Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2012., 10:27   #81
De (UR) – structio (SA), Vodenjak (vladari SA i UR)...
Pluton je transformacija – preobražaj, metamorfoza.
Uran i Pluton funkcioniraju na različiti način. Uran razgrađuje, a Pluton preobražava. Pod Uranom je forma razgrađena, a s Plutonom izmijenjena. Ako npr od džempera ispleteš rukavice (PL), prividno izgleda kao da si uništila džemper, ustvari ga jesi uništila na neki način, ali ovdje se radi o preoblikovanju –to je Pluton.
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post

alkohol je opijat (neptun). alkohol otupljuje živčana vlakna. zato efekt i jest anestezirajuća koma uslijed otrovanja alkoholom. ne pričamo o tom "otrovu".

pluton je npr. otrov zmije otrovnice koji doslovno razara tkivo ili kako već rekoh, maligni tumor i metastaze.
Trovanje alkoholom je trovanje koje može izazvati smrt. Nema ovi otrovi i oni otrovi. Da, kod zmije otrovnice radi se o Plutonu + Venera (žlijezde koje ga luče). Potpuno uništenje tkiva bi bilo npr kad neko biće umre, pa je raspadanje tog tijela Pluton.


Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post

razmišljam slikovito i ponekad mi je teško izraziti riječima ono što mislim (Me u ribama, disp. Ne), a i terminologija me zna ponekad zeznuti . zato često objašnjavam metaforički i koristim navodnike. kao i u primjeru- "spaliti".
također mi je Merkur u Ribama, disp NE, k tome ME90NE...
Terminologija, odnosno pojmovi se mogu jasno definirati, međutim u kontekstu neke rečenice može doći do promjene. Npr raspadanje i uništenje se može upotrijebiti i kod Plutona, i Urana i čak Marsa....sve zavisi od konteksta.
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post

osnove da je mars vatra, a pluton voda su mislim svima poznate. što se tiče neptuna i kemije i to mi je poznato. neptun su svi opijati, otupljivači, sva sredstva koja uklanjaju bol duše....sredstva kojima bježimo od stvarnosti. neptun je heroin, ali pluton je heroinska ovisnost. pluton je "ono" što nas dovede do heroina i ono što nas drži zavezane za heroin. pluton je boleština (uzrok) u nama samima koji nas natjera da posegnemo za destruktivnim sredstvom. i u tome leži njegova destrukcija, ali i njegova "ponuda" da izaberemo život umjesto smrti. jer pluton će razoriti samo ono što mi izaberemo.
Zašto bi Pluton bila heroinska ovisnost? Ovisnosti svih vrsta su Neptun. Pogledaj karte narkomana, naći ćeš mnogo Neptuna i Urana. Pluton nas ne tjera da posežemo za destruktivnim sredstvima, to radi Uran kao planeta Vodenjaka nasuprotnog znaka života Sunce/Lav. Sloboda, slobodan izbor je stvar Urana.
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post

pluton je svaka kompulzivna radnja, svaka autodestruktivna radnja za koju racionalno znamo da vodi u propast, ali iz nekog "neobjašnjivog razloga", nemoćni smo oduprijeti se. pluton je onaj otrovni poriv u nama kojemu ne znamo porijeklo jer je duboko zakopan, ali svjesno "prodajemo dušu vragu" za jednu mrvu užitka za koji već tada znamo da će nas skupo stajati i da svaki korak dalje vodi dublje u kaljužu.

pluton nas beskompromisno suočava da je nešto trulo u državi danskoj. ali ako preživiš plutona (ne uništi te tvoj vlastiti destruktivni đubar), onda si stekao najveću moć. ili da citiram: "Čovjek koji može pobijediti druge - jak je; čovjek koji pobijedi sebe - svemoćan je."
Pluton jest kompulsivnost, a kompulsivnost jest destruktivan čin. Porijeklo ili uzrok neke aktivnosti se nalazi u planeti koja ga izazviva, ne zavisi svjesnost o tom uzroku o Plutonu, već o stupnju svjesnosti – Suncu. Pluton govori o moći ili nemoći da tu svjesnost upotrijebimo i razriješimo uzrok. Svih 10 planeta se mogu ponašati na destruktivan način. Ovaj pojam nije rezerviran samo za jednu određenu planetu.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 10:42   #82
A propo price o dzmeperu. Pluton ce stari dzemper baciti. Nosice ga nosice ako ga voli mnogo ali ce ga baciti jednog dana iznenada (uranova egzaltacija)
Pluton je nepredvidljiviji od Urana jer se od njega ne ocekuje nepredvidljivost.

