Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2007., 20:34   #21
oteklina lagano popušta i bol postaje jača.to je ok
ako ikako mozes nek te netko odveze do bol.obzirom da imas gips na porti su te duzni pustiti s autom unutra da dodes do traume
slronhill is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 12:35   #22
napokon sam skinula gips, ali mi je gležanj još uvijek natečen, hoće li to splasnuti ili će mi zauvijek ostati tako ˝deformiran˝?
__________________
See ya :)
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 17:15   #23
hmm.. ne znam.. i meni je nekak deformiran, ma..drugacije izgleda neg prije..a slomila sam ga prije.. uh vise od godinu dana tak da.. ne znam..
corinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 14:19   #24
Moja je mama 09. 01. slomila gležanj. Dg. je fractura bimalleolaris cruris sin. Nakon toga urađena je operacija osteosinthesis bimalleolaris cruris sin. Mama mi ima 44 godine. Za sada ne smije nikako stati na nogu. Rana dobro zarasta, šavovi su izvađeni i sve je suho! Svaki dan vježba taj zglob, pomjera ga u svim smjerovima koliko može. Sljedeća kontrola je 20.03. i rekao joj je doktor da do tada ne smije stati na nogu, hoda samo sa štakama. Koji su savjeti za vježbanje, da li je dobra ona kadica sa masažom i mjehurićima? Nije li to malo previše vremena za mirovanje, odnosno da se ne smije ni malo osloniti na tu nogu?
Svima hvala na odgovorima!
Čekić16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 22:15   #25
Zna li itko išta?
Čekić16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 12:29   #26
Zanima me koliko realno traje oporavak nakon slomljene potkoljenice? Ja ću poludit doma, slomila sam nogu prije 2 tj,potkoljenicu dolje kod gležnja, bila na operaciji, imam gips , ali samo sa stražnje strane, zamotan zavojem. Rekla sam na poslu da ću se ja vratit već drugi tjedan, a doma me gledaju ko da nisam normalna. Ne mogu više bit doma!!!! Ima netko šta pametno za reć mi? Ili ne baš pametno, nije bitno, nemam koga šta pitat!
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 22:59   #27
Slomio sam fibulu cca 1cm iznad skočnog zgloba prije 12 dana. Prvo su mi stavili longetu jer je gležanj bio malo nateknut. Nakon tjedan dana sam išao na kontrolu i skinuli su mi longetu, te stavili cirkularni gips i rekli da dođem za tri tjedna na kontrolu (dakle još dva moram doma ležati). Uglavnom mirujem i držim zagipsanu nogu na povišenom. Lom je bio bez pomaka tako da nije trebalo ništa namještati niti operirati (nedaj Bože šerafići i pločice). Zanima me kakava je praksa kod ovakve ozljede, da li će mi na slijedećoj kontroli (dakle 4 tjedna od loma) skinuti gips i da li ći moći koliko toliko hodati. Te što je najbolje za revitalizaciju nakon što prohodam i skinu mi gips.

Lijep pozdrav iz vodoravnog položaja
Labinčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 00:15   #28
evo pozdrav iz sjedećeg položaja... ništa... nećeš moć baš u potpunosti na nogu, ali moći ćeš pomalo... rehabilitacija kod fizioterapeuta...to ti je moja preporuka... i obavezno slušat upute liječnika... da se ne bi vratio na početak...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 21:04   #29
Istegnuće ligamenata gležnja

Prije nekih 3 tjedna, izvrnuo sam nogu, i odmah sam pomislio da je nešto slomljeno. Dva dana se uopće nisam mogao oslonuti na tu nogu, odmah sam otišao na snimanje, i ne vidi se nikakav lom. Liječnik je potvrdio da je riječ o istegnuću desnog skočnog zgloba, i sad nakon 3 tjedna, mjesto malo iznad gležnja je i dalje naotečeno. Nogu po liječnikovim uputama držim na višim mjestima, pomalo trčkaram prvocrtno, naravno, no i dalje me boli, pogotovo uvečer.
Postoje li ikakve vježbe, ili neke kreme, masti da se to što brže sanira?? I koliko je uopće vremena potrebno da se takve ozljede saniraju? Hvala
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 22:36   #30
Pa ako je istegnuće logično je mirovati a ne forsirati nogu,takve ozljede duže traju,posebno ako u početku nema mirovanja (nisam lijećnik).Za smirivanje boli imaš ICE GEL ili neki sličan gel za ublažavanje bolova kod sportskih ozljeda ili istegnuča-pitaj u ljekarni
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 22:55   #31
Pa liječnik mi je rekao da nakon 2 tjedna počnem sa manjim trčkaranjem.
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 00:28   #32
Pa vidiš i sam koliko ti je to dobra donijelo,promijeni lijećnika
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 17:54   #33
Sportske ozljede skočnog zgloba, stopala i ostalo...

