubi je sad star godinu i 2mj. i sad si ja razmisljam kak je on usao u pubertet, jer poceo se drukcije ponasat. sad rezi na svakog muskog pesa, ganja samo zenskice, sad jede ko lud jeo bi i sto puta na dan. jel tako kod svih? mislim najvise me zabrinjava to rezanje na ostale pse. do sad je bio miran i samo se htio igrati sa svima i sad odjednom ovako. ne mogu ga ni pustit vise sa povodca negdje jer me strah da ne napadne nekog psa. ima tko kakvo objasnjenje? ja se nadam da je to prolazno. jer inace je velika maza i jako zaigran.
Beks je takav bio od 5. mjeseca života! Izgleda da mu je taj zaostali testis ipak proizvodio ekstra hormona. Dok ne bi bilo kuja, predobar, umiljat i zaigrani pas koji se u trenutko pretvarao u psa koji napada druge kad stigne "njegova" ljubav. Mene je najviše bilo strah da neki veći pas njemu ne vrati za ozbiljno. Srećom, nije bilo tako jer se inače ne bi dobro proveo.

To ti je pubertet, ali kažu da neki psi uvijek ostanu tako nastrojeni agresivno prema drugima . U mom kvartu ima dosta westića i kažu da su dosta agresivni. Ipak su oni veliki psi u malom tijelu!
ivanica81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 20:02   #945
evo i mene nakon dugo vremena, da se javim i da vam kazem da niti jednog momenta nisam pozalila sto sam nabavila Westa jer je predivno stvorenje! Svakim danom me sve vise iznenadjuje i svakim ga danom sve vise volim! Uskoro puni godinu dana i vise ne mogu zamisliti zivot bez njega..ima on i nekih osobina Westia ali u sustini je jedna velika maza )))
Poooz svim westicima od mene i Wispya
__________________
Mozda ja nikada necu biti netko ali nitko nikada nece biti ja!
**bubi** is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 18:48   #946
Pusa Beksu i Rubiju i Wispyju! Ma svima!

p.s.od kad je Pako ozdravio jede ko mutav. Žica sve živo (ali mu ne damo) i slisti sve krokete u zdjelici čim mu stavimo ujutro ili navečer
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 17:36   #947
Pozz svima! Evo ja sam baš prije par dana donio doma svog westija i mogu reć da sam ugodno iznenađen jer je već naučio da ide vani piškiti i kakiti, naravno kad su vrata otvorena Dogodi se poneka zabuna al sve u svemu je ok! Samo on se jednom noću oko 3-4 budi i onda ga ja odvedem vani i on obavi svoje i vrati se spavati pa me zanima jel to normalno u štenaca?!
PS pokušat ću ga uslikati dok je miran pa ću staviti slike
zosopage is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 08:40   #948
Dobro došao zosopage
Nisam imala takvih problema s buđenjem u noći, jedino ti mogu prenijeti svoje iskustvo. U prvih mjesec dana pokušavali smo Bellu izvoditi skoro svaka 3-4sata van, s tim da je prvi izlazak bio u 6 ujutro, a zadnji negdje između 10 i 11 navečer. To su bili kratki izlasci od po pet minuta tek toliko da obavi nuždu i to je to....
Ne znam u kojim razmacima izlazite vi van, ali probaj uvesti jedan izlazak kasnije navečer pa ćeš možda uspjet odspavat dobar dio noći u komadu .
A kako se zove mališan?
Naravno da trebaš staviti sličice!!

