Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2013., 21:37   #1
Lightbulb Duhovnost u natalnoj karti

Pozdrav svima
Dakle mene bi zanimala jedna stvar.
Jel moze neki iskusan astrolog napisati sto u natalnoj karti ukazuje na duhovnost, odnosno zanimanje za istu kao i duhovan napredak.

Ja sam cuo da je nesto ima veze sa plutonom i neptunom, pa eto pitam vas.

Mene je od rane dobi pocelo zanimati kako funkcionira podsvijest, pa meditacije, duhovni rad itd. pa eto, pitam jer nisam naisao jos na takvu temu ovdje.
__________________
Ili napiši nešto vrijedno čitanja ili uradi nešto vrijedno pisanja.
Prometeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 22:17   #2
Pozdravljam temu,zadnje vreme razmisljam o istom
Ovo su moji favoriti
Od znakova Strelac i Ribe
Od planeta Jupiter i Neptun
Plutonu bih pre pripisala 'kopanje po psihi' nego traganje za Istinom

Bilo bi lepo da nam se pridruze i strucniji
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 12:54   #3
Duhovnost






Riječ duhovnost (spiritualnost) ima korijen u pojmu iz latinskog (spiritus, udah, disanje, duh) i povezana je uz ljudsku težnju za postizanjem stanja "duhovnog blaženstva" koje se ostvaruje kroz dosezanje viših stanja svijesti u kojima čovjek spoznaje jednost. Duhovnost čovjeka usmjerava i okreće prema onome što je vezano uz unutrašnja stanja, čovjekovu psihu...duhovno stavlja vječno, metafizičko i nematerijalno ispred prolaznog, svjetovnog i materijalnog kako bi se razvio "vlastiti duh".


Naš univerzum i sve u njemu je dualne prirode. Izvan dualnog univerzuma postoji stanje jednosti - od davnina nas tomu uče mudraci. Tom "stanju jednosti" teži svako ljudsko biće bez obzira bilo ono toga svjesno toga ili ne, od-tuda duhovne težnje u čovjeka. Čovjek zapravo teži potpunom miru u kojem nema trvenja (suprotnosti) jer u stanju jednosti nema uspoređivanja, nema ništa unutra i izvan nje jer ono jest. U praksi se takva stanja svijesti mogu kratkotrajno ostvariti kroz neki oblik rada ne sebi i zato je vrlo važan kontinuiran rad jer jedino na taj način čovjek ostvaruje "veći broj duhovnih iskustava" koje u konačnici mijenjaju stanje uma. U tom smislu postoje mnoge tehnike koje vode transcendenciji, neutralizaciji i integraciji polarnih suprotnosti koje u konačnici dovode do spiritualne evolucije koja se očituje i u vanjskom svijetu.

Duhovnost se provodi molitvom, meditacijom, vježbanjem i korištenjem spiritualnih tehnika razvoja, ali prije svega moralnim življenjem i zapravo svim ljudskim djelatnostima koje su usmjerene prema jednom cilju - transformaciji svijesti. Emocionalna i duhovna osviještenost omogućuju čovjeku percepcijski pomak, a u konačnici - riječ je o mogućnosti da se svjesno percipiraju energetske pojave. Zapravo sve duhovne tehnike se zasnivaju na tomu da čoek sebe dovede u izmijenjeno stanje svijesti, stanje u kojem ima odmak "od sebe" (ega) jer je jedino tako u stanju spoznati ono izvan (a time i sebe). Evo nekih osnovnih smjernica u pogledu astrologije:

  • Vodena polja (4. polje, 8. i 12. polje) ili kako ih Arroyo naziva trojstvom duše ili psihičko trojstvo su područja natalne karte koja su povezana s duhovnošću. Zajedno čine glavni element koji se odnosi na osobnu karmu u smislu područja života kroz koja težimo nadići materijalni plan. Na najdubljem nivou vodena polja označavaju najdublje duševne težnje. Vodena polja zapravo predstavljaju "ciklus duhovnosti" koji kreće od 4. polja (iskustva koja vučemo iz prošlosti), preko 8. polja u kojem se ulazimo u čistilište, oslobađamo se materijalnog tijela da bi 12. polju naša pročišćena duša mogla postići stanje jednosti. Odnosno ta vodena polja su u korelaciji s potrebom postizanja emocionalnog mira što je osnova ljudske težnje za duhovnošću.

