Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2012., 14:31   #101
Quote:
jesiyea kaže: Pogledaj post
Moze onda jedno kratko pitanje:

Dali se moze stavljat elek. podno grijanje ispod namjestaja??? ili mora biti samo ispod slobodnih povrsina??

Hvala
pa naravno da mozes... kod mene je u dnevnom boravku postavljeno po cijeloj povrsini, osim
gdje ce mi se postavit Kaminska pec "tu stvarno nije potrebno"

Zadnje uređivanje bonaca55 : 25.08.2012. at 14:37.
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 16:08   #102
Quote:
jesiyea kaže: Pogledaj post
haha, procitaj jos jednom sta si napisa pa ces vidit da nisi nista odgovorija
a netribas se pravit pametan pa govorit o kuhinjskim elementima jer o tome nije bila rijec, a ako nezelis pomoc onda nemoj nista ni govorit.
mudrijaš, kaj si pitao to si i dobio

nigdje nisi naveo u koju prostoriju ide (naveo si namještaj), a ja sam ti dao samo primjer mudrijašu,
to se zove : ČITAJ SA RAZUMIJEVANJEM

što se mene tiće možeš staviti i u kavez sa hrčkom

živ i zdrav mi bio
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 20:28   #103
Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post
pa naravno da mozes... kod mene je u dnevnom boravku postavljeno po cijeloj povrsini, osim
gdje ce mi se postavit Kaminska pec "tu stvarno nije potrebno"
Hvala,

dali su postavljeni kabeli u estrih ili sada one elek. folije ispod (predpostavljam drvene podloge - parketa ili laminata)
Dali imas samo podno grijanje, i jeli dovoljno?? ili imas jos koju grijalicu?? Svasta mi sada nude.

U odlucivanju sam koje podno grijanje da stavim, pa molim pomoc pri odlucivanju.

Hvala
jesiyea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 21:08   #104
Quote:
jesiyea kaže: Pogledaj post
Hvala,

dali su postavljeni kabeli u estrih ili sada one elek. folije ispod (predpostavljam drvene podloge - parketa ili laminata)
Dali imas samo podno grijanje, i jeli dovoljno?? ili imas jos koju grijalicu?? Svasta mi sada nude.

U odlucivanju sam koje podno grijanje da stavim, pa molim pomoc pri odlucivanju.

Hvala
kabeli su postavljeni u estrih.kao grijanje imam podno u Dnevnom,kuhinji i kupatilu( u sve tri prostorije su postavljene plocice).uz to je predvideno za zimu kaminska pec.
kuca se nalazi blizu mora pa mislim da ce to biti dovoljno.
moram priznat da jos nisan isproba po pravoj zimi, ali je ugodno hodat po toplom podu.
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 22:05   #105
Quote:
kavasaki kaže: Pogledaj post
mudrijaš, kaj si pitao to si i dobio

nigdje nisi naveo u koju prostoriju ide (naveo si namještaj), a ja sam ti dao samo primjer mudrijašu,
to se zove : ČITAJ SA RAZUMIJEVANJEM

što se mene tiće možeš staviti i u kavez sa hrčkom

živ i zdrav mi bio
kaj buš-buš, kaj nebuš, buš buš

ako nisi razumija onda pitaj, jer nije sramota pitat, a pravit se pametan to predpostavljam da OBOZAVAS

pa da ti onda objasnim onda: prvenstveno sam mislija na dnevni dio a sada prosirujem pitanje i na spavaci dio (ispod ormara i kreveta) zbog danas-sutra razmjestaja namjestaja, necu sigurno kužinu, pardon kuhinju, micat

...ali, nebi tija da te sad opet uvridim tako da akoš se pravit pametan, šuti i mući, akoš nesto pametno rec, onda izvoli

ajde, da smo mi živi i zdravi, živija
jesiyea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 10:03   #106
Quote:
jesiyea kaže: Pogledaj post
kaj buš-buš, kaj nebuš, buš buš

ae
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 22:29   #107
Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post
kabeli su postavljeni u estrih.kao grijanje imam podno u Dnevnom,kuhinji i kupatilu( u sve tri prostorije su postavljene plocice).uz to je predvideno za zimu kaminska pec.
kuca se nalazi blizu mora pa mislim da ce to biti dovoljno.
moram priznat da jos nisan isproba po pravoj zimi, ali je ugodno hodat po toplom podu.
Hvala,

neznam jos nista al imam jos vrimena za odlucit pa cemo vidit.

