Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2009., 10:02   #1
doškolovanje sa 3. na 4.stupanj

da li mi neko zna reći koliko traje doškolovanje sa 3. na 4. stupanj?
konkretno je u pitanju doškolavanje iz elektromehaničara(3.stupanj) u ekonomista (4.stupanj)
tnx
__________________
HMMMMMM
THE_BEATLES is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 13:45   #2
Ja znam za slučaj sličan poput tebe gdje je osoba također upisivala 4.stupanj za ekonomista,i traje cijelu školsku godinu.Od početka 10.mj.do kraja 6.mj.Priznaju se predmeti koje si imao u tvojoj srednjoj i koji su u ekonomskoj(ako jesu) tj.ta razlika do 4 godine a daje se cijela 4.godina(oko 12 ispita).Predavanja su popodne oko 17 pa do 19 sati.Košta oko 5000 kn(može se i na rate)..normalno radiš maturalni rad na kraju šk.godine....I 4.stupanj se upisuje u radnu knjižicu.Pitaj ako te još što zanima...
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:25   #3
Pa ovisi di je doškolovanje. Ja sam se doškolovala na POUZ-u Pučko otvoreno učilište Zagreb i polagala sam samo stručne ispite,ovo ostalo ko i drugi.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:47   #4
Samo jedno pitanje:znači ti si završila 3 godine i dala si 4.godinu samo tu razliku od par ispita?Ili?Jer ta osoba je također zvala POUZ i rekli su joj da treba razlika do 4.god.i cijelu 4.godinu,s time da su oni bili skuplji...
Ta škola je na Selskoj...Znam za primjer ekonomista iz te škole.Tamo je tako...
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.

Zadnje uređivanje plagra : 07.01.2009. at 14:56.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:13   #5
Ne,mala razlika ja sam završila 2 godine i išla na 3 za prodavača.Ali u biti sve ti je to isto bez obzira na stupanj.Ja završila ugostiteljsku dvije godine i prešla na trgovačku odnosno doškolovala se i ujedno maturirala.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:34   #6
To sam i mislila-ali ipak postoji razlika-u doškolovanju ili prekvalifikaciji.Tako da baš i nije isto..Toj osobi su rekli da je to doškolovanje.A beatles u situaciji u kojoj je bila ta osoba...
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:40   #7
Pa mislim po meni je doškolovanje kad nisi maturirao,a prekvalifikacija je drugo.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:45   #8
Doškolovanje je kad si maturirao pa ti fali taj 4 stupanj-tako je rekla toj osobi žena koja radi u referadi kad se išla upisivati.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 17:59   #9
upisi traju od 10 do 12 mjeseca i traje godina do 6mjeseca, polažeš razliku ispita koje nisi imao u svojoj trogodišnjoj školi.
btw nije teško, dapače lagano
ja sam platio oko 8500kn
mr.niceguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 18:30   #10
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
Doškolovanje je kad si maturirao pa ti fali taj 4 stupanj-tako je rekla toj osobi žena koja radi u referadi kad se išla upisivati.
Glupost osim ak je završila 3 godišnje školovanje onda je to to. Inače je prekvalifikacija.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 20:10   #11
Quote:
Astrice kaže: Pogledaj post
Glupost osim ak je završila 3 godišnje školovanje onda je to to. Inače je prekvalifikacija.
Nisam rekla ni završila ni završio.A beatles je u toj istoj situaciji-gdje mu fali 4.godina.I to se službeno zove doškolovanje.Možda ti znaš bolje od gospođe u referadi.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 21:49   #12
Plagra je u pravu. Kad netko ima završen 3. stupanj i onda nakon toga prijeđe na 4. stupanj, to je dokvalifikacija.
A kad netko već ima završen 4. stupanj pa prijeđe u neku drugu struku koja je također 4. stupanj, to je prekvalifikacija.
Dokvalifikacija traje 1 školsku godinu,a prekvalifikacija 3 mjeseca manje.
Kroz tu godinu dokvalifikacije, polaže se razlika u predmetima iz prva 3 razreda i cijeli 4. razred.
Na kraju se polaže i matura i upisuje se u radnu knjižicu. Priznaje se i za fakultet, nakon toga se može i studirati. U svakom pogledu, priznaje se kao završena škola u redovitom obrazovanju.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 00:00   #13
Karton za Astrice zbog trolanja, svađanje obrisano. Pls držite se teme i čuvajte živce
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 04:20   #14
4.-4. - prekvalifikacija

3.-4. - dokvalifikacija
disco_ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 06:12   #15
Ja mislila da je sa ovim završeno
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 12:58   #16
moja sestra upisala neki dan. 9mj max, 7000 kn + 300 upis, pucko otvoreno uciliste (otv)
sign is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 15:53   #17
polozis razliku i voila... ako ti treba samo 4. stepen, neovisno o skoli mozda je bolje da upises u elektro nego ekonomskoj.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 12:57   #18
Mene je koštalo 15.700,00 kn (400 kn/ispit - uključuje konzultacije + 2 izlazka na ispit , 300,00 kn upisnina , 1.000,00kn matura)
škola je bila srodna pa mi je priznato i onih ispita koji mi mozd drugdje nebi prosli..
Isla sam u srednjoj skoli (znači nikakva pučka učilišta) maturiraš s klincima i dobiš diplomu od te srednje skole
U pučkom to bi me isto koštalo cca 8 000,00 ali za ono sto sam ja trebala odmah su mi rekli ta pučka s** kod nas ne dolaze u obzir gledaju na to kao kupljenu diplomu
~loo~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:39   #19
Quote:
~loo~ kaže: Pogledaj post
U pučkom to bi me isto koštalo cca 8 000,00 ali za ono sto sam ja trebala odmah su mi rekli ta pučka s** kod nas ne dolaze u obzir gledaju na to kao kupljenu diplomu
možeš li pojasnit zašto je ova tvoja solucija kvalitetnija od dobivanja 4 stupnja na Pučkom učilištu npr? zanima me pošto upravo prikupljam informacije o doškolovanju.
lollabitchola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 18:29   #20
nitko ne može povući paralelu doškolovanje u Pučkom vs. ovo drugo??
bila bih zahvalna kad bi se tkogod javio ( najbolje loo herself )
lollabitchola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.