Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2008., 19:12   #1
Pomoć oko seminara

Unaprijed se ispriačvam zbog toga što tema nije baš pogodna ovom forumu, no istu sam postao na "kutku za školarce i studente" gdje, očekivano nisam dobio odgovor.
Mene zanima par stvari od osoba koje su završile pravni fakultet - pri pisanju seminara, kada koristimo neke latinske fraze gdje navdimo prijevod, u fusnotama ili negdje drugdje. I kako ih zapravo previdimo - doslovno, ili samo napišemo obrazloženje izreke na hrv, jer prethodno u tekstu nisam objasnio takav pojam. I zadnje kada citiramo zakone, da li se uvijek uzimaju narodne novine kao izvor koji navodimo u fusnotama.
Molio bih moderatore da ostave ovu temu barem do sutra ujutro, jer mi je malo žurba glede ovih gore navedenih stvari.
Unaprijed hvala!
looki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 19:18   #2
pošalji doktoru vojkiju poruku on to sigurno kuži
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 19:19   #3
za latinske fraze ne treba prijevod. nema ga u masi literature, negdje je u zagradama. seminar ionako cita profesor pravnog podrucja.
odakle god da citiras zakon i taj izvor ga je naveo iz nn-a, pa onda ne vidim u cemu je problem samo napisati broj i godinu.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 20:01   #4
Quote:
looki kaže: Pogledaj post
Unaprijed se ispriačvam zbog toga što tema nije baš pogodna ovom forumu, no istu sam postao na "kutku za školarce i studente" gdje, očekivano nisam dobio odgovor.
Mene zanima par stvari od osoba koje su završile pravni fakultet - pri pisanju seminara, kada koristimo neke latinske fraze gdje navdimo prijevod, u fusnotama ili negdje drugdje. I kako ih zapravo previdimo - doslovno, ili samo napišemo obrazloženje izreke na hrv, jer prethodno u tekstu nisam objasnio takav pojam. I zadnje kada citiramo zakone, da li se uvijek uzimaju narodne novine kao izvor koji navodimo u fusnotama.
Molio bih moderatore da ostave ovu temu barem do sutra ujutro, jer mi je malo žurba glede ovih gore navedenih stvari.
Unaprijed hvala!
Prof. Uzelac je izdao upute za pisanje seminara i diplomskih koje su besplatno dijelili.

Raspitaj se na faksu.
Zomboni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 20:16   #5
Mislim da je to ovo:
http://www.nasciturus.com/skripte-i-...dova/index.php
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 22:26   #6
E ljudi hvala svima, posebice tebi morski na linku
looki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 17:48   #7
https://www.facebook.com/pisanje.radova.seminara Toplo preporučam ove djevojke. Studiram na Vernu i iz svakog kolegija imam po seminar i prezentaciju, i cure su svaki rad odradile perfektno. Čujem da i pišu svima s njihove godine.
asdff19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.