Uživaj u peseku
Veky2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 13:03   #949
Zove se Kenny! Sinoć se nije budio sve do 6 sati Možda mu je malo trebalo da se navikne na sve novo...A vodimo ga van čim se probudi jutri, nakon što se probudi tokom dana kada spava i kad se uznemiri malo, baš se da primjetit kad mu je sila A jučer je par puta sam izašao vani i obavio svoje i naravno dobio nagradicu. Slike sam pokuša staviti samo su mi prevelike, koliko vidim max veličina je 9.8kb, a moje su sve po 1-3mb...kako ih mogu smanjiti?!
zosopage is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 13:21   #950
Quote:
zosopage kaže: Pogledaj post
Zove se Kenny! Sinoć se nije budio sve do 6 sati Možda mu je malo trebalo da se navikne na sve novo...A vodimo ga van čim se probudi jutri, nakon što se probudi tokom dana kada spava i kad se uznemiri malo, baš se da primjetit kad mu je sila A jučer je par puta sam izašao vani i obavio svoje i naravno dobio nagradicu. Slike sam pokuša staviti samo su mi prevelike, koliko vidim max veličina je 9.8kb, a moje su sve po 1-3mb...kako ih mogu smanjiti?!
Kenny - super ime
eto vidiš - bit će sve u redu, samo budi dosljedan i posložit će se kockice prije nego što si i mislio

eh, kod slika ti ne mogu pomoći tu baš nisam doma, možda se javi netko drugi
Veky2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 15:10   #951
Quote:
Rubi_00 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!
eto super sto je sa pakom sve u redu
Rubi je sad star godinu i 2mj. i sad si ja razmisljam kak je on usao u pubertet, jer poceo se drukcije ponasat. sad rezi na svakog muskog pesa, ganja samo zenskice, sad jede ko lud jeo bi i sto puta na dan. jel tako kod svih? mislim najvise me zabrinjava to rezanje na ostale pse. do sad je bio miran i samo se htio igrati sa svima i sad odjednom ovako. ne mogu ga ni pustit vise sa povodca negdje jer me strah da ne napadne nekog psa. ima tko kakvo objasnjenje? ja se nadam da je to prolazno. jer inace je velika maza i jako zaigran.
..kaze se "tko ima Westya,netreba Njemackog Vucijaka"u maloj flasici otrov stoji!!...sve je to normalno,pa sta ce ti pas koji samo gleda,nas je isti takav,sad je 3god i 7mj.i uvjek ga moram podignut kad vidim ogromne pse,zato sto nas izigrava dasu,zaboravi da ima samo 8kg i onda dobije po repu,tako da vise mi pazimo njega,nego on nas
Mirjana Juric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 12:06   #952
I iman još jedan problem, on se zna često češat po vratu i ispod ušiju pa se zna i noći probudit par puta i češe se...Koliko znam oni imaju probleme sa alergijama pa je to možda od toga, al nisan siguran pa me zanima ima li ko iskustva s tim?!
zosopage is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 08:45   #953
Sretan rođendan Wispy...velika pusa od Zippa!!!

zosopage..točno je ovo za alergije..mi se opet mučimo sa crvenim šapicama i crvenilom oko usta.
Isprobali smo masu toga, hranu, šampone, Zippo je sada preko 2 mjeseca na Hypoallergenic hrani, i opet se javlja to crvenilo, lizanje...ma ne znam više što da radimo...
blueye is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 14:18   #954
mi smo se jako namučili oko istih stvari s našim westićem sve dok nismo našli samo jednu marku hrane koja mu odgovara a to je Hills ZD... stvarno jedina hrana koju podnosi! I stanje se ne popravi odmah već treba proći bar mjesec dana. I treba ga voditi redovno na čišćenje analnih žljezda. u svakom slučaju, lizanje i crvenilo znače reakciju na nešto što unosi u tijelo a ne odgovara mu, što je vjerojatno hrana. Svakakve marke hrane nose oznaku hypoallergenic ali to ne znači da će mu svaka odgovarati. Ne znam jeste li probali s Hills-om?

By the way, ima li netko savjet o tome je li dobra ideja uzeti kujicu za mog tri godine starog westića? kako funkcioniraju u paru?

