Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2009., 17:13   #41
Ako ti je ginekologica rekla da piješ 2x1 onda tako pij. Nema veze što piše u uputama. Bar bi ja tako. Ili nazovi gin. pa ju pitaj.
Evo i ja sam zbog ciste dobila prvo DABROSTON (pila ih 3 mjeseca), a sad Duphaston još 2 mjeseca pa onda moram na ultrazvuk da se vidi jel se cista smanjila.
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 22:21   #42
Ja sam danas pocela piti duphaston 2x1 tbl jer mi menstruacije nema vec dva mj.nakon koliko dana mogu ocekivat mengu???ako ko ima iskustva nek se javi pozdrav i hvala!!!
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 22:31   #43
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
Ja sam danas pocela piti duphaston 2x1 tbl jer mi menstruacije nema vec dva mj.nakon koliko dana mogu ocekivat mengu???ako ko ima iskustva nek se javi pozdrav i hvala!!!
Vidim nakon svih peripetija sa dr i UZV ti završila na Duphaston tbl...
Ako nisi 2 mj imala menstruaciju i nisi trudna znači da ti ciklus nije bio ovulacijski...problem ako hoćeš zatrudniti
Duphaston piješ kako dugo ti je dr odredil ...može se dogoditi da prokrvariš i prije prestanka uzimanja...ali i tek 10 dana poslije....to samo znači da endometrij maternice nije zreli za ljuštenje...
Možda budeš tbl morala uzimati kroz više ciklusa...
Znam da nije utješno ali puno žena ih pije...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 11:25   #44
Ja dobijem M tek kad prestanem piti tablete. Ja ih pijem od 16-25 dana ciklusa i onda prokrvarim na 28. dan. Tako mi je bilo zadnja 3 ciklusa od kad pijem.
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 19:05   #45
e,tako sam i ja dobila da pijem,od 16-23dana,samo ja pijem sada jer nemam menge.pijem ih 7 dana,e sad ne kuzim kak ide procedura.. znaci kad popijem 7 dana ,cekam mengu,i onda kak to pocinjem od 16-23 dana....
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 21:05   #46
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Vidim nakon svih peripetija sa dr i UZV ti završila na Duphaston tbl...
Ako nisi 2 mj imala menstruaciju i nisi trudna znači da ti ciklus nije bio ovulacijski...problem ako hoćeš zatrudniti
Duphaston piješ kako dugo ti je dr odredil ...može se dogoditi da prokrvariš i prije prestanka uzimanja...ali i tek 10 dana poslije....to samo znači da endometrij maternice nije zreli za ljuštenje...
Možda budeš tbl morala uzimati kroz više ciklusa...
Znam da nije utješno ali puno žena ih pije...
znam...hm sve mi je to jasno ali mi nije jasno zasto mi je ginekolog kod kojeg sam zadnji put(prije tjedan dana)bila na pregledu i uzv rekao da je samnom sve u redu i da su mi jajnici potpuno zdravi te da mi ovulacija sljedi kroz par dana...i da cu kad budem htjela bez problema moci zatrudniti,,,pa koju su skolu isli ti ginekolozi ako nemogu viditi ono sto je ocito,moje tjelo govori suprotno od onog sto govori ginekolog,menstruacije nema skoro vise od dva mj.a ja zadnjih par dana imam lagani prozirni iscjedak...znaci li to ista???

a taj duphaston...ja sam mislila da nakon par dana OD UZIMANJA odma dobijes mengu da netriba cekati opet od prestanka uzimanja da prokrvarim ajme grozno...meni sad nije u planu ostat trudna ali bi htjela za negdi godinu dvi ,zar je stvarno moguce da sam nakon vec jednog poroda [B]postala neplodna[/B]????a taj prvi put sam ostala trudna "iz prve"...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 19:04   #47
Cool

Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
znam...hm sve mi je to jasno ali mi nije jasno zasto mi je ginekolog kod kojeg sam zadnji put(prije tjedan dana)bila na pregledu i uzv rekao da je samnom sve u redu i da su mi jajnici potpuno zdravi te da mi ovulacija sljedi kroz par dana...i da cu kad budem htjela bez problema moci zatrudniti,,,pa koju su skolu isli ti ginekolozi ako nemogu viditi ono sto je ocito,moje tjelo govori suprotno od onog sto govori ginekolog,menstruacije nema skoro vise od dva mj.a ja zadnjih par dana imam lagani prozirni iscjedak...znaci li to ista???