Prodavaci iz Sj. HR mi savjetuju te kabele i u estrih priko cilog stana (sta oni vise i koriste takvo grijanje, zbog vece hladnoce nego mi doli) a ovi moji na jugu da stavim ove nove folije povise estriha i ispod parketa (naravno spremnog za podno grijanje) ali ove folije idu samo na slobodne povrsine (sta mi neodgovara, jer danas - sutra cu sigurno okrenit raspored stana)
Neznam dali ima veze debljina parketa s ovim grijanjem??
Naisa sam negdi na info da temp. poda nesmi biti veca od 26C (za drvene podloge), znate li vi sta o tome??
Termostat je automatski?? sam se pali - gasi kad postigne zeljenu temp?? Gdje je senzor temperature (predpostavljam poda)??

Najblizi sam da stavim foliju u hodnik (jer nista u njemu necu micat, on je kakav je) a te kabele u dnevni i sobe priko cileg stana pa da onda mogu minjat namjestaj kao ocu.

Hvala
jesiyea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 22:30   #108
Quote:
kavasaki kaže: Pogledaj post
ae
nisam nista drugo ni mislija

have a nice day
jesiyea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 06:13   #109
Quote:
jesiyea kaže: Pogledaj post
Hvala,

neznam jos nista al imam jos vrimena za odlucit pa cemo vidit.

Prodavaci iz Sj. HR mi savjetuju te kabele i u estrih priko cilog stana (sta oni vise i koriste takvo grijanje, zbog vece hladnoce nego mi doli) a ovi moji na jugu da stavim ove nove folije povise estriha i ispod parketa (naravno spremnog za podno grijanje) ali ove folije idu samo na slobodne povrsine (sta mi neodgovara, jer danas - sutra cu sigurno okrenit raspored stana)
Neznam dali ima veze debljina parketa s ovim grijanjem??
Naisa sam negdi na info da temp. poda nesmi biti veca od 26C (za drvene podloge), znate li vi sta o tome??
Termostat je automatski?? sam se pali - gasi kad postigne zeljenu temp?? Gdje je senzor temperature (predpostavljam poda)??

Najblizi sam da stavim foliju u hodnik (jer nista u njemu necu micat, on je kakav je) a te kabele u dnevni i sobe priko cileg stana pa da onda mogu minjat namjestaj kao ocu.

Hvala
Termostat je automatski (zeljena temperatura) treba izabrat vrstu i debljinu poda,senzor temperature je naravno u podu .ja se nisam puno mislija folija ili kabel jer je nova gradnja.grijace folije su inace vise za renovacije kada se mjenjaju plocice ili laminati.koliko san procita na stranici mog proizvadaca limitiranje temperature kod grijace folije 28°(vrlo tanka)

Zadnje uređivanje bonaca55 : 29.08.2012. at 06:24.
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 10:12   #110
Mi smo stavili podno grijanje na struju s mrežicom u kupaonu i wc, kolko mi se čini to i nije predviđeno da bude jedino grijanje.Mi imamo i radijator i lojtricu, ali ukoliko nije baš prehladno ne palimo radijatore.Jednostavno je za ugradnju prije pločica samo se zagleta na glazuru. Na linku je postupak ugradnje sa slikama.
robi750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 16:54   #111
Quote:
robi750 kaže: Pogledaj post
Mi smo stavili podno grijanje na struju s mrežicom u kupaonu i wc, kolko mi se čini to i nije predviđeno da bude jedino grijanje.Mi imamo i radijator i lojtricu, ali ukoliko nije baš prehladno ne palimo radijatore.Jednostavno je za ugradnju prije pločica samo se zagleta na glazuru. Na linku je postupak ugradnje sa slikama.
Mene isto tak nešto zanima jer mislim tak nešto stavljat samo gore mislim stavljati laminat....pa me zanima dal se to uopce može i na što moram paziti kod toga...
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 04:11   #112
Dali mi može netko objasniti kakva je to grijaca folija i dali je mogu staviti na estrih pa zalijepiti pločice preko ?

Stavio bih 3 kvadrata u kuhinju pa da ne razbijam estrih ,ako je moguce tako.

I naravno , neka trgovina sa takvom folijom u Zg , Vž , Kc ili Čk ?

Hvala
ramzes 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 09:19   #113
Folije su samo za suhu ugradnju, tj. za laminat ili parket. Inače se ljepilo za pločice ne ulovi za estrich jer folija "smeta". Treba vam mrežica.

