Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2011., 19:14   #241
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
ali za koliko, za jednog indologa u dvije godine, koliko nam je tržišu potrebno? gle, ako nemaš neku kvotu za koju se isplati uopće osnovati studij, onda se studij i ne osniva. neki minimalni broj studenata mora biti.

a i kad bi se srezao broj studenata na studijima koji primaju više njih, kao kroatistika recimo, jel zbilja misliš da imamo ogromnu masu "intelektualaca" uz svega 8% fakultetski obrazovanih ljudi u rh?
To se pak naziva politikom usmjeravanj tržišta rada, dakle razvojem samo države u intelektualnom smislu dovoljno da osmisli programe razvoja gospodarstva. Također se to naziva informatičkom pismenošću i tržišnom utakmicom, pametnim planiranjem na svim osnovnim područjima...

Ti sad postavljaš klasično pitanje koje ne podrazumijeva odgovor i koje se uvijek može postaviti - tko je taj tko odlučuje što će se i kako će se... e u normalnim uvjetima to su ljudi koje izabereš da umjesto tebe donose odluke, ali oni su odavno prestali biti ljudima, a još davnije pametnima...

8% krivo obrazovanih nije intelektualni potencijal, zapitaj se koliko je od tih 8% produktivno.

Pogledaj nas, majke-studentice... većina nas radi, dakle privređujemo i nismo socijalni slučajevi, donosimo na svijet djecu i odgajamo ih, i koliko god to gadno zvučalo, ovoj zemlji ta su djeca budući kapital i djelomično su njoj rođena... a pogledaj s druge strane sve prepreke koje majke, ne nužno i studentice, moraju prolaziti svakodnevno da bi živjele normalne živote... pogledaj njihovu budućnsot koja im nije osigurana ni uz najveći trud jer je neki tamo nesposobni masni frajer zaključio da narodu treba podilaziti na način da misli kako je pepametan i intelektualan... Samo dajte nek studiraju, nema veze što poslije toga nemaju posla, a propos nemaju ni djece, a propos ne treba nam onda ni toliko profesora, a propos - sve se vrti u krug...

Inače, ja odvela malca na razgovor u vrtić, ušla na 5 min u sobu s djecom i dobila gripu Malcu ništa, a ja spremam gadan ispit pa su mi po cijeloj Starijoj balci - e Sabo Bobaljeviću, sad si i realno balav!
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 19:16   #242
Quote:
Faith_5 kaže: Pogledaj post
Moja priča ide ovako...

Ostala sam trudna pred kraj 4. srednje... Psihički pritisak prestrašan, dok si nisam sve posložila u glavi... Profesori su se drugačije odnosili prema meni, pitali me teže gradivo... Ali završila sam opću gimnaziju, položila maturu sa 4... Par puta u bolnici, pa uči tamo... Za vrijeme škole, polagala sam vozački...I tu sam svašta doživjela... Ali i to sam riješila... Išla na prijemni, položila i studiram ekonomiju... Sad bi trebala biti 3. godina ( ako bude dekanskih rokova ) Nije mi bilo lako ( iako je nekome vjerovatno i teže )... Putovanje skoro svaki dan, sat i pol vožnje busom tamo, sat i pol nazad, pa nemam gdje prespavati, dođem kući u 11 navečer, ujutro u 6 na ispit...
Klinac sada ima 2g. i 2 mj. Da se on igra, a da ja učim nemoguće, moram i ja slagat kockice jedino kad spava i navečer... Puno mi mama pomaže kad ga čuva, normalno kad ne radi, tata ima svojih obaveza, nemam koga zvati da ga pričuva 2 sata, svi rade, frendice studiraju...

Nije to sad nekakva priča u kojoj sam ja patnica, ali sve se može koliko god to teško bilo... Ako ništa, sad imam motivaciju da ne odustajem...

