Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2015., 10:27   #6741
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.

Da, to je ta podnica. Znači postoji opasnost da se madrac ošteti od nje? Imaš ti kakvu podnicu za preporučiti?
Kad ste kupovali madrac, vjerojatno je bio na ovoj podnici:
http://ergoactiv.net/proizvodi/spinea-s-podnica/
To je jedna od boljih podnica s nosačima letvica iznad okvira. Imam ih ispod optimala i za sad sve štima.
Računajte svakako da kupujete dvije podnice.
Odlične podnice ima Lesnina od Optima, ali su i dosta skupe.
Ostalo je više-manje sve isto Moba, Perfecta , Hespo
afoj is offline  
Old 16.11.2015., 10:50   #6742
Puno hvala za savjete.

Ali nisi odgovorio da li je štetno za madrac ako stoji na ovim Ikeinim podnicama. Naime meni je komfor zadovoljavajući, jedino se brinem da se nešto ne desi sa madracom.
clouseau is offline  
Old 16.11.2015., 11:35   #6743
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Puno hvala za savjete.

Ali nisi odgovorio da li je štetno za madrac ako stoji na ovim Ikeinim podnicama. Naime meni je komfor zadovoljavajući, jedino se brinem da se nešto ne desi sa madracom.
Provjerite razmak između letvica. 5cm je krajnja granica, a ove bolje podnice su uglavnom 3-4cm
afoj is offline  
Old 16.11.2015., 12:07   #6744
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
perfecta kaže:
Udobnost čini kvalitetan madrac džepićaste jezgre ukupne visine 25 cm, te nadmadrac visine 5 cm. Nadmadrac možete birati između visco elastične /memory/ ili hladno lijevane pjene.

Koji nadmadrac vi imate? HR ili visco
Imamo memory, ovog drugog nije bilo za probati u dućanu, a prodavačica je rekla da nema bitne razlike.
Mme Pipi is offline  
Old 16.11.2015., 12:16   #6745
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
Imamo memory, ovog drugog nije bilo za probati u dućanu, a prodavačica je rekla da nema bitne razlike.
Ma da, pa to je skroz isto
To su vjerojatno ova dva:
http://perfecta.hr/follow-me-proizvo...detail1174_586
http://perfecta.hr/orange-proizvod-1...detail1189_657
Oba su srednja žalost

Stvar bi trebao popraviti bolji nadmadrac, ali to je znatno skuplja priča
po kvaliteti:
http://perfecta.hr/slowmotion-proizv...iondetail78_31
http://ergoactiv.net/proizvodi/voyager-nadmadrac/
http://www.assista.hr/product/tempur-nadmadrac-7cm/
afoj is offline  
Old 16.11.2015., 12:55   #6746
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Provjerite razmak između letvica. 5cm je krajnja granica, a ove bolje podnice su uglavnom 3-4cm
OK, budem. Još jednom puno hvala! Počastio bih kavom/pivom da imam kako.
clouseau is offline  
Old 16.11.2015., 13:26   #6747
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
OK, budem. Još jednom puno hvala! Počastio bih kavom/pivom da imam kako.
Evo, rešeno
afoj is offline  
Old 16.11.2015., 14:57   #6748
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Mislim da je to ovaj follow me, od 6 cm, ni na madracu ni na nadmadracu nema nikakve oznake.
Hvala na savjetu, tempur mi je preskup tako da ću morati razmisliti između ova dva. Problem mi je što smo i za perfectu morali potegnuti 80 km van svog grada a ergoactiv koliko vidim ima samo u zg i ri. Nešto iz jyska pretpostavljam ne dolazi u obzir? I ako biram između perfecta i ergoactiv koja je vaša preporuka?
Mme Pipi is offline  
Old 16.11.2015., 19:59   #6749
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Madrac obavezno morate staviti na letvičstu podnicu da vam se ne upljesnivi.
Znam samo cekam sa lova sjedne na racun.
Sandi is offline  
Old 16.11.2015., 21:29   #6750
Dobar dan molio bih Vas za pomoc.u harvey normanu pronasao sam meni vrlo udoban madrac firme King Koil.Zna li itko ista o toj firmi? Jel stvarno toliko kvalitetan madrac pa da opravdava cijenu??firma je americka i spada pod grupaciju serta,na njihovim forumima misljenja su oprecna neki se zale da se brzo udubi neki govore da bolji nisu imali,jasno mi je,sto ljudi sto cudi,al me zanima i netko s naseg podneblja kakva iskustva i saznanja ima Meni je madrac na prvu vrlo udoban medutim nikad nisam cuo za tu firmu i kog god da sam pitao(hespo,perfecta) kazu mi da neznaju za te madrace,a cijena nije mala pa sam malo skeptican,mozda i bez razloga,ali nebi volio kupiti za te novce macka u vreci.svaka pomoc i iskustvo je dobro doslo. Radi se o njihovom modelu lengsington gradenim od depicastih opruga u kombinaciji s hladno lijevanom pjenom : http://www.harveynorman.hr/odjeli/sp...80.123022.html Hvala

