Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2006., 10:18   #1
spojila sam u zajednicki topic teme o sporazumnim rastavama, ovaj post je prikladan da njime zapocnemo temu. putnica

plaća se 200 kn po ročištu...
uplatnicu da sutkinja na ročištu

znači sporazumni ukupni trošak 2 ročišta po 200 kn i centru 20 kn taksenih za rješenje....

nesporazumni uz odvjetnika..


zahtjev - 500 kn
prvo ročište - 500 kn
zahtjev centru - 500 kn
drugo ročište - 500 kn
+ PDV naravno

ako je sve prošlo bez puno čupanja.... ah da ako ste došle sa svojim odvj. na ročište a druga strana se nije pojavila pa se ročište nije održalo... vaš će vam odvjetnik to ljubazno naplatiti 250 + PDV

Ukratko, DOGOVORITE SE.
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!

Zadnje uređivanje putnica : 02.11.2007. at 01:56.
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 10:34   #2
Split, 2006-09-11




OPĆINSKI SUD U SPLITU







PREDLAGATELJI: 1. Ime, prezime, adresa
2. Ime, prezime, adresa







SPORAZUMNI PRIJEDLOG ZA RAZVOD BRAKA



Prilog: 1. vjenčani list
2. rodni list



Predlagatelji su dana __________. sklopili brak u Zagrebu, brak upisan u matici vjenčanih matičnog područja Zagreb, Trnje, za godinu 2002., pod rednim brojem ________.
Dokaz: izvadak iz matice vjenčanih.

U braku predlagatelja rođena je kći ime i prezime, rođ. datum rođ. u mjesto rođ..

Dokaz: rodni list.

Između predlagatelja došlo je do trajnog poremećaja odnosa izazvanih bitnim neslaganjem naravi. Faktična bračna zajednica prestala je ____________________.
Predlagatelji su posljednje zajedničko prebivalište imali u Splitu, na adresi _______________.

Predlagateljica ime i prezime zaposlena je u firmi ___________________, kao ________________, s ukupnim mjesečnim primanjima u iznosu od _______________.
Predlagatelj ime i prezime zaposlen je u firmi ___________________, kao ________________, s ukupnim mjesečnim primanjima u iznosu od _______________.

Dokaz: saslušanje stranaka, po potrebi drugi dokazi.


Obzirom na gore izneseno predlaže se da Općinski sud u Splitu po provedenoj raspravi donese slijedeću:

P R E S U D U

1. Razvodi se brak stranaka sklopljen dana ____________. u Zagrebu, brak upisan u matici vjenčanih matičnog područja Zagreb, Trnje, za godinu 2002., pod rednim brojem _______.
2. Maloljetna kći stranaka ime i prezime, rođ. ___________03. u __________, povjerava se na odgoj i brigu majci ime i prezime
3. Način održavanja kontakata maloljetne ime i prezime i oca ime i prezime te visina uzdržavanja za maloljetnu kći stranaka prepušta se odluci suda.




________________
ime i prezime


________________
ime i prezime


eto to bi bio prvi korak, poslati zahtjev na općinski sud.... po novome su razvodi hitni postupci tako da možete očekivati poziv na prvu raspravu otprilike 30 do 45 dana od predanog zahtjeva.
na prvoj raspravi se utvrde činjenice i rješenjem uputi na centar...
mala napomena:
sutkinja je rekla u mom slučaju da ona šalje rješenje na centar, pa da će me pozvati sa centra... na izričito pitanje mi je odgovorila da ja ne trebam ništa slati...
prijeteljica koja mi je i ovu gore šprancu sastavila mi je objasnila da zahtjev centru za posredovanje moramo i mi poslati jer ako ne dobije centar zahtjev od supružnika u roku 15 dana od donesenog rješenja smatra se da su odustali od postupka i mora se ići iz početka...