  • 12. polje u kojem nestaju granice i suprotnosti. 12. polje označava stanje jednosti u kojem je ne postoji razlika između bića i njegove okoline. U tom smislu ono je centar duhovnosti. Ono pokazuje i kakvo je naše duševno stanje na najistančanijem nivou i u tom smislu je dijagnostičko. Isto tako ono se na spiritualnoj razini odnosi na uzroke naših ponovnih rađanja jer predstavlja posljednju fazu ciklusa, a ukoliko duša nije dovoljno pročišćena ona iz tog polja kreće u novi ciklus rađanja. U tom smislu planete u 12. polju kako kaže Arroyo pokazuju sile koje vladaju nama na nesvjesnom nivou i s kojima se možemo uspješno nositi jednino ako njihovu energiju preusmjerimo u neku vrstu ideala koji nas nadahnjuje, inspirira na potpunu nesebičnost.

  • U tom smislu vladar 12. polja svojom pozicijom i aspektima najjezgrovitije opisuje koja vrsta spiritualnih tehnika bi njoj najbolje odgovarala jer paše duhovnoj istančanosti njenog bića, kroz koju se ona može duhovno uzdizati i samousavršavati. Evo nekih praktičnih okvirnih smjernica u odnosu na vladara 12. polja:


    Sunce - Ashtanga yoga, bioenergija, kromoterapija
    Mjesec - Hatha yoga, prehrana/rad s pranom, radiestezija
    Merkur - tehnike disanja, nutricionizam
    Venera - reiki 1, feng shui, aromaterapija
    Mars - akupunktura, "Power yoga"
    Jupiter - tai chi, gnostički intenziv
    Saturn - kiropraktika, kristaloterapija, Karma yoga, Silva metoda kontrole uma
    Uran - gestalt, PEAT, mentalne tehnike poput NLP, astrologija
    Neptun - Bhakti joga, meditacija, regresija, refleksoterapija
    Pluton - Tantra yoga, rebirthing, shamanizam


...nastaviti će se.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 14:57   #4
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Duhovnost...nastaviti će se.
Što prije, hopefully! Ovo me baš zanima!
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 18:53   #5
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...nastaviti će se.
obozavam nacin na koji pises

Nego da te pitam, koji je po tvom pitanju utjecan trigona Venere i Neptuna na duhovnost?

Ja sam citao na Astrodienstu, da taj aspekt daje ljudima sposobnost shvatiti ideal bezuvjetne/kristovske ljubavi.
U mom slucaju je to 100% tocno. Nije da volim svih al ponekad u meditaciji dostignem na trenutak takvo stanje svijesti.
__________________
Ili napiši nešto vrijedno čitanja ili uradi nešto vrijedno pisanja.
Prometeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 22:42   #6
Quote:
Prometeus kaže: Pogledaj post
obozavam nacin na koji pises

Quote:
Nego da te pitam, koji je po tvom pitanju utjecan trigona Venere i Neptuna na duhovnost?

Ja sam citao na Astrodienstu, da taj aspekt daje ljudima sposobnost shvatiti ideal bezuvjetne/kristovske ljubavi.
U mom slucaju je to 100% tocno. Nije da volim svih al ponekad u meditaciji dostignem na trenutak takvo stanje svijesti.
Jest, to je "nebeska ljubav"...osjećaj duboke povezanosti u kojem ljubav (Venera) nosi mistična iskustva (Neptun) jer Neptun podiže Veneru od običnih odnosa u nezamislivu, bezgraničnu i onu koja seže u domene mističnog jedinstva i svetosti. Takva ljubav se u svakidašnjem rječniku naziva svetom.

To je onaj trenutak kada u ljubavi nema uvjeta, nema kontrole, nema ni zašto ni kako...oslobođena predrasuda, očišćena od egoističnih poriva, duboka i beskrajna, milosrdna, suosjećajna, tolerantna, neupitna, ona u kojoj ne postoje predrasude, postoji prihvaćanje, davanje...postoji samo čista, bezuvjetna ljubav.

