Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2009., 20:28   #21
Ma, slažem se, sve ovisi kak gledaš na to, osobno i za najduže ture nosim
45+10 jer znam kaj hoću i kaj mi treba, sigurno ga ne bu bacil, a ako zagrize još je sigurnije da bu kupil i neki manji
nicola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 02:04   #22
još nisam niti krenuo planinarit, pričekajmo malo da se zagrijem (prvi na popisu je Klek), pa ćemo vidjet koliki mi ruksak treba...dok ne skupim lovu za mali, budem šlepo sa sobom ovaj veliki pa makar bio i poluprazan, a ja predmet ismijavanja
redchilli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 12:47   #23
Ne mogu reci da sam fan neke odredjene marke, niti mogu reci da je neka marka najbolja...od opreme imam od svakog ponesto, al se trudim nabavit sve kvalitetno. Obicno naletim na nekim rasprodajama ili akcijama vani na komad opreme koji mi se svidi i kupim ga, zna bit znatno jeftinije nego kod nas, iako nije pravilo, isti komad robe moze vani biti znatno skuplji nego kod nas...

Nego, meni nekako najdrazi proizvodjac je svedski Haglofs - www.haglofs.se. Ni Fjall Raven nije los - www.fjallraven.com, imaju vise linija opreme, od planinarske, izletnicke, pa do ekstremne, polarne, itd.
niner.alpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:18   #24
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
Obuća
La Sportiva, Garmont, Salamon, Millet...
Best Buy?
Alpina Salewa
:
je, garmont možda iznad soma kuna al u toj cjenovnoj kategoriji svatko zna napravit gojzerice.
A jedne flash 3 xcr su razočaranje u usporedbi s timberlandom koji imam i koji nema ni gore tex al ne propušta ni nakon 4h gaženja po pol metra snijega kao danas. Išao sam od gračana stazom 57 do brestovca i vrha i jedino kaj je bilo da nisam dobro namjestio gamaše pa mi je na peti upadao snijeg Al na prstima i jeziku nema promakanja. Puno lakša tura prije dva tjedna sesvete-lipa-kašina i puno manje snijega pa su garmontice propustile sam tak
Garmont
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 01:40   #25
Alpina gojze!
http://www.alpina.si/si/izdelki/spor...iking/?v=dovre

ostalo većinom McKinley...
cicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 20:06   #26
namjeravam uzeti Mammut Genesis ili Discovery jaknu. Obje su dvoslojne, izvana DRYtech shell, unutra termo izolacija (da se izvaditi) pa me zanima jel tko ima neku od ovih jakni da mi veli kak je zadovoljan. Osnovna namjera je planinarenje i trekking..

Zadnje uređivanje Method : 28.04.2009. at 20:32.
Method is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 21:34   #27
North Spirit je djaba marka koja mi se pokazala kao jako dobra. Kupio sam jaknu i hlace i stvarno je prva liga za pocetnicku planinarsku opremu
__________________
13/22 na Z skali
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 23:13   #28
Šta mislite o opremi iz Turbo sporta The Adventure
laci71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 23:51   #29
Uf uf. Prvi ruksak mi je bio Adventure, 55L. U najgorem mogućem trenutku su mi popucale OBJE naramenice, tj. mjesto gdje su bile prišivene na tijelo ruksaka. Ne bih više uzela nešto od njih.

Radije odi u Intersport i za otprilike istu cijenu dobiješ McKinley ruksak, s njima nikakvih problema do sad. :kuca o drvo:
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 09:47   #30
Ne bih se bas slozio da za istu cijenu dobijes Mckinley
Adventure je dosta jeftiniji i poprilicno nekvalitetan po onomu sta sam ja gledao....
McKinley ima vec solidne proizvode za cijenu koju platis...sto bi se reklo po naski best buy