Primjer zahtjeva centru mogu dodati popodne ako ste zainteresirani....
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 19:56   #3
Lightbulb Postupak za pokretanje razvoda

Zanima me kako uopće pokrenuti razvod.
Ako je on sporazuman da li je potreban odvjetnik, a ako nije da li treba ?
Ne znam ništa o tome. Željela bi znati koji je postupak i koje korake trebam poduzeti?
Imam dijete , ali ima 20 god,
ruther is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 20:20   #4
Quote:
ruther kaže:
Zanima me kako uopće pokrenuti razvod.
Ako je on sporazuman da li je potreban odvjetnik, a ako nije da li treba ?
Ne znam ništa o tome. Željela bi znati koji je postupak i koje korake trebam poduzeti?
Imam dijete , ali ima 20 god,
Hm. Mirenje ne trebaš prolaziti, jer dijete nije maloljetno, a je li potrebno ipak otići na Centar za socijalnu skrb, ne znam? Možda da se jednostavno prošetaš i pitaš?

Svakako moraš kod odvjetnika, on će podići tužbu za razvod braka. Za podjelu imovine pokreće se zasebni spor (ako se ne dogovorite).
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 20:24   #5
Quote:
Kent kaže:
Hm. Mirenje ne trebaš prolaziti, jer dijete nije maloljetno, a je li potrebno ipak otići na Centar za socijalnu skrb, ne znam? Možda da se jednostavno prošetaš i pitaš?

Svakako moraš kod odvjetnika, on će podići tužbu za razvod braka. Za podjelu imovine pokreće se zasebni spor (ako se ne dogovorite).
Ne mora. Na Centar mora samo ako su djeca maloljetna.
Ako je sporazumno, onda ti odvjetnik eventualno treba ako ne znaš kako u pravnoj formi sastaviti Zahtjev za sporazumni razvod braka. I podneseš Zahtjev na sudu, uplatiš takse (200kn cca) i u jednom do dva spora je riješeno.
Ako nije sporazumno onda jedna strana podiže Tužbu. I onda ti definitivno treba odvjetnik, sporova je više (sve ovisi koliko brzo se nađe kompromis i slično) i tu su troškovi puno puno puno veći.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 20:27   #6
Quote:
tu su troškovi puno puno puno veći.
ih, mene došlo dvjesto kuna - sudska pristojba i to je to
i mnoooogooo živaca
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 09:34   #7
Quote:
ruther kaže:
Zanima me kako uopće pokrenuti razvod.
Ako je on sporazuman da li je potreban odvjetnik, a ako nije da li treba ?
Ne znam ništa o tome. Željela bi znati koji je postupak i koje korake trebam poduzeti?
Imam dijete , ali ima 20 god,
Kako Daru kaže ne treba ti odvjetnik, preda se zahtjev itd...
Već smo pisali o tome i ja sam postala formu zahtjeva
https://www.forum.hr/showthread.php?t=177931&page=5
pa pogledaj..

što se djeteta tič, ako ima 20 god. i studira, otac i dalje ima obveze uzdržavanja...
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 23:46   #8
Rastavit se mozete ili sporazumno ili je potrebna tuzba (ukoliko druga strana ne zeli potpisati sporazum). Odvjetnik nije nuzan, i zahtjev i tuzba se podnose sudu, a odvjetnik, eventualno, ukoliko ne znate sami, sastavlja podnesak.

Centar za ss - samo ako su djeca maloljetna.
Mrs.Solis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 14:36   #9
Quote:
suncemojemalo kaže:
što se djeteta tič, ako ima 20 god. i studira, otac i dalje ima obveze uzdržavanja...
zašto???
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 14:45   #10
Quote:
suncemojemalo kaže:
što se djeteta tič, ako ima 20 god. i studira, otac i dalje ima obveze uzdržavanja...
jesi li sigurna?
Prije nije bilo tako.
Otac je dužan plaćati allimentaciju za vrijeme osnovnoškolskog i srednjoškolskog obrazovanja. Uzdržavanje za vrijeme studiranja nije obavezno, a ovisi o očevim financijskim mogućnostima.

Moj otac je za mene plaćao alimentaciju dok nisam završila srednju školu. Onda sam godinu dana radila i odlučila upisati faks. Podnesla sam tužbu za ponovno dobivanje alimentacije, ali mi je ona odbijena uz obrazloženje da me otac dalje nije dužan školovati, te da za to nema financijske mogućnosti jer je tada imao na grbači još dvoje maloljetne djece iz drugoh braka.