a taj duphaston...ja sam mislila da nakon par dana OD UZIMANJA odma dobijes mengu da netriba cekati opet od prestanka uzimanja da prokrvarim ajme grozno...meni sad nije u planu ostat trudna ali bi htjela za negdi godinu dvi ,zar je stvarno moguce da sam nakon vec jednog poroda [B]postala neplodna[/B]????a taj prvi put sam ostala trudna "iz prve"...
Ako ti je rekao da slijedi ovulacija onda je to valjda vidio na uzv...
bolovi i sluz mogu biti znak ovulacije...sad bi mogla ostati trudna pa se zaštiti...
a ako je ovulacija onda će doći i menstruacija...
a duphaston daje "debljinu" endometriju(dio maternice) pa ako imaš sex u te dane- eto bebe.... razumiješ kaj hoću reći?
tijelo žene je velika zagonetka i ne može ti dr na osnovu jednoga pregleda tako sa sigurnošću tvrditi nešto...
a ako nipošto ne želiš trudnoću onda razgovaraj s dr za kontracepcijske tbl po kojima ćeš imati redovna krvarenja...i sex bez straha...
NEPLODNOST je stanje koje treba prvo dijagnosticirati pregledom oba partnera...različiti su uzroci neplodnosti...ali i tu ima pomoći...
A kaj ti sad zapravo hoćeš?
ovulaciju,menstruaciju-nemaš prirodno-dr propiše tbl
zaštitu od trudnoće-dr propiše tbl osim ako postoji razlog protiv....i to je to...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 00:48   #48
curke..ja nista ne kuzim,,ovako, pocela sam piti duphastone 2x1 ,i moram ih piti 7 dana, pocela sam ih 11.12 piti.znaci pijem ih do cetvrtka valjda, e onda mi je rekao ginic da od 16-23 dana, ali ja ne kuzim ..znaci sad kad dobim ,jer onda pocinjem brojat dane ili pocinjem piti!!!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 11:58   #49
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
curke..ja nista ne kuzim,,ovako, pocela sam piti duphastone 2x1 ,i moram ih piti 7 dana, pocela sam ih 11.12 piti.znaci pijem ih do cetvrtka valjda, e onda mi je rekao ginic da od 16-23 dana, ali ja ne kuzim ..znaci sad kad dobim ,jer onda pocinjem brojat dane ili pocinjem piti!!!
znači piješ 2x1/ 7 dana 11-17.12. 18.12. više ne piješ....
dan kad dobiješ menstruaciju prvi je dan ciklusa...znači od toga dana brojiš 16 i 16.dana počneš piti 2x1/8 dana....jel ti sad jasno
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 13:53   #50
a valjda
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 18:40   #51
dobro,samo ja sam se zabunila i krivi datum ti rekla, 11 sam pocela druge tablete piti, a 10 sam pocela duphastone!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 21:29   #52
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Ako ti je rekao da slijedi ovulacija onda je to valjda vidio na uzv...
bolovi i sluz mogu biti znak ovulacije...sad bi mogla ostati trudna pa se zaštiti...
a ako je ovulacija onda će doći i menstruacija...
a duphaston daje "debljinu" endometriju(dio maternice) pa ako imaš sex u te dane- eto bebe.... razumiješ kaj hoću reći?
tijelo žene je velika zagonetka i ne može ti dr na osnovu jednoga pregleda tako sa sigurnošću tvrditi nešto...
a ako nipošto ne želiš trudnoću onda razgovaraj s dr za kontracepcijske tbl po kojima ćeš imati redovna krvarenja...i sex bez straha...
NEPLODNOST je stanje koje treba prvo dijagnosticirati pregledom oba partnera...različiti su uzroci neplodnosti...ali i tu ima pomoći...
A kaj ti sad zapravo hoćeš?
ovulaciju,menstruaciju-nemaš prirodno-dr propiše tbl
zaštitu od trudnoće-dr propiše tbl osim ako postoji razlog protiv....i to je to...
trenutnoi ne zelim bebu nije mi planu jer nisam u situaciji da bi to sad mogla,tj da bi bas sad mogla planirati,zivim i dalje kod svojih sa mojim sinom a decko(razvedena sam) mi zivi u drugom gradu tako da trenutno nista od planova za trudnocu.al jednog dana bismo htjeli imat bebu jos jednu.ne trebam se sad cuvat od trudnoce jer nemam odnose sad,njega nema,viđamo se dvaput mjesecno po 5-6 dana.a u to vrjeme cemo se paziti..
neznam ..ovulacija?kako sam mogla imat ovulaciju ako vec dva i po mj nema menstruacije to mi nikako nije jasno...al on je vidio i cak mi je nesto pokazivao na uzv mada ja nist nisam kuzila al navodno da mi jajnici uredno rade...a ja zadnju menstruaciju imala prije dva ipo mj.pijem duphaston evo vec 5-ti dan al nista drukcije se ne osjecam,
hocu imat mengu redovno,ovako su mi hormoni totalno poremeceni,imam lude promjene raspolozenja,stalno sam gladna,debljam se i osjecam se neopisivo napuhnuto,debelo,udebljala sam se u ovo vrijeme koliko mi menga kasni 2-3kg.sad imam 73kg na 177cm visine.a taj osjecaj napuhnutosti i manjka samopouzdanja prestane tek kad dobijem mengu..ovo sve mi utjece na psihu,grozno se osjecam i zato sam luda vise...kad ce ta menga,a nekuzim ni to kako trebam uzimat te tablete...gin mi rekao 7 dana a ako nakon 20dana ne dobijem da obvezno idem na uzv-(on nezna dasam bila kod privatnog)
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 09:29   #53
Trebam malu pomoć. Za koliko dana dođe menstruacija, nakon prestanka uzimanja Duphastona i jel to moguće dok se još i piju tablete?

