Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2008., 22:13   #1
Župnik ne da suglasnost za krštenje u drugoj župi

Što ako župnik ne da dopuštenje imam li ja kakva prava odlučivati kod kojeg ću svečenika krstiti svoje dijete?
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 22:36   #2
je li dopustio ili nije?
što se dogodilo ili nije?
__________________
Gemišt je psihički zdrava stvar.
akont-ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 22:51   #3
Ma danas sam srela susjedu i kaže kako joj župnik ne da potvrdu da krsti malu u drugoj crkvi, a pošto i ja namjeravam ići u drugu župu na krštenje pretpostavljam da ni meni neće dati suglasnost, a baš bi htjela u župu u kojoj sam prije živjela.
Pa me zanima kako to napraviti?
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 23:46   #4
Quote:
arenx kaže: Pogledaj post
Ma danas sam srela susjedu i kaže kako joj župnik ne da potvrdu da krsti malu u drugoj crkvi, a pošto i ja namjeravam ići u drugu župu na krštenje pretpostavljam da ni meni neće dati suglasnost, a baš bi htjela u župu u kojoj sam prije živjela.
Pa me zanima kako to napraviti?
Kakvu potvrdu???
Za to treba potvrda?
__________________
"Sto ce reci povijest?
Povijest ce, gospodo, lagati kao obicno."
Lord_Sauron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 00:15   #5
Quote:
arenx kaže: Pogledaj post
Ma danas sam srela susjedu i kaže kako joj župnik ne da potvrdu da krsti malu u drugoj crkvi, a pošto i ja namjeravam ići u drugu župu na krštenje pretpostavljam da ni meni neće dati suglasnost, a baš bi htjela u župu u kojoj sam prije živjela.
Pa me zanima kako to napraviti?
gledaj, uz dužno štovanje, ipak govoriš iz druge ruke
lijepo otiđi župniku, reci mu svoje razloge i vjerujem da neće biti nimalo problema
je li tvoja susjeda rekla razlog zašto je on uskratio tu dozvolu?
__________________
Gemišt je psihički zdrava stvar.
akont-ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 00:40   #6
Uz dužno štovanje ja pitam što ako odbije? Ako mi neko može odgovoriti bila bi zahvalna. A rekao je n e m o ž e, a kao da on zna zašto? Još joj se petljao u izbor kumova zato što su u bliskom rodu s bebom ??? Kaže on bolje bi bilo...itd.
Ženi potpuno vjerujemsve šta je rekla,ako je neko imao sličan slučaj molim da mi kaže šta i kako, da se znam postaviti kad odem pitati.
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 00:43   #7
Quote:
Lord_Sauron kaže: Pogledaj post
Kakvu potvrdu???
Za to treba potvrda?
A treba ako ne želiš krstiti djete u kvartu, ma baš si ti popovi daju previše na važnosti.
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 07:42   #8
Pravilo je da se sva krstenja vrse u zupi gdje si rodjen, rodjeni roditelji itd. Postoje iznimci koji se rjesavaju sporazumno, ak ima valjani razlog.
Dal je logicno da upises rodjenje djeteta u drugu opcinu (maticaru)?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 10:52   #9
No, krasno.

Udijelite, dakle, djetetu sakrament birokracije.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 11:04   #10
mi smo malog krstili u drugoj župi ... nismo ni znali da treba kakva dozvola (mislim, koje gluposti) ... taj župnik gdje smo malog krstili nam je rekao da bi trebali po mjestu stanovanja ići u tu drugu, ali ako baš mi inzistiramo ... inzistirali smo i nikakve potvrde niti suglasnosti nismo trebali .. da li je on što radio ne znam ...

isto i kod vjenčanja ... ja sam se htjela vjenčati u crkvi gdje sam krštena i pored koje sam odrasla ... ja sam trebal donijeti povrdu, a mm nije ... i onda mi župnik nije htio dati povrdu ( to je bio jedan katastrofalan župnik u Španskom, više nije tamo) iz samo njemu poznatih razloga, pa je onda Stepinac s njim se dogovorio ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 12:11   #11
ma kenjaža obična
ja se sjećam,kad sam se krizmao , svećenik mi nije dao zbog toga što nisam kršten u toj župi
pa ga je moj stari sterao u kurac i otišao u treću župu
naravno, tamo nije bilo problema
__________________
Nije bogat onaj tko nema nego onaj tko ima.
ravencrow88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 12:16   #12
samo ga pitaj koliko novaca mu moraš dati, kako ih nije sram
__________________
bez panike
apić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 13:25   #13
i moja sogorica je isto dobila ultimatum u crkvi gdje su se htjeli vjencati, da ce ih vjencati pod uvjetom da i svu djecu krste kod njih

ne kuzim zasto kompliciraju kad i tak sva ta lova ide na istu hrpu, zasto se sad i izmedju sebe grebu za musterije

Zadnje uređivanje satori : 02.04.2008. at 15:21.
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 15:14   #14
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Pravilo je da se sva krstenja vrse u zupi gdje si rodjen, rodjeni roditelji itd. Postoje iznimci koji se rjesavaju sporazumno, ak ima valjani razlog.
Dal je logicno da upises rodjenje djeteta u drugu opcinu (maticaru)?
E pa ja sam rođena u drugoj župi, a možda se čak preselimo nazad i drugo je matični list. Može li se kome pisati prigovor? I šta bi bio valjani razlog?

Zadnje uređivanje arenx : 02.04.2008. at 16:09.
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 19:03   #15
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Pravilo je da se sva krstenja vrse u zupi gdje si rodjen, rodjeni roditelji itd. Postoje iznimci koji se rjesavaju sporazumno, ak ima valjani razlog.
Dal je logicno da upises rodjenje djeteta u drugu opcinu (maticaru)?
to pravilo je glupo
znači sakrament ovisi o volji svećenika?
__________________
Nije bogat onaj tko nema nego onaj tko ima.
ravencrow88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 19:33   #16
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Pravilo je da se sva krstenja vrse u zupi gdje si rodjen, rodjeni roditelji itd. Postoje iznimci koji se rjesavaju sporazumno, ak ima valjani razlog.
Dal je logicno da upises rodjenje djeteta u drugu opcinu (maticaru)?
ma daj koje su to gluposti?!!!
znači rodim dijete u zagrebu i za 10 dana se odselim u split.i sad ne mogu dijete krstiti u splitu jer je klincu zadnjih 18 generacija rođeno u Zg.i kršteno u župi Predragocjene krvi Isusove u Zg.
to je samo volja pojedinih svećenika.oni umjesto da se bore da im se stado ne raspada oni se još inate.
da mene odbije do pape bi došla da se pospominjemo mi oko toga.
ja krštena u jednoj župi,pričešćena u drugoj,krizmana u trećoj.nitko nikakav problem i traumu oko toga nije radio.
stric kršten u Hr,pričešćen u Bih,krizman u srbiji,vjenčan u ZG.i opet bez problema.i djete krsti u zg van matične župe.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 19:53   #17
Naime, krstiti se treba u župi prebivališta. Međutim, taj pojam u sebi nosi sjedjelački način života, gdje ljudi žive generacijama na jedom mjestu. Život u gradovima komplicira te stvari. No, negdje se jednostavno treba pripadati i gotovo, jer krštenje sa sobom nosi i ulazak u konkretnu zajednicu, među stvarne ljude.
Većina svećenika oko toga ne pravi probleme, doista, ali uvijek se nađe....
__________________
Gemišt je psihički zdrava stvar.
akont-ciko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.