Hvala mojoj mami koja je stisnula zube i pronašla financijske mogućnosti da završim i faks.
ljubav-je-bol is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 16:54   #11
Quote:
ljubav-je-bol kaže:
jesi li sigurna?
Prije nije bilo tako.
Otac je dužan plaćati allimentaciju za vrijeme osnovnoškolskog i srednjoškolskog obrazovanja. Uzdržavanje za vrijeme studiranja nije obavezno, a ovisi o očevim financijskim mogućnostima.

Moj otac je za mene plaćao alimentaciju dok nisam završila srednju školu. Onda sam godinu dana radila i odlučila upisati faks. Podnesla sam tužbu za ponovno dobivanje alimentacije, ali mi je ona odbijena uz obrazloženje da me otac dalje nije dužan školovati, te da za to nema financijske mogućnosti jer je tada imao na grbači još dvoje maloljetne djece iz drugoh braka.

Hvala mojoj mami koja je stisnula zube i pronašla financijske mogućnosti da završim i faks.
jer je tako u obiteljskom zakonu...
roditelji su dužni školovati dijete i dok god si redovan student koji daje ispite roditelji te moraju uzdržavati...

isto ti je tako u obiteljskom zakonu dadjeca moraju financijski potpomagati roditelje ukoliko su lošeg imovinskog stanja...

i još sto drugih čuda o kojima ljudi pojma nemaju...
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 20:06   #12
Quote:
suncemojemalo kaže:
jer je tako u obiteljskom zakonu...
roditelji su dužni školovati dijete i dok god si redovan student koji daje ispite roditelji te moraju uzdržavati...

isto ti je tako u obiteljskom zakonu dadjeca moraju financijski potpomagati roditelje ukoliko su lošeg imovinskog stanja...

i još sto drugih čuda o kojima ljudi pojma nemaju...
Samo sam se prisjetila da mene otac nije uzdržavao dok sam studirala.

I zanimljivo mi je to uzdržavanje roditelja. Znači, ja bi trebala uzdržavati oca, ako on nema sredstava za život, a kreten nakon rastave braka mojih roditelja uopće više nije pitao za mene, a na ulici okreće glavu na drugu stranu kada me vidi. Rađe bi financirala neko dijete bez roditelja.
ljubav-je-bol is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 21:52   #13
Quote:
ljubav-je-bol kaže:
Samo sam se prisjetila da mene otac nije uzdržavao dok sam studirala.

I zanimljivo mi je to uzdržavanje roditelja. Znači, ja bi trebala uzdržavati oca, ako on nema sredstava za život, a kreten nakon rastave braka mojih roditelja uopće više nije pitao za mene, a na ulici okreće glavu na drugu stranu kada me vidi. Rađe bi financirala neko dijete bez roditelja.
Teoretski bi mogao....
Desilo se mojoj priji... isto tako situacija... on nije sudjelovao u njenom zivotu 1 %... poslije faxa zaposlila se u maminoj firmi i nakon nekog vremena je kreten digao tužbu da ga ona potpomaže.... ona je to riješila tako da se momentalno odjavila iz firme pa je ispalo da nema prihoda... a on je poslije odustao...
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 20:36   #14
Koliko traje razvod? Je li dovoljno par mjeseci da se ljudi rastanu?
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:09   #15
Quote:
tamica kaže: Pogledaj post
Koliko traje razvod? Je li dovoljno par mjeseci da se ljudi rastanu?
ja predala zahtjev početkom 10 mjeseca.... i ako bude išlo dalje normalno biće gotovo do kraja 2 mjeseca (s tim da se gdin. nije pojavio 2 puta na centru, tako da je teoretski moglo već biti gotovo)
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 11:42   #16
Quote:
ruther kaže: Pogledaj post
Zanima me kako uopće pokrenuti razvod.
Ako je on sporazuman da li je potreban odvjetnik, a ako nije da li treba ?
Ne znam ništa o tome. Željela bi znati koji je postupak i koje korake trebam poduzeti?
Imam dijete , ali ima 20 god,
Konkretnije, supruga i ja već više od godinu dana ne živimo zajedno. Imamo maloljetno dijete. Zadnja adresa zajedničkog prebivališta je bila u Osijeku. Supruga se prije tri mjeseca odjavila i prijavila prebivalište u Zagrebu. Oboje više ne želimo živjeti zajedno. O svim pitanjima smo se dogovorili (skrbništvo nad djetetom, viđanje djeteta, imovina) no oko iznosa alimentacije se ne možemo dogovoriti.
Pitanje:
1) Kojem Općinskom sudu moram podnijeti (ja ili ona ili zajedno, nemam pojma??!!) zahtjev za razvod braka? Dakle, koji je sud nadležan?;
2) Pred kojim će se Centrom za socijalnu skrb eventualno voditi postupak posredovanja/mirenja?;
3) Na koji se način određuje iznos alimentacije? Primjerice, ako je moja prosječna plaća 6.000 kuna, a dijete je mlađe od 6 godina, koliki bi bio mogući presuđeni iznos alimentacije? O čemu taj iznos ovisi?.