Upoznati bezuvjetnu ljubav označava upoznavanje ljubavi kao mističnog principa. U spiritualnoj literaturi ljudi koji su doživjeli prosvjetljenje spominju beskrajnu i bezuvjetnu ljubav kao krajnji stadij duhovnog puta (Neptun).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 23:01   #7
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

To je onaj trenutak kada u ljubavi nema uvjeta, nema kontrole, nema ni zašto ni kako...oslobođena predrasuda, očišćena od egoističnih poriva, duboka i beskrajna, milosrdna, suosjećajna, tolerantna, neupitna, ona u kojoj ne postoje predrasude, postoji prihvaćanje, davanje...postoji samo čista, bezuvjetna ljubav.
e tocno takvo stanje dozivim

ali inace taj trigon, jel on kod ljudi oznacava tek neki misticizam ili shvacanje te svijesti, ili bas ukazuje na veliki duhovni rast?
__________________
Ili napiši nešto vrijedno čitanja ili uradi nešto vrijedno pisanja.
Prometeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 23:39   #8
Quote:
Prometeus kaže: Pogledaj post
e tocno takvo stanje dozivim

ali inace taj trigon, jel on kod ljudi oznacava tek neki misticizam ili shvacanje te svijesti, ili bas ukazuje na veliki duhovni rast?
Ne, ne označava trigon misticizam, misticizam je označen Neptunom. Trigon kao i svaki drugi aspekt označava "kako energija teče", označava kolika je i kakva protočnost između dva planetarna principa. Pa se tako kod trigona energije prožimaju, tijek se odvija prirodno a energija naprosto "teče". Ima još jedna stvar koja je ovdje značajna kod trigona, a ta je da je trigon osim protočnosti sposoban ujediniti energiju. Tj. trokut je "stanje koje dolazi nakon dualiteta" i ono ga "nadilazi"...trigon ukazuje na razrješenje dualizma. U tom smislu u odnosu na ovu temu - Neptunovi trigoni uvijek ukazuju na integraciju.


A što se tiče ovog drugog, ne mora ovaj aspekt trigona sam po sebi uopće označavati duhovni rast. On prije svega označava urođenu suptilnost, rafiniranost i osjetljivost na suptilne nivoe percepcije, one koje nadilaze fizički osjetilno (Venera). A kako će osoba to koristiti i da li će i ne "duhovno rasti" je ovisno o njenom karakteru, uloženom trudu u svoj "rast"...a prije svega stupnju svijesti koju posjeduje. U tom smislu Neptun može djelovati kroz eskapizam, prijemčljivost na način da nedostaje selektivnosti i svakog otpora...slikovito rečeno ne mogu svi to isfurati k'o Isus koji mora da je imao taj aspekt kada je rekao: "udari li te netko po jednom obrazu okreni mu i drugi".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 10:46   #9
Duhovnost je silno širok pojam što se vidi i iz uvodnog posta i o njoj je doista moguće pisati s mnogih aspekata u domeni astrologije. No ja ću najprije napisati ponešto općenito jer mi se čini važnim rasvijetliti osnovnu vezu na kojoj počiva astrološka simbolika - vezu duhovnosti i serije 12.



U svim religijama svijeta isto kao i svim spiritualnim disciplinama, pa čak i fizici postoji jedan općeniti pojam koji sadržava suštinu svega što postoji jer on je vječni ambis, početak i kraj svega, alfa i omega, izvor i uvir našeg postanka, ukupnog vidljivog i nevidljivog života u univerzumu. To je pojam "praznine".


Za tu "prazninu" se diljem planete koriste mnogobrojni izrazi. U kršćanstvu je to Bog u hinduizmu Brahma, u taoizmu Tao, u budizmu Zen...čak i u današnjoj fizici se opisuje kroz pojam Kvantni vakuum kada se želi opisati "kako je Svemir započeo". U svakom slučaju toj "praznini" (jedinstvu s svim) ljudska bića teže bila toga svjesna ili ne i od tuda duhovne težnje koje žive u svakom ljudskom biću. Zato su sve duhovne tehnike kojima se želi "ostvariti duhovnost" usmjerene samo jednom i istom cilju - a taj je direktno iskustvo ove praznine jer ona ispunjava čovjeka dovodeći ga do iskustva s u kojem nema podvojenosti i dualiteta.


