Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2009., 13:11   #61
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Dvije stvari kod ovog polozaja Kirona:

Prva je cinjenica da je polje broj jedan nas ego. Kako sam procitala: ona je vozilo nase licnosti koje iskazuje jedinku sve dok njena sustina ne bude zrela, shvacena i aktivirana. A kada voza, onda zna dobro izvozati. Uglavnom, opasnost od egoistickih kironskih fiksacija lezi u mogucnosti da covjek pomisli kako je ON izvor kironske energije (to je ono kada postaju "previse svjesni"), zanemarujuci neptunski izvor i onaj pravi smisao Kironovog "iscjeljenja", suvise se veze za tu energiju koja bi trebala teci kroz sustinu slobodno. Time ju, naravno ogranicava.

Druga stvar je sto im je za uspjesno svladavanje tog problema potrebno cvrsto uzemljenje pa usmjerenje....sto stricek Saturn zna raditi.

To ti vec na neki nacin objasnjava aspekt koji imas sa Saturnom. Iako je inkonjunkcija.....

Znaci, poanta svega: snazna kironska energija kroz cijelu licnost, no malo vise svijesti o onom odakle to dolazi (), a malo manje ego-tripanja () nije na odmet. U svakom slucaju taj Kiron u prvom polju daje snazno razumijevanje za uopce ulogu Kirona (6.kuce/rada na sebi...) i na neki nacin je "nosioc" te poruke drugima. Iako se njegov rad bazira na sto boljoj izgradnji vlastite licnosti, upravo na taj nacin najbolje "vodi" druge kroz isti "posao".
e ovo mi je super. prepoznala sam svog tatu ovdje...ful. on zapravo pršti kironskom energijom, no ona je jako zamućena egotripom. dok je bio mlađi, sve je to bilo finije: pisao je pjesme, prava osjetljiva dušica, sanjar, vizionar (ok za ovo su zaslužne i neke stvari iz ostatka karte, ali čisto da dočaram ), a sve to je znao izražavati vrlo "netaknuto kironski", nenametljivo, uvijek su ga privlačile neke duhovne teme, htio je nekako podučavati i širiti to. no dogodile su se neke stvari u životu kojima on nije znao kako da se odupre i on je bio prisiljen da sve to potisne i krene u drugom smjeru, vrlo praktičnom i pragmatičnom i, što je najbitnije...nametnutom. nakon nekog vremena se vratio tim sferama i počeo raditi neke kironske poslove, no tada to više nije bilo to. krenuo je u egotripanje, upravo to - postao presvjestan energije kojom zrači (čak je počeo iskorištavati nesvjesno), on dan danas ne shvaća koncept da nešto ide kroz njega, već je krenuo u totalnu krajnost o slobodnoj volji - apsolutno za sve je on zaslužan i sve kreće iz njega, on to stvara. nema prožimanja, individua je zaslužna ili kriva za sve što joj se dogodi, doslovce ono, "držim svijet u svojim rukama". zapravo vrlo kontrol-frikovski. ne znam jel kontrola u domeni kirona u smislu do-puštanja da se stvari događaju same od sebe - i onda kad se to blokira nastaje ta fiksacija o apsolutnoj zaslužnosti/krivnji = kontroli. on u isto vrijeme radi ogromnu represiju sam nad sobom i širi se i napuhuje do krajnjih granica da bi nadomjestio nastalu neravnotežu: mislim da se sve ovo može opisati kvadratom kojeg saturn i neptun (u egzaktnoj konjukciji!) rade na taj nesretni kiron. on ima kronično neuravnotežene energije saturna i neptuna i sve se to manifestira u toj 1. kući (koja je još u jarcu) na taj specifičan kironovsko-saturnovski način. jadan čovjek. a i jadni mi s njim ponekad.
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 23:00   #62
tranziti

