Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2013., 16:23   #1
Spina bifida

Pozdrav svima. 2010.g. sam imao prometnu nezgodu, te sam nakon iste otišao na RTG i dijagnosticirano mi je sljedeće: Snimke LS kralježnice pokazuju redukciju fiziološke lordoze uz sakralizaciju L5 kralješka sa posljedično užim i.v. prostorom L5-S1 (spina bifida).
Specijalistički nalaz-status: Klin: kretnje lumbalnim segmentom uredne, Lasegue obostrano negativan, dorzifleksija stopala uredna, kretnje kukovima uredne. Dijagnoza: Syndroma lumbosacrale. Klinički bol na palpaciju i motilitetno LS prijelaza lijevo. Uredan hod na prstima i petama. U razgovoru sa doktorom (fizikalna) mi je rečeno da se mogu dalje baviti sportom, ali umjerenije, čega sam se i pridržavao, te sam dobio vježbe koje treba raditi svaki dan kod kuće. Također mi je rekao da je to urođena mana. Vježbe sam radio, ali ne baš redovito. Kako od tog dana naročito na lijevoj strani nakon bavljenja sportom, imam bolove, te mi "iskoči" ta strana u visini kuka i gledajući tijelo, malo je iskrivljeno, te se nakon par dana sve vrati u normalu, nakon 3 godine sam odlučio otići po preporuci na pregled kod nekog drugog doktora u Zg. Rečeno mi je prije 2 tjedna na pregledu da se na dalje više ne smijem baviti sportom, zbog opasnosti na živce noge, budući se bol malo spustila na lijevi guz, te sam rekao da su mi često hladne noge (stopala), jer me je pregledala i pitala da li osjećam trnce ili nešto slično i obavila ostale preglede koje je trebala. Vježbe sa fizikalne terapije ne izvoditi, već redovito dolaziti na tretmane (masaže i ostalo), pa ćemo vidjeti kako i šta dalje. Isto tako mi je rekla da se može to "izvući", te se iskreno nadam da će do toga i doći, samo kroz neko vrijeme i moje strpljenje, naravno i financije. Ne može precizirati, jer je rano za bilo kakvu procjenu. Napominjem da do te prometne nisam nikada imao smetnje kod trčanja, planinarenja, biciklizma i tenisa.
Molim neki savjet vezano za moj problem i kako si mogu pomoći ukoliko terapija na koju idem ne bude dala pozitivne rezultate, te Vaša iskustva. Isto bi mi puno značilo, jer već sada mi je teško mirovati i prilagođavati se novom načinu života uz samo hodanje, a ne znam do kada.
Hvala.
MCnab ZERO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.