Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2013., 16:13   #1
Arrow Park-šume u centru Zg-a za bicikliranje

Ovog ljeta dosta prijateljica i poznanica iz centra, zbog posla mora ostati u Zagrebu....na posao idu biciklom i većinom je riječ o city bikeovima s jednom brzinom....one bi htjele nakon posla negdje na bicikliranje, ali da nije asfalt, već šuma i debeli hlad, te da ne moraju nigdje izvan zg...locirane su na potezu trg žrtava fašizma - trg francuske republike....

sjetila sam se da oko centra ima park-šuma po kojima bi se moglo biciklirati....zasad su bile po zelengaju i dubravkinom putu...taj dio dobro poznaju....

zanima me što je s park šumom jelenovac, orlovac, kraljevec....postoje li tamo staze po kojima se može voziti i koja je početna točka do tamo....ne mogu naći kartu staza....

ima li još koja takva park-šuma, a da nije maksimir....

ako postoji neka slična tema, prebacite
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 16:31   #2
Staza uz potok Jelenovac je super za trčanje, al je dosta neravna, ide gor-dol i ima korijenja, pa ne bi baš citybikeove preporučio. Maksimir je definitivno izbor broj jedan.
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 16:34   #3
U Maksimiru su zadnje 2-3 godine i dosadio im....a i moraju po asfaltu do tamo....ove godine su otkrile Zelengaj i Dubravkin put i sviđa im se što tamo nije tolika gužva kao po Maksimiru + bliže im je doma....

kako se dođe do te staze uz potok....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 16:54   #4
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
U Maksimiru su zadnje 2-3 godine i dosadio im....a i moraju po asfaltu do tamo....ove godine su otkrile Zelengaj i Dubravkin put i sviđa im se što tamo nije tolika gužva kao po Maksimiru + bliže im je doma....

kako se dođe do te staze uz potok....
Skrene se sa Ilice prema Vinogradskoj i slijedi glavna ulica (Kosirnikova) sve do table sa natpisom "park šuma Jelenovac". Tamo se skrene lijevo u ulicu Jelenovački potok i nakon stotinjak metara prestaje asfalt, a kreće staza koja završi na Vrhovcu.

Ovdje sam crvenom ucrtao stazu, ima manje od 2 km: http://goo.gl/maps/eRmX5

Bilo bi lijepo kad bi Pantovčak uredili i otvorili za javnost (ne mora po noći, naravno), velik je skoro kao Maksimir. Ali očito je naš precjednik tako bitan da zaslužuje cijelu šumu za sebe.
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 16:57   #5
hvala

te šume uopće ne poznajem, a na google se te šumske staze ni ne vide....tako da jedini info se može dobiti od onoga tko ih poznaje....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 17:00   #6
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
hvala

te šume uopće ne poznajem, a na google se te šumske staze ni ne vide....tako da jedini info se može dobiti od onoga tko ih poznaje....
A kako misliš da ih ja otkrivam?
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 17:06   #7
istom kao što ja otkrivam zg okolicu....idem, pa što bude

al sad je prevruće za otkrivanje, asfalt kipi....bolje pitati i dobiti info za najkraći put do šume i hlada....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 22:28   #8
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Staza uz potok Jelenovac je super za trčanje, al je dosta neravna, ide gor-dol i ima korijenja, pa ne bi baš citybikeove preporučio. Maksimir je definitivno izbor broj jedan.
O daaa! Izvrsna staza, samo ju prebrzo završim. Srećom penjanje na Vrhovac također nije loše, a može se iskombinirati nešto poput ovog;
Recimo s Trga u Novu Ves, pa gore do Zvijezde, zatim lijevo , pa druga lijevo, prva desno (kraj rumunjske ambasade), odmah lijevo, izađe se u maleni šumarak. Kroz šumarak se dođe na Ksaver, samo uz brdo, dođe se ne Cmrok, nastavlja se dalje desno uz brdo. Kad se prođe dom za djecu na samom zavoju se produži ravno. Na početku je asfalt, a zatim makadam, izađe se na okretište autobusa Pantovčak. Opet uz brdo, ali samo kratko, prva ulica lijevo, a onda ima par opcija, ali ako se skrene lijevo dođe se na Vrhovac. Dalje kroz šumu...

Potok Črnomerec je dobio šetnicu. Kreće se od autobusnog stajališta busa Lukšić, izađe se oko 1 km od Ilice. Nisam prolazio već dugo, nadam se da su dovršili radove.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 22:33   #9
baš sam danas malo razgledavala taj dio....popela sam se dubravkinim putem na cmrok.....vidjela taj šumarak što se spušta na ksaver, jel to možda orlovac ili je orlovac više gore prema mihaljevcu...prošla sam puno puta pored ulaza, ali nikad ušla unutra....

nakon cmroka sam se spustila kroz park šumu tuškanac i onda opet u šumu na zelengaj....al nisam se dugo zadržavala, jer je već pao mrak....to ću drugi put detaljnije....

sad centraši ne mogu reći da nemaju hlada...imaju više šume i hladovine nego ja na jarunu (nema uopće hlada ovdje )
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 22:59   #10
Hmmm Orlovac povezuje Cmrok i Jandrićevu. Dosta kratka staza, a ima i stepenica, ako se ne varam na samom početku kod cmroka. Ali prođi čisto da vidiš.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 23:05   #11
gugl kaže da je orlovac....malen šumarak, mislila sam da je to veće....

ako se previše budem kretala tim krajevima, htjet ću se preseliti gore

taj dio oko cmroka je predivan, već sam si našla kuću
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 12:31   #12
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Hmmm Orlovac povezuje Cmrok i Jandrićevu. Dosta kratka staza, a ima i stepenica, ako se ne varam na samom početku kod cmroka. Ali prođi čisto da vidiš.
Ovisi kojom stazom ide. Ja sam isao nedavno, kraci put su stepenice, al postoji dosta siroka staza (cca 2m) koja ide cik-cak kroz Park sumu Orlovac, izade kod cca Jandriceva ulica 10.

Evo slike:
crveno - kraci put (ima cca 10 stepenica skroz gore i cca 10 malo nize)
zeleno - siroki cik cak put bez stepenica

http://www.pohrani.com/f/2K/10i/1Q56dhN2/image1.jpg
inepcija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 12:47   #13
Ovaj zeleni cik - cak izgleda zgođušno, tko zna možda se i zaletim
@ Allexis, jesi dobila na lotu u zadnje vrijeme? Da ovo nisi ti?
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 11:48   #14
Možete me uputit gdje s gornje (zapadne) strane uđem u Park šumu Tuškanac (ako uopće ima koji ulaz izuzev Dubravkinog puta)? Gledam po googlu ali ne nalazim..
Danči29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 12:08   #15
danci - ne ide se direktno s dubravkinig puta, već izades na cmrok, pa je preko ceste ulaz u šumu, prije prve kuće....

sa zapada se može ući iz ulice zelengaj s donje sigurno.....s gornje sam isto bila, ali se ne sjećam kako sam ušla....znam da sam pratila znakove za stepincev put i tu je bilo više šuma, ne samo tuškanac...možda ima neka karta tog puta, pa ti pokaže ulaze po tim šumama....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 12:38   #16
Tnx. Idem potražit, možda se nađe
Danči29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.