Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2012., 22:23   #701
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Ali isto vjerujem da se covjek moze adaptirati na to i da netreba puno energije davati tome..
Fala klincu da netko kuzi nakon milijardu stranica teme.

A sad, knjigu od Jastreboffa u ruke i deri...
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 22:40   #702
Od zvucne traume treba nekih 3 dana da se pojavi tinitus. ja pijem betaserc, ginko i vitamin b vec neko vrijeme. nema pomaka. betaserc ako mozes idi kupiti u sloveniju, tamo je mnogo jeftinije, ja sam 150 tableta(3 kutije po 50) platio nekih 30-tak eura. mozes i procitati knjigu tinitus miracle, pa vidjeti sto tamo pise. mozes je naci na netu. osobno mi se cini kao prijevara.
ono sto mene tjesi je sto se mnogo novaca i vremena ulaze za ponalazenje lijeka za tinitus jer ga sve vise ljudi ima, pogotovo vojnika sto je potaklo vojsku da pronade lijek jer im zbog tinitusa vojnici idu u invalidnu. kazu da su nasli razlog nastanka tinitusa, te da sad traze lijek. kazu da bi za par godina trebao biti dostupan. zivi bili pa vidjeli.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 22:43   #703
Quote:
alfredo nr.2 kaže: Pogledaj post
Od zvucne traume treba nekih 3 dana da se pojavi tinitus. ja pijem betaserc, ginko i vitamin b vec neko vrijeme. nema pomaka.
Nece ga ni biti.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 23:24   #704
hahaha, vjerovatno, no znam jedan slucaj u kojem je betaserc pomogao. mnogima nije, nekima je, pa ko zeli nek isproba.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 03:15   #705
Meni mama ima zujanje u ušima već evo punih godinu dana i dva mjeseca, počelo je iz čista mira joj prakticki, ja ne znam kakvi je vama intezitet zujanja al ona kaze da je njoj baš veliki i to u oba uha, prvo je pocelo joj tako da bi se zvuk pojavio pa otisao...

Pa bi onda se pojavio pa smanjivao se ali prolazio nije i sad evo nekih 10 mjeseci nikako ne staje, zvuk joj se pojača posebno kad se nanervira radi neceg.

Bila je kod jednog lijecnika prije nekih 8 mjeseci za "uho grlo nos" i on "faca" joj pogleda uho lampicom i to je to, rekao da ima tinitus i naplatio 300 kn ... heben ti takve doktore eto sad, nije da pljujem po doktorskoj struci, ali niti je on njoj dao neke savjete za tretman lijecenja niti išta...niti tablete savjetovao, ma nista...

Pa tako sam trazio po internetu sta bi joj moglo pomoć i dosao evo na ovu temu, inace evo nasao sam stranicu za "Centar za Tinitus - Zagreb", ne znam jel ko od vas isao tamo i kakvi su rezultati, ali joj predlazem da nazovemo pa da odemo tamo da vidi, evo stranica centra: http://www.tinitus.hr/

E i da, evo vam i jedna stranica da si vidite koji točno zvuk čujete:

http://www.tinnitool.com/de/tinnitus...e/hoertest.php (a možete i procitati tu ko zna njemacki, sve dosada istrazivano na bazi lijecenja tinitusa), ja sam citao pomocu google translator, ne znam njemacki

Ona kaže da čuje ovaj šum/zvuk na 7000 Hz, tj. sve druge čuje ali ne i taj, sto znaci da taj čuje u ušima.

Isto tako provjerite ovu stranicu glede tableta Betaserc 16 i 24 mg: http://www.krenizdravo.com/korisno/u...-tablete-uputa (znam da je vec spomenuto gore na temi ali eto).

Još da spomenem neka imena tableta za koje sam naišao po netu a tiču se liječenja tinitusa pa provjerice ovaj link: Coenzyme Q10 (pomoć pri cirkulaciji krvi), te sam našao savjete za prehranu glede pomoći za smanjit zvuk ili da potpuno nestane, a većina kaže da jedete ananasa i dosta luka.

