Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2008., 12:09   #1
Concor i depresija

Ima li netko slična iskustva: 31 godina, višegodišnje uzimanje Concora za regulaciju visokog tlaka i pojava blage depresije, apatije i gubitka libida? Depresija nije klinički slučaj i svakodnevno funkcioniranje je sasvim ok, ali čovjek kao da se pretvorio u robota kojem je sve ravno i svejedno i potpuno se emocionalno isključio od svega. Je li vrijeme za promjenu tableta? Preporuke?
Moki77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 15:05   #2
Koju dozu uzimaš? 2.5 , 5mg ili 10mg? Kakav ti je bio tlak ranije i za koliko ga je concor srušio? Koliki ti je puls u mirovanju?
Ovo su moguće nuspojave concora=bisoprolola, ali nakon nekog vremena dolazi do navikavanja, tako da bi jednio mogao ostati gubitak libida. Concor se inače dobro podnosi, bolje nego ostali selektivni B-blokatori koji su često lijek izbora za mlađu populaciju, ovisno o simptomima.
S concora se ne smiješ naglo skidati. Popričaj s kardiologom i pitaj ga za nebivolol. Tek je ubačen na dopunsku listu, pa će trebati pričekati dok ne dospije na osnovnu.
Lijekovi za hipertenziju idu cijeli život...dok ne smisle bolji način liječenja esencijalne hipertenzije.
Blomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 17:58   #3
Hvala na odgovoru.
Ne radi se o meni nego o mom dečku. Ja se raspitujem jer se nešto mora poduzeti napokon, a on je zabio glavu u pijesak i tlak je tabu tema.
Znam da pije skroz malu dozu, već neke 3-4 godine. Concor mu je snizio tlak, mislim da je sad prosjek 120-130/80. Ali već ga mjesecima nisam vidjela da mjeri jer se isključio i digao ruke od svega. Slažem se da je najbolje otići dobrom kardiologu na konzultacije, al nema svog kardiologa od povjerenja. Dosad je još prije bio na dva specijalistička pregleda preko dopunskog, ali nisu se baš pretjerano bavili njime (klasika: evo ti, sinko, ove tablete pa ti dođi za godinu dana na kontrolu, nije to ništa strašno), a on nije spominjao nikakve psihološke simptome, koji pojačano drmaju zadnjih godinu, godinu i pol. Čula sam za kliniku Magdalena u Krapinskim toplicama pa razmišljam natjerat ga tamo na pregled.
Moki77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 18:31   #4
To on ima probleme druge naravi koji nisu vezani za lijek. Pacijenti koji ga godinama uzimaju su uglavnom vrlo zadovoljni. Očito je dobro izregulirao tlak. Bitno je koliki mu je bio prije. Doziranje ide prema visini tlaka i koliko ruši puls u mirovanju, a ostalo određuje kardiolog. Obično je doziranje od 5mg sasvim dovoljno kao monoterapija za mlađe.
Kad se jednom ustanovi esencijalna hipertenzija, ide se na godišnje kontrole i to je to, tako da od Magdalene neće biti neke koristi, osim što će se potrošiti hrpa love.
Mora sam mjeriti povremeno tlak. AKo misli da mu kardiolog nije od velike pomoći neka potraži drugo mišljenje u Zagrebu, poliklinika Srčana, Draškovićeva 13 www.srcana.hr
Blomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 17:40   #5
Vidim da je tema malo stara al nece skodit.. Lioido impotencija, depresija. i jos neke nenebrojane, vrlo lako se dogode sa bisoprololom.


ne znam jel jos to pije i jel ti je decko. Ali tako je...