super da postoji ova tema!
zna li netko sto donosi (ili odnosi) kada kiron radi kvadrat na kiron? procitala sam da ce meni to trajati do 2010. godine i ne zvuci mi ohrabrujuce. inace, kiron mi je u 3. kuci. (ili da postavim pitanje na temi tranziti?)
Soilent is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 15:06   #63
ako je u osmoj, u čemu sam vrsna to ,seksu? možda bih mogla biti seks-terapeutkinja.. ?
u raku je, hm...ja imam baš jaku potrebu da se bavim porodništvom ili ginekologijom...ima li veze onda taj rak(majčinstvo,rađanje,iscjeliteljstvo) i 8. koja predtsavlja operacije,rane,obnavljanje,smrt,spolne organe???
povezujem to jer...:
Quote:
-ranjeni iscjelitelj
-tamo gdje se nalazi tamo osjecamo ranjivot ( to moze biti iskustvo odbijanja, em.bola,unutarnje patnje, bilo kakvog gubitka, majka nas je odbacila, odsustvo oca), osjecaj nepravde,financija ako ne mozemo opstati u ovom svijetu.
-osjecaj nepravedne patnje
imam neki iracionalni apstraktni strah od rađanja. točnije,ranjivosti kod porođaja. panično se bojim abortusa! I to mislim globalno,ne u kontekstu sebe. imam snažnu potrebu da njegujem trudnice,da porađam i da zaštitim novorođenčad.....prestravljuje me,gnušam se od ičega što im škodi... imam i mjesec u 10 u djevici.

Quote:
-karmicka rana( ono sto smo naslijedili, a uzasno boli )
-nesto na sto nismo mogli utjecati
-to je zakopano duboko u nesvijesno
na što to nisam mogla utjecati,i što sam to zakopala???
uglavnom retrogradan mi je...trigonu s plutonom(u ško u 1.) i kvadratu s uranom i neptunom(u jar u 2.)

Quote:
-pozicija u karti je izrazito osjetljiva,privlacimo iskustvo boli
ako sam dobro povezala ovo gore....onda zaista mogu povezati to s boli koju osjećam ....neznam zašto, nikad nisam shvatila, nemam traume osobne na tom području... ali znam danima biti u komi kad čujem da je netko abortirao,kad čujem loša iskustva s porodništva,ginekologije, kad čujem da je neka beba umrla...znam da nas sve to jako potrese,ali ja baš ono,ne mogu doći sebi...počnem se tresti...i imam potrebu ih zaštititi...
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 20:52   #64
dersette, jako dobro si povezala tvoju simboliku kirona, 8. kuće i raka, da bar ja mogu tako skužiti svog kirona. a i taj mjesec u djevici je bitan. i ja imam mjesec u 10. kući i recimo studiram predškolski odgoj. kad je znak raka ili mjesec povezan sa poljem karijere, onda se uvijek radi o tome da osoba ima potrebu brinuti se za slabijega, nemoćnijega, štititi, uglavnom ima razvijenu empatiju tj uživljavanje u poziciju tog nekog kog već želi štititi. a i to što je mjesec u djevici zapravo podupire jedan više "medicinski" način zbrinjavanja, to je jedan od razloga iz kojih te privlači ginekologija i općenito područje neonatalne medicine. uglavnom, mislim da si baš na dobrom tragu

Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
na što to nisam mogla utjecati,i što sam to zakopala???
to ti trebaš shvatiti ali radi se uglavnom (ili uvijek, ne znam, nemam dovoljno iskustva s proučavanjem kirona) o tome da ti se u ranoj dobi nešto dogodi ili događa ali ti si premalen da se time nosiš kao što se u kasnijoj dobi nosiš s nedaćama i onda se nosiš s boli na način da je potisneš.
Quote:
ako sam dobro povezala ovo gore....onda zaista mogu povezati to s boli koju osjećam ....neznam zašto, nikad nisam shvatila, nemam traume osobne na tom području... ali znam danima biti u komi kad čujem da je netko abortirao,kad čujem loša iskustva s porodništva,ginekologije, kad čujem da je neka beba umrla...znam da nas sve to jako potrese,ali ja baš ono,ne mogu doći sebi...počnem se tresti...i imam potrebu ih zaštititi...
meni se čini da si se ti kao beba osjećala nezaštićeno. iz nekog razloga, tko zna. to sad ne možemo znati, ali ova silna potreba da štitiš novorođenčad definitivno upućuje na žešću projekciju.
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 22:13   #65
... osvanulo mi je jedno pitanje koje se tiče Chirona: ako je on ranjeni iscjeljitelj, bismo li aspekte planeta s njim mogli tumačiti na način da kažemo kako preko simbolike planeta s kojima je u lošim aspektima on ranjava sam sebe jer loši aspekti stvaraju sukob energija, a preko simbolike planeta s kojima je u dobrim aspektima liječi i iscijeljuje druge jer je tijek energija skladan? I još nešto: kako bismo u tom slučaju tumačili konjukciju Chirona sa primjerice Suncem, Venerom i Marsom?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 19:20   #66
šta znači Chiron () u 10 kući?

Zadnje uređivanje melin : 25.05.2009. at 19:31.
 
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:36   #67
Quote:
melin kaže: Pogledaj post
šta znači Chiron () u 10 kući?

Karijera i javni prestiž su bojišta s ovom pozicijom. Ovo je super pozicija za vođenje neke organizacije i kliničke ustanove, ali osoba će se često osjećati kao da se brine o svima osim o sebi. Postoji i druga strana, osoba će odbacivati svaku vrstu odgovornosti u strahu od neuspjeha.
blond-beast is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 11:17   #68
Sto znači Chiron u 9 kuci u blizancima?
Sunce01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 21:00   #69
a šta znači chiron u egzaktnoj konjukciji s venerom (11.k.)?

inače, znam curu koja ima egzaktnu konjukc. sunca i chirona u 5. kući i to je ludilo kak je to stvorenje marljivo, puno energije, kreativno... iako ne znam ima li to s tim veze . (ima i konjukc. sunca i marsa). mislim, stvarno mala supermenka.
o chironu inače nemam pojma, nikad nisam ništa čitala o njemu.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 23:02   #70
... kod mene je Chiron u konjukciji sa Suncem na vrhu 12. kuće, kakva je njegova uloga, Fish?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 14:17   #71
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Znaci ovako, Kiron u prvoj kuci
Slicno je kao i kod polozaja Kirona u 7. polju (to s karizmaticnoscu i utjecajem na ljude), samo sto je razlika u tome da osobe s Kironom u 7. polju toga uopce nisu svjesne, dok bi one s Kironom u 1. polju mogle postati i "previse svjesne" toga.:
zbog ove rečenice sam se dvoumila o feedbacku na ovaj post (da ne ispadne da se hvalim) ali ne mogoh izdržati

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Navodno, osobe s tim polozajem jednostavno smatraju kako nije moguce da one budu jednostavni i obicni i kada prolaze kroz neke jednostavne i obicne faze u zivotu (vjerujem da se ovo "jednostavno i obicno" odnosi na stil: poso-kuca-birtija ), gotovo polude od nervozne energije. :
uh, ovo je sama srž. najveći životni strah mi je da ću biti i zauvijek ostati obična- ono, obični uredski bezvezni posao, doći doma, ćuliti pred telkom, eventualno neko druženje, zanimacija oko muža i djece...i odjednom se probuditi sa 20 godina staža na istom mjestu!
mogl bih čak reći da to nekada graniči s opsesijom...

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Vole raditi na sebi, ali isto tako vole i kada drugi primijete taj rad.....iako on nije uvijek "vidljiv", cesto ga drugi "osjete". Moglo bi se reci da ove osobe smeta cak ako drugi ne primijecuju dovoljno njihov rad na sebi, pa postaju malo nervoznjikavi. Ono, skroman sam i savjestan, ali primijeti kako sam skroman. :
da

ugl, sve kaj si napisala stoji, bar u mom slučaju
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 18:25   #72
može mi netko objasniti znacenje chirona u 3.kuci u Blizancima??? hvala
blond-beast is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 17:06   #73
A meni je u 8. kući u blizancima.
I ima masu opozicija i kvadrata. (Venera, Saturn, Uran, Neptun, sj. čvor), jedino trigone radi s Marsom i Mjesecom.
Šta je pak to sad?

