Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2015., 14:24   #1101
Može se bit dosadan.Nisu mu brzo odgovorili što nema nikakve veze da li ćete se ženit ili nećete.Kad se oženite tražit će boravak na osnovu braka sa drž.RH.
Stranaca u RH je puno,djelatnika koji obrađuju jako malo a papirologije kao u priči i ne može se svima riješit brzo po sadašnjem sistemu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 23:10   #1102
Može li se dobiti hrvatsko državljanstvo na osnovu toga što je jedan roditelj rođen u RH i ima državljanstvo RH?
Ja u Srbiji, želim da palim za Island, nemoguće bez pasoša EU.
Pa računam da bih možda mogla to da rešim dobijanjem državljanstva
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 08:31   #1103
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
Može li se dobiti hrvatsko državljanstvo na osnovu toga što je jedan roditelj rođen u RH i ima državljanstvo RH?
Ja u Srbiji, želim da palim za Island, nemoguće bez pasoša EU.
Pa računam da bih možda mogla to da rešim dobijanjem državljanstva

Može.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 09:18   #1104
dozvola za Ameriku

ima netko info na koji način naplatit rad u Americi legalno...?

likovni sam umjetnik i odlazila bih povremeno tijekom godine na put, a imam čak i agente koji bi me zastupali.
voljela bih znati od kud da krenem? Koju vizu tražim, koliko se dugo čeka i koliko dođe...ima tko kakve opcije.
Imam trenutno turističku vizu i ne bih se igrala raditi sa takvom vizom.

hvala unaprijed na odgovoru i pomoći!
__________________
Do you feel real
genes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 16:46   #1105
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Može.
Jeeej, hvala!

Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 09:35   #1106
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
Pa računam da bih možda mogla to da rešim dobijanjem državljanstva
Zato ispuniš ovo http://www.mup.hr/UserDocsImages/zah...tvrdivanje.pdf

Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Može.
Po kojem članku zakona?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 11:25   #1107
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post

Po kojem članku zakona?

11
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 11:34   #1108
Nisu svi iseljenici.Postoji i st.3
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 12:09   #1109
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nisu svi iseljenici.Postoji i st.3

Nisu, ali to ne znamo, dakle dok ne uvidimo suprotno, odgovor je da može.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 12:34   #1110
Odgovor bi mogao bit samo "možda".
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 19:39   #1111
Jamstveno pismo, viza, boravak

Pozdrav svima,

imam nekoliko pitanja pa ako je netko imao konkretnog iskustva i da mu/joj se pisati bit cu zahvalan na odgovoru.

Pozvao bih u posjet curu iz Kenije, poslao bih joj jamstveno pismo. Koliko sam uspio proanalizirati ja moram jamstveno pismo ovjeriti kod javnog biljeznika i poslati joj dokaz da imam dovoljne financije? Ona mora izmedju ostalog imati i putno zdravstveno osiguranje po zakonu sklopljeno u Hrvatskoj. Ima li netko konkretnih iskustava s ovom procedurom? Koliko je uopce realno da ce netko iz Kenije dobiti vizu? Planirao sam u jamstveno pismo napisati 60 dana.

Druga situacija koja je vrlo moguca je da mi nakon tih 60 dana budemo u vezi...
Postoji li mogucnost da ona zatrazi privremeni boravak iz Hrvatske, tj. samo ode na policiju? U zakonu je receno da je to iznimno moguce, ali u pravilu to se mora napraviti u inozemstvu. Sto mislite kad bi dvoje ljudi doslo na policiju s izjavama da su u vezi i sa valjanim razlogom za privremeni boravak bi li to bilo ok?

Hvala i pozdrav,
LazyChar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 19:54   #1112
Boravak moze dobiti samo ako ste vjencani ili dulje vrijeme zivite u izvanbracnoj zajednici za koju imate dokaze (zajednicka adresa, racuni, izjave svjedoka i sl.)
Veza se ne smatra zakonski valjanim razlogom za privremeni boravak.

Za dobivanje turisticke vize za RH ne znam koliki je postotak odbijenica za Keniju, ali opcenito za vize ne odredjujes ti koliko ce netko ostati (ako se na to odnosilo ovih 60 dana)- vec konzularni ured.
Posaljes joj ovjereno jamstveno pismo, kopiju posljednje 3 platne liste ili uvid u stanje racuna, a putno zdravstveno nije bitno gdje je sklopljeno ali je vazno da vrijedi za RH.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 20:13   #1113
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Boravak moze dobiti samo ako ste vjencani ili dulje vrijeme zivite u izvanbracnoj zajednici za koju imate dokaze (zajednicka adresa, racuni, izjave svjedoka i sl.)
Veza se ne smatra zakonski valjanim razlogom za privremeni boravak.
Cuo sam za primjere da su ljudi potpisali volonterski ugovor, a i u Zakonu o volontiranju pise da je volonterski ugovor valjani razlog za privremeni boravak na godinu dana... ali nisam to ni pitao. Pitao sam, je li netko imao situaciju da je dosao u Hrvatsku turisticki i odlaskom na policiju dobio privremeni boravak? (s valjanim i legalnim razlogom naravno, ne pricam ni o kakvom kriminalu)
LazyChar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 20:59   #1114
Quote:
LazyChar kaže: Pogledaj post
Pitao sam, je li netko imao situaciju da je dosao u Hrvatsku turisticki i odlaskom na policiju dobio privremeni boravak? (s valjanim i legalnim razlogom naravno, ne pricam ni o kakvom kriminalu)
Da, moj suprug- ali on je USA drzavljanin.
Drzavljani zemalja koji trebaju vizu za ulazak u RH, zahtjev za privremeni boravak moraju podnijeti u zemlji iz koje dolaze.
(čl 48 zakona o strancima)

