Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2011., 15:59   #201
Quote:
Echoe kaže: Pogledaj post
.... Zna li netko koliko će biti rok trajanja takvom sirupu? Pliz...
nemam pojma
no znam da neki flaširaju sirup u flašice od pola litre i smrznu ga
jel fino, jel korisno,....
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 17:06   #202
Quote:
Echoe kaže: Pogledaj post
Stavio sam cvjetove bazge u 5l vode do sutra, ali imam nekakav recept prema kojem se dodaje sok od 3-4limuna, ali ne i limunska kiselina.

Zanima me sad koja je uloga limunske kiseline, tj., što se događa ako je ne stavim? Pretpostavljam da se skraćuje rok trajanja sirupa.

I što je s konzervansom? Ono što do sada znam je to da je šećer sam po sebi konzervans, a 5kg šećera na 5l vode mi se čini dosta jako.

Ne mislim dodavati ni limunsku kiselinu ni konzervans. Zna li netko koliko će biti rok trajanja takvom sirupu? Pliz...
ja mislim da je limunska kiselina u svojstvu osvježavajučeg okusa, ja ju stavim samo 5 dkg ali stavim 1 kg limuna narezanog na kriške.
konzervans stavim 1 na mjeru od 12,5 l vode ,tek toliko da se stavi

za ovo boldano:
u mojoj kući bi ta mjera od 5 l vode imala rok trajanja možda tjedan dana tako da se nema šanse pokvarit.

mislim da ne bi trebalo biti problema ako dobro zatvoriš flaše i staviš na tamno mjesto. u svakom slučaju ako se bojiš da će se pokvarit, potroši ga brzo i problema nema
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 17:12   #203
Thanx na odgovorima ... stvarno, previdio sam činjenicu da će sok poginuti u roku odmah
Echoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 19:54   #204
prvih 150-ak cvjetova namočeno u 12 l vode
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 14:57   #205
evo mog sokića, upravo dodan šečer, bit će odličan. miris je intenzivan a i limun se jako osjeti.



__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 22:14   #206
jel obavezno stavit konzervans unutra?
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 22:21   #207
Quote:
Komar22 kaže: Pogledaj post
jel obavezno stavit konzervans unutra?
Heh, ako već sam bereš bazgu i radiš od nje svoj sok, onda bolje nemoj na konzervans ni pomislit. Ako hočeš konzervans, odi do prvog dućana, svaki sok ga ima. Stavi samo limunsku kiselinu, eventualno limun ako ti je takav bolji. Višak zamrzni u škrinju, garantiram da se neće pokvariti. Ove godine imam oko 15 litara sa limunskom kiselinom i 10 litara sa limunom, oboje bez konzervansa. Zamrznuto u škrinji. Do svibnja 2012.g. sam miran.
Schummi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 10:01   #208
Ak netko ne stigne sad pravit bazgu ili mu se ne da ( kao npr ja) , nek nabere cjetove i zamrzne. To je puno bolje nego zalediti gotovi sok. Od zamrznutih je isti sok , samo malo tamnije boje. Tak da znate!
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 10:13   #209
ja čekam bobice.
Cvijet berem i sušim.Čaj je jako aromatičan i u mješavini s lipom - milina.
Kad se skuha i ohladi s limunovim sokom ili komadićima voća,svježom melisom ili mentom meni je puno bolji od soka.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 22:36   #210
Moj muž veli da mu čaj smrdi po mačjoj pišalini, da prostite. Meni je po zimi super, dobro me zgrije kad sam prehlađena. Pijem ga čistog.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 22:58   #211
Meni je bez konzervansa ok, samo ga treba pustiti pod gazom tjedan dana, ne zatvarati ga odmah, jednom je prezivio 4 godine bez konzervansa
Anjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 09:15   #212
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Moj muž veli da mu čaj smrdi po mačjoj pišalini, da prostite. Meni je po zimi super, dobro me zgrije kad sam prehlađena. Pijem ga čistog.
I meni je čist malo preintenzivan ( dobro veli tm) ,ali je s lipom savršen.
Probaj.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 17:25   #213
Pošto je sezona bazginih bobica dajem vam recept za sirup
1 kg bazginih bobica
1 litra voda
1 kg šečera
bobice probrati, oprati, a zatim odstraniti peteljke, preliti jednakom količinom vode ( 1kg bobica, 1 litra vode), kuhati oko 5 minuta dok bobice ne popucaju. Ostaviti ih da malo odstoje, zatim ih procijediti kroz gustu gazu, dodati šećer, još jednom kratko prokuhati.

