Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2007., 15:14   #41
jebate rasprave....
je, je, šarko je ubojica i međed u tijelu psa..kako da ne...
asti...

vlasnici smo tornjaka. rečeno - NE taj pas!
i to mužjaka. rečeno - bolja je ženka.
i prvi nam je pas ikada. rečeno - ni u ludilu tornjaka prvog.
e taj tornjak onda, ili pobija sve ovdje navedene "tvrdnje", ili mi doma jednostavno imamo pasjeg genija, olitiga ćuku mastermind...

jer taj tornjak je prijatelj, čuvar, maza, radost i najveća ljubav.
on je obiteljski pas. ravnopravni član naše obitelji.
uključen u sva događanja, fešte, izlete, šetnje, susrete.
pas je to koji se druži s našim prijateljima, njihovom djecom, našim susjedima, svim onim ljudima s kojima imamo kontakt.
i ljudi su mu tako normalni kao ona njegova kost s kojom se igra.
jer je odmalena pravilno socijaliziran.
da prihvaća ljude i oni da prihvaćaju njega.
pa nam se zna desiti da nam ekipa dolazi doma više zbog njeg, manje zbog nas....
on je miran i blag, uvijek s jednim rezervnim okom koje motri sveukupnu situaciju. i uvijek mi ulijeva sigurnost, a ne treniram ga na slikice s likom kojekakvih sumnjivaca.

svaki pas koji raste i odrasta u normalnim uvjetima, normalan je i srdačan pas.
ljudi koji neljudski drže tog rasnog ljepotana na lancu i ne zaslužuju ništa drugo nego da bude krvoločan...nek ih komotno razdere...

fala živili.
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 18:44   #42
Quote:
provincijalka_24 kaže: Pogledaj post
svaki pas koji raste i odrasta u normalnim uvjetima, normalan je i srdačan pas.
ljudi koji neljudski drže tog rasnog ljepotana na lancu i ne zaslužuju ništa drugo nego da bude krvoločan...nek ih komotno razdere...

fala živili.
90% se slažem s tobom provincijalka. Onih 10% ipak držim u rezervi da nije svaki pas za svakoga, a pogotovo pasmine "težeg" karaktera poput pastiraca.
Zato naglašavam da šarac nije za svakoga i iskreno, ne preporučujem ga svakome za prvoga psa. Bolje ne. Neki ljudi imaju "feeling" za cucke i zaista nije bitno da li im je to prvi, peti ili pedesetpeti pas u životu jer se sve nekako "uklopi" i ispadne super. Neki pak nikad ne nauče niti upoznaju psa, ovdje mislim na psa kao vrstu, na psa kao životinju...

Quote:
@srsko naš onu
svaki gazda svog konja hvali a dok joj taj šarplaninac napravi pizdariju onda bude se čulo i u 24h tak da ko se ne slaže samnom da je bernski planinski pas u ovom slučaju bolji izbor taj je budala
Joj gle... hvalila ja ili ne hvalila, ja sam s tim pesima malte ne odrasla i znam kakvi su, znam kako dišu, kako razmišljaju. Šarac neće napraviti pizdariju ništa više od bilo kojeg drugog neodgojenog pseta, čak štoviše, ima jako visok prag tolerancije, nježni su, pažljivi i obazrivi prema djeci, naravno ako su odgajani u om smjeru. Recimo, moja rotica se od silne sreće zaleti na moju nećakinju i ja moram biti jako oprezna da ju ne povrijedi. Dok moja šarplaninka kao da je bila svjesna svoje veličine i snage i imala je potpuno drugačiji pristup.
Što se tiče eventualnog "sranja" koje šarac može počiniti prilikom upada na njegov teritorij - ja to ne smatram sranjem, već glupošću onoga koji to čini. Šarac je čuvar i s ime se nije za zafrkavati. Ako to nije jasno - nabavi si bernića, retrivera, irskog setera i slično, iako iskreno, ja niti jednom psu samo tako ne bih ulazila u dvorište. Svi oni imaju svoj nagon za čuvanjem teritorija koliko god dobroćudni, mali ili veliki bili.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 19:17   #43
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
90% se slažem s tobom provincijalka. Onih 10% ipak držim u rezervi da nije svaki pas za svakoga, a pogotovo pasmine "težeg" karaktera poput pastiraca.
Zato naglašavam da šarac nije za svakoga i iskreno, ne preporučujem ga svakome za prvoga psa. Bolje ne. Neki ljudi imaju "feeling" za cucke i zaista nije bitno da li im je to prvi, peti ili pedesetpeti pas u životu jer se sve nekako "uklopi" i ispadne super. Neki pak nikad ne nauče niti upoznaju psa, ovdje mislim na psa kao vrstu, na psa kao životinju..