Zadnje uređivanje Frnjokl : 16.11.2015. at 22:07.
Frnjokl is offline  
Old 18.11.2015., 16:38   #6751
Lijep pozdrav, hmmmm, odakle poceti, spavao sam, pa ajmo reci 20 - tak godina na krevetu kojem sam spavao od svoje 7 godine, drvene - fiksne podnice, madrac s oprugama(mislim barem), 190 × 70, i spavao sam sasvim uredu, cak jako dobro. Nakon toliko godina odlucio sam naravno kupiti sebi novi krevet, madrac ipodnice. Kupio sam u harvey normanu cijeli komplet, koji je bio na akciji negdje 3500kn, krevet 140 × 200, konstrukcija koja je solidna po mojem misljenju,i podnice i madrac koji i nisu bas, podnice rk fix 25 letvica- elasticne, madrac elegant, isto mislim ne bas neka kvaliteta. Naravno, nisam se nikako mogao naviknuti, stalno sam se okretao, nikako se nastimati. Mislio sam da su podnice pa sam stavio jednu dodatnu dasku na sredini da "maknem" tu elasticnost i kupio ssm nadmadrac lavender 3.5 cm pjene i stavio na taj madrac, ni to nije nista bitno promjenilo, i dalje sve isto. Naravno, i jastuke sam mijenjao, da ne bi pomislili da je do toga, dormeo anatomski, i jos dva, tri jastuka koja sam i prije koristio na svom starom krevetu i spavao sasvim normalno. Kako sam i dalje bio frustriran s time da ne spavam kako treba nikako se naspavati, nastimat, neki sitni bolovi u vratu, odlucio sam kupiti u potpunosti novi madrac i nove podnice iako je ovaj "stari" star 6 mj., kupio sam nanosilver 16 +2
http://www.vitapur.hr/spavaca-soba/m...zqgaAk_n8P8HAQ

i hitex idila podnice http://www.vitapur.hr/spavaca-soba/p...hitoflex-idila

medutim, ni to nije nista bitno promjenilo, stavljao sam madrac i na pod, i kao da je bilo malo bolje spavanje, ali sve je to bilo prilicno slabo. Jako sam isfrustriran i dode mi da uzmem sjekiru i cijeli krevet raskomadam smile emoticon, i da vratim svoj 20 godina star madrac i krevet. Sada stvarno ne znam sto dalje, dao sam preko 6000 kn, a jako lose spaavam, misljenja sam da mozda probam sa fiksnim podnicama i opruznim madracem, ovaj novi madrac i podnice su kod mene manje od mjesec dana, tako da ga mogu vratiti, mislio sam na kombinaciju iz ike-e http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/20244511/

http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/50160208/

? Imate li kakav savjet? Hvala na pomoci
Decosic777 is offline  
Old 18.11.2015., 21:03   #6752
Quote:
Decosic777 kaže: Pogledaj post
Imate li kakav savjet? Hvala na pomoci
Da, ako želite dobro spavati, morati ćete potrošiti znatno više novca za madrac.
Pošteni madrac u dimenziji 140x200 ne košta manje od 2500kn, a ono što se može nazvati ozbiljnim ergonomskim madracem ne košta manje od 3000-4000kn. Sve ovo ispod su varijacije na temu PU pjena s ovom ili onom navlakom, a u stvarnosti je sve to isti drek. U toj kombinaciji je bolje kupiti bonell s kokos pločom , pa barem znate na čemu ste.

