Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2008., 16:54   #41
paranoja, ksenofobija, rasizam, nacionalizam.... sve to proizlazi iz totalne nesvjesti potpomognute neznanjem i primitivizmom


Stavovi tako tipični za kršćanski(ili bilo koji drugi) fundamendalizam...
Mnogo je lakše biti primitivan ako je to na krilima religije...

Ah,razum toliko opsjednut religijom(naravno svojom...jedinom pravom),čini nerazumljive stvari...
el.beba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 16:59   #42
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
U BiH, mogu samo sestri u Split i kapak.
Kako bi onda rešio taj problem u Bosni i Hercegovini u kojoj postoje tri naroda i tri različita verska opredeljenja? Ko su došljaci koji traže svoja verska prava? Kinezi, Arapi?
Ili možda misliš na probleme koje imaju zapadnoevropske države sa velikim brojem doseljenika iz arapskih zemalja?

Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
koko brate, ako sam te ja dobro shvatio - znači, ti si za to da svi katolici u Srbiji postanu pravoslavci, i tomu slično?
Stvari bi se (pretpostavljam, po tebi) možda riješile ''pozitivnim'' metodama, kao npr. ''humanim' preseljenjem?! Right?
Mislim pre 'humanim' (milom ili silom ) prevođenjem došljaka u odgovarajuću religiju.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 17:34   #43
Kršćanski bi bilo širiti ljubav, a ako stranci to prepoznaju i oni će htjeti biti dio naše zajednice. Jedini put je pokazati da smo spremni ljubiti i neprijatelja.

Eto, to bi bilo i moj prijedlog za rješenje ovoga.
Znam da je utopija, ali i sama ljubav sve više u općem
shvaćanju života na zemlji postaje utopija
jer je materijalizam uzeo sve pod svoje.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 17:36   #44
pitanje koje se namece je hoce li kokobil onda prijeci na islam ako muslimani po statistici budu najbrojniji u bosni
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 17:38   #45
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Kršćanski bi bilo širiti ljubav, a ako stranci to prepoznaju i oni će htjeti biti dio naše zajednice. Jedini put je pokazati da smo spremni ljubiti i neprijatelja.
....
kakvog neprijatelja? o cemu mi to govorimo?
samim time sto se za ostale misli da su neprijatelji ne zvuci mi bas krscanski
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 17:42   #46
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
kakvog neprijatelja? o cemu mi to govorimo?
samim time sto se za ostale misli da su neprijatelji ne zvuci mi bas krscanski
Pogrešno si shvatila t.j. ustvari ispalo je upravo tako u kontekstu ali ja sam mislio na slijedeće: (nisam nikog pretpostavio određeno da je neprijatelj)

Isusov govor na gori:

"Čuli ste da je rečeno: Ljubi svoga bližnjega, a mrzi neprijatelja. A ja vam kažem: Ljubite neprijatelje, molite za one koji vas progone da budete sinovi svoga oca koji je na nebesima, jer on daje da sunce njegovo izlazi nad zlima i dobrima i da kiša pada pravednicima i nepravednicima. Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakva li vam plaća? Zar to isto ne čine i carinici?"
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 18:17   #47
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ajde ti prestani zagadjivati ovaj forum takvim fasistickim idejama pa cemo svi biti puno sretniji..

i da znas prijavljen si za sirenje ksenofobicnih, nacionalistickih i inih ideja
Ok, a sad mi to prevedi na nas lijepi hrvatski jezik. Inace budem ja tebe prijavio za uvredu.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 18:25   #48
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
koko brate, ako sam te ja dobro shvatio - znači, ti si za to da svi katolici u Srbiji postanu pravoslavci, i tomu slično?
Stvari bi se (pretpostavljam, po tebi) možda riješile ''pozitivnim'' metodama, kao npr. ''humanim' preseljenjem?! Right?
Niste me shvatili. Nisam protivu da se narodi sele, preseljavaju, sire, mnoze, al gdje su te granice kad pocinje ta novonaseljena nacija traziti svoja prava?
U Sarajevu kruzi poluistina da imaju vise Kineza neg Hrvata. Za koju deceniju Kinezi bi mogli sazvati svoj sabor i proglasiti se narodom, jel to moguce? Sta je nacionalna manjina, a kad postaje narod.
To sam zamislio da prodiskutujemo.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 18:30   #49
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
pitanje koje se namece je hoce li kokobil onda prijeci na islam ako muslimani po statistici budu najbrojniji u bosni
Koje provokacje. U BiH muslimani postase narod, a sada su vecinski. To nikome ne smeta. Mi smo tri autohtona, drzavotvorna naroda. Ne diraj mi Bosnu, a bogme ni drugu bilo koju drzavu. Globalizacija na djelu, jer sve zapadne drzave imaju s time problema samo sto se jos ne iznosi u javnost.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 18:32   #50
Put čovječanstva je put prema globalnom društvu, bez bilo kojih granica.
To podrazumijeva brisanje granica država, religija, nacija.

Svi ćemo se pomiješati i biti ćemo ono što zaista jesmo, ljudska rasa, stanovnici zemlje. Dijelit ćemo prirodna bogatstva, jer ona pripadaju svima, a ne samo stanovnicima koji su slučajno na tom dijelu planete. Isto tako religije neće biti omeđene i okrenute sebi s tendencijom nasilnog širenja, već će se okrenuti prema van i usaglasiti glavnine svojih učenja zadržavajući svoje specifičnosti. Svijest o jednosti bit će sveprisutna.

