Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2003., 23:55   #1
Knjiznice u ZG?

Postoji li u ZG knjiznica sa solidnim izborom novijih a bogami i starijih knjizurdi, pa po mogucnosti da nije etnicki prociscena bas do jaja, pa jos da ima nesto na engleskom? Upravo planiram uloziti dzeparac u clanarinu pa bih rado da mi se isplati
Lokacija nebitna.
TzU is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2003., 13:37   #2
Pa ima gradska. Kaj njoj fali?
Imaju solidne literature na engleskom a bome i na chirilici, pa ti biraj brate!
A ako bas zelis nekaj luuudo na engleskom imas British library, i tamo mozes rentat videe u neogranicenim kolicinama, dzabe, i to na vise od 1 dan.
A clanarina je cini mi se nekih 50 ili 70 kuna.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2003., 14:59   #3
Puno hvala na odgovoru, sazeto al potpuno
Sam ne znam jel mislis na gradsku kod GK ili na Savskoj (ak je to uopce isto, tak su meni rekli).Pa daj namakni mi jos lokaciju British library, prosim.
TzU is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2003., 15:52   #4
Pa algoritam kod hotela dubrovnik, moj glavni izvor terry pratchetta
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2003., 22:07   #5
Kak to mislis jel u GK ili u Savskoj? Pa das 50 kn u bilo kojoj (samo poslije svake godine bas u toj moras obnavljati iskaznicu), sve su povezane, to su KNJIZNICE GRADA ZAGREBA, posudjes u svih neznamnijakoliko ako hoces... Ja bar u 10 njih.
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2003., 10:03   #6
Tak je. Samo vodi racuna o tome da se uclanis u najblizoj, jer svaki puta kada moras obnavljat clanarinu moras opet u tu knjiznicu. A Gradske knjiznice su ti sve iste, koristis jednu iskaznicu. Napamet, Radnicka (Subiceva), GK, Krvavi most...to su moje lokacije.

British library? Krenes od trga prema Crnomercu, Ilicom naravno, i hodas erm... desnom stranom! To ti je u vezi, cini mi se preko puta toga je margaretska. Nisam sigurna, pise ti gore na zgradi ima nekakvo platno rastegnuto ili nekaj slicno...tamo negdje oko Najka...vidis, znam ga nac, al nemam pojma koji je broj!

Bas cu danas pogledat pa ti javim!
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2003., 10:56   #7
***

Nekada su imali dobar izbor na Ravnicama, pa u Dubravi,pa u Ul. grada Vukovara "Marin Drzic", zgodno je sto se u svakoj moze posuditi po 3 knjige, a isto mi je zgodno sto npr. Zagorkinu "Gordanu" koja ima 12 knjiga, tretiraju kao 1 knjigu, pa znaci ako zelis mozez uzeti npr.5 knjiga "Gordane", i jos neka potpuno druga 2 naslova.
Ja puno citam i to mi je bilo uvijek dobro.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2003., 18:59   #8
British Library, Ilica 12, Zagreb.

Watashi, sorry, Algoritam nije knjiznica, nego knjizara. Razlika je drasticna.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 14:41   #9
Quote:
-Watashi!i!i!i- kaže:
Pa algoritam kod hotela dubrovnik, moj glavni izvor terry pratchetta
ti si taj koji mi koji mi pokupuje discworld novels pred nosom!
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 17:21   #10
Knjiznica Bogdan Ogrizovic, Preradoviceva (kod KIC-a).. ne spada u sistem Gradskih knjiznica... imaju ti odjel engleske literature i stvarno cesto nabavljaju knjige... sta ima u knjizari, ima i kod njih....
Moj favourite
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 18:24   #11
Kolko se ja sjećam, meni je oduvijek bila najbolja knjižnica "Vladimir Nazor", tam u Vodovodnoj. Imali su "120 dana Sodome" a to rijetko di možeš sad nać
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 00:58   #12
Vladimir Nazor.... e i tamo sam bila uclanjena.,... i tamo sam posudila 120 dana Sodome... morala je zena ici u podrum po nju
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 09:50   #13
Istina živa, knjižnica Vladimir Nazor u Vodovodnoj ima i puno starijih knjiga, i općenito veliki izbor, i ako knjige i nema na polici treba pitati i često se može nabaviti.

Ne kužim zašto se ne može naći 120 dana Sodome, pa kaj nema ona cijela biblioteka De Sada koje ima za posuditi baš u svakoj knjižnici?
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 12:43   #14
?

Ja cu lupit i ostat ziva, kako voli reci moja Mama. Sto je s Americkom ambasadom, nekada sam ja tamo posudjivala na engleskom knjige. Da li to jos postoji ili su to ukinuli?
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 19:10   #15
Quote:
verica kaže:
Ne kužim zašto se ne može naći 120 dana Sodome, pa kaj nema ona cijela biblioteka De Sada koje ima za posuditi baš u svakoj knjižnici?
Pa kaj ja znam, kod nas u KC ne drže više srpski prijevod u knjižnici.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 23:28   #16
Re: ?

Quote:
ankada kaže:
Ja cu lupit i ostat ziva, kako voli reci moja Mama. Sto je s Americkom ambasadom, nekada sam ja tamo posudjivala na engleskom knjige. Da li to jos postoji ili su to ukinuli?
Knjiznica i citaonica Americke ambasade vec dugo ne postoje. Ameri su, u napadu globalne panike, zatvorili svoje prostorije za javnost, a one divne velike izloge koji su gledali na Zrinjevac i u kojima su cesto ugoscivali prekrasne izlozbe, zazidali su i sad su na tim mjestima majusni prozori s debelim resetkama.

Netko mi je rekao da se cjelokupni knjizni fond knjiznice Americke ambasade preselio u Nacionalnu i sveucilisnu knjiznicu, ali to nisam nikad provjerila.

Netko drugi mi je rekao da ce knjiznica ponovno biti vracena u prostorije Ambasade kad se presele u Buzin, gdje grade ogromnu rezidenciju. Mozda to bude tako, tko bi ga znao.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 23:30   #17
Inace, meni je uvijek bila najdraza knjiznica Bogdan Ogrizovic.

I knjiznica Britanskog savjeta, gorespomenuta.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.