Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2013., 21:34   #41
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
dakle pitanje je svjetonazorsko sa astrološkog aspekta gledanja... moderno ili tradicionalno

to je jedno...

a drugo je stav o inkarnacijama, ako dopustimo da ne mora svatko tko prakticira astrologiju smatrati da je inkarnacija u smislu ciklusa rađanja / umiranja jednog te istog natusa izvan svakog pitanja..

to što zovemo talogom inkarnacija, može biti i talog genskih predaka i donos svekolikog njihovog životnog iskustva unesen u nas putem DNA koji itekako utječe na svakog pojedinca, kako je to genetika egzaktno dokazala
Moderna astrologija tu isto pravi podjelu:

▪ genetike u domeni serije 4.
▪ reinkarnacije u domeni serije 8.
▪ karme od prošlih života u domeni serije 12.


Quote:
u svakom slučaju, apsolutno uzimam u obzir i moderne vladare, ali njihovo specifično značenje u kartama pojedinaca uvijek kombiniram sa tradicionalnim vladarima koje, eto, stavljam na prvo mjesto....

no duboko poštujem i svaki drugi pristup, posve svjestan činjenice da su neka moja gledišta u manjini, što, ako ništa drugo, znači da proaktivno razmišljam o matricama, a ne samo da ih bezrezervno koristim kao "gotov proizvod"
Da, različita su gledišta. Zapravo se astrolozi oko toga generalno dijele u skupine:

▪ onih koji uzimaju Mars, Saturn i Jupiter za vladare škorpiona, vodenjaka i riba i pripadaju tradicionalnim astrolozima
▪ onih koji uzimaju dnevno/noćno vladarstvo za škorpiona, vodenjaka i ribe
▪ onih koji uzimaju nove vladare za znakove škorpiona, vodenjaka i ribe, a Mars, Saturn i Jupiter uzimaju za suvladare (tu se ubrajam)
▪ onih koji koriste nove vladare na način da njima opisuju kolektivna zbivanja i kombiniraju ih s tradicionalnim koje stavljaju na prvo mjesto
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 22:19   #42
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
▪ onih koji koriste nove vladare na način da njima opisuju kolektivna zbivanja i kombiniraju ih s tradicionalnim koje stavljaju na prvo mjesto
onda bih se nekako najviše prepoznao u ovome, iako iskustveno tvrdim da se kod natusa višeg tipa može pratiti i djelovanje novih vladara i na individualnoj razini... al fakat su to natusi višeg tipa
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 08:08   #43
Vladari

Mundana događanja u kontekstu kolektivnih zbivanja vežu se uz transcendetalne planete.Mundani događaji mogu utjecati na pojedinca ovisno gdje osoba živi i od okolnosti kolektivnog nesvjesnog i kako se osobno nesvjesno poklapa sa kolektivnim nesvjesnim.
Poštujem različita mišljenja, međutim osobno koristim tradicionalne vladare, nije upitno da moderne uključim u obradu karte osobito ako je negdje nešto izrazito kao npr. egzaktan aspekt s osobnom planetom.
Podijela na noćne i dnevne mogla bi dati mogućnost nijansiranja, no nisam sigurna kolika im je trajnost.
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 08:17   #44
Quote:
Hermes7 kaže: Pogledaj post
Mundana događanja u kontekstu kolektivnih zbivanja vežu se uz transcendetalne planete.Mundani događaji mogu utjecati na pojedinca ovisno gdje osoba živi i od okolnosti kolektivnog nesvjesnog i kako se osobno nesvjesno poklapa sa kolektivnim nesvjesnim.
Poštujem različita mišljenja, međutim osobno koristim tradicionalne vladare, nije upitno da moderne uključim u obradu karte osobito ako je negdje nešto izrazito kao npr. egzaktan aspekt s osobnom planetom.
Podijela na noćne i dnevne mogla bi dati mogućnost nijansiranja, no nisam sigurna kolika im je trajnost.
ovo bi bila i neka moja linija razmišljanja, također, s time da nemam strog pristup, nekako se oslonim na samu kartu i njezin putokaz...