Samohrana sam majka, sada imam 20. godina...
I imam vremena za sve... Najvažnije za dijete, za druženje, ponekada izlazak, učenje... Dobra organizacija i volja, želja i sve se može...
U svakom slučaju majci trebaš biti do smrti zahvalna, a oca djeteta natjerati da ti plaća alimentaciju.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 21:30   #243
Sad su tu brojni razlozi zbog čega je takva situacija...

A mami " vraćam " time što nisam odustala, što se borim i za mališu i za sebe... O zahvalnosti i potpori bih mogla pričati tri dana... Ipak je od toga svega najvažnije da smo mi živi i zdravi...

A što se tiče plaćanja, od toga nema kruha... U 6.mjeseci sjeti se jednom da ima dijete, očekuje da ja njega pitam hoće ga doći vidjeti ili da ga dovezem, a to mi ne pada na pamet... Ja od njega ništa nikada nisam tražila niti hoću, a ni ne treba mi...
Faith_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 00:05   #244
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
...
sve je to meni jasno, ali u svemu tome i dalje ne vidim razlog zašto ograničavati studiranje i školovanje za suficitarna zanimanja! mislim, ideja da ćeš vrlo vjerojatno visiti na burzi rada narednih deset godina ili se morati prekvalificirati u startu odbija dio ljudi, ideja lakog zaposlenja privlači dio ljudi.. i tržište se regulira samo uglavnom mehanizmom ponude i potražnje. a onima koji idu za tim da upišu indologiju svejedno, jbg, preostaje da se sami snalaze što će s tim kasnije. i nevjerojatno mi je bezveze da zato da oni ne bi visili na burzi rada - mislim, sami su si krivi - da ukinemo indologiju. želim imati tu opciju da budem indolog, pa što ću s tim kad diplomiram, to je na meni. mislim, što je takvo zlo imati diplomu i fakultetsko obrazovanje za nešto što voliš, da valja samo ako je profitabilno?

meni je moje dijete, i prije nego sam ostala trudna, ideja da želim imati djecu i obitelj, bila razlogom za upisivati pravo umjesto književnosti. jer da sam planirala život provesti sama ili bar ne osnivati obitelj, ne bi mi bilo bitno hoću li svaštariti par godina do posla u struci, a i kad dobijem posao u struci raditi za male pare.. pa sam upisala pravo. i svjesna koliko rada me još čeka, ali imam dovoljnu dobru motivaciju i ne sad samo kao daleku ideju nego kao svoju stvarnost. ja ne studiram iz ljubavi; ja i moj faks, to je brak iz interesa.. ali dobro se slažemo no ne pada mi na pamet misliti da svi studiraju isto kao i ja. niti da je moj izbor jedini ispravan. ja sam sretna, ali netko drugi možda ne bi mogao živjeti s tim. netko jednostavno studira jer voli to.. i mislim da ima svo pravo na to.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 00:41   #245
ja mu ne bi ni dala da dijete vidja kad ga vec tako zapostavlja.. evo ovih dana cula sam da mi je jedan frend ostavio zenu i dijete a ona nis ne studira niti radi.. ugl bili su skupa mjesec u vezi i napravili dijete, a onda se razveli nakon par mj. mislim stvarno jadno..al eto.. nikad nisam imala lose misljenje o njemu, cinio se dobar skroz a ovo spominjem samo zato da ovo naglasim kao jos jedan razlog za studiranje. Nikad se ne zna.. valja imat svoj papir pa sta bude...
__________________
Ponos je izvrsio samoubojstvo, a ljubav puze po podu i plete se u paucinu mojih suza isplakanih nekadasnjih noci..
El Miedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 01:50   #246
Faith

curo, svaka čast!
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 09:22   #247
Quote:
Faith_5 kaže: Pogledaj post
Sad su tu brojni razlozi zbog čega je takva situacija...

