Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2008., 19:05   #41
Quote:
napoleonbonaparte kaže: Pogledaj post
Ja još čekam odgovor... ovo si izgleda odgovarao nekom drugom
Nisam drugome nego tebi, ali nisi shvatio.
Pameti Božije nećeš imati, ali možeš pronaći
ljubavi Božije, i time steći dio pameti Božije.

Što si mislio pročitati nešto i postati Bog?
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 20:06   #42
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Ako je po dijelima našim i po milosti Božjoj može se dogoditi da se i suprostavljene strane nađu zajedno jer je milost Božja velika.
Opet nismo mi da sudimo, niti mi možemo dati sebi pravo da
govorimo o pravednosti jer Božja narav je savršena a mi smo samo ljudi.
Zanimljiva je to misao... kakvo je stanje svijesti, izvan okvira onog što nam je sada poznato i dokučivo? Mogućnost onog što iz perspektive ograničene ljudske spoznaje izgleda nemoguće. Spojivost onog što izgleda nespojivo.

Iskreno govoreći, mislim da bismo, većina od nas, voljeli ponovno ostvariti bliskost i komunikaciju sa onima s kojima smo ju dijelili i za ovog života.

Ali, mogućnosti su, možda, i mnogo veće od toga...
Hi Fi Equalizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 20:57   #43
Quote:
Niflheim kaže: Pogledaj post
Neki su tvrdili da kondom nikako ne mogu biti zaštita te da propuštaju virus
Nisam ni ja mogao vjerovati kakve gluposti slušam, a takve pričice prodaju nažalost neukim siromasima
svaki dan radim u lateks rukavicama te sam dobro upućen u tu materiju,lateks propušta virus HIV-a ali ne propušta krv i spermu a virus se većinom nalazi u krvi i spermi.Često mi ruke znaju poprimit miris(ili smrad)onoga s čime radim a 100% sam siguran da su bile intaktne kad sam ih stavio na ruke jer ih uvijek provjerim
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 22:28   #44
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
ne znam zašto ih je razbolio niti zašto ozdravio.Ali se proslavio,to ti možda može bit odgovor.Vjerujem u Isusa,njemu sam se molio.Što se tiče djece u Africi baš sam nedavno o tome razmišljao,ko zna zašto ta djeca pate i zašto to Bog dopušta.Ali jedno u šta vjerujem je da ta njihova patnja nije bez zasluga,i to velikih.A i plodova,ko zna koliko je duša spašeno po njihovoj patnji i da nije njih koliko bi više zla bilo na svijetu.Tako barem ja vjerujem,jer ako je Bog nešto već dopustio sigurno postoji veliki razlog za tako nešto,tim više jer je patnja tog gladnog naroda zaista velika.Pa ne vjerujem da bi i ta patnja bila bez plodova i zasluga
Reko ti Omer na "islamu" da ti molitve nije uslisio isus vec allah, a da ti o tome pojma nemas. da si se molio pogresnom, a da te je allah iskusavao. evo ovde
https://www.forum.hr/showthread.php?p...7#post13726717
Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
To znam.ali upravo sam na jednoj temi na ovom podforumu procitala post forumasa koji tvrdi da zna da bog postoji jer su njegove molitve isusu hristu izlecile 2 clana njegove porodice od teskih bolesti. ajde sad dokazi njemu da ne sme da se moli isusu ako su mu upravo te molitve pomogle. da je allah hteo da mu da do znanja do je to pogresno ne bi mu porodicu povratio u zivot. i sad se sigurno svi oni mole isusu.
kad malo bolje poznajes vjeru ISLAM i poznajes sta sve pise u KURAN-u onda ce ti bit jasno da Allah jedino moze uslisiti neciju dovu. a to je njihova greska sto oni misle da je to rezulta sto su se molili isusu, to se moze okarakterisati kao ISKUSENJE od Allaha da vidi koliko je na primer neki covjek zalutao...mislim da ce ti bit jasno. jer imas slucajeva gdje covjek psuje boga, nevjernik je, radi svasta a ipak ima bogatstvo i na neki nacin je "srecan" e sad se postavlja pitanje kako to? pa Allah iskusava ljude i ne upucije svakoga na pravi put.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 23:26   #45
Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
Reko ti Omer na "islamu" da ti molitve nije uslisio isus vec allah, a da ti o tome pojma nemas. da si se molio pogresnom, a da te je allah iskusavao. evo ovde
https://www.forum.hr/showthread.php?p...7#post13726717
Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
To znam.ali upravo sam na jednoj temi na ovom podforumu procitala post forumasa koji tvrdi da zna da bog postoji jer su njegove molitve isusu hristu izlecile 2 clana njegove porodice od teskih bolesti. ajde sad dokazi njemu da ne sme da se moli isusu ako su mu upravo te molitve pomogle. da je allah hteo da mu da do znanja do je to pogresno ne bi mu porodicu povratio u zivot. i sad se sigurno svi oni mole isusu.
kad malo bolje poznajes vjeru ISLAM i poznajes sta sve pise u KURAN-u onda ce ti bit jasno da Allah jedino moze uslisiti neciju dovu. a to je njihova greska sto oni misle da je to rezulta sto su se molili isusu, to se moze okarakterisati kao ISKUSENJE od Allaha da vidi koliko je na primer neki covjek zalutao...mislim da ce ti bit jasno. jer imas slucajeva gdje covjek psuje boga, nevjernik je, radi svasta a ipak ima bogatstvo i na neki nacin je "srecan" e sad se postavlja pitanje kako to? pa Allah iskusava ljude i ne upucije svakoga na pravi put.
nek Omer misli šta oće i nek bude u miru.Ja znam kome sam se molio i ko je uslišio moje molitve,Alah nije jer se njemu nisam molio niti ću se ikad molit.Za mene postoji samo Isus
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.