kako cijeniš zamisao da vladare ne dijeliš na noćne i dnevne, nego da u tumačenje dodaješ dostojanstvo tripliciteta kao nekog "supokazatelja" u procjeni vladarstva?

naravno, ne mislim na horare, tu triplicitet neizostavno igra veliku ulogu, nego u radu s natalima
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 16:19   #45
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
ovo bi bila i neka moja linija razmišljanja, također, s time da nemam strog pristup, nekako se oslonim na samu kartu i njezin putokaz...

kako cijeniš zamisao da vladare ne dijeliš na noćne i dnevne, nego da u tumačenje dodaješ dostojanstvo tripliciteta kao nekog "supokazatelja" u procjeni vladarstva?

naravno, ne mislim na horare, tu triplicitet neizostavno igra veliku ulogu, nego u radu s natalima
Vladari trojstva mogu dati puno informacija, oni su se koristili kao rasplet kroz vrijeme.Vladari trojstva izmjenjuju se- ovise o razdoblju rođenja- pa bi trebalo iskustvom ocijeniti da li i kako funkcionira ovisno ili neovisno o razdoblju rođenja. Tradicionalna astrologija inzistira na tehnikama kako bi na što efikasniji način dala podatke o što konkretnijim događajima u životu . Tehnike su dosta određene i daju jasne odgovore.Stupnjevi egzaltacije su važni . Snaga planeta je važna, zbog toga se vrši i bodovanje jer služi da nešto bolje uočimo


Domicil 5 bodova
Egzaltacija 4 boda
Trojstvo 3 boda
Termin 2 boda
Dekan 1 bod

Vladari trojstva su se jako koristili na nivou raspleta kroz vrijeme:
-na nivou tri faze života:

1. faza- mlađe godine I vladar
2. faza- srednje godine II vladar
3. faza-starost III vladar

Određivanje snage vrši se i prema snazi kuća /ugaona.....

Osobno ne koristim tradicionalnu astrologiju kao takvu jer unutar nje ima masa procjena koje bih trebala napraviti , pa se u to zapetljam tu i tamo, najčešće se procjenom karte bavim na način da gledam vladara ASC, njegovog dispozitora, gledam stupnjeve na kojem se nalazi ASC , planete, uglove kuća osobito uglove prve, sedme, četvrte i desete, mjesečevu fazu i analognu kuću ASC kao i međusobnu povezanost- to odmah uočavam a onda krećem postepeno ovisno o tome što je konkretno pitanje.Ne zanemarujem ni generacijske planete ali važnost određujem kod svake karte individualno.Nekako mi se čini da je važna logika kao i izgrađivanje vlastitog mišljenja što se stiče iskustvom. U svakom slučaju volim ćuti i drugačije mišljenje .
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 15:11   #46
Nekada sam tvrdio da je noci vladar JArceva Uran(zbog velikog broja revoluconara,koji je dao ovaj znak,ne samo u politici,nego u mnogim oblastima),pa ovaj text upravo potvrdjuje to sto sam govorio

http://www.astro.in.rs/?p=2127

Jer malo je glupo,da neki znakovi imaju 2 vladara, a drugi samo 1.ZAsto bi neki znakovi imali tu vrstu "privilegije" nad drugima.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 15:37   #47
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Jer malo je glupo,da neki znakovi imaju 2 vladara, a drugi samo 1.ZAsto bi neki znakovi imali tu vrstu "privilegije" nad drugima.
To je prije prokletstvo. Jer ako moraš slušati dva nepomirljiva gospodara koji ti govore da činš dvije različite stvari (ili istu stvar ali s dva totalno različita pristupa) onda kako takva osoba može živjeti u harmoniji?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 15:45   #48
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
To je prije prokletstvo. Jer ako moraš slušati dva nepomirljiva gospodara koji ti govore da činš dvije različite stvari (ili istu stvar ali s dva totalno različita pristupa) onda kako takva osoba može živjeti u harmoniji?
Svako od nas u natalnoj karti,"ima" 12 znakova,tj 12 polja,koja imaju svoje "vladare",pa zavisno od "oblasti" zivota koja nas interesuje,cemo morati da se povinujemo "zakonitostima" vladara tog znaka ili polja.