Hoću reći...iako riječ praznina u svakidašnjem govoru asocira na nešto u čemu nema ničega, što je "ispražnjeno" i ništavno...pače ljudi kada vele da "su prazni" onda žele reći da se osjećaju iscijeđeno, slabo, ništavno, da nemaju energije, da su bezvoljni, depresivni, usporeni, umorni i da ne vide smisao ičemu. No u duhovnosti to nije tako, upravo je suprotno jer u praznini (Neptun) o kojoj pišem nestaju sve granice, nema razlike između subjekta i objekta i zapravo je to jako dobar primjer dualnosti koja postoji u svakoj planeti. Tj. Neptun kada se ne koristi kao izvor nadahnuća, vjere, najprofinjenijih duhovnih težnji, može postati izvor besmisla, ništavila života... Dok mistici koji su kroz meditaciju ili nekim drugim spiritualnim tehnikama ostvarili prosvjetljenje tj. bivali u toj "praznini" opisuju je posve suprotno. Opisuju prazninu (Neptun) potpuno drugačije, kao doživljaj i osjećaj potpune slobode, jasnoće, uvida...a prije svega punoće, ispunjenosti i - svepovezanosti.

Praznina (Neptun) koja u sebi živi glavni polaritet: ništavilo - jednost jest beskonačni izvor energije iz kojeg sve potječe, ta praznina u duhovom smislu (Neptun) je osnova svega postojeće, i vidljivog i nevidljivog svijeta i potencijalnih ispoljenja koja se još nisu ispoljila. Praznina (Neptun) postoji iznad dimenzija vremena (Saturn) i prostora (Jupiter) a nju je moguće dotaknuti samo posrednim putem, tj. duhovnošću. Mistici cijelog svijeta vide "Svijest Praznine" kao zajedničku osnovu svih ljudskih bića i to je ono što se u religijama naziva bogom koji živi u svima nama. Čovjek spiritualno biće u svojim duhovnim težnjama (Neptun) da bi postigao jedinstvo s svepostojećim i sam mora postati praznina...drugim riječima u prosvijetljenoj verziji bog nije striček s bradom koji živi na oblačiću iznad nas već vječno i beskonačno, on je - Apsolut (Neptun).



Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 19:53   #10
Ova me tema mnogo vuce, volela bih da je astroloski razradimo ali je moguce da je ona skup delova koji su vec opisani na ovom forumu. Od dela koji moze biti znacajan za astroloske naznake ljudi sa izrazenim duhovnim potrebama istakla bi onaj o belom magu tj karakteristike i astroloske poveznice koje su tu istaknute

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=420

Jer moj je put da nema duhovnosti bez upoznavanja samoga sebe tj osobadjanja Bica. Takoreci istinski duhovnik tj onaj koji tezi Idealu treba u neku ruku biti beli mag

Ono sto me buni jeste da se u osobinama potrebnim belom magu Neptun slabo istice pa ako bi se mogla napraviti poveznica od belog maga do duhovnika Moguce je da je mag vise horizontalan u smislu da je prilicno usavrsio svoje bice ali svoje sposobnosti tipa iscelenje koristi na materijalnom nivou dok je duhovnik vise povucen i komunicira uglavnom sa nevidljivim... da je mag VIII a duhovnik XII ali sta je prelaz? sta ih povezuje? i da li uopste nesto mora da ih povezuje?
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 20:17   #11
Htela bih takodje citirati jedan stari post sa pdf-a Duhovost,tema o Sai Babi koji je napisala Jelena Ivanjicki. Radi se o odnosu Vere, Istine i Hrabrosti na putu Duhovnosti

Quote:
Izgubiti sustav vjerovanja znači izgubiti svoje temelje, a izgubiti temelje znači izgubiti svu nadogradnju sve ono oko čega grade svoj identitet, a ostati bez identiteta, bez temelja i bez nadogradnje sa spoznajom da je sve bila laž, opsjena znači smrt egu, smrt životu kakvog ga znaju, promašnost svojeg postojanja i gubitak smisla koji su dali svom življenju.

Samo oni koji su hrabri i kojima je do istine, koji zaista žele buđenje i koji su lavovi i koji upotrebljavaju i glavu i srce mogu za čas odbaciti sustav ako vide da je pogrešan i ostati u praznom prostoru bez da ih dotiče cvilež ega i očaj što su pogriješili. Oni nisu vjernici, oni su istinski tragatelji.

Ljudi vjeruju u nešto ili nekoga i njihova vjera im priskrbi dokaze da je ono u što vjeruju istina. Njihova percepcija postaje selektivna i skupljaju samo one dokaze koji potkrepljuju njihovo vjerovanje. Tada svaki osjećaj dobrobiti, svako otvaranje srca, svaka koincidencija, meditativno stanje i uvid postaju dokaz da su u pravu. I nema veze što netko tamo piše da taj dijamant u stvari nije dijamant, da drobi kuglice vibhutija skrivene u rukama, da zlostavlja seksualno djecu, da je kriv za ubojstvo nekih mladih ljudi …

Problem nastaje kad se čovjekov um zbog toga što mu je ugodno u njegovoj samoobmani zatvori i nikakav dokaz u suprotno ne može pokolebati njegovo uvjerenje. Tu počinje fanatizam, isključivost i zaustavlja se duhovni rast.