Kad čitam te sve vaše komentare prije nego cu napisat i ovaj svoj, ne znam sta bi vam savjetovao osim da se ne predajete i istrazivate sta se moze učinit, mora postojat neki način. Mojoj materi bude lakse kad pustim neku muziku kad spava, pa eto, to savjetujem i vama, po danu vjerojatno to manje i cujete jer se zaokupite drugim stvarima, ali ovako pred spavanje bar stavite ako treba slusalice na uši i pustite tiše muziku, ja njoj pustim neku tipa ove, tihu, uspavljujuću (dalmatinci smo pa skužajte hehe): http://www.youtube.com/watch?v=ykn5AJADkCE

Ja nemam tog zvuka, ali kad sam eto poslusao sve ove varijacije zvukova sto sam vam ostavio da i vi pogledate na ovoj stranici, potpuno vas razumjem.

Žalosno je da ovaj svijet troši bilijune dolara na naoruzanje a nema vremena to uloziti na stvari poput istrazivanja "šuma u uhu", ocito živimo u tako shebanom svijetu kad moram se ovako izraziti, jer ne može mene ovdje nitko od osoba iz medicine uvjeriti u to da se sve napravilo i istrazilo.

Ja sam vam eto ostavio stranicu baš centra za tinitus u ZG pa probajte ako niste, ona terapija laserom mi se čini zanimljiva, al ne znam dal daje kakve rezultate, u svakom odite ako možete.

Zanima me samo, dal imate vi za mene kakvi savjet da kažem mami, neke tablete koje ne trebaju ici na lijecnicki recept, neka "bakina" terapija, vudu magija, tablete koje ste vi probali, bilo sta? Bar prije nego mi ode mama u ZG u ovaj centar.

Pozdrav svima i znam da vam je teško i iritantno to slusat svaki dan, postoji naravno na ovome svijetu puno gorih stvari sa kojima se ljudi nose i žive, znam da vam to nije neka utjeha ali eto, ja sam vjecni optimist, probajte nać svoju "žicu" da se naucite nositi s time, bilo s muzikom, s necim drugim ili trećim dok ne nađete riješenje, ali samo nemojte prestat tragat

Još samo da nesto naglasim, mater mi kaže da ona osjeca promjene zvuka/šuma u uhu kad guta pljuvačku, pa jel to moze onda biti povezano nesto sa srednjim uhom, tj. dal mislite da moze biti neka infekcija kad vec tako osjeca promjene tog zvuka baš kad guta pljuvacku?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 15.06.2012. at 15:55. Reason: spajanje postova
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 11:28   #706
Tlak.. možda bi njoj pomogla baro komora.. bilo je puno pisanja o tome pa pročitaj unatrag, nije velik topic
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 15:15   #707
Svatko ko ima problem s tim trebao bi prvenstveno potražiti uzrok. Znači, nije isto da li je audio trauma (buka) ili recimo zub, vrat, sinusi. Treba tražit lijek (ako ga ima) za sami uzrok.
Al najgore je kad se poklopi više toga, ili nestručnost naših doktora pa se fokusiraju na krive stvari, a vrijeme ide.

Ja mislim da moje zujanje, tj. intenzitet ovisi o mojem stresu i koncetraciji.
Da li ga čujem jače, glasnije ili ga zaboravim, ovisi o stresu, nervozi i u biti mislim da mi u biti uvijek zuji isto, samo ga ponekad jače doživim pa mi djeluje glasnije (stres, nervoza). To je moje obrazloženje.
Ja još nisam siguran da li je uzrok mojem audio trauma , ili nešto što se može izliječit (sinusi il sl.).

Zanimljivo je i to, da kao što sam rekao, frend je nakon moje sugestije da mi zuji počeo patiti od istog, tj. primjetio da i njemu zuji i njega smeta sad još više nego mene.
Cura a i moji roditelji kažu da i njima zuji , i da nisu neku pažnju na to skretali pa im ni ne smeta. Možda je stvarno to neki "božanski" zvuk koji svi imamo samo neki postanu netolerantni na njega.

Zajebato je to , reklo bi se.

Razumijem da vojska , vojnici mogu imati velike probleme u vezi toga, kao što sam pročitao u nekom postu. Eksplozije, pucnjevi, ronjenja, piloti... pa uvijek ostaje nada da će vojska (USA) to riješit (uz svoje velike budgete).