Uran se nece mnogo ni cimati oko dzempera, ovaj ili onaj, koga briga. Danas jedan sutra drugi.

Venera ce ga oplemenjivati.



Bik i Venera su mir. Opet kazem. Mislim da je znak bika mnogo blizi miru od vage. Vaga u sebi nosi neravnotezu, ona stalno balansira, ona nema cvrstinu koju bik nosi u sustini.....zemlja.......vazduh leprsa okolo
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 13:51   #83
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post

Bik i Venera su mir. Opet kazem. Mislim da je znak bika mnogo blizi miru od vage. Vaga u sebi nosi neravnotezu, ona stalno balansira, ona nema cvrstinu koju bik nosi u sustini.....zemlja.......vazduh leprsa okolo
Znak Bik, u sebi nosi tromost, odnosno čvrsto stanje. Tvrdoglavost. Po meni to ne može biti predstavnik mira.
Upravo Vaga koja balansira, razmišlja(zrak), razlučuje, dok ne nađe neki kompromis, mir (odsustvo konflikta).

Radi čvrstine(tvrdoglavosti), i ne postoji cjelokupni mir. Jer se svak čvrsto drži svog stajališta, ne pristaje na kompromis ( po mom mišljenju naročito fiksni znakovi uz Jarca )
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 14:03   #84
Hr. leksikon: Ideal - zamišljaji nekoga predmeta, svojstva, stvari u potpuno savršenu obliku.


Ideal dolazi od starogrčkog idéa=oblik i predstavlja "stvar u potpuno savršenu obliku". U tom smislu idealizam predstavlja suprotnost realizmu na način označava težnju za nepostojećim (savršenstvom - "nečim" što se nikada u potpunosti ne može doseći (Neptun)).


Jeff Mayo primjerice u svojoj knjigici The Planets and human behavior pored ostaloga uz funkcije Neptuna piše:

"Potreba da se iskusi nešto idealno. Odtuda i vjerojatnost rastućeg nezadovoljstva običnim, svakodnevnim, ovozemaljskim stvarima i mogućnost podložnosti sjajnim zabludama, varljivim zaključcima, zbrkanosti i rasijanosti, nepraktičnosti, sanjarenju kao i eskapizmu putem misticizma, droga i uzbudljivih neuobičajenih iskustava."
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 19:52   #85
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Hr. leksikon: Ideal - zamišljaji nekoga predmeta, svojstva, stvari u potpuno savršenu obliku.


Ideal dolazi od starogrčkog idéa=oblik i predstavlja "stvar u potpuno savršenu obliku". U tom smislu idealizam predstavlja suprotnost realizmu na način označava težnju za nepostojećim (savršenstvom - "nečim" što se nikada u potpunosti ne može doseći (Neptun)).


Jeff Mayo primjerice u svojoj knjigici The Planets and human behavior pored ostaloga uz funkcije Neptuna piše:

"Potreba da se iskusi nešto idealno. Odtuda i vjerojatnost rastućeg nezadovoljstva običnim, svakodnevnim, ovozemaljskim stvarima i mogućnost podložnosti sjajnim zabludama, varljivim zaključcima, zbrkanosti i rasijanosti, nepraktičnosti, sanjarenju kao i eskapizmu putem misticizma, droga i uzbudljivih neuobičajenih iskustava."
Slažem se u osnovi s ovim. Ipak bih dodala Uran radi 'uzor, cilj, svrha, misao vodilja' - mislim da ovdje 'zamišljaj' nije u kontekstu 'fantazije' - Neptun, već 'zamišljaj' kao ideja - Uran.
Kad se kaže da netko 'ima ideju' - to je Uran; 'misao vodilja' (ME/UR) - u definiciji je izjednačeno sa 'zamišljajem' - ?
Idealizam - ideal - idealno - najpoželjnije - savršeno. To jest Neptun, međutim, šire objašnjenje idealizma ide preko ideje (Uran)....