obrnutom logikom idući, neki ljudi ne zaslužuju živit, pa opet žive...
tako se i ja slažem da nisu šarci i tornjaci da svakoga, u biti slažem se da nijedan pas nije za svakakve ljude...ali ne biraju oni jadničci familiju...

htjela sam samo reć da dobijem tri osipa i pedesetosam alergija od ljudi kojima je veličina psa sinonim agresivnosti...jer mi se stoput znalo desit da susjedov ludi pekinezer vrišti od svog bijesa tako da se lomi zrak, a moj mrgud samo mrtav-ladan gleda u njeg, ka koi ti je q mali?!

ponašanje pojedinca, njegov život, osobnost i navike, itekako se reflektiraju na život i odgoj psa...nisam nikakav ekspert, ali laički gledano, smatram da pas koji živi u normalnom okruženju, sretnom i bezbrižnom, uz ljude koji mu posvećuju pažnju koju zaslužuje, koji ga uključuju u njihov svijet i događaje u njemu, ne može biti ništa drugo nego normalan i staložen pas, ma koliko god on imao kilograma i ličio na šumskog medvjeda.....
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 19:43   #44
Quote:
provincijalka_24 kaže: Pogledaj post
...
Slažem se. I ja dobivam ospice i sraćke od kojekakvih izjava

Ja prva mogu reći da su svi pesi u mom životu koje sam do sad imala bili na isti kalup. Naravno, ne kažem da su bili klonovi jedni drugih, svi su imali svoju osobnost, svi su bili jedinke za sebe i razlčiti u mnogočemu, ali svi su isti u jednom: dobro odgojeni, smireni, velike maze, poslušni (aj' dobro na ovom malom još treba raditi hehe), tolerantni i pristojni prema gostima. To naravno ovisi sve o odgoju i nama koji ih imamo. O ničemu drugom.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 03:41   #45
arghh