A mami " vraćam " time što nisam odustala, što se borim i za mališu i za sebe... O zahvalnosti i potpori bih mogla pričati tri dana... Ipak je od toga svega najvažnije da smo mi živi i zdravi...

A što se tiče plaćanja, od toga nema kruha... U 6.mjeseci sjeti se jednom da ima dijete, očekuje da ja njega pitam hoće ga doći vidjeti ili da ga dovezem, a to mi ne pada na pamet... Ja od njega ništa nikada nisam tražila niti hoću, a ni ne treba mi...
Draga,

on mora znati da ima dijete, makar financijski, i ne tražiš ti ništa od njega, nego tvoje dijete kojem je on otac... kakav god bio. Ja bih ga razapela... dosta mi je više muškaraca koji su neodgovorni i smatraju da su djeca majčina - evo imam jendog u zgradi koji se zaklinje na vječnu ljubav kćeri i stalno trkelji protiv njene mame, a u 6 mjeseci nije nijednu alimentaciju platio. Nije ljubav novac, ali novac plaća račune i omogućuje životne potrebe.

Inače, nisam ja govorila da se treba regulirati tako da ima npr. baš 20 mjesta ako ih je predviđeno 20, naravno da uvijek postoje viškovi, ali ne oni koji pravo stanje premašuju za 200%. Razumiješ?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 12:35   #248
Nama ne treba njegov novac, sve što treba ima, od igračaka, pelena, slatkiša do ne znam čega... Posao sad ima, sad nema... A i da još to malo tražim...nisam takva... Dobro sam razmislila i odlučila da je tako najbolje... Netko možda smatra da treba vako ili onako... S obzirom kakav je, ovo je jedino rješenje...
Ja ne " branim " da on dođe kad god hoće ili da ga odvezem kod njega... Dođe mi u kuću, kao da je u svojoj, popije kavu, pivo, kekse, šta ja znam, nije to problem, nego što ni to njemu ne valja... Njemu je najteže, ne vidi maloga, a od 12. mj. do 7. nije ni poruke poslao, niti ga došao vidjeti... Onda bude u fazi kad bi došao jednom u 2 tjedna, al to kratko traje...
Al odustala sam ja od toga da mi lomi živce sa svojim balavim ispadima...

Ne kažem da neće biti drugačije za 5 godina, ali u ove dvije se nije iskazao, tako da neće ni kasnije... Niti da mali ne zna za njega ili da neće znati... Odvezem ga jednom mjesečno kod njegovih, bio ne bio kod kuće... Toliko mogu napraviti...

Al nije to važno, bitno je da ja studiram...
Faith_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 11:13   #249
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
Ne želim te obeshrabriti ali morat ćeš naći drugi motiv.
U imeniku, barem za OŠ, ti te informacije više nema.

hehe, ma ja sam to samo karikirala...
diplomu želim prvenstveno zbog sebe, a onda zbog svojih roditelja kojima to dugujem!
matarluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 18:41   #250
Imam jedno pitanje ako ima friških mama redovnih studentica.
Naime pročitala sam negdje na stranicama hzzo da onih 1600 kn što sad dobivamo mjesečno 1 god nakon djetetova rođenja vrijedi samo za nezaposlene majke - dakle van redovne studentice prijavljene na burzu, a mame koje studiraju imaju pravo na novčanu pomoć samo 6 mj. od djetetova rođenja tih 1600 kn mjesečno.

Ima li itko kakvu informaciju jer mi nisu odgovorili na pitanje kad sam zvala, a baš mi se ne hoda tamo i čeka da bi samo postavila pitanje u 7.mj. trudnoće?

hvala.
__________________
moj ormar
limitedpearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 20:08   #251
Quote:
limitedpearl kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje ako ima friških mama redovnih studentica.
Naime pročitala sam negdje na stranicama hzzo da onih 1600 kn što sad dobivamo mjesečno 1 god nakon djetetova rođenja vrijedi samo za nezaposlene majke - dakle van redovne studentice prijavljene na burzu, a mame koje studiraju imaju pravo na novčanu pomoć samo 6 mj. od djetetova rođenja tih 1600 kn mjesečno.