VJEROVANJE po definiciji ukazuje na činjenicu da NE ZNAŠ. Naše neznanje nije problem sve dok nepokolebljivo želimo istinu i budnost, bez obzira kakva ona bila. To uključuje stalno updejtiranje samih sebe, upotrebu i inteligencije i srca i intuicije i odsustvo straha od pogreške. Tada smo iskreni na svom duhovnom putu i samozavaravanje samo po sebi otpada
Zato mislim da su Strelac i Jupiter koje sam pominjala u svom prvom postu na ovoj temi itekako znacajni igraci na polju duhovnosti jer ko moze biti iskreniji prema sebi i spreman da sve odbaci samo ako nije Istina? Samo traganje za Istinskim Idealom (Jupiter,Neptun) je cist put Duhovnosti
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 22:51   #12
Duhovnost

Dvanaesta kuća je naš spoj sa Univerzumom. Ona prethodi stvaranju našeg bića.Iz tog razloga važno je imati dobar spoj prve /ona predstvalja nas osobno / i dvanaeste kuće. Ono što je važno je i Sunce kao izvor života, kao zraka koja daje plemenitost osobi , stvarajući stabilnost i životnu sigurnost.
Dvanaesta kuća je po prirodi malefična, izuzetno je važno učiniti je prijateljom i povezati se Univerzalnom energijom i zbog toga se ističe dobra veza dvanaeste kuće i ASC,kao i dobar odnos sa Suncem. Sunce je prirodni vladar pete kuće, kuće života, svijetla, ljubavi. Važna je peta kuća, da bi bili sretni , živjeli u njezinom duhu.Kako bi energija bila protočna trebamo sagledati i devetu kuću koja je naša životna misija te zajedničkom sinergijomi potičemo naše duhovno Ja u više Univerzalne sfere. Važno je prepoznati i oživjeti svoju duhovnu osobnost.
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 22:54   #13
Zašto geštalt spada pod spiritualne tehnike, kad je to pravac u psihoterapiji?
Drugo pitanje, dal po tim smjernicama, gledati planete s kojima vladar 12te radi aspekte, kao i znak u kojem se nalazi, tj. vladar znaka? Dakle to bi u mom slučaju bilo Sunce, Mars, Uran, Merkur, i Neptun?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 13:23   #14
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Zašto geštalt spada pod spiritualne tehnike, kad je to pravac u psihoterapiji?
Svaka tehnika koja radi na svjesnosti osobe spada u spiritualne tehnike.

Jedan od najvažnijih zadataka gestalt terapeuta je da uveća svjesnost klijenta...(wiki)
Quote:
Drugo pitanje, dal po tim smjernicama, gledati planete s kojima vladar 12te radi aspekte, kao i znak u kojem se nalazi, tj. vladar znaka? Dakle to bi u mom slučaju bilo Sunce, Mars, Uran, Merkur, i Neptun?
Za što gledati?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 13:37   #15
Za gledati koje duhovne tehnike bi tebi odgovarale? Dakle ne samo vladar 12te, nego sve ovo ostalo što sam nabrojala u mom slučaju npr.

P.s. Jel bi mogla neke ili većinu psihoterapijskih pravaca odrediti po znaku/planetu?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2018., 18:03   #16
Može li mi netko, molim lijepo , pomoći dokučiti kakva vrsta yoge bi mi odgovarala Kupila sam opremu i uskoro planiram početi

Ali bih u nedostatku raspoloživog vremena, a uz astrološku pomoć, rado preskočila razne yt tutoriale Stvarno nemam vremena, a voljela bih krenuti s njome. Eh, da! Kada sam bila na testiranju za ADD, doktorica je rekla kako prakticiranje yoge uvelike pomaže osobama koje imaju slabu koncentraciju*, a također pomaže vezano za nesanicu

(*Odnosno, rekla je kako bi uvijek prije preručila yogu nego li lijekove )