Neki dan je cura gledala ferrino ruksak od 70 litara u igluu u Ri za 600 kn.
Kako joj je to bilo samo usput nije ga bas proucavala
To je dosta mala cijena za takav ruksak, ali inace su njihove stvari solidne kvalitete pa ne bi bilo lose to malo pogledat pazljivije
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 13:07   #31
Taj Adventureov ruksak sam platila oko 370 kn a McKinley se na sniženjima da uloviti za dosta blizu te cifre (430 mislim da me koštao ovaj zadnji )
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 00:13   #32
Quote:
laci71 kaže: Pogledaj post
Šta mislite o opremi iz Turbo sporta The Adventure
Ja kupio njihov ruksak, po smiješnoj cijeni od 99 kn (popust s nekih 300). Idem s njim na izlete, zadovoljan.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 01:09   #33
Ruksak: Karrimor, Millet, Salewa, Berghaus, North Face
Vreća: Ferrino i nešto od ovog gore
Tehnička oprema: Petzl, Black Diamond, Kong, Singing Rock
Obuća: La Sportiva, Garmont, može i Alpina i Planika, nešto cca 700 - 1000 kn, ili ako naletite neko sniženje
Obleka: može fancy, može jeftina - Metro, kinezi-flisevi i sl, uglavnom tu cijena nekad i ne igra neku veliku ulogu, ali nekad se isplati platiti (npr. za goretex, dobar windstoper)

Glede ovih ruksaka Adventure- totalni raspad na prvom izletu prije uspona, Ferrino ruksak - na prvom izletu, na nesreću ne na usponu nego na silazu - ja ne bih ovo. Ja imam neki jeftilen iz Mađe, super se drži i neće krepati (natrpam u njega hranu, obleku, speleo željezariju, zakvačim vreću, karimat i kojekakve vrećice), ali mislim da je vrijeme da ga promijenim.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 19:06   #34
Slažem se da je Ferino smeće od ruksaka.

I mammut ima dobre ruksake.
Je da ga premalo koristim, ali krštenje je super izdržao i pokazao se odličnim
kod nošenja veće količine tereta.

Vlasnik dućana si ga je mislio ostaviti, ali ga je ipak meni prodao.
__________________
"Snovi se ostvaruju. Da nije tako, priroda nas ne bi poticala da ih imamo" - John Updike
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 15:42   #35
Quote:
Method kaže: Pogledaj post
namjeravam uzeti Mammut Genesis ili Discovery jaknu. Obje su dvoslojne, izvana DRYtech shell, unutra termo izolacija (da se izvaditi) pa me zanima jel tko ima neku od ovih jakni da mi veli kak je zadovoljan. Osnovna namjera je planinarenje i trekking..

Evo ja sam uzeo Discovery jaknu...dobio preko 40% popusta pa je ispalo prilično povoljno. Unutarnja jakna za hladnije uvjete, na nju ide shell od DRYtecha koji nosiš u prolječe/jesen. Neznam jel je to do mene ili materijala, ali imao sam prije šuškavaca u kojima sam se znojio nenormalno. Ovaj shell sam nosio na 20 stupnjeva i nije mi bilo vruče

Sve u svemu, preporuka za mammut. Kvaliteta je vrhunska
Method is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 20:20   #36
A šta mislite o Mammut gojzericama? Vidim nitko ih ne spominje...
__________________
tu tu tu tu tututututu
Clash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 21:27   #37
Quote:
Clash kaže: Pogledaj post
A šta mislite o Mammut gojzericama? Vidim nitko ih ne spominje...
Neznam o Mammut gojzericama ali po meni su Meindl među top markama gojzericama ako ne i top marka...
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 14:28   #38
Bok ekipo! Moje mišljenje: za planinarenje treba samo gledati da ti gojza bude ugodna i suha. Ako misliš puno biti po snijegu onda i prema derezama treba birati (automatske, poluautomatske, klasične), a težina gojze bi trebala isto biti jedan od važnijih kriterija. Tak i tak ne buš iste gojze nosio po Ponikvama i po Alpama u zimi. Za marku zimske gojze rekao bih Scarpa ili La Sportiva. Za laganiju gojzu mislim da bilo koja kvalitenija marka prolazi.
Milas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 08:06   #39
trebam gojze za snijeg i led, kacigu i cepin... imate kakvih preporuka? znate za neke rasprodaje kod nas ili u slo? unaprijed hvala..
-kec- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 11:11   #40
Terra-msg, glavni uvoznik za Mammut slovenija ima u Mariboru i Ljubljani sad akcijsko sniženje 20-30%
Method is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.