Ovdje je naglaseno da je Uran vladar onih Jarceva koji su rodjeni "nocu",kao i da JArac ,koji preko Saturna krci svoj put ka "samospoznaji" tek kasnije evoluira i stvara neki "novi zivot"(sto ima veze i sa samim SAturnom,jer je po Ta,on imao tu simbioliku Urana,onaj Vodolijin dio SAturna)

Procitaj taj text,mozda ti bude jasnije.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 15:58   #49
Uran nikada po niti jednoj astrološkoj školi nije vladao jarcem.

Što se tiče vladarstava važno je naglasiti po kojem sustavu astrolog radi (tradicionalne ili moderne astrologije).

A kako je moderna astrologija izrasla iz tradicionalne tako je bilo "potrebno vremena" da ljudi prihvate nova vladarstva. Zato danas neki znaci u modernoj astrologiji imaju dva vladara (dok tradicionalna ima svoj sustav).


Osobno vjerujem da će s vremenom iz astrologije nestati dvostruka vladarstva.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 16:11   #50
Ja vjerujem da je u "modernijim" astroloskim skolama ta teza da je Uran jedini vladar Vodolije u 99% slucajeva zastupljena,ali upravo kao sto se navodi u textu koji sam stavio,ja sam vodeci se nekim svojim prakticnim iskustvima(a ne vodeci se astro skolama,i citanjem teorije),primjetio da mnogi JArcevi(pocesvi od ogromnog broja fizicara npr,fizika je koliko znam pod Uranom) nose u sebi takvu simboliku.

Astrologija nije "mrtvo" slovo na papiru,i nije jos egzaktna nauka,mislim da ce se ona jos u velikoj mjeri mijenjati.

Moguce da se vremenom nestati i ta dvostruka vladarstva,i to stoji.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 18:16   #51
Razmišljah da ovaj post ostavim na temu astrologije općenito ali na kraju mi se ipak čini da je ovdje smislenije. Riječ je naime o vladarstvu transsaturna, planeta koje se nalaze u sustavu nakon Saturna (Uran, Neptun, Pluton). Pa evo par riječi o tome.



Astrološki sustav nije "zatvoren sustav" u smislu da je on potpuno izgrađen i dovršen u vremenu i prostoru, on naime diše skupa s ljudskom rasom i kao takva cijela astrologija se razvija paralelno s ljudskim spoznajama i znanjem. Nadalje, astrologija odnosno astrološki sustav ima svoja vrlo jasna "pravila" a onakav kakvim ga danas poznajemo na zapadu izrastao je iz tradicionalnog sustava. U tom tradicionalnom sustavu postojalo je sedam planetarnih tijela koja su tadašnji ljudi poznavali, a tradicionalna astrologija nije poznavala transsaturne, Saturn je bio posljednje tijelo (i danas jest u tom sustavu). No ljudi svoje spozanje šire pa je tako 1781. godine otkriven Uran u vrijeme dok je boravio u znaku raka, 1846. godine je otkriven Neptun dok je boravio u znaku vodenjaka, a Pluton je otkriven 1930. u vrijeme dok je boravio u znaku raka. A otkrićem transsaturna i astrologija širi svoje spoznaje pa tako vodenjak dobiva vladara Urana, ribe dobivaju vladara Neptuna, a škorpion dobiva vladara Plutona.

No kako su ljudska bića "materijalna" i kao ljudi svoja zemaljska iskustva mogu pojmiti "samo" preko tijela kao takvi naravno da nisu mogli "odmah provariti" sva ta saznanja i prihvatiti ih na horuk (naravno...govorim o razini kolektivne svijesti). Kao i za sva ostala zemaljska iskustva trebalo je ljudskoj rasi vremena da ih "usvoje". Slikovito rečeno i u mega razmjerima gledano potrebno je da planeta napravi barem jedan ciklus, jedan đir okolo zodijaka da bi svi znaci upili njegovu energiju i otisnuli svoj obrazac u kolektivnoj svijesti ljudske rase.