Za utjehu: Ima puno poznatih glazbenika i glumaca sa tim problemom.
Slažem se da treba probati čim više toga da se to nekako riješi il ublaži, al ne treba izludit i izgubit glavu sa tim. Igrati tenis, vozit se sa biciklom, prat suđe, imat puno aktivnosti i lagano zaboraviti na isto. Naravno, i zdravo se hraniti. Tak se ja trudim.
nick_diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 18:17   #708
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Tlak.. možda bi njoj pomogla baro komora.. bilo je puno pisanja o tome pa pročitaj unatrag, nije velik topic
Možda bio joj ja pustio ovaj zvuk prije spavanja dok spava i kaze da je super, da totalno zaboravi na zujanje, ne znam dal si ti pustis http://www.youtube.com/watch?v=1KaOrSuWZeM
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 20:06   #709
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Možda bio joj ja pustio ovaj zvuk prije spavanja dok spava i kaze da je super, da totalno zaboravi na zujanje, ne znam dal si ti pustis http://www.youtube.com/watch?v=1KaOrSuWZeM
Heheh fino maskiranje

Ko nije blizu mora, za lakše zaspat :

http://www.youtube.com/watch?v=pzJsG...ure=plpp_video

Mislim da ovo djeluje dobro i na one koji nemaju T
nick_diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 22:01   #710
Quote:
nick_diamond kaže: Pogledaj post
Heheh fino maskiranje

Ko nije blizu mora, za lakše zaspat :

http://www.youtube.com/watch?v=pzJsG...ure=plpp_video

Mislim da ovo djeluje dobro i na one koji nemaju T
Super ja sam blizu mora al ovo je jos bolje
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 07:48   #711
Evo mater mi kaže da tocno to uho koje joj zuji da je boli neizdržljivo unutra u uhu, i kao da joj je malo nateklo, ja joj kazem da mora ici u utorak doktoru jer mozda je to zujanje prouzrokovano nekom upalom unutra ili infekcijom, nisam doktor al nagađam
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 20:07   #712
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Možda bio joj ja pustio ovaj zvuk prije spavanja dok spava i kaze da je super, da totalno zaboravi na zujanje, ne znam dal si ti pustis http://www.youtube.com/watch?v=1KaOrSuWZeM
Šta ce mi ovo zujanje..to uopce ne pomaze...šum

@Drano007 odmah kod dr. ili ORL neka ide dok ne postane prekasno

Dobar dan Vi ljudi koji čujete i više nego sto bi trebali.Pa jbt mi smo supermeni
odnosno Betmeni..dobro dosli u klub

Evo i meni zuji već barem 2-3 mjeseca..ili sam barem tada shvatio da mi zuji. Zujalo mi je i tijekom zime..ali sam mislio (sad ga bolje razmislim) da je to ova glupa plinska peć, onako kad ju stavim na min. lagano plin curi da se ne ugasi...ako netko ima takvu pec ili plinski bojer to je ona žiža. E da se vratim na pricu..kad je zima otisla ja ugasio plin totalka..kad gle ti vraga meni u potpunoj tisini piiiiiiiiiiiii. Inace sam uvjek spavao uz radio da me uspava lakse...sad spavam u potpunoj tisini jer imam svoj osobni radio

Bio kod dr. ispiranje par puta...guranje u usi bademovo ulje itd...nista
bio kod ORL tonalni audiogram ok, diagnoza tinnitus, pregledao mi nos i uho brat bratu cijele 2min
za nos mi dao Aqua maris sol -posebno desni (za sad nema promjene)
za tinitus - B kompleks, Stugeron Forte, Omega 3 (vec pijem)
dijagnoza kao sto sam rekao "tinnitus auris laterix dextri" ali uz napomenu:
Otoskopski:"desna membrana timpaniskraćene strije" (p.s. meni zuji u desnom samo)

*Za sada zuji i dalje i primjecujem to samo u potpunoj tisini ili kad se nasekiram.

*Radim zadnje tri godine u dosta bucnoj firmi (sad budala krenuo koristiti čepove, one žute ali nabavio i one u apoteki za 20kn koje se peru)

*Stres...svakodnevno...vecinom posao, rokovi,prekovremeni itd....

*Ići ću dalje sa pretragama, sinus, vratna kraljeznica, pa i zube provjeriti (imam sve amalgamske plombe vec godinama pa nije mi nista zujalo)

I da sa homeopatija.com narucio pripravak prirodni "Tinitus relief" pa cemo vidjeti...gdje sta...