Priča se da su bobice otrovne,ali kada se termički obrade mogu se konzumirati u obliku sokova,pekmeza...
ovaj sirup je jako dobar za željezo,jačanje imuniteta te plućne bolesti
može se konzumirati kao sok na razređivanje ili jedna velika žlica čistog sirupa dnevno
ja danas krećem u berbu
creative.girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 17:53   #214
Quote:
creative.girl kaže: Pogledaj post
ja danas krećem u berbu

nisam bas siguran da sam dobro shvatio...kod mene je (bijela) bazga prosla jos pred dva mjeseca..isto sam napravio sirup.. o cemu se ovdje radi? ..zar bazga ne cvate samo 1x per annum?
i da.. nisam se nikad usudio radisti sirup od crne bazge..ima li neko iskustava s njom?
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 05:06   #215
girl je krenula u berbu bobica koje idu nakon bijelog cvijeta.
meni je osobno ta bazga od bobica fuj

obozavam od cvjetova i za nju se prodam odmah. od ove druge bjezim ko od crnog vraga
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 16:56   #216
Quote:
sowuljaga kaže: Pogledaj post
girl je krenula u berbu bobica koje idu nakon bijelog cvijeta.
meni je osobno ta bazga od bobica fuj

obozavam od cvjetova i za nju se prodam odmah. od ove druge bjezim ko od crnog vraga
nije ni meni baš nešto,ali pomješam kupine i bobe i radim po ovome receptu gore
creative.girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 09:39   #217
Došla sam malo pretražiti recepte za sirup, jučer sam vidjela prvi cvijet na svojoj na bazgi, ne znam kad ih mogu očekivati sve ali da budem spremna.

Nisam nikad radila sok i teško mi se odlučiti između ovoliko recepata, ali ima super savjeta za čuvanje, pogotovo za zamrzavanje soka i vakumiranje cvjetova
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 13:31   #218
Quote:
sowuljaga kaže: Pogledaj post
girl je krenula u berbu bobica koje idu nakon bijelog cvijeta.
meni je osobno ta bazga od bobica fuj
obozavam od cvjetova i za nju se prodam odmah. od ove druge bjezim ko od crnog vraga
Tražih recept za sok bez šećera,ali nema...

Bazga od bobica?
Valjda se misli na sok.
Ja ne volim ovaj sok od cvjetova radi ogromne količine šećera.
Ovaj drugi od bobica mi je puno draži i zbog okusa,a naročiti radi boje.
Kuham i žele od tih bobica.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 13:42   #219
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Tražih recept za sok bez šećera,ali nema...

Bazga od bobica?
Valjda se misli na sok.
Ja ne volim ovaj sok od cvjetova radi ogromne količine šećera.
Ovaj drugi od bobica mi je puno draži i zbog okusa,a naročiti radi boje.
Kuham i žele od tih bobica.
kad se vec hvalis daj recepte?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 13:51   #220
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
kad se vec hvalis daj recepte?
gore je netko već stavio recept za sok.
Ja ga radim u starinskom sokovniku.
A za žele se na 1kg bobica stavi 1/2 dl vode,kratko prokuha i spasira kroz cjedilo.
Kuha se na 1kg mase 1/2 kg vanili šećera ili još manje,ovisno o gustoći soka.
Za aromu se može dadati limunopva koricaili zvjezdasti anis.
Žele ima predivnu boju.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.