Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2012., 01:19   #201
Etericno ulje tršlje i biljno ulje ljesnjaka, mislim da je kombinacija 1:10.
Instant Human is offline  
Old 01.05.2012., 10:29   #202
Quote:
Instant Human kaže: Pogledaj post
Etericno ulje tršlje i biljno ulje ljesnjaka, mislim da je kombinacija 1:10.
hvala, nikad nisam čula za to eterično ulje. jakooo je skupo 180kn ona malena bočica
alice1987 is offline  
Old 05.05.2012., 05:01   #203
Nije ovo gotov recept, svasta jos mozes ubaciti, gledajuci svoj tip koze dodajes jos ulja, etericno ulje cempresa je isto dobro za kapilarice, a i jeftinije je. Sto se cijene tice, tako je kako je, znas da placas kvalitetu. Bitno je uzimanje vitamina C, kao i tocno odredjena koncentracija ulja, za lice je mnogo blaza od one za tijelo. Preporucila bi ti da kontaktiras aromaterapeuta da ti napravi kvalitetnu mjesavinu za njegu lica. Ne sjecam se tocnih omjera, no smilje i lavandin abrial bi trebali pomoci takodjer.

EDIT: Slijedi link, imas svasta nesto o kapilarama
Kao i ovdje

Zadnje uređivanje Instant Human : 05.05.2012. at 05:13.
Instant Human is offline  
Old 05.05.2012., 09:32   #204
super hvala ti puno na linkićima. Moram si obavezno kupiti lješnjakovo ulje.
alice1987 is offline  
Old 11.05.2012., 22:54   #205
Jel zna netko kako se koristi biljno ulje tamanu, za koja stanja? I jel moze ici sam bez etericnih ulja ili jos dodatnih baznih,ulja? Jel se moze primijeniti na ostecenoj sluznici?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Daisy28 is offline  
Old 26.05.2012., 17:55   #206
ne znam jesam li dosla na pravu temu. trebam savjet, namazala sam si podrucje okoocju s djecjim uljem Hipp od bademai zaspala s njime dan nakon pojavila mi se gomila koze oko ociju ne znam kako d avam objasnim, ali stvorili su mi s ejastucici uspod ociju, prosla su dva dana i jos uvijek se vidi jako ne znams ta da radim
midsummer is offline  
Old 26.05.2012., 22:18   #207
Zvuči kao alergijska reakcija a ako je tako ne možeš puno osim otići u pon. liječniku i provjeriti.
Probaj sa oblogom od kamilice za prvu ruku.
Zakaj si to stavljala oko očiju nema veze sa kvalitetnim biljnim uljima.
Merlina is offline  
Old 26.05.2012., 23:39   #208
što bi značilo u kemigovom katalogu- hladno tješćeno ulje? znači imaju za kupiti ili rafinirano ulje ili hladno tješćeno ulje
jel se to hladno tješćeno odnosi na nerafinirano (nemam pojma, nemojte zamjerit )
Martinella is offline  
Old 27.05.2012., 02:13   #209
Quote:
Martinella kaže: Pogledaj post
što bi značilo u kemigovom katalogu- hladno tješćeno ulje? znači imaju za kupiti ili rafinirano ulje ili hladno tješćeno ulje
jel se to hladno tješćeno odnosi na nerafinirano (nemam pojma, nemojte zamjerit )
Da, hladno tjesteno (presano) je nerafinirano ulje i to je ok

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Daisy28 is offline  
Old 27.05.2012., 15:44   #210
Sunce - biljna ulja

Lijepi pozdrav,
ima li netko recept za dobru uljnu mješavinu za sunčanje (lice, tijelo) i za nakon sunčanja. Znam da se nemogu postići visoki zaštitni faktori, ali za prve dane mislim koristit spf 30 i tek kasnije mazati se uljima.
Do sad sam kupovala Nikelovu mješavinu, ali bih sada pokušala namješati nešto sama.
Hvala.
anab789 is offline  
Old 27.05.2012., 23:50   #211
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Da, hladno tjesteno (presano) je nerafinirano ulje i to je ok