Ima li itko kakvu informaciju jer mi nisu odgovorili na pitanje kad sam zvala, a baš mi se ne hoda tamo i čeka da bi samo postavila pitanje u 7.mj. trudnoće?

hvala.
bok...
ja sam bila redovni student i kad sam dosla sa rodnim listom i potvrdom s faksa, zena mi je dala nekakav papir za popunit s podacima i na njemu je odma pisalo da primam cilu godinu, tako da bi trebala i ti.
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 20:26   #252
Stvarno je biti teško mama dvaju studenata.
Ješa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 20:26   #253
Quote:
slavica_05 kaže: Pogledaj post
bok...
ja sam bila redovni student i kad sam dosla sa rodnim listom i potvrdom s faksa, zena mi je dala nekakav papir za popunit s podacima i na njemu je odma pisalo da primam cilu godinu, tako da bi trebala i ti.
slazem se
Ješa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 20:55   #254
Vidim da se tu stalno pise da se sve moze ako se hoce, pa ne mogu ne komentirati takve stalne komentare.

Ne, nije istina, moze se u vasim slucajevima i slucajevima gdje baka ili netko drugi odgaja dijete, neobzirno je govoriti da svi mogu, jer ne mogu.

Da sam ja mogla na 2g ne bi prekinula studij radi majcinstva, tako da je to netocno i nije fer prema majkama koje nisu mogle, a vjerujem da ih je i vise, jer i ja dugo gledam taj naslov teme i do sada nisam htjela komentirati.

Jako mi je zao sto nisam mogla nastaviti, prvo jer sam ostala trudna u 2 semestru 2.g., kada su bili ispiti povracala sam, a drugo vaznije je to sto nije imao tko cuvati bebicu, da pauzirala sam tu 3.g. koju sam trebala upisat da sam zavrsila 2. Ali to nije bilo dovoljno, nije to tako isli, mali nije imao niti 1g kad sam se ja trebala vratit na fax, fax je u Rijeci a ja sam se radi bebe vratila u Istru 90-100km dalje, da budem u kuci kod mojih radi pomoci dok suprug radi u inozemstvu i nema ga doma ukupno 6mj godisnje.

Znaci niti sa velikom zeljom to nije bilo moguce, nemoguce je i da se sad prebacim na izvanredno jer svejedno ga nema tko nikad pricuvat. Ja planiram nastavit jednog dana (sad ima 22mj) ali stvarno neznam kad ce to biti niti na sto ce to licit, najbolje da kad krene mali u skolu krene u Rijeci pa krenem i ja skupa s njim na fax, ili kad bude imao 5g recimo, drukcije stvarno nemam ideje kako bi to bilo.

Jel ima netko tko je pauzirao nekoliko godina pa onda upisao opet? Nekako mi se cini da ljudi odustanu jer im se ne da kretat opet kad su se vec odviknuli od ucenja.......hm?
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 21:01   #255
Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
Jel ima netko tko je pauzirao nekoliko godina pa onda upisao opet? Nekako mi se cini da ljudi odustanu jer im se ne da kretat opet kad su se vec odviknuli od ucenja.......hm?
Pauzirala sam dvije godine i vratila se natrag. Treba stvarno volje i truda da se vratiš u taj film...i koncentraciju i sve...
Al ide nekako.

Jedna žena s mog faksa je pauzirala punih...10 godina.
evo, sad se vratila i završava zadnju godinu. super joj ide.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 22:46   #256
Uf hvala ti puno na lijepom odgovoru Vec sam ocekivala napade sa svih strana.....

O bas super, to mi daje nadu da cu i ja tako nakon puno godina opet upisati, samo se nadam da ce mi priznat za jedno 3-4g kad planiram opet upisat priznati ispite koje sam u 1 i 2g polozila i one koje nisam upisala.....?