Zanima me da li je netko imao ozljede skočnog zgloba, ligamenata ili problema sa stopalom općenito, a koji su nastali usljed bavljenja nekim od sportova. Naime, da ukratko objasnim o čemu se radi. Prije mjesec dana sam na treningu ozljedila skočni zglob, ligamenti ili nešto slično, ne znam jer mi do danas nitko sa sigurnošću nije mogao reći što je. Primili su me na hitnu i rekli "ma to je sve ok" i poslali me doma. Mislila sam barem će poslikati ili staviti longetu - no međutim ništa. Rekli su samo da mirujem, stavljam hladne obloge i bla, bla... Naravno pridržavala sam se navedenog, no međutim cjeli taj dio oko zgloba mi je bio i dalje čudan, pa sam na vlastito inzistiranje tražila od svoje doktorice da to poslikaju - što su i napravili. I dakako i na slici se ispostavilo da nema nikakvih lomova ili sl. Kao ono ligamenti... Mislim, jbga dajte mi recite koji je ...- da znam... Sada sam u fazi čekanja, naručena kod ortopeda, gdje se mora čekati red, pun furgon i osamsto, al što mogu. A noga je i dalje ono u banani, mogu hodati ali ono je šepanje.
Stoga ako mi netko može šta više reći na ovu temu, da li je imao sličnih problema ili sl. bila bi vrlo zahvalna Thanks
__________________
Aislyn_ri
Aislyn_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 18:19   #34
Question

Quote:
Ikstomi kaže: Pogledaj post
Prije nekih 3 tjedna, izvrnuo sam nogu, i odmah sam pomislio da je nešto slomljeno. Dva dana se uopće nisam mogao oslonuti na tu nogu, odmah sam otišao na snimanje, i ne vidi se nikakav lom. Liječnik je potvrdio da je riječ o istegnuću desnog skočnog zgloba, i sad nakon 3 tjedna, mjesto malo iznad gležnja je i dalje naotečeno. Nogu po liječnikovim uputama držim na višim mjestima, pomalo trčkaram prvocrtno, naravno, no i dalje me boli, pogotovo uvečer.
Postoje li ikakve vježbe, ili neke kreme, masti da se to što brže sanira?? I koliko je uopće vremena potrebno da se takve ozljede saniraju? Hvala

Kod mene ista situacija, izvrnula sam nogu na treningu, prije mjesec dana, ali noga mi je i dalje otečena, i kao što i sam kažeš uvečer boli za sve ono što nije cijeli dan boljela. Nekako mi je još natečena ali me više koljeno počelo boljeti u zadnjih par dana. Ne znam da li je možda iz razloga što opterećujem više sada koljeno - ne znam. Jesi ti imao nogu u longeti ili što. Meni nisu rekli ama baš ništa - kao ono sve je ok........
__________________
Aislyn_ri
Aislyn_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 11:13   #35
Quote:
Aislyn_ri kaže: Pogledaj post
Kod mene ista situacija, izvrnula sam nogu na treningu, prije mjesec dana, ali noga mi je i dalje otečena, i kao što i sam kažeš uvečer boli za sve ono što nije cijeli dan boljela. Nekako mi je još natečena ali me više koljeno počelo boljeti u zadnjih par dana. Ne znam da li je možda iz razloga što opterećujem više sada koljeno - ne znam. Jesi ti imao nogu u longeti ili što. Meni nisu rekli ama baš ništa - kao ono sve je ok........
isto je bilo i meni
otečena noga mi je bila skoro 2 mjeseca
bolilo paklenski mjesec dana, kasnije sve manje, nosim tenisice s ortopedskim ulošcima prvo mekšim, kasnije tvrđim, tek nakon godinu i pol normalne cipele
moj je problem bio što ne mogu mirovati, pa je dulje boljelo i bilo otečeno
opterećuješ neravnomjerno ozlijeđenu nogu, a jasno i drugu, zdravu, pa se zato javljaju bolovi
nisu ni sva izvrnuća ista, ako si sportaš, možda bi mogla pogledati UZV, pa će onda dr znati koliko mirovanja preporučuje i kada početi sa sportskim aktivnostima
vitara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 12:03   #36
Quote:
vitara kaže: Pogledaj post
isto je bilo i meni
otečena noga mi je bila skoro 2 mjeseca
bolilo paklenski mjesec dana, kasnije sve manje, nosim tenisice s ortopedskim ulošcima prvo mekšim, kasnije tvrđim, tek nakon godinu i pol normalne cipele
moj je problem bio što ne mogu mirovati, pa je dulje boljelo i bilo otečeno
opterećuješ neravnomjerno ozlijeđenu nogu, a jasno i drugu, zdravu, pa se zato javljaju bolovi
nisu ni sva izvrnuća ista, ako si sportaš, možda bi mogla pogledati UZV, pa će onda dr znati koliko mirovanja preporučuje i kada početi sa sportskim aktivnostima
Thx... Ma i ja sam tip osobe koja ne može mirovati, pa mi je ova situacija prava tlaka, pa opet nije mi svejedno gledati tu nogu u kakvom je stanju. Mislim hvala Bogu da nije nešto strašnije, al znaš kako je kad si navikao hodati normalno...
Kažu stari: "Bolestan čovijek ima samo jednu želju, a zdrav njih milion". Eh, kad si zdrav i ok, ne kontaš o tome koliko si sretan... Ćesto mi to padne na pamet
__________________
Aislyn_ri
Aislyn_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 20:15   #37
Povreda gleznja (NALAZ)