To je to...i zato je i astrologija cijelo ovo vrijeme bila u nekoj ajmo tako reći prijelaznoj fazi u kojoj je prihvatila nove vladare ali i zadržala suvladarstva nad tim znacima (Saturn je zadržao suvladarstvo vodenjaka, Jupiter suvladarstvo u znaku riba, a Pluton svoje suvladarstvo u znaku škorpiona). No evo par riječi o njihovim cikusima:

  • Uranu je potrebno približno sedam godina da prijeđe jedan znak, to znači da Uranu da bi obišao ciklus treba oko 84 godine. Od njegova otkrića prošlo je više 235 godina što pak znači da je već skoro pa treći put obišao zodijak.
  • Neptun u jednom znaku ostaje približno četrnaest godina i za ciklus mu je potrebno oko 165 godina. On je taman prije par godina napravio svoj puni ciklus.
  • Plutonova orbita je takva da je neravnomjerna pa mu boravak u znaku traje oko 12 do 25 godina i za cijeli zodijak mu treba oko 248 godina. On je tek obišao polovinu zodijaka, od raka do jarca u kojem se sada nalazi.



Stoga...moje mišljenje i iskustvo (kao astrologa koji radi u sustavu moderne astrologije) je da ljudska bića ta suvladarstva isto tako postepeno napuštaju jer su ih naprosto "preradili" (u skladu s ovim što gore napisah). Jedino još škorpionu stoji suvladarstvo Marsa i to se na pripadnicima tog znaka osjeća taman (neki su ga donekle usvojili, a neki još nisu).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 18:51   #52
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Stoga...moje mišljenje i iskustvo (kao astrologa koji radi u sustavu moderne astrologije) je da ljudska bića ta suvladarstva isto tako postepeno napuštaju jer su ih naprosto "preradili" (u skladu s ovim što gore napisah). Jedino još škorpionu stoji suvladarstvo Marsa i to se na pripadnicima tog znaka osjeća taman (neki su ga donekle usvojili, a neki još nisu).
Sa ovim se slažem, ali je ključna reč da postepeno napuštamo suvladarstva. U mom iskustvu, znak Vodenjaka se pokazao kao problematičan utoliko što su ljudi koji sam radila natalne karte, pokazali jako visok stepen konzervativnosti i tradicionalnosti, što je osobina koja se pripisuje Saturnu. Uz napomenu da mi uzorak čine nešto stariji ljudi, što je verovatno imalo udela. Opet, ne mogu se setiti niti jedne osobe sa istaknutim znakom Riba koja je pokazivala istaknute osobine koje bi joj dao Jupiter kao vladar (ukoliko nema ništa u Strelcu). Zato mi se čini da od svih znakova koji imaju dvojno državljanstvo , jedino Vodenjak ostaje na pola puta, ali ipak bliži Saturnu (u ovom trenutku).

Dakle, slažem se da se stvari menjaju, ali ne i da zavise od toga da li je planeta završila svoj ciklus od otkrića ili ne.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 00:18   #53
Jel mi može netko objasniti koja je razlika izmedju izgona i pada? nesto sam guglala, ali nisam bas našla odgovor koji bi mi pomogao to bolje razumjeti.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 19:58   #54
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko objasniti koja je razlika izmedju izgona i pada? nesto sam guglala, ali nisam bas našla odgovor koji bi mi pomogao to bolje razumjeti.
sjedište - najbolja pozicija za planetu
egzaltacija - najbolja pozicija poslije sjedišta
izgon (nasuprot sjedišta, u opozitnom znaku) - loša pozicija za planetu, ali zbog potrebe nadopunjavanja znaka u kojem se nalazi možda se izvuče i izrazi svoje potencijale
pad (nasuprot egzaltacije, u opozitnom znaku) - loša pozicija za planetu, a zbog manje potrebe za nadopunjavanjem znaka u kojem se nalazi, nego što slučaj sa izgonom, manja je i mogućnost da se izvuče, tj. izrazi svoje potencijale
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 20:11   #55
Kuzim sad, hvala. Hvala Bogu, nemam ništa u padu.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2020., 20:48   #56
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nije li zanimljiva podudarnost da je relativno rijetka konjunkcija Jupitera i Saturna, koja je nastupila baš oko zimskog solsticija, na nula Vodenjaka (20.12.), poklopila se s uvođenjem cjepiva?
Dobri Jupiter je pobijedio zlog Saturna?
Ma jok, Saturn je u sjedistu, i pri tom je JUpiter pod utjecajem Saturna Sta cika Saturn odredi tak bude
__________________
Najveće postignuce je da budete ono što jeste
u svijetu koji konstantno pokušava od vas napraviti
ono što niste.
-Ralph Waldo Emerson-
ispod_neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2020., 05:40   #57
Quote:
ispod_neba kaže: Pogledaj post
Ma jok, Saturn je u sjedistu,(cut)
Jarac je Saturnovo sjedište, a ne Vodenjak, čiji je Uran.