Inace, ovo je tema koju trazis.

Edit: btw, u zakonu takodjer pise da se s volonterskim ugovorom moze boraviti samo do 90 dana (čl. 82)
__________________
You can't really dust for vomit.

Zadnje uređivanje Torma : 11.05.2015. at 21:18.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 22:49   #1115
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Da, moj suprug- ali on je USA drzavljanin.
Drzavljani zemalja koji trebaju vizu za ulazak u RH, zahtjev za privremeni boravak moraju podnijeti u zemlji iz koje dolaze.
(čl 48 zakona o strancima)
Postoji li onda realno, zivotno, legalno rjesenje da dvoje ljudi budu u vezi, a da se ne moraju vjencati nakon 2 dana? Mislim ljudi to ocito uspiju na kraju, jer znam da ima takvih slucajeva, ali trenutno nemam neku normalnu ideju kako to napravit, a cura se stvarno cini ok.
LazyChar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 23:02   #1116
Ima.kad dođe a prije nego ode neka zatraži azil.Dok riješe stići ćete se i upoznat i vjenčat tako da ima vremena i za privremeni boravak.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 23:08   #1117
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ima.kad dođe a prije nego ode neka zatraži azil.Dok riješe stići ćete se i upoznat i vjenčat tako da ima vremena i za privremeni boravak.
Pitao sam normalno rjesenje Azil nije normalno rjesenje, cura se ne zeli odreci Kenije niti joj je lose u Keniji. Jednostavno smo pricali i skuzili se i postoji vrlo velika vjerojatnost da bi bili u vez kad dodje, ali zakoni cini mi se nisu bas za tu opciju
LazyChar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 08:36   #1118
To je normalno rjesenjo jedino zakonski moguće.Curu i dečka zakoni ne poznaju nego samo one koje je Torma navodi inače bi bila masa cura i dečki po svijetu.
Ničega i nikoga se ne ona ne odriče traženjem azila.
Ostaje vam ljubav i klikanje na daljinu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 13:00   #1119
Quote:
LazyChar kaže: Pogledaj post
Pitao sam normalno rjesenje Azil nije normalno rjesenje, cura se ne zeli odreci Kenije niti joj je lose u Keniji. Jednostavno smo pricali i skuzili se i postoji vrlo velika vjerojatnost da bi bili u vez kad dodje, ali zakoni cini mi se nisu bas za tu opciju
A gle, nismo ni mi odmah zivjeli skupa- seljakali smo se okolo, malo on preko oceana malo ja, pa Berlin i slicne kombinacije dok se nismo ozenili (nakon 3 i pol godine).
Ja bih ti preporucila da zatrazite prvo turisticku vizu- ako joj bude odobrena vjerojatno ce to biti na 90 dana. Nakon 90 dana (ma i prije) znat cete na cemu ste i onda mozete dalje planirati.
Mozda da proba faks upisati ovdje?
Uvijek vam ostaje opcija azila, nema tu nikakve sramote- ona cim zatrazi azil ima pravo ostati u RH do rijesenja molbe ( a onda i dulje naravno ako se molba rijesi pozitivno)
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 20:38   #1120
Drzavljanstvo Republike Turske

Bila bih veoma zahvalna ukoliko bi se nasao neko da me bar uputi u pravom smjeru... Naime, pocetkom sljedece godine moj dragi i ja planiramo da se vjencamo. Ja sam iz Bosne, imam bosansko ali imam i hrvatsko drzavljanstvo, a on je Turcin. Koliko sam citala po internetu, nakon vjencanja, moguce je veoma brzo dobiti tursko drzavljanstvo ali ako se odreknes svog. Problem je u tome sto ja ne zelim da se odricem hrvatskog drzavljanstva, niposto. Eh, sada me zanima, da li iko zna, kako ide sva ta procedura kada je u pitanju dobijanje drzavljanstva u Turskoj, na navedeni nacin, da li postoje neki posebni uslovi itd (tipa jezik, vjera...) te da li je moguce dobiti drzavljanstvo bez da se odreknes hrvatskog?
emaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.