Zadnje uređivanje Saradonija : 27.11.2012. at 19:58.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 20:05   #86
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
A propo price o dzmeperu. Pluton ce stari dzemper baciti. Nosice ga nosice ako ga voli mnogo ali ce ga baciti jednog dana iznenada (uranova egzaltacija)
Pluton je nepredvidljiviji od Urana jer se od njega ne ocekuje nepredvidljivost.

Uran se nece mnogo ni cimati oko dzempera, ovaj ili onaj, koga briga. Danas jedan sutra drugi.

Venera ce ga oplemenjivati.



Bik i Venera su mir. Opet kazem. Mislim da je znak bika mnogo blizi miru od vage. Vaga u sebi nosi neravnotezu, ona stalno balansira, ona nema cvrstinu koju bik nosi u sustini.....zemlja.......vazduh leprsa okolo
Pluton, odnosno Škorpija funkcionira na principu transformacije. Ono što je neupotrebljivo baca, a kako je i mjesto egzaltacije Urana, ono što je upotrebljivo može regenerirati. Tako da će džemper završiti u smeću ukoliko od njega nije moguće napraviti više ništa.
Bik/Venera je potreba, potreba za zadovoljenjem vlastitih potreba. Ukoliko one uključuju harmoničan odnos s nekim, ok, ukoliko podrazumijevaju suprotno, onda od mira ništa. Bik kao fiksan znak i mjesto Uranovog pada ne voli promjenu, a za mir je promjena neophodna.
Kod mira je potrebna prilagodljivost (Ribe). Pravdu (JU) recimo imaš i kod Riba (Jupiter suvladar).
Vaga/Venera i egzaltacija Saturna predstavljaju odgovorno ponašanje koje uključuje suradnju. Rezultat toga može biti mir. Ali nije isto što i sam mir. Vaga ne voli sukob, a Bik voli stabilnost. Odustvo mira iritira Vagu jer to istovremeno označava sukob, a Bika iritira jer mu ruši sigurnost.
Bik kao fiksan znak teži sigurnosti, pojam koji ide uz mir. Ali nije isto.

Zadnje uređivanje Saradonija : 27.11.2012. at 20:10.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 20:14   #87
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Znak Bik, u sebi nosi tromost, odnosno čvrsto stanje. Tvrdoglavost. Po meni to ne može biti predstavnik mira.
Upravo Vaga koja balansira, razmišlja(zrak), razlučuje, dok ne nađe neki kompromis, mir (odsustvo konflikta).

Radi čvrstine(tvrdoglavosti), i ne postoji cjelokupni mir. Jer se svak čvrsto drži svog stajališta, ne pristaje na kompromis ( po mom mišljenju naročito fiksni znakovi uz Jarca )
kompromis - Vaga
sigurnost - Bik
mir - Riba

Nit su sve Vage kompromisne, pa tako ni svi Bikovi tvrdoglavi i tromi. Svaki znak posjeduje i pozitivne i negativne osobine.
Biti nemiran se može usporediti s vjetrom (zrak ME,UR), tako zračna Vaga ne može predstavljati mir jer je zračan znak (vjetrovit) pokretan.
Mir je stvar osjećaja (voda) za druge (Pi).
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 22:07   #88
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
De (UR) – structio (SA), Vodenjak (vladari SA i UR)...
Pluton je transformacija – preobražaj, metamorfoza.
Uran i Pluton funkcioniraju na različiti način. Uran razgrađuje, a Pluton preobražava.
kad je uopće počela priča o uranu plutonu, ja sam izrazila mišljenje kako su to dvije vrlo slične energije po učinku i djelovanju, ali različitog polariteta.
uran (zrak, muški, hladni princip, brzog djelovanja)
pluton(voda, ženski, topli princip, sporijeg djelovanja)

oba planeta imam izražena u svom natalu- Ur dispozitor sunca na 29 škorpiona, 90 Me, 90 Ma, 180 ASC I 60 Ve, vladar natala. ono, di taj napravi čistku, tu trava više ne raste
pluton 90 ve, 60 Mo, 120 Me, 120 Ma, 60 Ne, 90 MC
tako da su mi i više nego jasne te dvije sile jer ih živim na svakodnevnoj bazi.