jel mi moze ko reci zasto moj pas (rasprava-sarac ili ne) ne voli moju sestru...inace u dvoristu je uvijek dobar,al cim ja i sestra odemo sa njime u setnju on nju pocne napad,mislim da nema mene vjerojatno bi ju i ugrizo.Neznam dal se on igra ili kaj..inace bobi ima 4 mjeseca pa smatram da je jos zaigran al on nju pocne ozbiljno napad i to skace na nju i vec joj je barem 3 jakne izgrizo..pls neki savjet
darac777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 18:50   #46
Quote:
darac777 kaže: Pogledaj post
jel mi moze ko reci zasto moj pas (rasprava-sarac ili ne) ne voli moju sestru...inace u dvoristu je uvijek dobar,al cim ja i sestra odemo sa njime u setnju on nju pocne napad,mislim da nema mene vjerojatno bi ju i ugrizo.Neznam dal se on igra ili kaj..inace bobi ima 4 mjeseca pa smatram da je jos zaigran al on nju pocne ozbiljno napad i to skace na nju i vec joj je barem 3 jakne izgrizo..pls neki savjet
O bože! Pa igra se, naravno.
Napada je iz igre, zato što može. Tvoja sestra vjerojano nije nikakav autoritet pa joj radi što hoće. Sljedeći puta kad pokuša skočit na nju, neka ga fino zgrabi za šiju i grubo povuče prema podu uz glasno "NE". I tako par puta. Ako grize za ruke prilikom igre također ili glasno "NE" ili neka zacvili kao što bi as zacvilio kad ga zaboli.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 23:20   #47
Vidim piše se o šarplanincima kao opasim,agrasivnim i sve ostalim dodatcima za toga psa.Da taj pas je opasan čuvar i to tko ne želi neka si ni nenabavlja toga psa.Osobno ponosni sam vlasnik takve jedne ženke stare nekih 14mj.Inače ljubitelj sam Hrvatskih ovčara i posjedovao sam jednu vrhunsku ženku HO sa vrhunskim porjeklom,inače taj pas mi je spasio život i obranio od nerasta.ali na žalost stradala je pod točkovima automobila nedugo poslje.Do šarka sam došao neplanski i znam da ukoliko ova jednog dana ostane skotna i okoti se da pored nje biti če još jedan.Napominjem iz iskustva taj pas nije za svakoga iako je moja ženka, pokušala je u mlađim danima nekoliko puta da mi se suprotstavi i zauzme vodeče mjesto.Čak je pokušala u tim trenucima i da me ugrize i pokazivala svoje zube i režala,što mene nije zbunjivalo.Nego djelovao sam u nekoliko navrata na nju sa time da nisam upotrebljvao batine.To može biti u kasnijim fazama jako pogubno za vlasnika, šarplaninaca je pas koji jako jako i dugo pamti.Nikada ne zaboravlja što je bilo u njegovom životi i ako mu je netko nešto napravio npr istukao,osvetit če se zato čim bude u prilici.Tada bude ono da je pas u starosti poludi i ostale gluposti.Pas se znao ponašati neprijateljski i kada bu mu donosio hranu,također sam to eliminirao u startu. Sada joj mogu iz usta uzeti hranu a da se ona ni malo ne pobuni zbog toga.Tu agresivnos počinje pokazivati između 6-9mj starosti. Osobnom sam je uspio i dosta toga naučiti osnovne komande,iako je bilo jako puno pokušaja i truda i uloženoga vremena.Mnogo njih tvrde da je to glup,tupav, i neznam več kakav pas.Ne taj pas je samo malo više tvdoglav i svojeglav.Odnosno pas koji misli svojom glavom.Njemu čak i nije potrebno školovanje ako od njega tražite da on bude onakak kakav več je.Moja ženka u šetnje ide meni pored noge ponekad i bez povodca,iako je još mlada i zaigrana u nekim situacijama odlučuje prije nego ja reagiram, u večini slučajeva neradi ništa ono što recimo ja nebi naredio. U šetnji uvjek se ponaša zaštitnički prema onome tko ju vodi uglavnom sam ja ,ponekad supruga.Kada je slobodna odnosno kada nije pored noge,uvjek je na oprezu i neudaljava se previše od mene.Pas je to ako ima čvrstu i staloženu ruku vlasnika postaje pas kojega možeš samo poželjeti.Kod takvih vlasnika taj pas nikada neče prvi napasti,ima jako velik prag tolerancije,kojeg kada netko prijeđe postaje ono što je,opasan pas jer djeluje samo zaštitnički.U obrani i zaštiti vlasnika,njegove obitelji i imovine reskirati če i vlastiti život.Moja šarka prilikom razgovora sa njoj nepoznatim osoba obavezno stane između mene i osobe sa kojom razgovaram, a o ostalim psima koji bi došli do mene da i ne govorim.Na nepoznate osobe gleda sa nepovjerenjem i uvjek je spremna da obrani,ali nikada neče napasti bez razloga.Za djecom je naprosto luda, iako njena pojava izaziva nepovjerenje pogotovo kada je u trku izaziva strah i nelagodu,ali kada je među njima nema sretnije,čak se i tu osječa zaštitnički pogotovo prilikom dolaska drugih pasa koje uglavnom zna upozoriti i otjerti, ako neče poslušti bude i fajta.Također se ponaša i kada su starije osobe u blizini.Pas je to koji nije za lanac.Pošto mi je kuča još u izgradji i nije mi sve ograđeno imam za nju boks.Još dok nije bila tako velika i nazovimo opasna često bi znala biti sama vani i ona se izborila da u ulici ( nije velika 20kuča i nije prometna) ona bude glavna.Kasnije kako je rasla pokazivala je svoju narav,susjede je sve poznavala i na njih se nije ni obazirala.Ukoliko bi u ulicu došao netko nepoznati odmah bi na njega lajala i hodala pored njega.Njen teritorij je cijela ulica i dan danas kada izađe iz boksa.U nekoliko nekoliko minuta ona obiđe svoje točke terotorija i pored mene je.Ukolko se u međuvremenu pojavio tu neki pas došljo bio muški ili ženski nije bitno e onda bude cirkusa.Ovoga prolječa moram ograditi i drugi dio dvorišta i onda više neče morati biti u boksu.Također se voli voziti i u autu.
Zvona HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 06:12   #48
Ej možeš li staviti sliku svojeg sarca ?
blondee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 14:54   #49
Quote:
blondee kaže: Pogledaj post
Ej možeš li staviti sliku svojeg sarca ?
može imam dosta njenih slika samo mi objasni kako da stavim ovdje sliku na svakom forumu je nešto drugačije oko postavljanja slika
Zvona HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 17:20   #50
Imaš tu alate poslagane,da bude jednostavno klikni s desne strane ovog lijepog A što je za boju a i piše ti prilozi a onda browsaj sa lokacije na računalu i upload.
blondee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 17:32   #51
ništa ti ja ovo ne razumijem kako postaviti sliku
Zvona HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 16:19   #52
ma dobro nije to važno.
blondee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 20:26   #53
šarplaninci

Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Zna li netko kakve su naravi šarplaninci?Htjela bi nabaviti jednog za dvorište, al imam 2 klinca( nisu jako mali) pa se bojim da ih ne napadne.
Šarplaninac je hrabar pas, borac do smrti u zaštiti vas i imovine. Kupujući štene šarplaninca te sigurnost i prijatelja do kraja života..
U.Š."Šimota" is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 08:09   #54
Quote:
Bocca della Verita kaže: Pogledaj post
sarplaninac ima specifican karakter, ne gleda gazdu kao gospodara vec kao ravnopravnog kompanjona.
ako on hoce lijevo a gazda desno, ici ce se lijevo ili ce sta stajati na mjetu
tvrdoglavi su.
midlim da bi tornjak bio bolji izbor, pogotovo zbog djece.
Istina je da su tvrdoglavi, no bez obzira na to vlasnik mora biti odlučan i čvrste ruke. Pas se mora naučiti da sluša inače si u banani. Kad je igra onda je igra, ali kad si negdje vani, gdje pas dolazi u doticaj s ljudima i ostalim psima tu se mora znati tko je gazda.

Ja sam nabavio šarplaninca prije 4 mjeseca i moj klinac se je s njim oslobodio svih strahova koje je imao prema psima. To je jednostavno neopisiva povezanost i ljubav. Ali moraš znati da taj pas ne trepi mali prostor. Oni mogu narasti i do 80 cm (kod nekih čak i više) i znaju biti teški do 70 kg. Njima jednostavno treba prostora. Ako im to ne možeš osigurati onda je bolje da odabereš neku drugu pasminu, inače će to biti mučenje i za tebe i za psa...
Donald_T is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 23:07   #55
ja imam kući i nekih 800tinjak kvadrata prostora okolo, šarac bi mi bio prvi pas, ali ne želim niti čuti za drugog. dvorište je cijelo ograđeno, ali ipak NAmjeravam napraviti boks za njega, čisto radi sigurnosti drugih. Ono što me zanima, koliko i kada je potrebno s njim ići u šetnju, dolazim s posla u 3, je li to kasno, ili j epotrebno i prije posla ga išetavat
cap Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 12:31   #56
Quote:
Donald_T kaže: Pogledaj post
Oni mogu narasti i do 80 cm (kod nekih čak i više) i znaju biti teški do 70 k
dada kako ne .. ma mogu cak i 2 metra.. ono 2 i 20.... taman dodu ko medvjedi..haha... pravi sarac nije tako velik niti tezak a to sto ti vidis ko sarce su sarkavkazci...zato i jesu ko medvjedi..!!!