Prvi madrac koji ste kupili je najlošija varijanta koja uopće postoji, pa nije neko čudo da vam to ne odgovara. Još u kombinaciji s Mobinom podnicom koja ima najlošije letvice koje sam ikad vidio na podnici - nije moglo biti dobro.
Onda radite upgrade na gotovo identičnu priču, ali ovaj put od drugog proizvođača. Prvi madrac je bio PU pjena 16 cm , a drugi je identičan samo s 2 cm memori pjene u navlaki koja ne služi ničemu. Vitapur tu kopira Dormeo koji je jednako tako katastrofa od proizvođača. To što nešto više košta ne znači da je bolje. Treba gledati što je u madracu, a ova dva su gotovo identični.
Podnica je pomak na bolje, izgleda ok (nisam vidio uživo).
Ovo iz IKEA-e će biti još jedan promašaj. Podnica koja se ne bi tako trebala zvati i madrac s džepičastom jezgrom koji s jedne strane ima 28kg PU pjenu,a s druge nema ništa !? Općenito je ponuda IKEA-e Zagreb katastrofa s madracima. Dodatno taj madrac mora na punu ploču ili na gustu letvičastu podnicu, a ova podnica je samo za klasičan Bonell madrac. Izbjegavajte sve što se isporučuje zarolano, to je prvi znak da proizvod nije neke kvalitete.
afoj is offline  
Old 19.11.2015., 08:26   #6753
Unhappy

Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Da, ako želite dobro spavati, morati ćete potrošiti znatno više novca za madrac.
Pošteni madrac u dimenziji 140x200 ne košta manje od 2500kn, a ono što se može nazvati ozbiljnim ergonomskim madracem ne košta manje od 3000-4000kn. Sve ovo ispod su varijacije na temu PU pjena s ovom ili onom navlakom, a u stvarnosti je sve to isti drek. U toj kombinaciji je bolje kupiti bonell s kokos pločom , pa barem znate na čemu ste.

Prvi madrac koji ste kupili je najlošija varijanta koja uopće postoji, pa nije neko čudo da vam to ne odgovara. Još u kombinaciji s Mobinom podnicom koja ima najlošije letvice koje sam ikad vidio na podnici - nije moglo biti dobro.
Onda radite upgrade na gotovo identičnu priču, ali ovaj put od drugog proizvođača. Prvi madrac je bio PU pjena 16 cm , a drugi je identičan samo s 2 cm memori pjene u navlaki koja ne služi ničemu. Vitapur tu kopira Dormeo koji je jednako tako katastrofa od proizvođača. To što nešto više košta ne znači da je bolje. Treba gledati što je u madracu, a ova dva su gotovo identični.
Podnica je pomak na bolje, izgleda ok (nisam vidio uživo).
Ovo iz IKEA-e će biti još jedan promašaj. Podnica koja se ne bi tako trebala zvati i madrac s džepičastom jezgrom koji s jedne strane ima 28kg PU pjenu,a s druge nema ništa !? Općenito je ponuda IKEA-e Zagreb katastrofa s madracima. Dodatno taj madrac mora na punu ploču ili na gustu letvičastu podnicu, a ova podnica je samo za klasičan Bonell madrac. Izbjegavajte sve što se isporučuje zarolano, to je prvi znak da proizvod nije neke kvalitete.

Zahvaljujem na odgovoru, nisam uopce upucen u vezi tih madraca. Stvarno nisam bio pretjerano "osjetljiv", mogao sam spavati di god, na podu na spuzvi od 5 cm, na starim dvosjedima, trosjedima na razvalacenje i stoga mi je ovo sve cudno, a i moram priznat da u ovom spavanju na elasticnim podnicama nisam previse odusevljen, ne volim ja taj "nacin" kada "utonem" i to pomicanje. Stvarno nisam pretjerano izbirljiv bii i kada sam kupovao novi madrac mislio sam da ce sve biti upgrade s obzirom u kakvom je stanju stari bio. Glede vas preporuka, i ovaj nano silver 16 +2 sam platio negdje 2000kn s popustom 20 %, i jos imam nadmadrac lavender, nisam njega uopce stavljo na novi madrac, to bi bilo onda 5,5 cm te pjene neke, ali nekako sumnjam da ce mi pomoc. Da li imate vi neku preporuku za madrac? Cjenovni rang, a sta ja znam, 3000 - 4000kn, vec sam isfrustriran i dao bih koliko treba, ali nekako imam filing da te pjene i elasticne podnice "are not my thing", ali sta ja znam, , spavam pretezito na ledima i na boku. Nemam nikakvih problema s ledima, muskulatura snazna, redovito vjezbam, ali mi se prilikom spavanja i kad se probudim u podrucju vrata javlja neka nelagoda, ukocenost. Eto zahvaljujem na bilo kakvom savjetu, pomoci. .
Decosic777 is offline  
Old 21.11.2015., 09:46   #6754
Stari madrac nam je dosta propao, pa razmišljamo u kupnji drugog. Vidim da se ovi u Meblu na ckciji baš i ne hvale pa bih trebao nešto do cca 4500 kn, dimenzije 200x180, udobno i da traje što više. Kakva vremena su došla da više ništa ne možeš kupiti bez istraživanja...