Karta i hvalaa!!
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2018., 23:11   #17
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Zašto geštalt spada pod spiritualne tehnike, kad je to pravac u psihoterapiji?
Korijeni geštalt terapije su u holizmu (grč. holos sav, cio) ...koji je mnogo širi koncept od samo psihološkog. U tom psihološkom domenu se primjenjuje kao teorijski pristup u duhu kojega se složene pojave, poput ljudskoga psihičkog života, razmatraju proučavanjem cjeline, a ne samo analizom njezinih sastavnih dijelova.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 03:21   #18
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Može li mi netko, molim lijepo , pomoći dokučiti kakva vrsta yoge bi mi odgovarala Kupila sam opremu i uskoro planiram početi

Eh, da! Kada sam bila na testiranju za ADD, doktorica je rekla kako prakticiranje yoge uvelike pomaže osobama koje imaju slabu koncentraciju*, a također pomaže vezano za nesanicu


Karta i hvalaa!!
Obzirom da si ti rak/djevica sa mjesecom u ovnu tvoju osobnost energetski istječu dva najbrža i najpromjenjivija astrološka tijela (merkur i mjesec) te na podsvjesnoj psihoemotivnoj razini impulzivan,fokusni ,fizički poduzetan, aktivan,pokretački upliv marsa.

Povežimo ovo sa onim što wiki kaže u vezi sa ADHD tzv. hiperkinetickim "poremećajem" koji je visok nivo mentalne i motoricke aktivnosti (MA/ME(UR)),"šetajući um",brza kognicija i mjenjanje plana(ME/UR),nekonzistentnost(ME,MO),maštovitost i bogat podsvjesni svijet (MO),naglašen emotivni doživljaj (MO) kada je fokus interesovanja (MA) u pitanju itd...

Aspekti koji ovdje vladari trijasa(Rak/djevica/ovan) osobnosti prave, su:

• uran kvadrat mjesec(vladar 11.polja) u ovnu u aspektu s merkurom(vladar asc)

•mars -vladar 3.polja i mjeseca kvadrat merkur (vladar asc) u 12.-tom polju.



Tako da bi osnovni oblik joge tzv. hatha joga, koja se bavi telom i usklađivanjem energija, i neophodna je osnova za dalji duhovni razvoj, trebala umnogome pomoći da se ove "nemirne" energetske protočnosti kod tebe u tom smislu manifestiraju 'koordiniranije'.


Ovdje kažu da:

"Joga razlikuje pet osnovnih energija koje upravljaju različitim aktivnostima tela. Praktikovanjem Hatha joge postiže se njihovo usklađivanje, a to se pozitivno odražava i na psihičko stanje aspiranta. Kada neusklađenost energija u telu duže opstaje, čovek nema snage da usredsređeno i staloženo obavlja životne zadatke, oseća se “ razbijeno”, a energije u njegovom suptilnom telu takođe su neusklađene. Pre ili kasnije, ova neravnoteža se odražava i na fizičko telo. "

Hatha joga dakle obećava.

S druge strane...ukoliko ona postane dio tvoje prakse i ti budeš od nje vremenom tražila još nešto dublje, svakako postoje i drugi vidovi joge :

"razloge za nastanak energetskog disbalansa treba tražiti mnogo dublje, u samoj psihi pojedinca, njegovom karakteru, ali to je u domenu drugih vrsta joge."

Obizrom da je ovdje dvanaesto polje (duhovnost) u lavu npr. radža joga ,tzv. kraljevska joga ( postupno postizanje unutarnjeg mira, jasnoće, samokontrole i spoznaje) bi umnogome odgovarala onom što se kroz tvoje 12.polje akcentuje.Medjutim ,indijci vele da je ona jako težak put samospoznaje ,posebno u doba koje je danas- tzv. kali juga..Tako da bi "tvom" merkuru u dvanestom polju u tom smislu ipak odgovaralo nešto lakše i rasterećenije....možda neka, za današnje vrijeme prilagodjenija, prijemčivija, "suvremenija verzija" radža joge?
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2018., 15:34   #19
Senade Hvala ti!

Jučer sam krenula je jednim jutjub videom i mogu ti reći da mi se skroz dopalo Ne mogu reći da sam sve odmah odradila bez prekidanja (blame it on my ADD ), ali vjerujem da će doći i ta situacija kada ću odraditi sve u komadu Jedva čekam da prođe neko izvjesno vrijeme tako da s odmakom mogu vidjeti u kojoj mjeri mi odgovara te kako se čari yoge manifesitraju na meni


Hvala ti još jednom! Već vidim kako se sljedeće godine u cik zore rastežem na plaži
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.