Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2007., 12:01   #1
Ultrazvuk bubrega

Nedavno sam imao par bubrežnih udara i završio na hitnoj. Tamo su mi dali neku uputnicu (ili tako nešto) za ultrazvuk. Kako nikad nisam bio kod doktora nisam puno mario za osiguranje. Dok to sredim proći će nešto vremena kojeg nemam jer bi htio to napraviti što prije da se ne zakomplicira. Mogu li ja otići u neku (privatnu) kliniku (npr. Heinzlova 20, Urocentar), napraviti ultrazvuk i platiti?
dannzy0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 16:05   #2
naravno da možeš.. al očekuj oko 300kn...
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 17:39   #3
Ultrazvuk bubrega

Dobila sam uputnicu od doktorice da idem na KBC, ali tamo je lista užasno duga i nema šanse da dođem ni za pola godine na red.

Dal se to može obaviti kod privatnika i ako da, imate li kakav prijedlog? Iz Rijeke sam.
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 21:14   #4
Any answers??
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 22:25   #5
Jel imaš neke frke sa bubrezima ili???...ma UZV možeš u svakoj privatnoj poliklinici napraviti...kod nas u PŽ recimo je UZV bubrega i mok. kanala - 170 kn
__________________
U našem životu, kao i na slikarevoj paleti, samo je jedna boja koja daje smisao životu. To je boja ljubavi.
miyu_luna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 14:57   #6
bok! da li je netko isao na intravenoznu urografiju? strah me je jer su mi i doktorica opce prakse i radiolog rekli da sam mlada za to. vec sam se narucila, kaj cu. zanima me koliko to zracenje u biti ostecuje organe tj. jajnike i sve ostalo vezano uz to?
markiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 18:23   #7
Quote:
markiza kaže: Pogledaj post
bok! da li je netko isao na intravenoznu urografiju? strah me je jer su mi i doktorica opce prakse i radiolog rekli da sam mlada za to. vec sam se narucila, kaj cu. zanima me koliko to zracenje u biti ostecuje organe tj. jajnike i sve ostalo vezano uz to?
ja sam sa 16 il 17 godina isla na to. a gle, svako zracenje je stetno, i po tome niko nikad ne bi trebao ici na rentgen i slicno. a ja sam vec tolko puta bila na snimanjima raznim da bih vec sva trebala bit u komi. a ja zdrava ko dren (ako izuzmemo kamenac u bubregu ). u svakom slucaju nejdes bez veze na to i nece ti nist bit. a ako ima neko stetno djelovanje na neki dio tijela onda ti daju zastitu.
GothicRomance is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 18:57   #8
hvala na odgovoru! jasno mi je da je svako zracenje stetno ali ipak me malo strah ovoga...ipak ti u krv ubrizgaju radioaktivni jod za razliku od drugih snimanja gdje samo slikaju. a nista i to cu prezivit pozdrav
markiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 22:42   #9
Markiza...išla ja nedavno i nije toliki bad...malo odležiš i to je to (dok ti postepeno ubrizgavaju)...gle...ja imam frke za začećem pa mi rade propuhivanje rengenom i odmah u akciju idući mjesec...zato se ne sekiraj...
__________________
U našem životu, kao i na slikarevoj paleti, samo je jedna boja koja daje smisao životu. To je boja ljubavi.
miyu_luna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 10:41   #10
Ja sam u Rijeci čekala točno mjesec dana na UZV bubrega. Otišla gore jedan dan, naručila se, došla za mjesec dana, obavila bez problema UZV na KBC Sušak i odmah dobila nalaze. Ne znam zašto misliš da ćeš morati čekati tako dugo, jesi li se išla naručiti? I nisam imala nikakvih veza ili vezica.
mamasunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 11:21   #11
Quote:
mamasunce kaže: Pogledaj post
Ja sam u Rijeci čekala točno mjesec dana na UZV bubrega. Otišla gore jedan dan, naručila se, došla za mjesec dana, obavila bez problema UZV na KBC Sušak i odmah dobila nalaze. Ne znam zašto misliš da ćeš morati čekati tako dugo, jesi li se išla naručiti? I nisam imala nikakvih veza ili vezica.
Prošle godine u 11. mjesecu sam dobila uputnicu od svoje liječnice za UZV jer imam bolove u desnom bubregu, tj. jako osjećam propuh. I kad sam zvala KBC, žena mi je rekla što me konkretno muči s bubrezima. Rekla sam da mi treba pregled jer mislim da nešto nije u redu. Ženi je trebala dijagnoza (koju nisam imala, imala sam samo simptome) pa je rekla da se čeka po 6 mjeseci i neka dođem s uputnicom na kojoj konkretno piše što je.
Naravno, odustala sam. A bubreg mi je i dalje osjetljiv.
Koja je tebi bila dijagnoza na uputnici?
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 10:50   #12
Zetta,

Napravi ovako, onaj dan kada budeš osijećala da te bubreg jako boli (ili više nego inače, ma i nije bitno, reci da te boli) sačekaj do navečer i odi na prvu pomoć na Sušak. Na prijemu reci da imaš užasnu bol u leđima i da misliš da te boli bubreg. Primiti će te, uzet će ti mokraću, krv i možda čak obaviti i UZV.

Po mom iskustvu, (vlastitom + očevom) shvatila sam da je to najbolji, najbrži način da se obave pretrage i onda kada imaš papir sa hitne da je učinjena hitna intervencija zbog tog i tog razloga, primiti će te i što prije na UZV ili bilo koju ambulantnu pretragu (ako ti ga nisu napravili već na hitnoj).

Ja sam imala visok tlak (160/110), otišla gore, napravili su mi sve moguće pretrage, htjeli i UZV bubrega, ali valjda nije bilo slobodnog liječnika, dobila papire i UZV obavila točno nakon mjesec dana.

Loše je jedino to, što još uvijek nisu našli razlog za taj moj visok tlak, jer su svi nalazi uredni.

Prije par godina isto sam otišla na hitnu u KBC Rijeka zbog boli u prsima (nisam skoro mogla disati) isto su me primili odmah, napravili sve pretrage (srce, pluća, bubrezi, kompletan abdomen UZV, krv, mokraća) i sve je bilo u redu. Vjerojatno je bila upala nekog prsnog mišića.
mamasunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 16:53   #13
Hvala ti puno. Probat cu nesto iskemijati
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 19:05   #14
UZV Bubrega

Pozdrav!

Bubrezi uredne veličine, održanog parenhima bez znakova litijaze ili dilatacije kanalnog sustava.

Mokraćni mjehur sa proliferatom karfiolasta izgleda promjera 21mm u dnu sa lijeve strane.


Ako mi netko može malo bolje obijasnit što je proliferat.

Zadnje uređivanje C@rug@ : 01.12.2014. at 19:27.
C@rug@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 17:34   #15
Može li mi neko reći cijenu ultrazvuka kod privatnog liječnika, i cijenu običnog pregleda?
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2021., 21:45   #16
Nalaz UZV pregleda bubrega - pojasnjenje

Pozdrav,

ako mi netko moze malo tocnije pojasniti sljedecu dijagnozu doktora:

"U bubrezima obostrano manje min.sjene, lijevo dilatacija pijelona gr. II"

Hvala
masur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.