Jupiter se izvukao iz mjesta svog pada (Jarac), a Saturn izašao iz mjesta sjedišta (Jarac).
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2020., 09:28   #58
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Jarac je Saturnovo sjedište, a ne Vodenjak, čiji je Uran.
Suvladar Vodenjaka je Saturn. Vodenjak je bio Saturnov prije nego li je otkriven Uran.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2021., 15:36   #59
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Jarac je Saturnovo sjedište, a ne Vodenjak, čiji je Uran.

Jupiter se izvukao iz mjesta svog pada (Jarac), a Saturn izašao iz mjesta sjedišta (Jarac).
Dobro ti pratis modernizaciju astrologije, a ja gledam samo kroz Tradicijonalnu verziju. Prije neg je Uran oznacen vladar Vodenjaka, Saturn je vladao i Jarcem i Vodenjakom, naravno jos uvjek vlada.
__________________
Najveće postignuce je da budete ono što jeste
u svijetu koji konstantno pokušava od vas napraviti
ono što niste.
-Ralph Waldo Emerson-
ispod_neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2021., 20:02   #60
Quote:
ispod_neba kaže: Pogledaj post
Dobro ti pratis modernizaciju astrologije, a ja gledam samo kroz Tradicijonalnu verziju. Prije neg je Uran oznacen vladar Vodenjaka, Saturn je vladao i Jarcem i Vodenjakom, naravno jos uvjek vlada.
Ako se bavis sadasnjom astrologijom moj ti je savjet da prevazidjes tu tradicionalnu verziju i promatras vodenjaka ribe i skorpiju kroz urana neptuna i plutona..prosto jer ce ti i teorijsko razumjevanje same karte i njeno prakticno tumacenje uciniti mnogo laksom,vjerodostojnijom i naravno preciznijom ,prosto jer ces se i sama uvijeriti ( kroz iskustvo ) da su ove novotkrivene planete sustinski nositelji ta 3 navedena znaka.
Dok se formirao helenisticki sustav tradiconalne astrologije ljudi nisu imali svijest o transaturnovskim planetama jer ih nisu mogli vidjeti golim okom na nebu pa su tu posljednju "kolektivnu" cetvorku unutar elemenata (strijelac,jarac,vodenj.,ribe) promatrali samo kroz saturna i jupitera...kompletirajuci tu simetricnu podjelu unutar dostojanstava, zatvorivsi time zodijacki sustav u jednu naizgled proporcionalnu priču (sunce,mjesec i ostatak tima u po dva znaka ,jedan muski ,jedan zenski).
Medjutim..otkricem transsaturna astrolozi su proucavajuci njihov upliv shvatili da ta simetricna podjela vladarstava i nije bas nuzno takva...vec je stvar malo slozenija od toga..i to na vise levela ,ukljucujuci i vrijeme kada se to otkrice i trebalo da dogodi.To ne bi trebalo biti nista cudno nakon toliko stoljeća koliko je dotadasnji sustav zivio. Tako ce vjerojatno tijekom stoljeca, astrologija se i dalje unaprijedjivati (evoluirati) po istom principu..iz stalne teznje da sto vjerodostojnije priblizimo taj kosmicki poredak u cijem sustavu se mi na Zemlji nalazimo...sto je nekak i prirodan slijed jer nijedan sustav ne moze garantirati spoznaju ulitimativne sustine svega..buduci je ona za nase ljudske zivote na zemlji daleka i nedokuciva kao sto je i samo to poimanje kreatora cijele ove predstave koja se zove zemaljski zivot. Isto kao sto je i prirodno da na na mirko planu nase ljudsko znanje npr o funkciji celije se prosiruje..i pocinjemo da promatramo njezino ustrojstvo na suvremeniji nacin od onog prvobitnog kog su naucnici spoznali u njenom proucavanju. Npr znanje o nekim organelama u celiji se tek sada upotpunjuje i sl. Tako je i u astrologiji koja iako je ezoterijaska nauka, znanje o ezoteriji ,mozda ne tako ucestalo i brzo kao u prirodnoj nauci, isto tako raste(jupiter),nadopunjuje,mijenja kao i svako drugo znanje (jupiter) kojim tezimo prosiriti (jupiter) nekakvu perspektivu (svijest) o bilo cemu...da bi jelte bili sto priblizniji njegovoj istini..koja je samo u to obliku nama od koristi.