Ima na i-mall.hr. Gratis dostava po cijeloj HR.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Termozona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 17:13   #114
Planiram staviti električno podno grijanje ispod laminata..( tj na njega planiram postaviti laminat..)..
Pa me sad zanima na što moram pripaziti kod odabira laminata za to.. i kakav je postupak kod postavljanja s obzirom da ispod laminata ide i ona spužva za izolaciju..??
Tnx nas odgovorima...
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 21:51   #115
Postavili su majstori u kupatilu podno grijanje danffos 4 m x 0,5 i na 2 m okrenuli mrežu u kontra smjeru odmakli 10 cm od prve nisu prerezali kablove već samo mrežu.Bliža strana radi,druga ne, što bi moglo biti, je li moguće da su strujni kabel i ovaj dovodni pogrešno spojili?
Je li podno grijanje ipak više troši od rečenih 150 w po m2 i je li moguće da treba 2-3 h da se ploha zagrije.Je li bolje držati ga non stop upaljenim jer kad dostigne temperatutu automatski je održava?
olanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 08:48   #116
Thumbs up

Quote:
olanik kaže: Pogledaj post
Postavili su majstori u kupatilu podno grijanje danffos 4 m x 0,5 i na 2 m okrenuli mrežu u kontra smjeru odmakli 10 cm od prve nisu prerezali kablove već samo mrežu.Bliža strana radi,druga ne, što bi moglo biti, je li moguće da su strujni kabel i ovaj dovodni pogrešno spojili?
Je li podno grijanje ipak više troši od rečenih 150 w po m2 i je li moguće da treba 2-3 h da se ploha zagrije.Je li bolje držati ga non stop upaljenim jer kad dostigne temperatutu automatski je održava?
Pitanja su ti na mjestu samo ih treba postaviti prije ugradnje ali idemo po redu.
ne znam dali sam dobro shvatio da od te mreže koju su drugi dio zaokrenuli , polovica ne radi, što bi bilo nemoguče jer ima početak i kraj ako je nisu rezali i onda ili cijela radi ili ne radi.
ako piše onda i troši 150w u radu. što se tiće vremena da se zagrije to ovisi o više detalja kao naprimjer dali je u glazuri mreža ili u ljepilu od keramike , koliko su debele pločice, jesu keramičke ili kamene marmete, da skratim najbrže zagrije kad je mrežica u ljepilo montirana i kad su tanke keramičke pločice.
svako podno grijanje je tromo grijanje koje zagrijava neki materijal pa je bolje da stalno gori namješteno na neku manju normalnu temperaturu i da samo dogrijava nego gasi pali pa stalno zagrijava od početka.
nadam se da je pomoglo
Ante1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 09:09   #117
Quote:
Ante1967 kaže: Pogledaj post
Pitanja su ti na mjestu samo ih treba postaviti prije ugradnje ali idemo po redu.
ne znam dali sam dobro shvatio da od te mreže koju su drugi dio zaokrenuli , polovica ne radi, što bi bilo nemoguče jer ima početak i kraj ako je nisu rezali i onda ili cijela radi ili ne radi.
ako piše onda i troši 150w u radu. što se tiće vremena da se zagrije to ovisi o više detalja kao naprimjer dali je u glazuri mreža ili u ljepilu od keramike , koliko su debele pločice, jesu keramičke ili kamene marmete, da skratim najbrže zagrije kad je mrežica u ljepilo montirana i kad su tanke keramičke pločice.
svako podno grijanje je tromo grijanje koje zagrijava neki materijal pa je bolje da stalno gori namješteno na neku manju normalnu temperaturu i da samo dogrijava nego gasi pali pa stalno zagrijava od početka.nadam se da je pomoglo
jeste taj okrenuti dio ne radi, a rezali su samo mrežu ne ona onaj plavi i crni kabel.Što bi moglo biti jesu pogrešno struju s njom povezali? Ako su joj tu ipak prerezali kablove a da nisam vidio bi li onda samo taj dio radio? Stavljena je u ljepilo odmah ispod pločica iznad eštriha.Negdje je debljina pločica 8 mm a negdje čak 2 cm ispod kamena.
olanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 10:25   #118
Thumbs up