Zadnje uređivanje Tyndall : 26.10.2009. at 17:56. Reason: spojeni postovi - opcija "edit" postoji sa sasvim dobrim razlogom
ivaommm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 09:47   #955
Ma u mene je tek tjedan dana pa nisam probavao minjati hranu, a sad ga hranim Royal Caninom junior jer mi ju preporučio uzgajivač u kojeg sam uzeo psa.Jučer sam ga vodio veterinaru i očistio mu je analne vrećice, dao ampulicu protiv buha i plivasept kojim ga trebam mazati po krasticama...Ja sam čita po netu dosta o problemima westija pa mi je skrenulo pozornost na jedan siptom koji se javlja kod kožnih bolesti, a to je karakterističan 'miris'.Moj westi ima baš neki čudan miris, ako se tako može nazvati al svi mi govore da je to još miris legla koji će se oprati, al ja sam ga jednom već oprao šamponom za štence i miris se vratio sutradan...Koliko inače treba da se taj miris makne i jeli normalno uopće da on ima takav miris?!
zosopage is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 10:07   #956
zosopage, je li mozes malo bolje pokušat opisat taj "miris" ?
meni moj westi ima isto cudni miris ali skoro oduvijek, najlakse mi je to opisat kao da kraj mene prode veliko klupko prasine...inace dosta se cese i moj i nikako ni to rjesit, bila u veta vec 100 puta i on ga je pregleda i reka da mogu bit sretna u kakvom je stanju jer da sta je sve vidija od westija da je to cudo...moj max nema nikakve krastice ni probleme osim toga ceskanja, prosla sam sve hrane, jedino sta je pomagalo je bija royal canin hypoalergenic, ali sad ga hranim sa TOTW losos jer je ona par klasa povise royala, i mogu rec da sam preprezadovoljna, stolica jednom dnevno, nema povracanja ni proljeva vec dugo dugo, analke se samo prazne, jedino to cesanje ostaje na svakoj hrani...

evo jedna slikica...



Zadnje uređivanje Max100 : 27.10.2009. at 10:27.
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 14:01   #957
Pa evo danas mi se čini sve u redu, miris je puno slabiji, a ne češe se uopće...Nadam se da je stvar bila u analnim žljezdama, al vidit ćemo za par dana pa ću javit.A taj miris malo podsjeća na prašinu samo je intenzivniji! A koliko često se trebaju prazniti analne vrećice?
zosopage is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 15:27   #958
Evo ima već 2 dana neće da jede iz svoje plastične posudice, a kad mu stavimn na pod pojede sve...Počeo se češkati po njušci, al samo kad se probudi, i na desnoj je strani napravio malu ranicu jer je tu koča osjetljiva...Jeli moguće da je on alergičan na plastiku(odnosno neki element koji se nalazi u pvc plastici) pa zbog toga neće da jede iz posudice i zato se češe na tim mjestima kojima dodiruje posudicu dok jede?!
zosopage is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 00:37   #959
Westy

Quote:
curafina kaže: Pogledaj post
još samo da do utorka naučim stavljati slike moj ima 2 i pol mjeseca i već je uspio skoro rasplakati mamu i svekrvu (nisu baš dobro primile moju šalu da dobivaju unuče)
imam jedno pitanje nasao sam u rijeci westy psa pa me zanima dali je netko čuo za to leglo
royall07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 12:13   #960
Quote:
zosopage kaže: Pogledaj post
Evo ima već 2 dana neće da jede iz svoje plastične posudice, a kad mu stavimn na pod pojede sve...Počeo se češkati po njušci, al samo kad se probudi, i na desnoj je strani napravio malu ranicu jer je tu koča osjetljiva...Jeli moguće da je on alergičan na plastiku(odnosno neki element koji se nalazi u pvc plastici) pa zbog toga neće da jede iz posudice i zato se češe na tim mjestima kojima dodiruje posudicu dok jede?!
- pitaj vet-a


@ - royall07
imam jedno pitanje nasao sam u rijeci westy psa pa me zanima dali je netko čuo za to leglo

- moja susjeda ima westy-cu staru dvije godine iz rijeke - prelijep pas, sve pohvale
Veky2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.