Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2014., 19:36   #8321
Quote:
VodkaM kaže: Pogledaj post
Pokušaj titl otvoriti sa notepadom na računalu i spremi ga kao utf.
Na receiveru označi utf format (kad već imaš opciju mijenjanja formata) i voila.
Ne pomaže ništa..Opet ista stvar..Izgleda da ima neku grešku ovaj moj receiver..Na ovaj način mi uopće ne čita titlove. Jel postoji neka tipka uz pomoć koje se mogu očitati titlovi, npr. stavim u mapu sa filmom pod istim nazivom titlove,ali jedne recimo .sub, druge .srt i onda izaberem prve ili druge..
Na koji način mogu na receiveru označiti .utf format?

Zadnje uređivanje sibica : 24.07.2014. at 19:44. Reason: nadopuna
sibica is offline  
Old 24.07.2014., 20:38   #8322
Sigurno si prebacil ovak na UTF-8 i ekstenzija ti je i dalje .srt ?

Moguće da nije UTF, nego unicode...
Nisam 100% ziher za UTF samo znam da sam probal sve 4 opcije i jedna sigurno radi normalno, dok su slova kod ostalih zbrčkana...
The Best F1 Driver is offline  
Old 24.07.2014., 22:12   #8323
Je,probao sam bas to i na vise filmova i titlova i svugdje ista prica..Glupo mi je sto se u receiveru nekom tipkom ne mogu mijenjati postavke titlova.Npr.,na starom dvd playeru samo par sekundi drzim tipku subtitles i mijenjam postavke titlova.

Sent from my RM-914_eu_croatia_433 using Tapatalk
sibica is offline  
Old 24.07.2014., 23:52   #8324
Quote:
sibica kaže: Pogledaj post
Ne pomaže ništa..Opet ista stvar..Izgleda da ima neku grešku ovaj moj receiver..Na ovaj način mi uopće ne čita titlove. Jel postoji neka tipka uz pomoć koje se mogu očitati titlovi, npr. stavim u mapu sa filmom pod istim nazivom titlove,ali jedne recimo .sub, druge .srt i onda izaberem prve ili druge..
Na koji način mogu na receiveru označiti .utf format?
Imam još uvijek neki stari nytrobox na kojem se pritiskom na neku tipku (lijevo gore kraj onih osnovnih u centru (enter, gore, dolje, lijevo, desno), ali nisam siguran?) moglo mijenjati kodiranje titlova: windows1250, utf, pa neke črčkarije, ne sjećam se jer ne koristim ga više.
Uglavnom spominjao si Windows 1250 u nekom od postova pa sam se toga sjetio, naša slova mi je nalazio na Windows1250, dok mi utf nije radio, ali nije ni taj moj nytrobox HD pa sam očekivao da mora raditi na HD receiveru .

Kolega TBF1D, kod nas na e2 je to uhodana šema s utfom, da, ali tko bi znao što je s ovim nonameovima...
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Old 25.07.2014., 06:36   #8325
Je,i na mom starom tipu nytroboxa su se mijenjali titlovi bez frke..Raspitivao sam se kod zastupnika i na vise foruma i nitko nema problema sa titlovima osim mene.

Sent from my RM-914_eu_croatia_433 using Tapatalk
sibica is offline  
Old 25.07.2014., 13:31   #8326
Quote:
VodkaM kaže: Pogledaj post
Kolega TBF1D, kod nas na e2 je to uhodana šema s utfom, da, ali tko bi znao što je s ovim nonameovima...
Ma sad sam prije par dana na moru koristil baš NB 6000 HD.
I baš sam gledal neke serije sa titlovima i zajebavala me ista stvar...
I znam da sam ju rešil na taj način sa notepadom, software je sigurno 2.18 jer znam da sam ubacival novi software i to baš tu verziju...

Čudno da kod njega neće, a da je u pitanju baš isti reciver i baš isti software
The Best F1 Driver is offline  
Old 25.07.2014., 23:39   #8327
Quote:
Antem kaže: Pogledaj post
Ma naravno da nisam mislia to sam slagat i montirat,ovo pitam čisto da inicijalno dobijem bolju predožbu šta treban tražit ili šta mogu dobit.
Može,pošalji broj na pm.
Ja sam nabavio broj od majstora, je li ti jos treba??
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 26.07.2014., 01:07   #8328
Može preporuka za hd satelitski reciver do 700 kn? Vidim da ste na preporuku stavljali linkove nekih hd rec. od 400,500 kn. Zanima me samo nogomet da gledam u hd, lige petice i liga prvaka. Iz manjeg sam mjesta pa ovo ostalo(bez recivera) mi dođe nekih 550,600 kn. Je li bolje da sve naručim preko interneta ako bi prošao povoljnije?
nestalo is offline  
Old 26.07.2014., 21:53   #8329
Quote:
nestalo kaže: Pogledaj post
Može preporuka za hd satelitski reciver do 700 kn? Vidim da ste na preporuku stavljali linkove nekih hd rec. od 400,500 kn. Zanima me samo nogomet da gledam u hd, lige petice i liga prvaka. Iz manjeg sam mjesta pa ovo ostalo(bez recivera) mi dođe nekih 550,600 kn. Je li bolje da sve naručim preko interneta ako bi prošao povoljnije?
za te novce sasvim dobar Medialink-ov HD receiver
http://rtv.hr/rtv-proizvodi-web-shop...er-hd-receiver

a za 100 kn više možda ipak bolji Opticum AX-ODIN
VHF is offline  
Old 27.07.2014., 00:26   #8330
Satelitske i zemaljske antene i prijem signala - pitajte!