kad bih nekome tko pojma nema trebala opisati urana i plutona opisala bih djelovanje uragana i erupciju vulkana.

uran (uragan)- neočekivanog i nepredvidljivog karaktera, razorne snage i djelovanja, briše sve sa lica zemlje. razorni vjetar "iz visina".

pluton(vulkan/lava)- jednako tako, neočekivano i nepredvidljivo, moglo bi se reći bez ikakvog upozorenja, iz "čista mira", provre iz dubine i jednako beskompromisno, razorne snage i djelovanja, briše sve pred sobom. razorna lava "iz dubina".

dalje, uran- ona "nevidljiva", fluidna struktura mozga i njegovih "živčanih veza", živčana vlakna, živčani impuls, ganglij, sive stanice, inteligencija. kad uran čini razdor u mozgu, on ruši puteve među mozgovnim vezama. zato kad čovik prošvika, "skrene s uma" to je uran. mozak je naoko zdrav jer mu samo tkivo nije uništeno. uništena mu je struktura "veza". dobro postavljen, aspektiran i usmjeren uran ispoljava svu tu energiju u stvarateljstvo. na potpuno jednak način. ruši stare, zakočene, neupotrebljive veze...slijepe ulice, a stvara nove, konstruktivne veze u mozgu i širi vidike.

pluton- je domena tkiva. razaranje materijala, a ne kostura. oboje je na koncu jedna vrsta strukture. ali pluton napada vidljivo, "meko" tkivo, nevidljivom "supstancom", iznutra. zato je tumor na mozgu domena plutona. otrov koji naoko uništava i razara samo tkivo do neprepoznatljivosti. doslovno ga proždire. u pozitivnom djelovanju, jednako kao i uran, odstranjuje/uništava patološko, da bi nesmetano raslo i širilo se zdravo tkivo. ako je pluton psiha i duša, na taj način duša se restruktuira, regenerira, transformira i raste.

Quote:
Trovanje alkoholom je trovanje koje može izazvati smrt. Nema ovi otrovi i oni otrovi. Da, kod zmije otrovnice radi se o Plutonu + Venera (žlijezde koje ga luče). Potpuno uništenje tkiva bi bilo npr kad neko biće umre, pa je raspadanje tog tijela Pluton.
alkohol djeluje anestezirajuće i otupljujuće, magli stvari, iskrivljiva percepciju. to jest neptun- omamljujuće sredstvo. ali ciroza jetre npr. je pluton. razaranje tkiva. maligni tumor je pluton. razara zdravo tkivo. taj se termin upotrebljava u medicinskoj literaturi. gnojni čir je također pluton. omjer moći i prikaz borbe zdravih i malignih stanica.

Quote:
Zašto bi Pluton bila heroinska ovisnost? Ovisnosti svih vrsta su Neptun. Pogledaj karte narkomana, naći ćeš mnogo Neptuna i Urana. Pluton nas ne tjera da posežemo za destruktivnim sredstvima, to radi Uran kao planeta Vodenjaka nasuprotnog znaka života Sunce/Lav. Sloboda, slobodan izbor je stvar Urana.Pluton jest kompulsivnost, a kompulsivnost jest destruktivan čin.
kombinacije su bezbrojne. najprije malo o drogama. vidiš, ja ne mislim da sve droge spadaju pod neptuna. psihostimulanse ili "adrenalinske droge" (kokain, speed, ecstasy) ja bih svrstala pod urana, a sve halucinogene droge i depresore bih svrstala pod neptuna. vezano za karte narkomana. nije uopće neobično da u njihovim kartama bude puno urana i neptuna. apropos urana- uran je osim slobodne volje i bunt i protest protiv društva i okolnosti. afliciran, naravno da vodi u autodestrukciju, jer se čovjek u svojoj nemoći nekonstruktivno buni i time ne shvaćajući škodi jedino i isključivo sebi. uran je sloboda, ali i anarhija, npr. ta dva pojma nikako nisu sinonimi.