Ovaj čas zvuči utopistički, ali to nam je imperativni put. Ako nastavimo ovako kao sada pojest ćemo jedni druge. Tako da, Koko, ovo tvoje pitanje postaje bespredmetno. Sadašnja generacija ljudi doživjet će te promjene.
__________________
Nije važno koliko puta padneš, važno je koliko puta se digneš.
Simon33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 18:37   #51
Quote:
Simon33 kaže: Pogledaj post
Put čovječanstva je put prema globalnom društvu, bez bilo kojih granica.
To podrazumijeva brisanje granica država, religija, nacija.

Svi ćemo se pomiješati i biti ćemo ono što zaista jesmo, ljudska rasa, stanovnici zemlje. Dijelit ćemo prirodna bogatstva, jer ona pripadaju svima, a ne samo stanovnicima koji su slučajno na tom dijelu planete. Isto tako religije neće biti omeđene i okrenute sebi s tendencijom nasilnog širenja, već će se okrenuti prema van i usaglasiti glavnine svojih učenja zadržavajući svoje specifičnosti. Svijest o jednosti bit će sveprisutna.

Ovaj čas zvuči utopistički, ali to nam je imperativni put. Ako nastavimo ovako kao sada pojest ćemo jedni druge. Tako da, Koko, ovo tvoje pitanje postaje bespredmetno. Sadašnja generacija ljudi doživjet će te promjene.
Sve što iznosiš je u skladu vjere osim ovog boldanog,
Put u globalizam je put u apokalipsu, t.j. novi Babilon
postavljanje ljudskih zakona poviše Božjih.

Ali ako ti kažeš da se ovo događa, onda će Biblija ispuniti i posljednje proročanstvo
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 18:44   #52
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Sve što iznosiš je u skladu vjere osim ovog boldanog,
Put u globalizam je put u apokalipsu, t.j. novi Babilon
postavljanje ljudskih zakona poviše Božjih.

Ali ako ti kažeš da se ovo događa, onda će Biblija ispuniti i posljednje proročanstvo
Želiš reči da Bog želi da crtamo imaginarne crte po Zemlji i određujemo se prema tome s koje strane koje crte smo rođeni?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 18:52   #53
Quote:
Simon33 kaže: Pogledaj post
Put čovječanstva je put prema globalnom društvu, bez bilo kojih granica.
To podrazumijeva brisanje granica država, religija, nacija.

Svi ćemo se pomiješati i biti ćemo ono što zaista jesmo, ljudska rasa, stanovnici zemlje. Dijelit ćemo prirodna bogatstva, jer ona pripadaju svima, a ne samo stanovnicima koji su slučajno na tom dijelu planete. Isto tako religije neće biti omeđene i okrenute sebi s tendencijom nasilnog širenja, već će se okrenuti prema van i usaglasiti glavnine svojih učenja zadržavajući svoje specifičnosti. Svijest o jednosti bit će sveprisutna.

Ovaj čas zvuči utopistički, ali to nam je imperativni put. Ako nastavimo ovako kao sada pojest ćemo jedni druge. Tako da, Koko, ovo tvoje pitanje postaje bespredmetno. Sadašnja generacija ljudi doživjet će te promjene.
Ako zastupas tvrdnju da sve ima svoje radjanje,sazrijevanje i na kraju pad, slazem se.
Postankom covjecanstva bili smo jedno, kasnije dodje do raslojavanja( svih verzija) dal dolazi trenutak sazrijevanja( ti kazes Svijest o jednosti) i to je OK. Dal dozvoliti, kao primjer, da se taj neminovni proces prvo odvije u mojoj domovini?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 18:53   #54
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Želiš reči da Bog želi da crtamo imaginarne crte po Zemlji i određujemo se prema tome s koje strane koje crte smo rođeni?
Ne, Bog je svjestan naših različitosti i on samo želi da poštujemo jedni druge.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 19:05   #55
Ovo me podsjeća na "Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer". Samo kada bi tako, ne daj Bože, gledali onda se pitam; ako je naša zemlja slavenska zašto onda imamo većinsku semitsku religioznost?
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 19:11   #56
I onda se čudimo sranjima koja su se odvila 90-ih na području BiH, a gle, 2008. godina i na Internetu imamo ovakvo suptilno propagiranje. Auuuu...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 19:14   #57
sva sreca da ima puno vise glupih i zlih ljudi nego pametnih i zlih, ti prvi su ipak manje opasni
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 19:15   #58
Bosna sacuvala svoje Srbe, insalah.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 19:15   #59
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Ok, a sad mi to prevedi na nas lijepi hrvatski jezik. Inace budem ja tebe prijavio za uvredu.
to sto ti ne znas otvoriti rjecnik i potraziti rijec koju ne znas sto znaci, to nije uvreda...
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 19:17   #60
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
I onda se čudimo sranjima koja su se odvila 90-ih na području BiH, a gle, 2008. godina i na Internetu imamo ovakvo suptilno propagiranje. Auuuu...
Eh, da je samo na internetu... toga danas ima čak i u rasadnicima znanja.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.