Quote:
Moki77 kaže: Pogledaj post
Ima li netko slična iskustva: 31 godina, višegodišnje uzimanje Concora za regulaciju visokog tlaka i pojava blage depresije, apatije i gubitka libida? Depresija nije klinički slučaj i svakodnevno funkcioniranje je sasvim ok, ali čovjek kao da se pretvorio u robota kojem je sve ravno i svejedno i potpuno se emocionalno isključio od svega. Je li vrijeme za promjenu tableta? Preporuke?
occasional is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 10:00   #6
Zanima me koliko se dugo concor otprilike mora piti. Nekoliko mjeseci, godinu dana, cijeli život?
Tokica000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:09   #7
Ja pijem concor, vec godinu dana, imala sam prilicno divlje otkucaje srca, aritmije, bigeminije... nakon godinu dana na pregledu se ustanovilo da su mi se otkucaji unormalili, ne sasvim, ali smetnje su gotovo nestale... sad ih pijem preventivno, nakon godinu dana cu ici na pregled i postoji velika mogucnost da mi vise nece trebati. tako da.. od svakoga individualno ovisi koliko mora piti, godinu dana, dvije, tri ili dozivotno...

takodjer preporucujem Srcanu u Zagrebu.....osoblje je odlicno, a doktori strucni.. nisu od onih koji te kljukaju tabletama bez potrebe... kod kojeg god sam lijecnika bila, zadovoljna sam...
zara woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 21:15   #8
Concor i Almea

Pozdrav!

Koristim concor 2,5mg da li mogu koristiti almea tablete za seksualne aktivnosti
james bond is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 00:05   #9
možeš
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 10:12   #10
hvala na informaciji, ako je provjerena
james bond is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 17:27   #11
Quote:
james bond kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Koristim concor 2,5mg da li mogu koristiti almea tablete za seksualne aktivnosti
Ja o Almei nisam učio,tako da neznam.
A onako od oka više bi mogla biti kontraindikacija stanje zbog kojeg uzimate bisoprolol.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 17:47   #12
lp

koristim ga za paroksizmaknu tahikardiju, imao ubrzane otkucaje srca, napravljen ekg, holter ekg i uzv srca i sve u redu.
james bond is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 17:49   #13
Quote:
james bond kaže: Pogledaj post
lp

koristim ga za paroksizmaknu tahikardiju, imao ubrzane otkucaje srca, napravljen ekg, holter ekg i uzv srca i sve u redu.
Može potaknuti tahikardiju.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 17:55   #14
mislio sam pola tabletice, već duže vrijeme su mi otkucaji u redu
james bond is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 20:15   #15
Quote:
james bond kaže: Pogledaj post
mislio sam pola tabletice, već duže vrijeme su mi otkucaji u redu
Da ponovim ja o Almei nisam učio,dok recimo o sildenafilu jesam,iako je meni zanimljivija/važnija njegova primjena u PAH-u. Tako ovo tahikardiji sam pročitao usput,koja je ja mislim vezana uz sve lijekove za potenciju.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 22:44   #16
Almea je biljni pripravak, tako da nema neke poveznice sa sildenafilom
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 18:15   #17
Concor

Evo dobio ove tablete za smirivanje pulsa srca koliko sam razumio,ali i za smanjenje tlaka a već pijem co-pernevu za tlak.Pitam Dr dali i dalje pijem i jedno i drugo i on kaže da .Čitam indikacije tog concora:to je živa bomba.......
Molio bi nekoga ako to konzumira kako se osiječa i dali je bolje.
Čitao sam na dosta starim forumima da je taj lijek malo "zajeban".......
hvala
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 23:24   #18
Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
Evo dobio ove tablete za smirivanje pulsa srca koliko sam razumio,ali i za smanjenje tlaka a već pijem co-pernevu za tlak.Pitam Dr dali i dalje pijem i jedno i drugo i on kaže da .Čitam indikacije tog concora:to je živa bomba.......
Molio bi nekoga ako to konzumira kako se osiječa i dali je bolje.
Čitao sam na dosta starim forumima da je taj lijek malo "zajeban".......
hvala
Nrćr ti niš biti.
Ja pijema za tlak Tritazid, Physiothense i Carvatrend i sve je ok.
Prije Carvatrenda sam pila Concor i sve je isto bilo OK
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.