Procitao sam sve postove u ovih 36str. trajalo je preko 7 dana i kao sto mnogi kazu kad pronadjete uzrok (a ima ih 200-400) onda cete znati sta treba napadati.

Kod mene bi uzrok mogao biti buka,stres, losa cirkulacija. Inace slusam house muziku..(ono dum dum) i nekad pojačam do kraja....da se odmorim od svega. Naravno sad to ne dolazi u obzir. Uši treba čuvati, samo sto svi kasno shvatimo. Ja sad na to sve gledam drugacije i motivirat cu sve druge da zaštite svoj sluh. Toliko od mene pa se čujemo Live long and prosper
__________________
U mad bro? Stop Hatin'
djkika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 14:34   #713
Quote:
djkika kaže: Pogledaj post
Šta ce mi ovo zujanje..

Kod mene bi uzrok mogao biti buka,stres, losa cirkulacija. Inace slusam house muziku..(ono dum dum) i nekad pojačam do kraja....da se odmorim od svega. Naravno sad to ne dolazi u obzir. Uši treba čuvati, samo sto svi kasno shvatimo. Ja sad na to sve gledam drugacije i motivirat cu sve druge da zaštite svoj sluh. Toliko od mene pa se čujemo Live long and prosper
ne širi paniku. Pojava tinnitusa se veže uz oštećenje sluha koje još nije vidljivo na audiogramu ali sam kažeš da raspališ po (pre)glasnoj mjuzi, pa buka na poslu, pa pitanje i da li firma providi mjere zaštite od buke...

Ovo je zasad najkonkretniji uzroci problematike.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 19:44   #714
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
ne širi paniku. Pojava tinnitusa se veže uz oštećenje sluha koje još nije vidljivo na audiogramu ali sam kažeš da raspališ po (pre)glasnoj mjuzi, pa buka na poslu, pa pitanje i da li firma providi mjere zaštite od buke...

Ovo je zasad najkonkretniji uzroci problematike.
Neznam gdje i iz čega si izčupao da širim paniku?! LoL

Ma ovo sa muzikom je bilo dok sam bio mladji i ludji..sad rijetko...jer nije mi vise bas ugodno, mjere zastite od buke su mi čepovi i koristim ih sad stalno u firmi.I svi ih mogu koristiti jer su tamo besplatni. E sad sto su se neki prave face...ili im je postalo svejedno njihov problem!Inace imamo godisnji sistematski pregled..i sad se sjetim 2010g isto sve bilo uredu na slusalicama i kaze dr. trebali biste koristiti zastitu za uši, jer je gledala procjenu firme gdje pise da je buka kod nekih strojeva jaka itd....ja konj nisam.Sljedeci pregled je bio 12 mjesec 2012 isto cuo ok..nema zujanja...ali i dalje nisam koristio čepove...i eto ti belaja. (naravno ako je to uzrok)

Nema druge nego lagano razmisljati o novom poslu
__________________
U mad bro? Stop Hatin'
djkika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 20:33   #715
Quote:
djkika kaže: Pogledaj post
Neznam gdje i iz čega si izčupao da širim paniku?! LoL

Ma ovo sa muzikom je bilo dok sam bio mladji i ludji..sad rijetko...jer nije mi vise bas ugodno, mjere zastite od buke su mi čepovi i koristim ih sad stalno u firmi.I svi ih mogu koristiti jer su tamo besplatni. E sad sto su se neki prave face...ili im je postalo svejedno njihov problem!Inace imamo godisnji sistematski pregled..i sad se sjetim 2010g isto sve bilo uredu na slusalicama i kaze dr. trebali biste koristiti zastitu za uši, jer je gledala procjenu firme gdje pise da je buka kod nekih strojeva jaka itd....ja konj nisam.Sljedeci pregled je bio 12 mjesec 2012 isto cuo ok..nema zujanja...ali i dalje nisam koristio čepove...i eto ti belaja. (naravno ako je to uzrok)

Nema druge nego lagano razmisljati o novom poslu
Druga rečenica tvog posta - op.a.