Quote:
cap Smith kaže: Pogledaj post
ja imam kući i nekih 800tinjak kvadrata prostora okolo, šarac bi mi bio prvi pas, ali ne želim niti čuti za drugog. dvorište je cijelo ograđeno, ali ipak NAmjeravam napraviti boks za njega, čisto radi sigurnosti drugih. Ono što me zanima, koliko i kada je potrebno s njim ići u šetnju, dolazim s posla u 3, je li to kasno, ili j epotrebno i prije posla ga išetavat

ma nema veze sto dalzis s posla u 3.. mozes ga i poslje prosetati la ne seta se saro onoo 3 puta oko kvarta .. 15 min.. saru treba duze.. al dobro ako imas veliko dvoriste nema frke ima on mjesta za kretanje pa ako ga i ti jos prosetas .. LUDNICA stari moj.. pas ce bit zadovoljan.. uzmi pravog sara a ne ove medvjede!!

pozdrav

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 03.11.2008. at 14:47.
lekay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 13:07   #57
.,eo ja mogu o sarplanincu reci sve najbolje,i svakom ko voli zivotinje bi ga preporucio,jer to je takav pas koji vise gotovo i nepostoji.,i ja kad sam ga uzimao(ustvari dobio od prijatelja) bio sam preplasen pricama o toj zvijeri.,tako da sam ga skoro morao vratiti posto sam zivio jos sa roditeljima.,ali nisam.,i mogu reci da sam dobio takog drugara kojeg je tesko naci.,eo sada je deveta godina i ona je jos ko malo stene zaigrana i luda.,iako sam odselio od roditelja ove godine,pa se sad roditelji vecinu vremena brinu o njoj.,i istina je da najvise slusaju jednog gazdu(gotovo samo njega) ali slusa on i ostale.,samo nerazumije se sa ostalima i oni s njim kao sa gazdom.,a djeca,djecu ne da vole nema tako nesto njezno i brizno prema djeci do sarca.,iako naravno sa sarcem trea biti oprezan pogotovo kad su stranci u pitanju(pogotovo u dvoristu).,tako da ga je bolje drzati u boksu kad vas nema.,pas je pas,a sarplaninac je veliki pas i treba to postivati.,i ja bi predlozio kuju zbog ipak nesto boljeg karaktera.,a eto ja presao s sarca na strasnog mopsa.,i tog malog je tako lako zavoliti.,ali jos mi je u srcu moja velika kraljica.,

.,i da jos nesto kod odgoja srplaninaca.,dok su stenci,mladi psi do neke dvije godine nemoj te previse trazit da neznam kako slusaju imajte strpljenja vratit ce vam oni to.,iako naravno da moraju znati tko je gazda.,to kazem zato sto znaju stvarno biti tvrdoglavi i zlocesti i mogu vas lagano izbaciti iz takta.,a nevrijedi ih tuci i nije potrebno.,vidjet cete.,