Odlučio sam se za Opticum AX-ODIN, hvala

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 27.07.2014. at 02:17.
nestalo is offline  
Old 27.07.2014., 02:42   #8331
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Quatro LNB moraš spojit po sistemu da poštivaš kud ide koji kabel...
znači HH naLNB-u mora ić na HH na MSW-u, HV na HV, LV na LV i LH na LH...
Lijeva strana na MSW-u ti je diseqc A, a desna Diseqc B pa pazi i na to, te obavezno na reciveru moraš postavit:
LNB - Universal
Diseqc 1.0
Port A ili port 1 ili port AA (ovisno o tome kaj ti piše u meniu) za taj lijevi MSW ulaz, te Port B, port 2 ili port AB za desni ulaz.

Kaj se tiče drugog LNB-a bilo bi bolje da je spojen no poprilično sam siguran da nije uvjet, iako nisam baš 100% ziher...

No svakako ti je bitno da nađeš obije pozicije, dakle bitan je pomak antene gore-dolje i lijevo desno.
Za početak nađi Astru na 19.2 jer ti taj satelit ima jak signal i nebi trebal imat problema da ga uloviš...
jednim LNB-om. Doduse uhvatio sam neki austrijski satelit, a kada stignem, morem to vrtiti...Bitno je da sustav radi
Zjena is offline  
Old 31.07.2014., 08:32   #8332
Poštovanje svima.

Jadim u jednoj firmi i naručili smo firmu za redovno održavanje antenskog sustava. Moja je dužnost provesti radnika kroz firmu, no baš se ne kužim u tematiku i postavio bi ovdje nekoliko pitanja da mi se pojasne neke stvari kako bi znao neke osnove o tome. Dakle ono što me muči je kontrola nivoa signala te podešavanje na optimalnu veličinu (sa kojim uređajem i gdje točno u lancu antena-konverter-switch-prijamnik se to mjeri... i koje vrijednosti se očekuju te kako se to "podešava" na optimalnu veličinu)... dakle malo bi me o ovome zanimalo budući da se nisam mogao o ovome više informirati na netu.

Hvala lijepo na pomoći!
courage-wolf is offline  
Old 31.07.2014., 17:52   #8333
Satelitske i zemaljske antene i prijem signala - pitajte!

dobar dan.

jedno jednostavno pitanje al meni odgovor zadaje glavobolju. Htio bi konačno spojit satelitsku na smarttv lgLA690S koji ima ugrađen sat.prijemnik. Da li je to fakat jednostavno kak sam ja mislil ili ima neki catch? Naime, porihtal smjer antene, spojil koaxom i F konektorima LNB i tv i... U meniju sa satelitima piše za sve nabrojane (a ciljal sam astru 19,2) da je signal 0%. U čemu bi mogao bit problem?



Unaprijed hvala na odgovorima i pomoći.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 01.08.2014. at 02:30.
vladek041 is offline  
Old 31.07.2014., 18:18   #8334
Vladek? S čime si ciljao satelit?

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Old 01.08.2014., 01:14   #8335
Quote:
vladek041 kaže: Pogledaj post
dobar dan.
jedno jednostavno pitanje al meni odgovor zadaje glavobolju. Htio bi konačno spojit satelitsku na smarttv lgLA690S koji ima ugrađen sat.prijemnik. Da li je to fakat jednostavno kak sam ja mislil ili ima neki catch? Naime, porihtal smjer antene, spojil koaxom i F konektorima LNB i tv i... U meniju sa satelitima piše za sve nabrojane (a ciljal sam astru 19,2) da je signal 0%. U čemu bi mogao bit problem?

Unaprijed hvala na odgovorima i pomoći.
Antena ti MORA biti 100% usmjerena na satelit inace nema signala.

Ako na nekom drugom receiveru imas sliku a na tvom tv-u ne onda je problem u postavkama u tv-u.

Inace, ne mozes imati signal na svim satelitima vec samo na onom na koji je antena usmjerena.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 01.08.2014., 09:48   #8336
Talking

Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Vladek? S čime si ciljao satelit?

Sent from my GT-I9505
ciljal sam sa kompasom, ne znam drukčije.. kad sam imal stari reciever, vrtil sam antenu dok žena nije rekla STOJ!
vladek041 is offline  
Old 01.08.2014., 12:31   #8337
S kompasom bojim se Neces uhvatiti satelit. Ako ti je elevacija malo kriva kompas ti je bez značaja.
Uzmi neki stariji receiver, otvori neki program s satelita koji sada odašilje, i pronađi najjači signal.

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Old 03.08.2014., 08:18   #8338
Satelitske i zemaljske antene i prijem signala - pitajte!

da, tak sam si i mislil da nebu baš kak sam si ja to zamislil.. ok, tražim riciver, scart i ostalo i bacam se u biznis.. thx, tinti

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 03.08.2014. at 10:41.
vladek041 is offline  
Old 03.08.2014., 15:00   #8339
prvo provjeri elevaciju tanjura, ona skala na leđima tanjura ti mora bit oko 37.5° za astru 19.2E u zg a onda na receiveru namjesti pretraživanje transpondera npr ovaj 11836 H 27500 i lagano okreći tanjur dok ti se ne pojavi signal (astra ima vrlo jak signal i neće bit frke naći to)

a može bit od pomoći i ovaj izračun

kad sve to završi onda prekopčat coax kabel iz receivera u sat.ulaz u lg i napravit scan astre i to bi trebalo bit to.
Blue Corsair is offline  
Old 03.08.2014., 21:38   #8340
Satelitski prijemnik - LAN

pozdrav
Molim znalce za informaciju
Čuo sam za satelitski prijemnik koji može streamati preko lokalne (kućne) mreže .. Zna li netko nešto više o tome , kako se mijenjaju programi, koliko to košta i dr. Zahvaljujem
didda is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.