Kao što rekoh, zujanje je rani simptom oštećenja slušnih stanica. Nedostatak na pojedinim frekvencijama znaci kad je veci dio pokokan, dok zujanje označava da su neke stanice pošle u vječna lovißta i nema reinkarnacije.
Max. dopuštena razina buke je 85dB uz obaveznu uporabu čepova i slušalica.
Nebitno kad si ih pokokao, očito si to vrlo temeljito i sustavno proveo. Sad...što je tu je - maskiranje je najbolji lijek. Najgora je tišina, a sa vremenom će se i mozak remodelirati pa će taj šum se uklopiti u background.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 11:35   #716
evo meni vec 10 godina zuji,nisam nikad volio diskoteke glasnu muziku,prije par dana sam osjetio u desnom uhu u kojem mi zuji lagano boluckanje i kao da mi je to uho teze od lijevog?? kao neki pritisak sta je sad to? inace radim posao di nisu bas ljudski odnosi pa je stres svakodnevan,ova me promjena bas iznenadila,inace zujanje sam bas bio potisnuo ali ovo sad osjetim.ideja cija?
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 14:42   #717
Ja stalno nakon izlaganja buci u stilu nepredvidljivih, truba autobusa, mikrofonija, imam laganu bol/osjet u uhu - kako kojem i bockanja.. Zujanje imam od 10. mj prošle godine, ne volim razmišljati da su slušne stanice otišle u vječna lovišta jer ljudi se oporavljaju i od gorih stvari Najgora mi je ta nepredvidljiva impact buka za koju vjerujem da šteti, a opet, ne mogu hodati okolo stalno s čepićima.. Također, lijevo uho mi ima problema s izjednačavanjem tlakova, tako da se svašta tu može zbivati, da ne kažem da sam u doba kad je zujanje krenulo bila pod najvećim stresom ikad + akustična trauma..

ps. Zadnjih desetak godina sam slušala glasno muziku, izlasci, partyji, koncerti, u autu na najjače i tako.. žao mi je što nisam nikad testirala sluh prije ovoga, uvela bih to kao obvezan pregled u 25. godini
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 15:33   #718
Quote:
goran79 kaže: Pogledaj post
evo meni vec 10 godina zuji,nisam nikad volio diskoteke glasnu muziku,prije par dana sam osjetio u desnom uhu u kojem mi zuji lagano boluckanje i kao da mi je to uho teze od lijevog?? kao neki pritisak sta je sad to? inace radim posao di nisu bas ljudski odnosi pa je stres svakodnevan,ova me promjena bas iznenadila,inace zujanje sam bas bio potisnuo ali ovo sad osjetim.ideja cija?
I stres također igra bitnu ulogu u smislu vaskularnog poremećaja.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 15:55   #719
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Druga rečenica tvog posta - op.a.

Kao što rekoh, zujanje je rani simptom oštećenja slušnih stanica. Nedostatak na pojedinim frekvencijama znaci kad je veci dio pokokan, dok zujanje označava da su neke stanice pošle u vječna lovißta i nema reinkarnacije.
Max. dopuštena razina buke je 85dB uz obaveznu uporabu čepova i slušalica.
Nebitno kad si ih pokokao, očito si to vrlo temeljito i sustavno proveo. Sad...što je tu je - maskiranje je najbolji lijek. Najgora je tišina, a sa vremenom će se i mozak remodelirati pa će taj šum se uklopiti u background.
Pozdrav Joe..a ti si..doktor ili ovo govoris iz iskustva...?? ja ne pridajem toliku paznju zujanju i spavam ko beba..ali naravno napravit cu sve sto je u mojoj mogucnosti da mi to prestane.Nikad se ne predajem...od čega ljudi oboljevaju ovo je piece of cake. Glavu gore...
__________________
U mad bro? Stop Hatin'
djkika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 16:29   #720
Quote:
djkika kaže: Pogledaj post
Pozdrav Joe..a ti si..doktor ili ovo govoris iz iskustva...?? ja ne pridajem toliku paznju zujanju i spavam ko beba..ali naravno napravit cu sve sto je u mojoj mogucnosti da mi to prestane.Nikad se ne predajem...od čega ljudi oboljevaju ovo je piece of cake. Glavu gore...

Negdje je sve zapisano i ne, ne govorim iz iskustva niti guglam da netko ne bi dobio ideju...op.a.

Jasno, ali svakomu je njegova bolest/stanje najteža jer ju mora nosit ptprilike pa stalno.

Što se tebe tiče očito si se već navikao tj. moždani centri su se premodulirali da ti to ne predstavlja više problem. Peć je odlično odradila svoj posao u svakom smislu...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.