neptun neptun je bijeg od stvarnosti, neptun je iskrivljena percepcija, maglovita slika, neptun je duševna bol uzrokovana nekom bolešću duše(pluton/trauma), neptun je san. bol treba nekako otupiti, učiniti je podnošljivom jer umrit ne moš, a živit ti se ne da. pjesnički jel zato su svi "otupljivači" kako ih ja zovem, svi analgetici, svi halucionegeni pod djelovanjem neptuna. zato uopće nije neobično da se neptun vidi u kartama ovisnika kao naglašena i aflicirana planeta jer su to obično flegmatični temeljni karakteri, jer je neptun vladar riba (element vode/promjenjivi kvalitet). kod mene osobno konjukcija mjeseca i neptuna se očituje npr i kroz bijeg od stvarnosti u san (kad mi sve postane "nepodnošljivo" ja se zavučem u mračnu sobu, pokrijem preko glave u fetus položaju i jednostavno zaspem. tada nestaju sve brige i sva bol) ili u svijet mašte kroz knjige, društvenu izolaciju na nekom omiljenom mjestu. vl 3. Mo u konjukciji sa neptunom u 8.

ali, da bi čovjek posegnuo za nekim sredstvom, mora postojati razlog. e, taj razlog, uzrok, spada pod domenu plutona. zato su ovisnosti- kompulzivna ponašanja pod domenom plutona.
neptun te konstantno gura da nekim sredstvima otupljuješ bol, da je uspiješ preživjeti- da ukloniš simptome (uklanjanjem/ublažavanjem simptoma se ne uklanja sama bolest), ali pluton te tjera da otkriješ uzrok i jednom zauvijek eliminiraš bolest, a time i lijekove.

kako zapravo operira pluton? pluton beskompromisno pritiska "bolne botune" i beskompromisno te tjera da se suočiš sa traumom/bolesti koja je uzrok tvojih problema i bola i tjera te da kompulzivno ponavljaš situacije i obrasce koji će te natjerati da se uhvatiš sa stvarnim problemom- odnosno, kompulzivnim radnjama te tjera da osvijestiš svoju traumu. naravno da i tu sam ishod ovisi kakav je temeljni karakter i kako je položeno i aspektirano samo sunce i volja. pluton te tjera da dođeš do samog dna, da te to dno ili proguta ili katapultira na površinu. u tome je njegova stvarateljska ili rušiteljska uloga.

Quote:
Porijeklo ili uzrok neke aktivnosti se nalazi u planeti koja ga izazviva, ne zavisi svjesnost o tom uzroku o Plutonu, već o stupnju svjesnosti – Suncu. Pluton govori o moći ili nemoći da tu svjesnost upotrijebimo i razriješimo uzrok. Svih 10 planeta se mogu ponašati na destruktivan način. Ovaj pojam nije rezerviran samo za jednu određenu planetu.
naravno evo, stalno pokušavam ne otići u širinu, ali to je jednostavno nemoguće jer čovjek je kompleksno biće, pa je samim tim i cijela karta kompleksna i sve je povezano jedno s drugim, sve ima uzrok i posljedicu, ništa ne može funkcionirati odvojeno i nezavisno kako ni u životu, tako ni u natalu. naravno da sve planete mogu biti destruktivne. svaka ima svoj način, jel. ali mislim da su transendentalne planete veliki dar i uzrok neviđenih potencijala i transformacija kod ljudi sa dovoljnom razinom svijesti i da je jako bitno da su međusobno u suradnji. odnosno, bez da zajednički operiraju neće doći doći do optimalnih rezultata. naravno, u obrnutom slučaju su prokletstvo.

btw, pričajući o plutonu, uranu, neptunu, na ovoj temi nekome nedovoljno upućenom ovo može djelovati kao totalni off topic, ali oni ljudi koji su uspjeli barem u svom slučaju povezati kako ove planete međusobno zajednički djeluju...."vuku konce" i usmjeravaju ličnost, razumjet će kako je sve to itekako povezano sa onim što je tema- mirom. a po meni i 12. kućom, ribama...neptunom.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!

Zadnje uređivanje .aquarius. : 27.11.2012. at 23:11.
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 22:54   #89
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Hr. leksikon: Ideal - zamišljaji nekoga predmeta, svojstva, stvari u potpuno savršenu obliku.


Ideal dolazi od starogrčkog idéa=oblik i predstavlja "stvar u potpuno savršenu obliku". U tom smislu idealizam predstavlja suprotnost realizmu na način označava težnju za nepostojećim (savršenstvom - "nečim" što se nikada u potpunosti ne može doseći (Neptun)).