Quote:
olanik kaže: Pogledaj post
jeste taj okrenuti dio ne radi, a rezali su samo mrežu ne ona onaj plavi i crni kabel.Što bi moglo biti jesu pogrešno struju s njom povezali? Ako su joj tu ipak prerezali kablove a da nisam vidio bi li onda samo taj dio radio? Stavljena je u ljepilo odmah ispod pločica iznad eštriha.Negdje je debljina pločica 8 mm a negdje čak 2 cm ispod kamena.
teoretski je nemoguće da pola radi a pola ne iz jednostavnog razloga što se taj cijeli krug sastoji od jedne žice u komadu koja se cik cak ljepi na mrežicu. Da bi spojili grijać morate uzeti početak i kraj te žice tj. grijača. Grijać ustvari ta žica u presjeku izgleda ovako. U sredini je tanka žica pa pvc izolacija pa na tu izolaciju mrežasta žica ili ti ga plašt kao onaj na antenskom kabelu i na kraju završna pvc izolacija. Od srednje žice uzme se početak i kraj i spoje na nulu i fazu u termostatu i to je grijača žica, plašt služi i spaja se na uzemljenje. Znaći da su prekinuli žicu na sredini nebi se spojio strujni krug i nebi ni pola grijača radilo.
Mislim da jedini problem može biti ako je dio koji ne grije dublje položen tj. da su pločice iznad njega puno deblje pa treba puno duže da probije toplina.
Ante1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 19:57   #119
Quote:
Ante1967 kaže: Pogledaj post
teoretski je nemoguće da pola radi a pola ne iz jednostavnog razloga što se taj cijeli krug sastoji od jedne žice u komadu koja se cik cak ljepi na mrežicu. Da bi spojili grijać morate uzeti početak i kraj te žice tj. grijača. Grijać ustvari ta žica u presjeku izgleda ovako. U sredini je tanka žica pa pvc izolacija pa na tu izolaciju mrežasta žica ili ti ga plašt kao onaj na antenskom kabelu i na kraju završna pvc izolacija. Od srednje žice uzme se početak i kraj i spoje na nulu i fazu u termostatu i to je grijača žica, plašt služi i spaja se na uzemljenje. Znaći da su prekinuli žicu na sredini nebi se spojio strujni krug i nebi ni pola grijača radilo.
Mislim da jedini problem može biti ako je dio koji ne grije dublje položen tj. da su pločice iznad njega puno deblje pa treba puno duže da probije toplina.
nakon 24 h istina, ipak radi cijela ploha ali sad novi problem.prije kad je radilo pola termostat je došao o 4 od 5 mogućih podioka i pločice su bile užarene.sad na toj mreži i drugoj koja mi je u maloj banji termostat radi opet čitav dan i ne može više od 2 zagrijati.zašto ne može do 3 ili 4 doći?
olanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 03:29   #120
Quote:
Berkut kaže: Pogledaj post
Planiram staviti električno podno grijanje ispod laminata..( tj na njega planiram postaviti laminat..)..
Pa me sad zanima na što moram pripaziti kod odabira laminata za to.. i kakav je postupak kod postavljanja s obzirom da ispod laminata ide i ona spužva za izolaciju..??
Tnx nas odgovorima...
Bekrut, i ja namjeravam ugraditi el. podno grijanje ispod parketa pa sam proveo noći na netu, dodijavao ovlaštenim instalaterima s pitanjima, itd. da Ti odgovorim... Laminat je dosta zahvalniji od parketa u pogledu posljedica koje mogu nastati prilikom zagrijavanja takvog materijala. (Ja sam se ipak odlučio na 3-slojni hrastov parket). Pravilo je nekakvo da se grijači kabel/mreža ugrađuju u estrih. Jedan od glavnih razloga ovakvog postavljanja je ravnomjerna raspodjela temperature u gornjem sloju estriha (4,5 - 5 cm debljine) jer je drvo jako osjetljivo kako na nagle promjene temperature i vlažnosti tako i na nepravilnu raspodjelu temperature, kažu parketari. Najveća pozornost daje se samoj podlozi - estrihu, čija vlažnost ne smije prelaziti otprilike 1,5% u trenutku postavljanja. Postoje i faze sušenja estriha, prirodna i prinudna, čiji postupak možeš pronaći na netu. Kod parketa se možeš odlučiti na "plivajuće" postavljanje i postavljanje ljepljenjem. Ovo drugo malo bolje prenosi toplinu iz estriha u parket. Što se laminata tiče mislim da je priča slična kao i s 2-slojnim ili 3-slojnim parketom. Evo ti uostalom jedan od linkova koji će ti koristiti. http://www.parketi-hrast.com/podno-grijanje/
Rameau is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.