Zadnje uređivanje simba_m : 21.11.2015. at 10:18.
simba_m is offline  
Old 21.11.2015., 19:19   #6755
Quote:
simba_m kaže: Pogledaj post
Stari madrac nam je dosta propao, pa razmišljamo u kupnji drugog. Vidim da se ovi u Meblu na ckciji baš i ne hvale pa bih trebao nešto do cca 4500 kn, dimenzije 200x180, udobno i da traje što više. Kakva vremena su došla da više ništa ne možeš kupiti bez istraživanja...
A pogotovo ne madrac... Procitao sam vise od 100 stranica ovog foruma ne bih li pohvatao koncepte - nevjerojatno sto se sve prodaje i za koje novce, mulja se na specifikacijama (odnosno, presucuju se detalji, ili se cak razlikuju na webu od stvarnosti i onoga sto trgovci govore itd.), ova pjena, ona pjena, gustoca istih tih pjena, pa zatim lateks, opruge, ovakve podnice, onakve podnice, razmaci izmedu letvica, visina madraca, navlake, "anatomske" zone koje to uopce nisu, pogresno postavljene zone... Kaos!
bugg is offline  
Old 23.11.2015., 11:09   #6756
Lineaflex iris madrac s depicastim oprugama,molim iskustva misljenje? Hvala na pomoci
Frnjokl is offline  
Old 24.11.2015., 10:55   #6757
Vjerujem da oni madraci koji imaju ventilirajuće sposobnosti imaju najbolji uvjet za dobro spavanje..Materijal koji je načinjen i koji čini taj madrac također je uvjet kvalitete...
Ali,kako prepoznati tu kvalitetu?!Gdje pronaći kvalitetu?!
__________________
Theros, trygos, polemos.
"Ljeto, jesen, rat."
Alemanskillen is offline  
Old 24.11.2015., 18:10   #6758
pa nisu madraci baš neka velika znanost, problem je manjak informacija i laganje proizvođača.

i nema toga baš tako puno.

od pjena tu su:
Ekspandirane:
PU poliuretanska pjena - loše diše, kratko traje i nema nikakvu elastičnost
HR PU pjena koju više manje svi zovu hladna pjena - odlično diše, trajnija je i ima dobru elastičnost
Viskozno elastična PU pjena koju svi zovu memori - reagira na temperaturu, ima odličnu točkastu elastičnost, lošije diše

kvaliteta ovisi o gustoći pjene.

Vulkanizirane:
Latex - odlično diše , dugo traje, odlična elastičnost
Natural ltex - odlično diše , dugo traje, još bolja elastičnost
Talaly latex - najbolje diše , dugo traje, najbolja elastičnost

Kvaliteta ovisi o postotku prirodnog latexa i procesu proizvodnje (Talalay ili Dunop)

Opruge:
Bonell - sve opruge su povezane - nema prilagodbe tijelu
Džepičasti - svaka opruga reagira za sebe - kvaliteta ovisi o broju opruga i pjeni koja je na oprugama
afoj is offline  
Old 27.11.2015., 14:48   #6759
Evo da zahvalim afoj,
Kupljen optimal new 160x200, trebali smo uzeti revital al ipak nismo uspjeli -razlika u cijeni-1300kn..
Prva noc na optimalu-nama odlican:-)
Nakon perfecta stelle ovo je preporod..
Eto nadam se da ce dojmovi i nakon nekog vremena biti isti :-)
E da, sto se tice kupnje-ergoaktiv svaka cast, placeno internetom, 100kn placena dostava i madrac stigao u rekordnom roku lagermax dostavnom sluzbom..
huskybucka is offline  
Old 28.11.2015., 01:38   #6760
Ima netko iskustva s ovim madracem? Neke preporuke i tako to...

http://jysk.hr/spavaca-soba/madraci/...70-dreamzone-0
teo2411 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.