Jeff Mayo primjerice u svojoj knjigici The Planets and human behavior pored ostaloga uz funkcije Neptuna piše:

"Potreba da se iskusi nešto idealno. Odtuda i vjerojatnost rastućeg nezadovoljstva običnim, svakodnevnim, ovozemaljskim stvarima i mogućnost podložnosti sjajnim zabludama, varljivim zaključcima, zbrkanosti i rasijanosti, nepraktičnosti, sanjarenju kao i eskapizmu putem misticizma, droga i uzbudljivih neuobičajenih iskustava."
s ovim bih se u potpunosti složila. zato u natalu treba imati i zemljane kvalitete, odnosno- dodir sa stvarnošću ili kako ja to kažem- mašta je divna stvar, ali samo onda kad imaš čvrste veze sa zemljom.

no, ideal čovjek ne treba ili ne bi smio ignorirati, treba ga pokušati živjeti. tako evoluiramo. sasvim sigurno da špiljski čovjek nikad nije bio svjestan mjeseca, da će jednog dana hodati po njemu, a ako ga je i bio svjestan, sam je sebi govorio da je to utopija i nerealni idealizam svojih mogućnosti.

ideali i utopije nas tjeraju na samorazvoj, kako jedinki, tako i cjelokupnog čovječanstva i potiču našu evoluciju, mutaciju u fizičkom, ali i duhovnom smislu. tako, vezano za ovu temu, ideal mira ljudi ne bi trebali gledati kao utopiju, već kao, jednog dana realnu stvarnost. o nama ovisi, jel.

dalje, spomenula sam već krug zodijaka, simboliku kuća, uveli smo i plutona i urana u raspravu...ne mislim da je slučajno da se nakon 10. kuće jarca (saturn), vrha 10. kuće- MC-a, pojavljuje vodenjak i uran, rušenje granica postojeće kolektivne svijesti, a iza njega ribe sa vladarem neptunom, ideal mira (ljubavi).
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 15:57   #90
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Znak Bik, u sebi nosi tromost, odnosno čvrsto stanje. Tvrdoglavost. Po meni to ne može biti predstavnik mira.
Upravo Vaga koja balansira, razmišlja(zrak), razlučuje, dok ne nađe neki kompromis, mir (odsustvo konflikta).

Radi čvrstine(tvrdoglavosti), i ne postoji cjelokupni mir. Jer se svak čvrsto drži svog stajališta, ne pristaje na kompromis ( po mom mišljenju naročito fiksni znakovi uz Jarca )
i vaga ima negativne osobine. Vaga je labilna.
Cik poremeti bika ko sto vagu mozes da poremetis.
Vaga je isto tvrdoglava kad joj se ide na pravdu.
Pre ce da se raspravlja vaga nego bik. Bik voli svoj mir i bas ga briga sta ti mislis. Vagu sve briga.
Miru je blizi fiksni nego kardinalan znak.
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 19:17   #91
Englezi objavise rat(MArs) Hitleru da bi donijeli globalni Mir na planeti(korist SAturn),pa Amerikanci bacise 2 atomske bombe(Pluton) na JApan iz istih razloga,sto govori da svaka planeta(pa i ove dvije najmilitantnije) moze da bude u sluzbi Mira,zavisno od interesa koju ljudi kao svjesna(Sunce) fizicka(ascedent) i duhovna(Mjesec) bica potrazuju(sve se svodi na interes i na sticanje koristi,ma makar bio i onaj najminorniji koji se odnosi na udisanje vazduha)pa adekvatno tome citava ova prica o Neptunu kao Bozanskom i unvierzalnom miru,odnosno Uranu i Plutonu ne pije vode ako isti nisu posmatrani kroz njihov odnos sa ova 3 osnovna faktora koja cine svaku licnost(Sunce,Mjesec i podznak) .Vec sam gore spomenuo da zelja za mirom pojedinca moze biti bazirana na svjesnoj(Sunce) i nesvjesnoj urodjenoj (Mjesec)potrebi svakog covjeka.Pa kako kazu oni koji se bave karmickom astrologijom(Mjesec cak ne mijenja ni znak u sljedecim zivotima)pa nas onda cudi zasto se neki ljudi raddaju sa urodjenom potrebom za Mirom,a neki u njoj traze kompromis tj svoj interes. .I adekvatno tome nije moguce da Venera sadrzi potrebu za Mirom jer Venera ne osjeca,za to je zaduzen Mjesec.Pa bi po meni Mjesec mozda u Biku(tamo je egzaltiran) predstavljajo onu urodjenu prirodnu potrebu za Mirom(samo u Miru Bikovska Venera ima mogucnost da uziva i da iskaze sav svoj hedonizam),a onu kompromisnu stranu Mira bi predstavljao Saturn u Vagi(u stvari korist koju kroz Mir ostvaruju dvoje partnerske strane).
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 21:22   #92
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
i vaga ima negativne osobine. Vaga je labilna.
Cik poremeti bika ko sto vagu mozes da poremetis.
Vaga je isto tvrdoglava kad joj se ide na pravdu.
Pre ce da se raspravlja vaga nego bik. Bik voli svoj mir i bas ga briga sta ti mislis. Vagu sve briga.
Miru je blizi fiksni nego kardinalan znak.
Fiksni znakovi jesu stabilni, ali nekako iz mog iskustva, kad se temeljito poremete onda se ruše, a ne da samo zavibriraju - da tako slikovito kažem - kako zavibrira taj 'balans' Vage (a balans je zaista teško održati). To je kao kod potresa: građevine do armiranog betona su, naravno, čvrste, ali ta konstrukcija od armiranog betona jednostavno zna puknuti kod potresa, dok će ostale slabije građevine možda jako vibrirati ali će biti 'elastičnije' i zapravo nakon groznih vibracija ostati stajati, dok će se ovo 'super-čvrsto' urušiti, puknuti.