Vidim, piše negdje da je kiron u osmoj pokazatelj igara dominacije u seksu, što inače obožavam, sli naravno, u nekim zdravim granicama...
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 22:57   #74
... kojem elementu pripada Chiron (voda, vatra, zemlja ili zrak)?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 17:11   #75
hmmm... tek sam danas prokljuvila malo tu natalnu kartu
mislim da mi je chiron u blizancima (12. kuća), radi trigon s jupiterom, merkurom i suncem, kvadrat s venerom i marsom, a opoziciju s uranom al evo linka, pa ak bi netko bio toliko prokleto dobar da me malo prosvjetli, jer nisam baš ziher natalna
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 11:55   #76
a što bi značio hiron u konjunkciji sa MC orbis tri i suncem orbis šest? Ako se za njega uzimaju isti orbisi...
__________________
natalna:http://img263.imageshack.us/img263/811/kartat.gif datum i mjesto rođenja: 31.7.1991 u 12:40 pm, Dubrovnik
neverwinter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 14:48   #77
Meni je Kiron u 4. kući u Biku, u kvadratu s Venerom (Lav u 8) i Sjevernim čvorom, te u opoziciji s Marsom (Sco u 10), orbisi su 2 i 1, tako da je regularno.

Može li mi netko to objasniti i reći na što se moram koncentrirati u životu?
Inače, vladar 4. kuće mi je Ovan, i fakat sam imala problema u obitelji, osjećala se neshvaćeno i to mi je bio izvor boli i ograničenja.

S druge strane, može li se 4. kuća odnositi na narod? Naime, svoj život mislim posvetiti borbi za boljitak društva (već to radim), a obitelj mi je periferna stvar, koja može i ne mora biti, kako da to isfuram?

Hvala unaprijed!
Alabaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 02:35   #78
chiron u 5toj kuci u raku...helpppp
sta to znaci?
nanulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 21:19   #79
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Jako je važna pozicija Kirona i njegov odnos s Suncem i MC-om. Važan je i 22º znaka strijelca (Ras Alhague), 23º znaka vodenjaka (Sadalsuud), 3º (Formalhaut) i 8º znaka riba (Skat) na osi 6. polje - 12. polje.


Nešto o tome pisah ranije ovdi.
Čitam ovo i uspoređujem sa svojim natalom jer mi je rečeno nekoliko puta da je upravo iscjeljivanje moj 'poziv'. Ja sam prema tome pomalo skeptična jer ne osjećam u sebi baš takvu energiju, barem ne za iscjeljivanje tijela.

Može li se psihološko savjetovanje također smatrati iscjeljivanjem?

Ali kad gledam, osim navedenih stupnjeva, predispozicije su tu: 10. kuća u Ribama, Neptun na 29 stupnju strijelca u 6. kući, čija je os u Škorpiji, 1. i 2 kuća u Raku.
Kiron radi bikvintil od 0,06 sa Suncem, ali je i u relativno uskoj inkonjunkciji sa Asc (1,23 stupnja).

Ima li smisla išta od ovoga ili učitavam u kartu što su mi drugi sugerirali?
__________________
...praćen tercom suvog lišća s jednog hrasta kraj Belišća
Badi'a is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 20:35   #80
Što mogu očekivati od tranzita Kirona preko Sjevernog čvora u Ribama?
Je li to aspekt koji može aktivirati Sjeverni čvor, pogotovo ako se uzme u obzir da će mi koji mjesec nakon treće konjunkcije Neptun po prvi put preći preko čvora?
(Samo)iscjeljenje?
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.