Naime, ja ovaj ciklus pijem Duphaston u drugoj fazi ciklusa, znači poslije ovulacije, da mi podrži tu fazu jer radimo na trudnoći.
E sad, već sam trebala dobiti, a test je nažalost negativan.
Znači, ako danas prestanem piti, kad bi trebala doći menstruacija?

Ma sve me to zbunjuje...
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 19:26   #54
ja sam planirala sutra uzeti prvi Duphaston ali danas je gospodična ipak odučila doći nakon 2 tjedna kašnjenja
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 19:47   #55
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Trebam malu pomoć. Za koliko dana dođe menstruacija, nakon prestanka uzimanja Duphastona i jel to moguće dok se još i piju tablete?

Naime, ja ovaj ciklus pijem Duphaston u drugoj fazi ciklusa, znači poslije ovulacije, da mi podrži tu fazu jer radimo na trudnoći.
E sad, već sam trebala dobiti, a test je nažalost negativan.
Znači, ako danas prestanem piti, kad bi trebala doći menstruacija?

Ma sve me to zbunjuje...
Imaš već moj odgovor na tu temu na prvoj stranici
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:36   #56
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Imaš već moj odgovor na tu temu na prvoj stranici
Kao pročitala sam sve, ali sam ipak to previdjela.
Tnx.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 14:54   #57
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Kao pročitala sam sve, ali sam ipak to previdjela.
Tnx.
Dogodi se kad je žena uzbuđena i preplašena...sve ok
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 10:07   #58
Cure jel nekome zlo (mučno) od ovih tableta?
Ja sam pila 3 mjeseca Dabroston i sad mi je gin. dala ove tablete. Sastav je isti koliko sam skužila.

Primijetila sam i prije da mi je mučno. A sad me još i trbuh zaboli. Da li je nekome bilo slično?

Hvala
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 15:09   #59
evo ja sam popila zadnju tabletu 16.12 i sad ocekujem mengu ,,u koliko dana da ocekujem ...i onda moram piti od 16-23 dana ciklusa!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 16:07   #60
evo ja popila zadnju tabletu 17.12 i evo jucer sam dobila vec..
najprije samo nesto smeđe a danas vec crveno ide..nakon 2,5mj napokon dobila!uzasno me sve zivo boli,...al se napokon osjecam 5kg lakse i nisam vise neprestano gladna.,zapravo vise ni nemam apetita(sva srica)jupiiii

nadam se da ce mi sljedeci mj doci na vrime..
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.