Kad pomislim na Vagu i taj pokušaj dostizanja balansa često se sjetim kipova boginje pravde poput ovog:

http://www.theinsider.org/reports/legal-symbols/

U jednoj ruci podignut mač, u drugoj ruci vaga, a ništa ne preteže. Mač ne služi ni za napad ni za obranu, samo za (pravedno) prosuđivanje i na vagi bi morao biti perfektan balans. Sve je to teško postići i normalno da stalno ekvilibrira, što uključuje i kompromise: ne znam govori li to da su kompromisi za mir nužni i neminovni?! Sve to mora biti lišeno i strasti, što mislim da kod Bika ne može biti. Bik jest stabilan i smiren, ali kad je razjaren ruši.

Inače, kužim ja što želiš reći. Vaga sigurno nije oličenje stabilnosti, često je neodlučna, čak i labilna. Ali tu negdje stalno vibrira, nastoji balansirati, pa je i ta neodlučnost ugl. znak da razmišlja i nastoji postići nešto, doći do nekog zaključka ili nekog novog obrasca života. Bik uglavnom najčešće djeluje i ostavlja dojam puno, puno stabilnijeg znaka. ono - da se možeš nasloniti i osloniti na njega, a on će ostati čvrst, miran i "stamen". Njegova energija jest fiksna, velika, no kad se poremeti može biti jako destruktivna i tvrdoglavo će odbiti da napravi kompromis ili prizna pogrešku. Radije će sve srušiti ili čak forsirati neke svoje greške i pogrešne obrasce, eto zato - iz čiste tvrdoglavosti, inercije itd.

Osim toga, kao što rekoh, za postizanje mira, čini se da se ipak moramo lišiti strasti i prednost dati razumu: u tome mislim da su općenito zračni znakovi ipak bolji.

Zadnje uređivanje Lily_ : 28.11.2012. at 21:35.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 06:57   #93
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
slabije građevine možda jako vibrirati ali će biti 'elastičnije' i zapravo nakon groznih vibracija ostati stajati, dok će se ovo 'super-čvrsto' urušiti, puknuti.
elasticnost nikako ne ide uz jedan kardinalni znak. Ovo sto dajes za primer je neki promenljivi znak. Blizanac na primer bi se ukopio u ovu pricu

Ne bih da se vrtimo u krug po temi i ne bih da se ponavljam ja i dalje mislim svoje ti svoje
poz od Marsa u vagi
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.