Imao sam povrjedu gleznja prije 3 mj, nedugo sam slikao zglob na ultrazvuk i dobio sam ovakav nalaz :

"Na ucinjenom ultrazvuku desnog tolakuralnog zgloba i stopala vidi se odrzan kontinuitet prednjeg fibulatalarnog ligamenta. Stanje iza kompletne rupture deltoidnog ligamenta uz hiperplasticnu, fibrozu sanaciju bez normalne strukture ligamenta. Izljeva kod peronealnih tetiva i tetiva fleksora. zadebljana zglobna cahura talonavukularnog zgloba. Odrzana plantarna aponeuroza."

Moze li mi netko objasnit sto se tocno dijagnozu s obzirom da se ne kuzim u te doktorske naziva..
Hvala unaprjed
Glosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 20:54   #38
Daj jel moze odgovor.. fakat mi je hitno, u neizvjesnosti sam
Glosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 19:20   #39
Noga u gipsu

Quote:
Aislyn_ri kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je netko imao ozljede skočnog zgloba, ligamenata ili problema sa stopalom općenito, a koji su nastali usljed bavljenja nekim od sportova. Naime, da ukratko objasnim o čemu se radi. Prije mjesec dana sam na treningu ozljedila skočni zglob, ligamenti ili nešto slično, ne znam jer mi do danas nitko sa sigurnošću nije mogao reći što je. Primili su me na hitnu i rekli "ma to je sve ok" i poslali me doma. Mislila sam barem će poslikati ili staviti longetu - no međutim ništa. Rekli su samo da mirujem, stavljam hladne obloge i bla, bla... Naravno pridržavala sam se navedenog, no međutim cjeli taj dio oko zgloba mi je bio i dalje čudan, pa sam na vlastito inzistiranje tražila od svoje doktorice da to poslikaju - što su i napravili. I dakako i na slici se ispostavilo da nema nikakvih lomova ili sl. Kao ono ligamenti... Mislim, jbga dajte mi recite koji je ...- da znam... Sada sam u fazi čekanja, naručena kod ortopeda, gdje se mora čekati red, pun furgon i osamsto, al što mogu. A noga je i dalje ono u banani, mogu hodati ali ono je šepanje.
Stoga ako mi netko može šta više reći na ovu temu, da li je imao sličnih problema ili sl. bila bi vrlo zahvalna Thanks
Pozdrav, ja se bavim aktivno fitnessom i plivanjem, moje preporuka ti je da se čim prije možeš pregledaš negdje, makar privatno, jer možeš imati doživotnih problema ako ti nedaj bože šta krivo zaraste... Ja ti to mogu reći iz prve ruke jer upravo imam nogu u gipsu do koljena zbog prijeloma gležnja, prvi puta u životu...
SZHrvatska is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 19:25   #40
Ljudi, imam jedno veliko pitanje, kak se mogu prati kada imam nogu u gipsu, jel bolje tuširanje ili kupanje u kadi???? Molim vas iskustva, imam gips od jučer ujutro i moram ga držat 5 tj. poludit ću, a mislim i da neće baš lijepo mirišat...
SZHrvatska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:42.