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
o super
hvala ti
Martinella is offline  
Old 28.05.2012., 09:47   #212
pridružujem se pitanju gore od anab789, vezano za ulje nakon sunčanja. Koja kombinacija bi bila najbolja za poslije sunčanja.
I još one question: da li su neka BU i eu posebno dobra za mušku kožu lica? (30+, malo proširene pore, rijeeetki prištić...)
elly is offline  
Old 30.05.2012., 17:45   #213
Jeli je probao tko ulje crnog ribiza ili ulje sjemenki jagode?
SweetBabyDolly is offline  
Old 30.05.2012., 19:53   #214
Quote:
SweetBabyDolly kaže: Pogledaj post
Jeli je probao tko ulje crnog ribiza ili ulje sjemenki jagode?
i mene to zanima.
anab789 is offline  
Old 31.05.2012., 19:14   #215
Dali je ulje crnog kima dobro za mješovitu kožu ili sada vidim da ima ulje crnog ribiza.Probala sam makadamiju od prijateljice i nije mi bila dobra
Koža mi je između mješovite i normalne...znači t zona se samo mrvicu zna zamastiti, ali je zato malo osjetljivija

Hvala svima unaprijed na pomoći

Zadnje uređivanje EtaEta90 : 31.05.2012. at 19:36.
EtaEta90 is offline  
Old 01.06.2012., 10:17   #216
svakako pričekaj odgovor naših učenijih snaga tu, ali ću ti ja reći kako si ja pomažem kad me nešto zanima za kakav je tip kože... Na terra organici, s lijeve strane dolje imaš za izbor različita stanja kože pa kad odabereš određeno stanje, stranica ti izbaci ulja (vrijedi i za eterična....). Ovo je što mi je izbacilo za mješovitu. Znam da nije najsretnije rješenje asli, Bože moj, snalazimo se kako znamo i umijemo
Ovo je njihova mješavina za mješovitu (samo vidim da si rekla da ti ne paše makadamija pa onda neko drugo ulje u mjesto njega s onog popisa). Sastav: Bazna ulja makadamije, sjemenki marelice i lješnjaka, sa eteričnim uljima širokolisne lavande, ružmarina verbenona i sjemena mrkve.
I ovi mi se recepti čine super
elly is offline  
Old 01.06.2012., 10:55   #217
Baš sam pročitala ovo o ulju crnog kima: "Postoji dvojba oko upotrebe ulja crnog kima dermalnim putem. Nerazrijeđeno ulje crnog kima zna izvati iritacije kože (pogotovo lica), a zna i pojačati simptome atopijskog dermatitisa nakon aplikacije ulja dermalnim putem."
Tako da ništa od njega... Elly hvala ti. Pogledat ću malo te mješavine

Zadnje uređivanje EtaEta90 : 01.06.2012. at 11:55.
EtaEta90 is offline  
Old 05.06.2012., 18:24   #218
Strije

Pročitala sam da je ulje jojobe i lavande u kombinaciji s kamilicom odlično za uklanjanje strija...može li mi netko pomoći, gdje bih mogla kupiti ta ulja? i u kojim ih omjerima izmiješati?
crossofchanges is offline  
Old 05.06.2012., 20:32   #219
za sva ulja vam preporučujem Kemig u Bauerovoj 5, Zagreb i provjerena info - ponedjeljkom imaju popust na ulja -10% a i web shop je živ ima par mjeseci

ja sam jučer kupila avokado 50 ml i suncokret 100 ml, zajedno su me došla ravno 30 kn. btw avokado ulje (prvi dojmovi) je predivno
Acid_2 is offline  
Old 05.06.2012., 22:51   #220
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
za sva ulja vam preporučujem Kemig u Bauerovoj 5, Zagreb i provjerena info - ponedjeljkom imaju popust na ulja -10% a i web shop je živ ima par mjeseci

ja sam jučer kupila avokado 50 ml i suncokret 100 ml, zajedno su me došla ravno 30 kn. btw avokado ulje (prvi dojmovi) je predivno
hvala, ići ću pogledat svakako..i još ovako povoljno, di ćeš bolje
crossofchanges is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.