Znaci 3 pitanja:
1. jel priznaju polozene ispite nakon recimo 5g pauze?
2. jel priznaju i polozene predmete koje nismo isli upisati u index?
3. koliko izvanredni studenti moraju biti na nastavi (ekonomija/Rijeka) bar otprilike, jesu li predavanja u tjednu kad je mali recimo u skoli ili budu i subotom ili navecer??

Unaprijed zahvaljujem
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 23:29   #257
Quote:
limitedpearl kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje ako ima friških mama redovnih studentica.
Naime pročitala sam negdje na stranicama hzzo da onih 1600 kn što sad dobivamo mjesečno 1 god nakon djetetova rođenja vrijedi samo za nezaposlene majke - dakle van redovne studentice prijavljene na burzu, a mame koje studiraju imaju pravo na novčanu pomoć samo 6 mj. od djetetova rođenja tih 1600 kn mjesečno.

Ima li itko kakvu informaciju jer mi nisu odgovorili na pitanje kad sam zvala, a baš mi se ne hoda tamo i čeka da bi samo postavila pitanje u 7.mj. trudnoće?

hvala.
imaš pravo na porodiljni, meni čak nije trebala potvrda s faksa već kopija indeksa, razlog tome što referada nije radila i naravo rodni list bebača
tako je bilo prije god dana, a nisam čula da se nešto prominilo..

ah da i provjeri do kad ti vridi zdravstveno, jer su mene (kako sam prijavljena preko supruga) iz njegove firme baš slučajno odjavili sa hzzo dok sam ležala u bolnici i rađala, tako da sam imala tu komplikacija...al sve se rješilo i crkavica je redovito stizala na račun
__________________
nije priša ubila miša već vrebanje i dugo čekanje
bettyboop333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 06:32   #258
Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
Znaci 3 pitanja:
1. jel priznaju polozene ispite nakon recimo 5g pauze?
Položene u starom sustavu? Ovisi od profesora do profesora i od sadržaja predmeta (da li se poklapa ono što si položila sa predmetom kakav je sada po ovom sustavu)

Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
2. jel priznaju i polozene predmete koje nismo isli upisati u index?
Kako nisi išla upisati? A mora podatak postojati u fakultetskoj bazi, a onda vrijedi kao i za prvo pitanje

Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
3. koliko izvanredni studenti moraju biti na nastavi (ekonomija/Rijeka) bar otprilike, jesu li predavanja u tjednu kad je mali recimo u skoli ili budu i subotom ili navecer??
Za organizaciju nastastave najbolje pitaj na Obrazovanju, na temi o tom fakultetu (ima je, samo malo potraži). Ali bolonja zahtijeva prisustvo 75 % kao uvjet za pristup kolokvijima/ispitu. Ja sam morala biti toliko (drugi fakultet), mm isto (on je na Veleučilištu). Oboje izvanredni
__________________
26.4.2011. stigao mali zmaj
hopeless_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 08:38   #259
Ma nisam isla upisati neke, isla sam 2 puta, cekala tamo s trbuhom po sat vremena s drugima i profesorica se jednostavno ne bi pojavila, na nasem faxu ih je bilo par koji se tako vecinom ne bi pojavljivali,neznam jel tako i kod drugih...to je i tako bio kraj 2.semestra,kasnije nisam isla vise...
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 12:49   #260
Uvijek ima takvih. Ja sam u trudnoći sve konzultacije unaprijed dogovarala mailom, naglasila da sam trudna i da ne mogu (ok, malo sam srala, mogla sam, ali čemu se mučiti) i moram priznati da je bilo ok, pojavljivali su se i oni kojih inale nema ili bi bar asistente poslali.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=591614
Link na temu o EFRi Pa pitaj kako sada izgleda izvanredni studij
__________________
26.4.2011. stigao mali zmaj
hopeless_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.