Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2008., 23:30   #61
Quote:
tmv3 kaže: Pogledaj post
Čuj, bebi je savršeno u maternici.Majčin osjećaj krivnje se ne prenosi na fetus.Dijete u utrobi je u savršenom miru.Čak i otkucaji majčinog srca koji u utrobi za nas već rođene mogu biti bolno glasni-bebi ne smetaju.Ne vjerujem u priče da je tek rođeno dijete tek tabula rasa.Nosi u sebi vlastite karakteristike uvjetovane genima od oba roditelja.Ali, krivnja je daleko od toga. Mama može vanjskim, fizičkim faktorima utjecati na zdravlje djeteta.Krivicu mu može usaditi tek kasnije, dapače najosjetljivija su djeca do treće godine i tada trba biti pažljiv.
Dakle, ne!Nema straha za fetus čija se majka grize i krivi jer je začeto.Medicinski
Hvala na strucnom i iscrpnom odgovoru. To sam samo trazio i cemu frka pojedinih.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Old 27.03.2008., 23:35   #62
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Hvala na strucnom i iscrpnom odgovoru. To sam samo trazio i cemu frka pojedinih.
Nemam pojma čemu frka.Valjda ako problem zapetljamo do koske zvuči ozbiljnije.
Nema na čemu, drago mi je da te odgovor zadovoljio.
__________________
Podrazumijevanje podrazumjeva jedino nerazumijevanje
tmv3 is offline  
Old 27.03.2008., 23:35   #63
prvo traže frku a onda mirno diskutišu.

to je neki novi irevirzibulni način diskutisanja?

djecu možeš planirat al ne možeš im podarit život.

statistički je dokazano da velika večina silovanja završi oplodnjom.
Valjda neki nagon za samoodržanje vrste u ženi uzrokuje neke kemijske supstancije i procese i eto. Ima neki prirodnjak da nam pojasni taj fenomen?
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Old 27.03.2008., 23:36   #64
kad bi osjecaj krivnje djelovao negativno na fetus najvise bi bila ugrozena djeca vjernika
djeci nevjernika nebi bilo nista jer im majke nebi imale zbog cega osjecati krivnju

znaci trebalo bi se zabrinuti za djecu vjernika
satori is offline  
Old 27.03.2008., 23:40   #65
Quote:
tmv3 kaže: Pogledaj post
Nemam pojma čemu frka.Valjda ako problem zapetljamo do koske zvuči ozbiljnije.
Nema na čemu, drago mi je da te odgovor zadovoljio.
Jos jednom hvala, valjda budem imao miran san, sto i tebi od svega srca zelim.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Old 27.03.2008., 23:41   #66
zašto bi imali krivnju pa nisu oni "jeli kiselo grožđe da im sad zubi trnu".

krivo je jedino licemjerno društvo koje na principu "gajbe pilića" gazi najslabije.
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Old 27.03.2008., 23:48   #67
znaci zelis reci da su svi vjernici ozenjeni kad imaju djecu

daj me nemoj nasmijavati

pitaj svecenika koliko trudnica mu dolazi u crkvu na vjencanje... i pitaj katolkinje koje su zatrudnile u braku jel bilo slucajno ili planirano


a nevjernici i tako ne vjeruju u vase fame o grijehu i nametanju osjecaja krivice tako da se to njih ne dotice
satori is offline  
Old 27.03.2008., 23:51   #68
Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
prvo traže frku a onda mirno diskutišu.

to je neki novi irevirzibulni način diskutisanja?

djecu možeš planirat al ne možeš im podarit život.

statistički je dokazano da velika večina silovanja završi oplodnjom.
Valjda neki nagon za samoodržanje vrste u ženi uzrokuje neke kemijske supstancije i procese i eto. Ima neki prirodnjak da nam pojasni taj fenomen?
Nagon za održanjem vrste svakako postoji , ali ne samo kod žena.Kod muškaraca je čak i prisutniji i prizom ne mislim na održavanje loze i sl. gluposti.Kod žena dolazi do velikih i naglih hormonalnih oscilacija.Zato se i na lab. štakorima uglavnom vrše pokusi na mužjacima.Žena ne nosi bez veze devet mjeseci.Ti mjeseci joj služe i kao priprema za majčinstvo. U tom periodu se priprema za predstojeću ulogu, a majčinski instikt je nevjerojatno jak.Poznata je činjenica da žena može biti oslobođena optužnice za ubojstvo napose u onih slavnih 40 dana a ako još pritom i mladunče biva ugroženo ,oslobađa se svake krivnje.Instikt za zaštitom djeteta koje žena nosi je zastrašujuć.A često se dogodi da i ona žena koja nosi neželjeno dijete, kad vidi kako se meškolji upirući petom u rebra jer mu je došlo da se malo rastegne, kad se valjuška kao dupinčić, zapravo preispita svoje mišljenje o želji-neželji.
__________________
Podrazumijevanje podrazumjeva jedino nerazumijevanje
tmv3 is offline  
Old 27.03.2008., 23:52   #69
krivnja je "balans" crkve koji su joj nametnuli oni koji je i osjete.
Crkva nudi spasenje i otkupljenje. Blagoslov i slobodu.

a krivnju, očaj... uzrokuje nedostatak dobra i nevjera Njemu a ne u Njega.