E jedino za skorpiona je mars ostao (i u praksi) nekakav vjerodostojan ,da kazem osobni nositelj, sto se moze objasniti time da skorpion nije ulazio u tu generacijsku sferu znakova jer je njegov prvobitni vladar mars, blizi nasoj osobnoj prirodi...licni je planet pa ce se uvijek ta jedna strana skorpije nekak uvijek izravnije ticati više naše licne zivotne sfere,nego li šire,kolektivne. Medjutim znamo da skorpion ima i taj onostrani,skriveni,misticni i neosobni (kolektivni) kvalitet..jer je ovaj znak ,osim sto je u gornjoj polovni kruga, se nalazi na nekakvom "sjecištu" zodijackog spralnog uvrtanja i predstavlja personificirano cvor, cije "otpeljavanje" omogucava dalji tijek ..koji je moguce nastaviti u kolektivnom pravcu ,iskljucivo kroz njegovu transformaciju (otpetljavanje) u izvanfizickom (sakralnom) smislu..za ciju stranu je ocito bio zaduzen skriveni mali kolektivni pluton i njegova potentna razarajuca izvanfizicka sila..koja nikako nije mogla biti svojestvena unutarsaturnovskom marsu...jer on nikad nece recimo biti u stanju opodjenu jajnu celiju da mistično trasformira u zigot ( jednocelijsku fazu fetusa-plod) i tako krenira potpuno novi organizam niti da kompletira njegovu smrt.Biti ce u stanju da nasilnim putem usmti organizam (ugasi vitalne funkcije) ali nece biti u stanju da odvoji njegov eterični dio od fizickog tijela i prevede ga na drugu stranu "bezdana" dok tijelo truli...jer je mars energija koja ostaje u nasoj fizickoj sferi i ne prelazi tu granicu.Tako da u sustinskom smislu je pluton ona esencija skorpije,koja je eterična (vodena), spora,sveobuhvatna i samo njoj svojstvena priroda, dok je mars neki nas osobni (licni ) kanal koji na "fizičkijem" opipljivijem,svakodnevnijem, prakticnijem i baznom nagonskom planu ispoljava prirodu ovog znaka.Pluton nas nekak uvijek tjera da taj svoj nagonski dio kolektivno i emocionalno (psihicki) osvjestimo ,da bi dozivjeli istinsku transformaciju koja je u nekom momentu za nesto potrebna..zbog toga pluton i jeste u redu transcedentalnih planeta..dok to mars, koji energiju usmjerava,fokusira iz naseg osobnog i materijalnog ugla,nije u stanju da nas na to podstiče..i za tu funkciju je potrebna ta njegova kolektivna i ezotericnija oktava (pluton).
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.