Unaprijed hvala na svim korisnim informacijama!
 
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 15:14   #17
Quote:
bedlutenet kaže: Pogledaj post
Pitanje:
1) Kojem Općinskom sudu moram podnijeti (ja ili ona ili zajedno, nemam pojma??!!) zahtjev za razvod braka? Dakle, koji je sud nadležan?;
2) Pred kojim će se Centrom za socijalnu skrb eventualno voditi postupak posredovanja/mirenja?;
3) Na koji se način određuje iznos alimentacije? Primjerice, ako je moja prosječna plaća 6.000 kuna, a dijete je mlađe od 6 godina, koliki bi bio mogući presuđeni iznos alimentacije? O čemu taj iznos ovisi?.

Unaprijed hvala na svim korisnim informacijama!
1) ili onaj gdje si ti prijavljen ili onaj gdje je ona prijavljena, to vi odlučite.... pošto ste u različitim gradovima netko će morati putovati...
2)obično je nadležan centar gdje je prebivalište djeteta ili onoga tko skrbi o djetetu (kod koga dijete živi)
3)alimentacija se određuje prema situaciji, znači nije bitno samo kolika je plaća, nego i imaš li nekih kredita... po zakonu za alimentaciju se može odrediti i do polovina mjesečnih primanja, ako to ne ugrožava egzistenciju onog koji plaća alimentaciju.... u svakom slučaju najbolje se dogovoriti, 1500 do 2000 kn je relativno normalna cifra... makar ima svega od onih koji ne plaćaju ništa, do onih koji plaćaju 10.000 kn....
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!

Zadnje uređivanje Cats : 27.01.2007. at 22:45.
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 14:03   #18
nikako mi ne ide u glavu zasto bi placao alimentaciju ako je gdja odvela dijete. Ja kazem pusti meni dijete a ti ne moras nista placati i to ne moze. Zasto bi gdi omogucavao zivot i placao da opet moze po starom lezat, spavat etc.?? Zar to nije glupo?
freerider is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 16:13   #19
Quote:
freerider kaže: Pogledaj post
nikako mi ne ide u glavu zasto bi placao alimentaciju ako je gdja odvela dijete. Ja kazem pusti meni dijete a ti ne moras nista placati i to ne moze. Zasto bi gdi omogucavao zivot i placao da opet moze po starom lezat, spavat etc.?? Zar to nije glupo?
haloo??

alimentacija se ne plaća Gđi... za izležavanje (to se zove uzdržavanje i nema veze s alimentacijom)... alimentacija se plaća za dijete... tj. plaćanjem alimentacije se sudjeluje u životnim troškovima djeteta, ali takvi kao ti bi rađe da je dijete golo i boso... srami se
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 02:55   #20
Quote:
freerider kaže: Pogledaj post
Zasto bi gdi omogucavao zivot i placao da opet moze po starom lezat, spavat etc.??
Na takav naćin poslije rastave misli dosta muśkaraca.
Da Ti pomognem?
Izraćunaj si da ako bi plaćao mjesećno barem 500 kn alimentacije możeś biti SIGURAN da će cijeli taj novac otići ISKLJUĆIVO na Dijete a ne na ex.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.