__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Old 27.03.2008., 23:53   #70
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Jos jednom hvala, valjda budem imao miran san, sto i tebi od svega srca zelim.
Mirno spavaj, prijatelju.Laka ti noć
__________________
Podrazumijevanje podrazumjeva jedino nerazumijevanje
tmv3 is offline  
Old 27.03.2008., 23:59   #71
ajmo sad hipotetski

hoce li od krivnje majke patiti fetus roditelja ateista? naravno da nece kad on ne vejruje da ima zasto biti kriv...

jedini koji ce patiti od krivnje i griznje savijesti su oni koji vjeruju u grijeh, dakle vjernici (ne svi, ne baziraju se sve religije na osudjivanju i osjecaju krivnje, strahu od grijeha i posljedica)..
njih se konstantno fila time da je sex gresan (zato je i izmisljen naziv bezgresno zacece, da sugerira da je svako drugo gresno)... pa onda naravno sta ce selo reci jer je ostala trudna a nevjencana... i tako.... definitivno je daleko stresnije za vjernicu kad ostane trudna prije braka (a desava se cesto)
satori is offline  
Old 28.03.2008., 00:06   #72
imaš neke znanstvene činjenice ili samo si ko i ja rob razuma i sujete?
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Old 28.03.2008., 00:14   #73
mene pitas ili?
satori is offline  
Old 28.03.2008., 00:19   #74
sve žene osjete po svome 6. čulu da u sebi nose dijete i novi život i neovisno o religioznim uvjerenjiima osjete prazninu, bol... nakon abortusa. neke priznaju te osjećaje i ispoljavaju ih a druge postaju hladne i bešćutne.

ono što određuje biti vjernika nije zastavica kojom maše već dijela koja proizlaze iz najdubljih uvjerenja usklađena s razumom i čuvstvima, po mogučnosti bez robovanja sujeti.
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Old 28.03.2008., 00:37   #75
kakve to sad veze ima s temom i s fetusom

s razlikom za fetusa ovisno o tome jel stvoren u braku, necrkvenom braku, vanbracnoj vezi, jednonocnoj aferi, zeljen u bilo kojoj od tih kombinacija, nezeljen u bilo kojoj od tih kombinacija, planiran ili ne u bilo kojoj od tih kombinacija
satori is offline  
Old 28.03.2008., 01:57   #76
Quote:
despina kaže: Pogledaj post
Zato što po meni niti jedno živo biće,a pogotovo dijete NE MOŽE I NE SMIJE biti grijeh.Ta crkva vas je totalno zatupila,ne mogu vjerovat,sram vas bilo,na takav način govoriti od djeci koja nažalost nisu imala tu sreću da rastu u obitelji,još ih nazivati grijehom .
Crkva sve okrene kako njioj paše,neznam zašto onda svećenici žive u celibatu kada ja opće poznata stvar da imaju djece,zašto im ne pruže obitelj,ma bolje da više ne trošim riječi.PRIMITIVNI STE I ZATUCANI
Upravo tako. Žalosno je da se za nekoga mora reći da je primitivan ili zatucan, ali tako ispada.
I skačete sami sebi u usta, pazi teorije: dijete rođeno u vanbračnoj zajednici je grješno (po vama, je li), a abortus je jednako tako grijeh (kojim bi se znači spriječilo rođenje grješnog djeteta). Znači, sve što se dogodi izvan braka je odmah prljavo i grješno? Odlično, svaka vam čast na takvim zaključcima.

Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
dijeca su nevina a ja potpisujem Koka da su roditelji grešni a djeca sveta i nevina.
A čekaj, zašto su roditelji grješni? Zato jer su se poseksali prije braka? Kakve veze to ima ako će oni bez obzira na činjenicu što nisu vjenčani tom djetetu pružiti sve potrebno za život? Imam poznanicu, a despina je zna još bolje , koja je nedavno rodila blizance. Studentica je, ima dečka već nekoliko godina, još se nisu vjenčali jer ona još studira, a i djecu još nisu planirali (da, dogodilo im se). Unatoč tome, oboje im sada pružaju svu ljubav ovoga svijeta i sretni su što su ih dobili. I zbog čega su oni sad grješni? Kako u današnje vrijeme možeš imat' takvo razmišljanje?
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Old 28.03.2008., 02:39   #77
Quote:
blondy-ri kaže: Pogledaj post
A čekaj, zašto su roditelji grješni? Zato jer su se poseksali prije braka? Kakve veze to ima ako će oni bez obzira na činjenicu što nisu vjenčani tom djetetu pružiti sve potrebno za život? Imam poznanicu, a despina je zna još bolje , koja je nedavno rodila blizance. Studentica je, ima dečka već nekoliko godina, još se nisu vjenčali jer ona još studira, a i djecu još nisu planirali (da, dogodilo im se). Unatoč tome, oboje im sada pružaju svu ljubav ovoga svijeta i sretni su što su ih dobili. I zbog čega su oni sad grješni? Kako u današnje vrijeme možeš imat' takvo razmišljanje?
roditelji su grešni jer još od eve pokrivaju svoje piše i pišoline,ako su još k tome zaljubljeni u nekog drugog boga a ne više u ljubomornog jahvu imaju ipak sreće što mu ne moraju više priklat prvorođenca da ga malo smire kao prije jer je jahve nedavno priklao na dva dana svog prvorođenog i svako tko vjeruje u to klanje bezgriješno začetog i uskrslog neće se kvarcat u turbo-solariju pakla s trajno regenerativnom kožom i mesom i vjerojatno zubima zbog škrgutanja.
ursamajor is offline  
Old 28.03.2008., 02:45   #78
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post


Nego, i ti i Nifehim me totalno zbunjujete s tim avatarima, ili ih promijenite, ili nam svima dajte upute gdje ste ih pronašli, pa da širimo epidemiju...
Ako pogledaš malo bolje, uočit ćeš da je moj malo drugačiji
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Old 28.03.2008., 02:45   #79
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Hvala na strucnom i iscrpnom odgovoru. To sam samo trazio i cemu frka pojedinih.

S obzirom da si dobio odgovor na svoj upit, mislim da mozemo zatvoriti
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:40.