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 03.11.2008. at 14:47.
goran27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 13:30   #58
Quote:
cap Smith kaže: Pogledaj post
ja imam kući i nekih 800tinjak kvadrata prostora okolo, šarac bi mi bio prvi pas, ali ne želim niti čuti za drugog. dvorište je cijelo ograđeno, ali ipak NAmjeravam napraviti boks za njega, čisto radi sigurnosti drugih. Ono što me zanima, koliko i kada je potrebno s njim ići u šetnju, dolazim s posla u 3, je li to kasno, ili j epotrebno i prije posla ga išetavat
Ako nemaš vremena ni volje SVAKI DAN šetat svoga psa 3-4 puta dnevno, nemoj ga niti nabavljati, pogotovo ne šarplaninca. Boxevi i lanci su za njega mučenje i maltretiranje. Taj pas treba prostora, šetnje i za njega treba vremena i truda. Box je dobro imati kao pomoćno sredstvo, ali nikako da pas u njemu boravi pola dana ili više. Iako imaš 800 kvadrata, psa treba šetati i animirati jer se sam šetati neće. Možda da mu nabaviš i društvo pa da se skupa igraju. Šarci su jako tolerantni i dobri prema ostalim životinjama ako ih se navikne odmalena i pravilno socijalizira.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 15:16   #59
Šta bi triba, uzet pauzu na poslu i šetat pasa, supruga ga može ujutro puštat u dvorištu da trčkara, a ja kad dođem s posla mogu ga s klincima otić šetat. Ako bi to bilo malo, ne znam, onda te pse mogu imat samo penzići ili ljudi na birou rada. Ne znam kada ću imat vrimena 4 put dnevno ga šetat, još ako ono traje prilično duže od 15 min. Do 3 bi bio po dvorištu, tu su moji roditelji , supruga i djeca radi kojih ga i uzimam ( nemojte reć samo da onda uzmem drugog jer nema šanse drugog osim šarca) a kasnije ga mogu odvest van. To bi bilo ono što bi mu mogao pružit, ako je to malo onda možda i je bolje da ga ne uzimam.
cap Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 16:04   #60
Quote:
cap Smith kaže: Pogledaj post
Šta bi triba, uzet pauzu na poslu i šetat pasa, supruga ga može ujutro puštat u dvorištu da trčkara, a ja kad dođem s posla mogu ga s klincima otić šetat. Ako bi to bilo malo, ne znam, onda te pse mogu imat samo penzići ili ljudi na birou rada. Ne znam kada ću imat vrimena 4 put dnevno ga šetat, još ako ono traje prilično duže od 15 min. Do 3 bi bio po dvorištu, tu su moji roditelji , supruga i djeca radi kojih ga i uzimam ( nemojte reć samo da onda uzmem drugog jer nema šanse drugog osim šarca) a kasnije ga mogu odvest van. To bi bilo ono što bi mu mogao pružit, ako je to malo onda možda i je bolje da ga ne uzimam.
Ma ne, u redu, ako je u dvorištu i sve to. Samo, šarci su ti onako, jako čisti i ne vole obavljati nuždu unutar svoga teritorija, pa bi ga ipak bilo dobro prošetati prije posla iako je u vrtu. Ja svoje šećem 3-4 puta, imam vrt, nisu šarci, ali ne pišaju mi niti ono drugo u vrtu. Neće. Čekaju i traže da idemo šetati i pišat van vrta. Dižem se u 5.15 ujutro, prošećem 15 min, radim do 3, dođem doma pol 4-4 i onda opičim dugu šetnju, još jednu kraću oko 7-8 navečer i još jednu prije spavanja, a ta je ono, 5 minuta samo da pišnu prije spavanja. Jbg, obaveza je to velika. Inače, svaka čast na odabiru, nema boljeg psa od šarca to ti garantiram
Htjedoh reći, ako imaš 800 kvadrata vrta, naći će on sebi kutak za nuždu. Ja nemam toliko vrt na žalost. Super je to da će uvijek netko biti doma da se bavi s njime. Glavno da ima dosta prostora za kretanje, u tvom slučaju bar jedna duža šetnja van vrta bila bi super. Njima je potrebna socijalizacija i druženje sa drugim životinjama i psima od malih nogu kako bi postali i izrasli u stabilne i uravnotežene pse, ak je samo u vrtu non stop i ne vidi i ne upozna nikoga i ništa oko sebe, mogla bi se javiti agresija na druge životinje, pse, ljude i sl.

Otkuda nabavljaš štene?

Zadnje uređivanje Smartie : 02.11.2008. at 16:09.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.